Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1093800, vloženo 14.04.2019 01:23:13 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
realita je strašně naivní
Realita má strašně nerealistické představy o životě a předstírá, že tyto představy realizuje.

Kdyby se někdo divil, že jsem v názvu zpovědi použil slovo, proti kterému tak brojím: toto je samozřejmě úplně odlišná situace. To slovo je nepřijatelné a lživé, pokud jsou jím titulováni živí tvorové. Ale titulovat jím realitu je naopak velice vhodné. Protože pravda je to, co očekává živý tvor. A když se realita liší od očekávání živého tvora, tak to znamená, že realita jedná jinak než skutečně, tedy že má realita pomýlené představy o životě, tedy že realita je naivní.
 svitavska ulice Muž33  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.04.2019 00:31:45
Možná by nebylo od veci, kdyby nekterí namísto otázky co bereš, tedy jasne a jednoznačne dali definici, co je to realita. Treba ňákým nepopíratelným matematickým vzorcem. Abychom ji jednou provždy odlišili od všeho, co jí není, nebylp, nebude a nebude moci bejt.
:DDDDDD
 liva
14.04.2019 18:41:12
tymasproblemy, takže znovu: Matematika nedělá nic, co by se dalo nazvat "přibližováním realitě". Je to jen způsob popisu vztahů v abstraktních systémech. Tyto abstraktní systémy se tvoří právě abstrakcí našeho pozorování, a to abstrakcí kolikrát natolik hrubou, že už s pozorováním nemají skoro nic společnýho. (Natož s nějakou "realitou".)

Fyzika se věnuje té nepatrné části naší zkušenosti, která se dá vyčíslit. (Tedy nejdřív převést na abstraktní systém.) S touto částí může pracovat třeba tvůj Einstein, ale nemůže pracovat s živými bytostmi nebo s jinými složitými systémy, jako třeba klima na planetě, nebo předvídat podrobnější vývoj stavu vesmírných soustav. Zkrátka, fyzika zachycuje velmi omezenou část "reality".

"Obchodníci na základě matematiky staví své reálné podniky"
Obchodníci musí pracovat s pravděpodobností, a tak se může snadno stát, že 1+1 jim vyjde jako 3, nebo jako milión. Je to proto, že matematické obchodní modely jsou opět jen abstrakcí, a to nedokonalou abstrakcí složitých systémů.

Uber trochu s tím obdivem k exaktním vědám.
 Ciwe
14.04.2019 16:00:45
svitavska ulice: tak možná míň cukru.
 Van Generator Muž30 Kategorie
14.04.2019 15:32:55
Ciwe: odevzdej svoji výplatu a pak každou další a pak si REÁLNĚ užívej poslední chvilky života, než chcípneš hlady a žízní.....;)

btw. všude kolem tebe jsou matematické vzorce, Da Vinci kreslil podle Fibonacciho posloupnosti, Einstein podle matematických a fyzikálních vzorců vypočítaval časoprostor, atd......

a jsou exaktní (čti přesné) proto, protože nemůžeš říct, že 1+1=3,......atd....

Různé podobné teorie si můžeš dovolit u humanitních věd jako je např. psychologie, ale u matematiky fakt ne. ;)

Obchodníci na základě matematiky staví své reálné podniky a takto bych mohl donekonečna pokračovat.

Takže mi neříkej, že matematika je nějaká abstraktní věda :D
Smajlík  tymasproblemy
14.04.2019 14:39:38
Van generator: jediná droga, kterou beru, je cukr, a to pouze ve sladkém jídle. Tak nevím...
 svitavska ulice
14.04.2019 14:37:31
tymasproblemy: "dostávám záchvat smíchu s očekáváním, kdo ze sebe vyprodukuje větší kravinu ;)"
Myslim, že jsi překonal autora, a to hned svojí následující větou. Matematika se realitě nijak "nepřibližuje" - ona nemá s realitou prakticky nic společnýho :) Naopak od ní abstrahuje. Fyzika se "přibližuje realitě" jen ve smyslu, že se snaží o její objektivní výklad. Čili popisuje tu část naší zkušenosti, která se dá spočítat a výsledky bezesporně sdílet. To je ale jen nepatrná část naší zkušenosti. Jinak si každá další věda bere z "reality" (ze zkušenosti) svojí specifickou část, a popisuje jí tak věrně, jak to při její složitosti jde.
Smajlík  Ciwe
14.04.2019 14:23:52
Ubrat drog.
Smajlík  Van Generator Muž30 Kategorie
14.04.2019 11:00:45
svitavska ulice:

na čem jedeš? To musí být super matroš. ;)..každý si realitu vykládá po svém, vždyť je demokracie :D. Když tohle slyším, dostávám záchvat smíchu s očekáváním, kdo ze sebe vyprodukuje větší kravinu ;)

Nejvíc se asi realitě přibližují exaktní vědy jako je matematika a fyzika a jejich výpočty. Tyto vědy jsou tady velmi dlouho a slouží nám úspěšně po tisíce let. Třeba takové šachy jsou v tomto geniální.

To, co vyplodí nějaký jednotlivý mozek, je jen o znalosti nebo spíše neznalosti a přikrášluje si pak realitu podle sebe. ;)

Jak řekl 1 z nejgeniálnějších mozků vůbec. Existují 2 věci, které jsou nekonečné. Lidská blbost a vesmír. U té druhé si ale jistý nejsem. .......Einstein ;)
Smajlík  tymasproblemy
14.04.2019 10:18:15
Hmm, možná by se to dalo říct i tak, že nějaká "realita" sama o sobě neexistuje. Vždy jde jen o nějaký výklad reality, "víru", kterou někdo o realitě má. A ta je - přirozeně - vždycky naivní, zpravidla ze všech jiných pohledů, kromě pohledu dotyčného jedince samého. Anebo vrstvy společnosti, která se na tom pohledu a výkladu shoduje.
 bilej tygr Muž68 Kategorie
14.04.2019 10:10:56
To je zase kravina.

Takže se sejde pět blbek, každá má na jednu věc z reálu jiný názor, a každá má pravdu a ten jeden reál, který má jedniné řešení je ve finále naivní a všech 5 debilních názorů je dobrých.
Fajn, a jak to je tedy vůči jedné blbky ke druhé. Když obě mají podle tebe tu pravdu a realita je naivní? Která odpověd' vyhraje, když jsou správná, přitom odlišná jak noc a den? Naopak realita je jen jediná, ale dle tvého tvrzení debilně naivní. Hmm? která vyhraje z těch pěti blbek? kdo má tu pravdu, když každá oproti realitě má vždyckky pravdu, ale proti sobě ne?
 zase jsem to já Žena42 Kategorie
14.04.2019 07:48:14
Vše je Matrix
 Filosof z Bohnic
14.04.2019 07:11:12
Cože? aka nepřekombinovávej tolik.
 maso912
14.04.2019 02:14:25
Dodatek, a podle toho se chovaji ve trinacti, aka vychodni evropa, tak good luck.
 maso911 Muž99 Kategorie
14.04.2019 02:13:00
Kdyz si hledas holky, ktere seleduji emericke filmy, kde "stredoskolacky" hraji tricitky, tak si to uzij...
 maso911 Muž99 Kategorie
14.04.2019 01:29:14
ty jsi pil!
Smajlík  Obluštil Muž27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk