Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1084251, vloženo 10.01.2019 12:02:31 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Rozvod, mám na něco nárok ?
Dobrý den,
hledám pomoc nebo spíše radu od někoho, kdo už se setkal s rozvodem. Manžel se chce po 25letech rozvést, žádost podá on. Máme dům, který jsme postavili, ale financovala to tchýně s tchánem. Byla podmínka, že dům bude psaný jen na manžela. V 18ti letech, mě nenapadlo, že budu jednou muset řešit podobnou situaci. A tak by mě zajimalo, jestli mám nárok na nějaké peníze, když jsem v domě žila, mám tam trvalý pobyt a určitě jsem do něho i něco investovala?
Děkuji za odpovědi.
 Plaskova Žena45  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
10.01.2019 16:59:33
Všechno už bylo napsáno.
Já jen dodám, že pokud člověk není amorální a chce být schopen každé ráno se na sebe s čistým svědomím podívat do zrcadla, pak si nenárokuje polovinu majetku získaného v manželství, pokud tou polovinou skutečně nepřispěl.
 Bird Skull Muž50 Kategorie
10.01.2019 14:32:23
Právo je dost ošidné a dávej si pozor, co podepisuješ, s čím souhlasíš! Na tvém místě bych si raději našel právníka, protože nikdo z nás nejsme úplně dokonalý. Stejně ze všech těch odpovědí zde, budeš mít v hlavě bordel. Někdo ti řekne A, ale už ne B! To už je lepší najít si nějaký web, kde se pohybují profíci v právu.
 Mich4ld Muž27 Kategorie
10.01.2019 13:30:26
Tipuju, že máš nárok na polovinu majetku a to včetně domu.
Smajlík  leafroller Muž46 Kategorie
10.01.2019 12:41:26
Bude muset dokládat, že to nabyl pouze on a z jiných peněz, než co vydělal po dobu manželství. Stejně tak Vy musíte prokázat kolik a z čeho jste investovala.
Např.: Pokud jste třeba prodala byt vlastněný už před manželstvím, peníze přišly na účet a následně z toho účtu byla zaplacena třeba oprava střechy, pak si ty peníze můžete nárokovat. Cokoliv jiného se prakticky dokázat nedá. Trvalé bydliště na to nemá vliv.
Doporučuji se dohodnout, jinak dáte za právníka tolik peněz, které možná vysoudíte... Majetek se řeší až jako poslední (děti - rozvod - majetek), je dobré ho vyřešit nebo alespoň řešit nejpozději do 3 let od rozvodu.
 AZ09 Muž43 Kategorie
10.01.2019 12:32:09
Při rozvodu existují 2 varianty. První je takzvaný dohodnutý rozvod, kde se předem na všem domluvíte, uzavřete solu dohodu o majetkovém vypořádání - musí být opatřená ověřenými podpisy a je lepší, pokud jí sepíše advokát, ví, co se do dohody musí napsat. Pokud nemáte děti mladší 15 let je vše hotovo během chvilky. Druhou variantou je takzvaný sporný rozvod, kde se majetek neřeší. Do tří let po rozvodu se musí majetek vypořádat, samostatně u soudu. Což jsou další peníze a nervy. Platí, že vše, co si manželé za dobu trvání manželství pořídí, všechny peníze i majetek i dluhy, jsou společné. Výjimkou je jen to, co jeden z manželů dostal darem nebo zdědil. To, že je dům napsaný jen na jednoho není problém, Podstatná je doba stavby a finance. Například pokud by doložil manžel, že peníze na celou stavbu mu dali rodiče, byl by dům jeho. Ovšem to je nepravděpodobné. Jistě existovala půjčka, hypotéka nebo cokoliv dalšího. Tohle vše je třeba velmi přesně sepsat, to jak se ptáš je naivní představa, spíš ti ji někdo nutí. Je třeba se zabývat i bankovními účty. Můžeš mít i nárok na výživné, ono je to opravdu dost složité a potřebuješ právníka, který rozvody dělá. (To fakt nejni každej)!
 Beer01 Muž93 Kategorie
10.01.2019 12:27:53
Souhlasím s příspěvky níže, ještě bych dodala, že pokud nemáš moc peněz, můžeš požádat o bezplatnou radu nějakou Občanskou poradnu. Vysvětlí ti tam, na co máš a nemáš nárok, čím je to podmíněné. Tak jen přeji, aby to proběhlo co nejvíce v klidu a důstojně.
Smajlík  Špuntidlo Žena29 Kategorie
10.01.2019 12:18:12
Viz Ejbísí jen s dodatkem, že cílem by nemělo být získat co nejvíce, ale spravedlivého rozdělení.
 Alkedos Muž34 Kategorie
10.01.2019 12:17:30
Pokud to byl dar od rodičů, pak máš nárok jen na vrácení investovaných nákladů, které navíc musíš doložit.
 ehm.
10.01.2019 12:12:02
Ahoj, pokud se dům pořídil v době manželství, je celkem jedno, že je psaný jen na manžela - je to společné jmění manželů a máš tedy nárok na polovinu. To samé se týká všeho vašeho dalšího majetku z manželství. Nenech se od manžela zviklat, že nemáš nárok :) Radím vzít si na tohle právníka, pokud vůbec nevíš, poradí Ti, jak to udělat tak, abys získala co nejvíce.
Smajlík  Ejbísí Žena27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk