Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1096942, vloženo 14.05.2019 10:10:07 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vesmír - všechno je jenom jednou?
Připadá vám logické, že všechno je jenom jednou?
Například, že z ničeho vznikl náš vesmír, který nakonec zanikne a potom bude pořád nicota?
 Sipe Muž35  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.05.2019 08:06:40
Tohle nemá s logikou nic společného.
 Van Generator Muž30 Kategorie
14.05.2019 22:17:00
Mně to logické nepřipadá.
Naštěstí věřím ve věčného Boha Stvořitele, Ducha, který stvořil i čas. Více v Bibli.
 Positive plus Muž Kategorie
14.05.2019 19:19:49
Podle teorie Velkého třesku vznikl vesmír z nekonečně malého bodu o velké hustotě. Tato singularita byla jak počátkem hmoty a prostoru tak i počátkem času. Vznikl první okamžik a od něho se začal odvíjet vývoj vesmíru.
Je to ale jen teorie.

Hodně je toho o této teorii a také o tom, kdy Slunce pohltí celou naši zeměkouli, napsáno v tomto odkazu:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vznik_a_v%C3%BDvoj_vesm%C3%ADru
 Researcher Muž80 Kategorie
14.05.2019 15:32:05
Nie je potvrdené že zanikne, ani to že vznikol z ničoho
 Pikaču
14.05.2019 14:07:44
Vše se recykluje
 Umělá inteligence Muž66 Kategorie
14.05.2019 11:53:19
Nabuchadnesa, Alt: To je otázka. Náš mozek je vyspělý na to, aby chápal běžné, nám známé zákonitosti. S mechanickou fyzikou povětšinou nemáme problém, s kvantovou to už je horší, ale tam je to spíš nedostatkem informací. Ale co taková singularita?

Nemusíme chodit ani k velkému třesku, stačí černá díra. Pokud je singularita objekt, který porušuje nám známé fyzikální zákony, je možné, že jí nikdy neporozumíme. Můžeme vypočítat všechny možné rovnice týkající se všeho, co putuje do singularity nebo naopak co z ní uniká, ale nikdy nemusíme odhalit, proč to tak je a co se opravdu odehrává uvnitř. A to můžeme černé díry zkoumat i zde na Zemi (i když se vypaří během několika pikosekund).

Je nejisté, zda veškeré poznání není nijak omezeno a lze se k němu postupně propracovat s dostatkem znalostí, nebo zda někde nastane konec a dál už nebude možné nic poznat, protože dorazíme k limitu toho, co můžeme pochopit.

Stejně tak můžeme mluvit o vesmíru. Buď jsme pouhými vnitřními pozorovateli, kteří nikdy nebudou moci vesmír opustit, a i kdyby jsme přežili dostatečně dlouho, nakonec stejně zanikneme jako veškerá hmota v něm, nebo je naopak technologie cestování mimo vesmír pouhou otázkou času stejně tak, jako byla kdysi technologie cestování mezi vesmírnými tělesy.
 Vesmy97 Muž23 Kategorie
14.05.2019 11:30:54
Náš mozek je dostatečně vyspělý na to, aby chápal celý vesmír, ale to se těžko dá objevovat pokud jsme teprve na jediné planetě a do vesmíru koukáme jenom dalekohledem, až se vesmír zhroutí do sebe, tak vznikne zase další, proč taky ne, možná jsme my konkrétně ve stádiu, které rozhoduje o tom, jestli se uchytíme a dostanem se dál do vesmíru a z planety, stejně jako když tenkrát dostal život šanci na této planetě, taky budem muset bojovat s novýma podmínkama a přizpůsobit se, bohužel zatim si jen řežem větev sami pod sebou
 Alt
14.05.2019 11:10:08
Nebo další vesmír..

Ale zcela z ničeho všechno nevzniklo.
 Alkedos Muž34 Kategorie
14.05.2019 10:38:14
Vesmy97: On to ale vůbec nemusí být problém přílišné složitosti procesů, ale prostě jenom dostupnosti informací. Ono je dost těžké, ne-li nemožné, získávat z pozice člověka informace o něčem tak časově a prostorově obrovském, jako je vesmír.
 Nabuchadnesar
14.05.2019 10:34:51
Když nevíme, z čeho vznikl, tak to ještě neznamená, že vznikl z ničeho.
Tento konkrétní vesmír je a bude nejspíš opravdu jenom jednou (tak jako všechny ostatní konkrétní věci), ale to ještě neznamená, že nemůžou existovat i jiné vesmíry, ať už následně, nebo klidně i kontinuálně s tím naším, ale to sotva kdy zjistíme.
 Nabuchadnesar
14.05.2019 10:28:06
Nepřipadá mi to logické. Lidský mozek v současném stavu je jen omezený počítač. Má určitou výpočetní sílu a vesmír je natolik složitý, že ho lidský mozek prostě nedokáže pochopit. Je možné, že platí jedna z následujících možností:

- Lidé přestanou existovat dříve, než budou moci dosáhnout něčeho z dalších možností,

- Lidé postupně technologicky odhalí všechna tajemství vesmíru,

- Vědomí je jenom subjekt, který nikdy nedokáže pochopit něco tak složitého,

- Fyzická bytost nemůže pochopit něco tak složitého, ale je možné, že v nějaké posmrtné existenci na vyšší úrovni k tomuto pochopení dospěje.
 Vesmy97 Muž23 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk