Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1096947, vloženo 14.05.2019 11:27:58 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
atraktivita partnera a bydlení
Od kolika má mít muž vlastní byt, aby byl atraktivní?

Je pro vás důležité, zdali si na byt vydělal sám ve 40 nebo ho ve 25 dostal od rodičů?

Pokud nemá vlastní bydlení a je lepší když má alespoň hypotéku?

Jak jsou atraktivní lůzři co bydlí ve 40 v nájmu?

Takový člověk je dnes nahraný, bělochovi ve stáří mu sociální stát důchod nezajistí a nebude mít ani nemovistost. Nájem bude celý žovot kopírovat cenovou hladinu a méně neušetří.

Je toto důležité při výběru partnera?

Dostali jste nasypáno na byt či hypotéku, pokud ano v kolika letech?
 euroTroll Muž30  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
16.05.2019 13:43:04
Je to úplně ale úplně jedno. Brácha bydlí v nájmu celej život a jakožto zdatný dívkař měl stovky holek. A už mu je krajně po čtyřiceti.
 Finreir Muž35 Kategorie
15.05.2019 23:54:08
Mě ještě tak napadlo - ona to není žádná velká výhra, když chlap, kterého se vám podaří uhnat, už má svůj vlastní dům nebo byt. Mnohem lepší je, když si to pořídíte společnými silami.

Protože co měl chlap před tím, to už se nestane společným majetkem, a při případném rozvodu mu to zase zůstane. Samozřejmě to platí i naopak, když by dům měla ta žena, žejo.
 Michal-2
15.05.2019 08:32:05
Militantni konzerva: No vidis takze to souvisi s ekonomickou situaci, rikas ze nedava smysl byt levicak, kdyz chce clovek zbohatnout a jiny duvod k politickemu zamereni jsi neuvedl. Tak ale proc potom nemas rad levicaky, kdyz jsou to proste jen lidi, co se rozhodli podle svy ekonomicky situace, uplne stejne, jako to delas ty. Ja chapu ze pro tebe to znamena nevyhody, ale ty jiste chapes, ze pravice zas prinasi spis nevyhody pro chudsi. A muzes o lenosti mluvit jak chces, ale vzdycky tu nejaci chudsi budou.

Jinak jen o lenosti to fakt neni, sam jsi uznal, ze podminky nejsou rovne a jista nespravedlnost proste existuje a to ti nevadi. Ale ze ma silnejsi pomahat slabsim, to ti vadi.

2) Ona nepsala ze chce byt hodne bohata, ale ze si to proste radsi zaplati, tak to ma vetsina lidi a nikdo je nenazyva komunisty..

3) Nikde jsem nepsala, ze by se ten, co nesnazi, nel mit stejne jako ten, co se sanzi.

4) Tak taky nejsem pro extrem, jen by mel byt nejaky kompromis..
 2-methyl-propan
15.05.2019 07:24:41
Pochopitelně, že je dnes sociálně atraktivnější střechu nad hlavou vlastnit a ne pronajímat. Ale pošleš dobrého chlapa do prdele, protože platí nájem? Povrchní nesmysl. Já budu u rodičů do 30, do-našetřím nějaký prachy, buď na pozemek/dům nebo ten byt. Bydlet teď sám, tak ušetřím potenciálně menší polovinu a v dnešní době, kde jsou peníze až na tom prvním místě, je to pro mne větší priorita, než okouzlit pipku tím, že bydlím sám.

A asi jsem se názorově zamiloval do Hodislavy :) za to názor na brněnského panice a diamantového upíra se mi jen utužil.
 Mlg Muž25 Kategorie
14.05.2019 21:16:42
Michal-2: Ne jednoduchou, ale řadovou... Prostě já to udělám, ale nechci někoho vést, nechci to vymýšlet, nechci komunikovat se zákazníkem... Ale prostě tu práci udělám i složitou, jenom se nechci drát někam nahoru, prostě jenom dělat svoji práci, kterou dostanu z hora...
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 21:10:23
Vampire:
A mě se třeba nechce dělat vůbec žádnou práci, a taky bych za to chtěl brát ředitelský plat...
Smajlík  Michal-2
14.05.2019 21:07:24
Vampire:
>>>Mně se dělat chce, ale<<<

Spojka "ale" znamená, že vše co je před "ale" NENÍ PRAVDA, hi.

Každopádně jen potvrzuješ má slova - chce se ti dělat jen jednoduchou práci, ale plat bys chtěla brát jako za sofistikovanou.
 Michal-2
14.05.2019 21:05:15
Je mi skoro 40 a bydlim v najmu. Ale to mi neva, pac s mou zivotospravou to mam za par a tech par let uz doklepu!!!
Smajlík  Oshiioff
14.05.2019 20:50:06
Michal-2: Mně se dělat chce, ale jenom řadovou práci, kde dostanu úkol od vedoucích a udělám... Nechce se mi podnikat a být vedoucí a jakoby vymýšlet tu práci... Ale řadoví zaměstnanci taky nic moc platy nemají, ani ti kancelářští jako já...

Militantní*konzerva: Ale já nemám ideologii jako ve smyslu, že bych si to někde přečetla a pak prezentovala, já mám SVOJE názory, které se akorát náhodou nejvíc kryjou se socialismem...
A to jako nemůžu být městský pohodlný člověk, když chci, aby se měli všichni tak zhruba stejně slušně?
Já nepíšu, že je špatné dělat si sám na baráku, já píšu, že JÁ bych tak žít nemohla...
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 20:41:26
2-methyl-propan
Ještě bych chtěl doplnit - ono není žádné "ti co normálně pracují". Na každou práci musíš mít nějaké dovednosti, nějaké znalosti, nějaké schopnosti. Na něco stačí základka, na něci není potřeba ani ta - ale něco člověk musí umět vždycky. Není žádná hranice mezi těmi co "normálně pracují" a těmi ostatními. Je to zcela plynulé...
 Michal-2
14.05.2019 20:30:25
1) "kdybych se jako oportunista nezachovala a jako milionar byla furt levicak, tak zas budes remcat, ze jsem nazorovy schizofrenik." Oportunista je v tomhle případě názorový schizofrenik. Prosazuje A ale vlastně by nejraději B. Nemyslel jsem to ani tak jako hodnocení, jako spíš konstatování, že to nedává smysl. Tedy - jestli chceš být bohatá, tak nechtěj socialismus, protože ten ti tutově ty dveře do bohatství zavře.

2) V případě Vampíra to je na palici, tak nějak obecně. Tvrdí, jak nemá žádnou ideologii, ale pak tu rozepíše jako svojí vysněnou společnost v podstatě totální socialismus. Přičemž na druhou stranu, po rétorické stránce a co se týče volbě slov psala, jak dcerka miliardáře. Tobě tohle připadá soudružsky?
"mně prostě přijde lepší a víc nóbl si to zaplatit."
"dělat si na baráku sám přijde prostě takové vesnické a chudinské"

To vlastně ani pak není ten oportunista, to je jenom schizofrenik. Jako WTF? Oportunista aspoň jeden den tvrdí A a pak druhý den po změně situace tvrdí B. Vampír to patlá dohromady všechno najednou.

3) "Proc nekdo, kdo se nechce porad nekam posouvat, ma za to pykat?"
Pykat za to přímo nemusí, ale jestli si myslí, že se bude mít stejně jako ten, který se někam posouvat chce, tak je hodně naivní.

4) "Nikdo nerika, ze schopnejsi clovek si nezaslouzi vic, ale vem si, ze nekdo je na tom lip uz geneticky, to je prece taky nespravedlivy."
No jo, ale právě stojíš mezi volbou, jestli těm schopnejm brát a dávat těm, kteří schopní nejsou - já si myslím, že většinou je to spíš otázka lenosti než (ne)schopností a tam bych se nedělil o nic. A když budeš dávat tak kolik? Já nejsem anarchokapitalista, nějaká solidarita ve společnosti má být a nechci nějaký nulový daně, ale socialismus a nějaký obrovský přerozdělování nechci náhodou.

5) "Tak kdyz jsi tak smirenej s tim, ze svet je nespravedlivej, proc ti vadi, ze bys mel jako schopnejsi/bohatsi pomahat chudsim/mene schopnym? To je prece jen jedna z dalsich nespravedlnosti.."

Vadí mi to přirozeně, ale jako "bohatej a schopnej" mám možnost, jak tuhle spravedlnost více či méně ovlivňovat. Zdaň mě třeba 40% daní z příjmu a alokuju svoje investice do daňovejch rájů a nebudeš mít ani těch 15 %. Okrádat se nenechám, když nemusím. Skutečně bohatý lidi pak mohou ovlivňovat volby (financováním politických kampaní), mediální agendu a tím i veřejné mínění - podívej se na našeho premiéra. Tady máš "spravedlnost".
Smajlík  Militantní*konzerva
14.05.2019 20:28:27
2-methyl-propan
Já už poznal lidí dost - ti co se snaží, ti si většinou nestěžují (a pokud ano, tak na nějaké konkrétní věci, ale zpravidla né na to, že bohatí jsou bohatí a nechtějí jim nic dát). A naopak - ti, co si nejvíce stěžují, ti také největší prd dělají.

Určitě jsou i lidé, co se o nic nesnaží a nijak zvlášť si nestěžují, a nejspíš jsou i tací, co jsou milionáři a stěžují si, že miliardáři jim nechtějí přispívat na živobytí...ale podle mě jsou to okrajové případy. Určitě je převážná většina lidí z těch prvních dvou skupin.

A Vampírka se tu tím přímo chlubí, že se jí nijak speciálně dělat nechce...to nejsou žádné předsudky...

Co já třeba úplně nechápu, že i lidé s nadprůměrným výdělkem (myslím lehce nadprůměrným), mají pocit, že by jim měl někdo přidávat, zatímco už jsou dávno v té skupině lidí, které by bylo odebíráno, když by se to zprůměrovalo. Je docela dobře možné, že i ona soudružka má už nadprůměrný plat, a ve skutečnosti, když by došlo na "zprůměrování" by na tom byla hůře než je teď. Tohle mě třeba hlava nebere...

Těm lidem nevadí, že se mají nějak principiálně špatně, jim prostě vadí, že se někdo jiný má lépe.
 Michal-2
14.05.2019 20:12:09
Michal: Vzdyt ji vubec neznas a hned vis, jestli se snazi, mas jen predsudky.
 2-methyl-propan
14.05.2019 20:06:05
Michal: A proc o lidech, co normalne pracuji mluvis jako o tech, co se nesnazi? Mne to prijde jako dostatecna snaha. Pro tebe ten, co se nema dobre = ten, co se nesnazi. To se pak neni o cem bavit..
 2-methyl-propan
14.05.2019 20:04:56
2-methyl-propan:
To samé tady soudružka Vampírka. Né že by se nedokázala něco užitečného naučit, a pak to dělat, akorát se jí nechce. A ještě se tím chlubí.

A k tomu ještě má tu drzost chtít, aby jí někdo pomáhal, když je na tom tak špatně.
 Michal-2
14.05.2019 20:01:33
2-methyl-propan
>>> Zvlastni, rikas, ze clovek tolik kramu prece nepotrebuje, ale neznamena to pak, ze clovek nepotrebuje ani nesmyslne mnozstvi penez? Pak neni duvod, proc trochu nedat tem, kteri to potrebuji..<<<

Jenže lidé, o kterých mluvíš, to nepotřebují. Ti potřebují, aby je někdo kopal do zadku. Čím více dostanou, o to méně se budou snažit sami.
 Michal-2
14.05.2019 19:58:20
Michal: Zvlastni, rikas, ze clovek tolik kramu prece nepotrebuje, ale neznamena to pak, ze clovek nepotrebuje ani nesmyslne mnozstvi penez? Pak neni duvod, proc trochu nedat tem, kteri to potrebuji..

Ano, vzdycky je na tom nekdo hur, ale kdyby skladnik byl ve state nejvys a ostatni by nemeli ani na jidlo, pak by byl i ten skladnik ten, kdo dava vic nez jini.
 2-methyl-propan
14.05.2019 19:52:54
2-methyl-propan
>>>kdyz se zaroven vsechno zjednodusuje a vsechno se da koupit, aby clovek skoro nic delat nemusel..<<<
Problém možná není ani tak to, že se dá spousta věcí koupit, jako spíš to, že se to považuje už skoro za smysl života si co nejvíce věcí koupit...

Možná už většina lidí měří své štěstí množstvím krámů, které si mohou dovolit koupit. Vůbec je nezajímá, že většinu z těch krámů vůbec nepotřebují - ale hlavně že nemají dost peněz na "důstojný život".
 MICHAL-2
14.05.2019 19:48:26
2-methyl-propan
>>>Nikdo nerika, ze schopnejsi clovek si nezaslouzi vic, ale vem si, ze nekdo je na tom lip uz geneticky, to je prece taky nespravedlivy. Tak kdyz jsi tak smirenej s tim, ze svet je nespravedlivej, proc ti vadi, ze bys mel jako schopnejsi/bohatsi pomahat chudsim/mene schopnym? To je prece jen jedna z dalsich nespravedlnosti.. <<<

Když on je problém, že nikdo nechce být tím, kdo pomáhá, každý chce být tím, kterému je pomáháno.

Ty tady mluvíš o staviteli, je je nucen dělat skladníka, a jak je na tom špatně, a já znám inženýra z Ukrajiny, pro kterého je skladník nebo obsluha vstřikolisu v čechnách job snů... aspoň teda po platové stránce....

Většina lidí na naší planetě se má mnohem hůře, než skladník, kterého znáš...a taky po něm nikdo nechce, aby sponzoroval ještě deset černoušků...
 MICHAL-2
14.05.2019 19:43:50
Já si pořídil čtyřpokojový byt s garáží ve svých 28 letech jen za svoje peníze. Tehdy to bylo jednodušší, než v současné době.
 Researcher Muž80 Kategorie
14.05.2019 19:33:32
Militantni konzerva: No vidis, tak nemel by sis nekoho, kdo si svy nazory udrzel i pri zmene svy ekonomicky situace spis vazit, nez ho nazyvat nazorovym schizofrenikem? Kdyz ti reknu, ze to souvisi s ekonom. situaci, tak reknes, ze jsem oportunista, ale kdybych se jako oportunista nezachovala a jako milionar byla furt levicak, tak zas budes remcat, ze jsem nazorovy schizofrenik. Takze podle tebe je spatne, at clovek udela cokoliv.

Jezisi ty ses asi fakt nechapavej:D Tak si misto milionu predstav miliardu a bude to stejny vyznam, pro kazdyho je nerealny neco jinyho. Kdyz to neni nic tezkyho vydelat milion, je mozny, aby ten milion nebo proste hodne penez meli vsichni? To prece asi ne, takze vnucovat kazdymu, ze se muze mit dobre kdyz bude chtit asi neni realny v plnym rozsahu. Clovek taky muze byt vazany k urcitymu mistu, k lidem.. Ale slo o to, ze DV psala, ze by v baraku bydlela jen kdyby mela milion a sluzebnictvo a ty jsi z toho udelal nejaky jeji sen..

Ty pises o ostatnich jako o nejakych vyzirkach, ale ti lide taky chodi do prace a z lidskyho hlediska neni zrovna spravedlivy, aby oni museli pocitat kazdou korunu, kdyz se taky dost nadrou.. Proc nekdo, kdo se nechce porad nekam posouvat, ma za to pykat? Nikdo nerika, ze schopnejsi clovek si nezaslouzi vic, ale vem si, ze nekdo je na tom lip uz geneticky, to je prece taky nespravedlivy. Tak kdyz jsi tak smirenej s tim, ze svet je nespravedlivej, proc ti vadi, ze bys mel jako schopnejsi/bohatsi pomahat chudsim/mene schopnym? To je prece jen jedna z dalsich nespravedlnosti..
 2-methyl-propan
14.05.2019 19:25:39
Hodislava: Že jo. Já bych si taky chtěl jednou postavit dům vlastníma rukama. Vykoumat co a jak, naplánovat a udělat (jasně jsou věci, které člověk sám neudělá, ale spousta lze). I kdybych měl prachy na to, abych si dům nechal postavit na klíč (jakože nemám). Strašně se mi líbí, když si lidi dokážou poradit sami.
Postavit si barák je můj sen (a k tomu dost velkou zahradu a včelín). Pak už jen zasadit nějakej strom a zplodit dceru a můžu skoro spokojeně umřít :)
Smajlík  Cumsprite Muž32 Kategorie
14.05.2019 19:13:02
Dneska je tady zase slušně nablito...
 VirBrunensis Muž23 Kategorie
14.05.2019 19:08:47
Michal: To jo, urcite jsou i lidi co je prace bavi.
Souhlasim, ze spolecnost je zlenivela, ale je to zvlastni, ze se furt rika, at jde clovek dopredu a pracuje na sobe, kdyz se zaroven vsechno zjednodusuje a vsechno se da koupit, aby clovek skoro nic delat nemusel..
 2-methyl-propan
14.05.2019 19:05:04
2-methyl-propan: Souvisí také, ale nemyslím si, že vždycky primárně. Máš názorové schizofreniky i mezi miliardáři. Soros zbohatnul někdy až odpornými praktikami a přitom to je latentní globalistický komunista.

"Chapes ze to se proste jen rika, ze chce clovek milion, to je jako treba chci umet kouzlit, proste je to blbost a kdyz to rika, tak pocita s tim, ze seto nikdy nestane. Tak to prosim te uz prestan nazyvat snem nebo o tom uvazovat jako o realnem planu.. "

:D A to je ten rozdíl mezi pohodlnými lidmi, kteří se budou furt jen vymlouvat a hledat důvody proč to nejde a těmi, kteří zvednou p*del a něco začnou dělat. Milion není, Metylko, žádné terno. Jak jsem tu uváděl na příkladu, vydělá ho celkem pohodlně asi i nepříliš vzdělaný člověk v relativně krátké době. Nereálný plán beru stát se nějakým miliardářem.

Já kdybych neměl, co mám a nestudoval VŠ (neměl bych pro to vlohy), tak bych taky koupil levně nějaký domek v pohraničí a do práce dojížděl i na nějakou obyčejnou manuální práci do Německa. 1500 éček minimálka paráda, kdyby byl člověk šikovný snadno se dostane určitě výš. V kombinaci s nízkými náklady na žití v pohraničí seš milionář co by dub.

"Ale kazdy se nechce posouvat, nechce karieru nebo na sobe makat, proste nekdo chce jen klidnej zivot a je to pro nej prednejsi pred vyssim vydelkem. Ano, penize jsou dobra motivace, ale ne kazdy vidi stesti v jejich hromadeni."

No tak to je jejich věc, ale nemaji pak brečet a natahovat ruce po těch, kteří nebyli líní a něco se sebou dělali. Já nevidím štěstí v hromadění peněz, ale beru je jako dobrý nástroj k tomu, jak si ulehčit život a zabezpečit sebe a své blízké a nehodlám z nich živit lidi, kteří by se nejraději nechali akorát vydržovat od ostatních, respektive na úkor ostatních.
 Militantní*konzerva
14.05.2019 19:01:55
Ať je to chalupa, dům, byt, u rodičů, opuštěný ostrov...Hlavně že se máte rádi, jste jedno tělo a jedna duše a kráčíte životem společně.
Smajlík  Zlý Jazyk Žena26 Kategorie
14.05.2019 18:59:09
Společnost je zjevně příliš zlenivělá, a tak řada lidí vymýšlí ptákoviny. To je celý problém.
 Michal-2
14.05.2019 18:56:17
2-methyl-propan
>>>ale ve svy podstate je opravdu nespravedlivy nebo spis smutny, ze clovek musi delat vetsinu zivota to, co nechce.<<<

Ono se k tomu dá ale přistupovat i úplně obráceně - když už něco musím dělat, tak to taky můžu chtít dělat. Týká se to práce, týká se to i vztahů, týká se to obecně čehokoliv.
 Michal-2
14.05.2019 18:53:05
Konzerva: To jde rikat furt dokola, ze kazdy muze byt bohatsi a mit se lip. Ty nevidis ty okolnosti a ze lepsi financni situace neznamena, ze to nema jiny nevyhody a clovek pak proste radsi dela to horsi. Sama znam primo cloveka, co umi stavet baraky a po nemile zkusenosti radsi dela ve skladu. Ty to popisujes tak jednoduse, ale tak to neni.

Michal: No nespravedlive to je:D kazdy se musi snazit a jit dopredu, ale nikoho nezajima, ze ho to vubec nenaplnuje, nikoho nezajima, co ten clovek doopravdy chce. Ja chapu, ze lepsi schopnosti budou lip ohodnoceny, ale ve svy podstate je opravdu nespravedlivy nebo spis smutny, ze clovek musi delat vetsinu zivota to, co nechce.
 2-methyl-propan
14.05.2019 18:51:39
A řemeslníky můžeš sehnat velmi kvalitní, kteří to udělají výborně.
 Samira
14.05.2019 18:47:44
Nevýrazná:
Možná máš pravdu, že to vyjde levněji třeba, možná (pokud to umíš), tak si to uděláš i kvalitněji, ale já na tohle vůbec nejsem. A ani muž. Uděláme si běžné práce v bytě (něco navrtat, opravit), ale stavět barák, do toho by se nám nechtělo nikdy a vlastně o to ani nestojíme. Navíc já ani nejsem úplně zdravá, abych mohla fyzicky takové věci vykonávat. Pro mě to celkově u partnera nějaké plus není, jestli si umí postavit dům nebo ne. Je pro mě důležitý vlastní byt bez žádných dluhů a víc nepotřebuji.
 Samira
14.05.2019 18:46:31
2-methyl-propan
Ty říkáš "né každý je šikovný či chytrý", ale to můžeš klidně říct, že né každý je pracovitý, někdo je třeba od přírody líný, jiný má k práci dokonce vyložený odpor.

A je přece absolutně nespravedlivé, aby se ti , co jim příroda nadělila odpor k práci měli hůře, než ti, co jim nadělila tu pracovitost, né ?
 Michal-2
14.05.2019 18:46:05
Michal-2: Ne, tohle většině fakt kovaných levičáků nevysvětlíš. Mají představu, že lidi se chovaji tabulkově a celé to nějak naplánovaně funguje. Obdobně mimo realitu mi přijde současná ministryně Maláčová. Mám pocit, že ta je totálně mimo realitu a nerozumí elementárním socio-ekonomickým věcem. Důkaz, že i naprostý id*ot to může dotáhnout až na ministra.
 Militantní*konzerva
14.05.2019 18:41:01
Militantni konzerva: Pokud podle tebe politicke nazory nesouvisi s ekonomickou situaci jedince, proc jsi mi psal, ze bohaty clovek/ podnikatel musi byt pravicak? Jeste ses tomu vysmival ze by takovy clovek byl levicak.. Proc teda?

Chapes ze to se proste jen rika, ze chce clovek milion, to je jako treba chci umet kouzlit, proste je to blbost a kdyz to rika, tak pocita s tim, ze seto nikdy nestane. Tak to prosim te uz prestan nazyvat snem nebo o tom uvazovat jako o realnem planu..

Ale kazdy se nechce posouvat, nechce karieru nebo na sobe makat, proste nekdo chce jen klidnej zivot a je to pro nej prednejsi pred vyssim vydelkem. Ano, penize jsou dobra motivace, ale ne kazdy vidi stesti v jejich hromadeni.

Michal: Nesouhlasim.
 2-methyl-propan
14.05.2019 18:39:55
2-methyl-propan: Může místo do skladu jít dělat řemeslníka, založit firmu, dělat na sebe. Jaká je po nich dneska poptávka a nouze. Řemeslníci se taky slušně nadělají, ale kolik si za to vydělaj, zároveň jsou páni svýho času a můžou si pracovní dobu upravit podle sebe. Kam se hrabe nějaká sekretářka s 30 hrubýho.

Není to tak dávno, co tu někdo psal, že šel dělat svářeče do Německa a s platem 4 tisíce éček už má pár ušetřeno pár milionů. Stačí chtít se sebou něco dělat.

"Kazdy neni sikovny a chytry a ani to samo o sobe nezarucuje uspech.." Určitě to nezaručuje úspěch, ale dává to slušnou šanci. Každý neni chytrý a šikovný, ale nevidím, proč by za to měli nést neúměrnou zátěž ti, kteří jsou.

Jak už tu zaznělo na příkladu, ty nechceš stavět dům, ale po tom, kdo je schopen si ho postavit, chceš, aby ho stavěl i tobě?

"A ne kazdy bohaty clovek musel pro sve bohatstvi neco udelat."
Ano. Je to nespravedlivé, ale život není spravedlivý a to v ničem. Ve zdraví, ve vztazích ... tak je logické, že tomu asi bude i v bohatství.

Michal-2: :D No jo, Reagan byl asi ještě optimista.
Smajlík  Militantní*konzerva
14.05.2019 18:36:28
M*k:
Taky třeba, v rámci toho, co dotyčná soudružka navrhuje vystupují také ROBOTY. Práci, kterou nebude chtít nikdo dělat budou dělat roboty. To bude asi za chvíli dost velké množství různé práce, když to tak poslouchám.

No ale kdo bude dělat ty roboty? Proč by měl někdo strávit 10 let studováním robotizace a řešením takovýchto sofistikovaných problémů jen proto, aby za to pak dostával to samé, jako nějaká soudružka, co jim sype do krabic díly...

Proč by měl chtít vůbec někdo dělat nějakou práci, když "výchozí zaměstnání" bude sedět u počítače a čučet, jestli robot správně maká?
 Michal-2
14.05.2019 18:35:19
Michal-2: A tu nejhorší práci by teda dělal kdo? To bychom se bez toho obešli?
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 18:31:38
Samira: Materiál samozřejmě něco stojí, nedá se počítat s tím, že to bude zadarmo a pokud nemáš třeba řezačku, vrtačku, není nic jednoduššího, než si to půjčit od známého. Jasn ě, nemůžeš sama od sebe znát postupy, ale stačí otevřít pusu a požádat někoho, kdo se v tom vyzná, aby ti poradil, ukázal ti to.
Podle mě nejvíc si účtují za práci, tím se to prodraží a ještě to dělají halabala. To abys pak chodila a opravovala to po nich stejně. Lepší je, aby to člověk dělal na první dobrou. Opravování po někom ti taky zabere čas, teda pokud ti to celkově není jedno.
 Nevýrazná Žena21 Kategorie
14.05.2019 18:31:07
2-methyl-propan
Ale no tak - vždycky se dá něco udělat pro to, aby člověk nemusel dělat tu nejhůře placenou práci co existuje. Jenom se musí chtít...

Ano, nějaké to procento lidí nemuselo dělat nic a bohatsví získali, jiní se zase narodili s tím, že nemůžou pracovat vůbec (ani dělat nic jiného, co by bylo nějak užitečné),

ale převážná část lidí si o tom rozhoduje sama, zdali se naučí něco užitečného, nebo budou jen sedět a fňukat.
 Michal-2
14.05.2019 18:26:26
Diamond vampire: Takže si tu v podstatě popsala takovou svojí verzi socialismu. Drtivou většinu aspektů to splňuje.

- Jistota práce (ještě k tomu šitá na míru, jak si kdo řekne, WOW)
- Umělá zaměstnanost (tady to trochu smrdí spíš tím komunismem)
- Regulace bydlení
- Minimální mzda
- Nikoli úplná nivelizace, ale platové zastropování

No, slušná utopie. Tohle by fungovalo pár let, pak by ti (jako státu) došly peníze a možná i lidi, protože ti schopní by utíkali hodně daleko a hodně rychle. Zbyla by ti sebranka lidí, kteří papírově pracují, ale vybrali si takovou práci, že v podstatě nic nedělají.
Smajlík  Militantní*konzerva
14.05.2019 18:26:10
Militantní*konzerva
>>>fill your belly with bacon and beans, treat you when you're ill<<<

To je taková ta západní interpretace...slanina, to byl luxus, většinou jsme si museli vystačit jen s fazolemi...
 Michal-2
14.05.2019 18:24:38
Co to je "ochotni take neco udelat"? Jakoze clovek, ktery treba dela ve skladu na smeny fyzicky namahavou praci, musi kolikrat i soboty, nebo nekdo kdo dela furt dvanactky, neni ochotny neco udelat?? Kazdy neni sikovny a chytry a ani to samo o sobe nezarucuje uspech..

A ne kazdy bohaty clovek musel pro sve bohatstvi neco udelat.
 2-methyl-propan
14.05.2019 18:18:52
2-methyl-propan: Tak to můžeme hovořit o nějakém "oportunistickém levičáctví". Já beru, že když někdo vyznává nějaké politické názory a ideologii, tak je tomu věrný navzdory své ekonomické situaci.

Je jasné, že člověk se vyvíjí a jeho názory také, ale přijde mi absurdní, že by člověk ideologii rychle měnil pouze či z většiny na základě svého ekonomického statusu. Já byl kdysi možná taky lehce doleva, ale doprava jsem se rozhodně neposunul jen kvůli změně ekonomického statusu. Roli v tom hrálo daleko více věcí a vývoj to byl postupný, narozdíl od "zbohatnutí". Přesvědčila mě spíše socio-společenská než ekonomická stránka. Rovněž určitý vystřízlivění a přiznání si, že v praxi často věci fungují jinak.

Taky mi přijde paradoxní, že člověk, který by chtěl zbohatnout, by si chtěl svoje případný "vrátka" do bohatství zavřít tím, že by se zasadil např. o socialismus. Tím by ses připravila o možnost zbohatnout a splnit si "sen". Já bych si teda sny ničit nechtěl.

A zbohatnout člověk nemusí jen tím, že vyhraje ve sportce, podědí, dobře se provdá, ale třeba vymyslí něco převratného, vybuduje firmu či na sobě zamaká a stane se špičkou v tom, co dělá. Tenhle potenciál socialismus zabíjí již v základu. Chceš-li zbohatnout, tak možnost má každý, jen proto musíš udělat víc.

Tady jsem si vzpomněl na jeden hezký a trefný citát.

“Socialists ignore the side of man that is the spirit. They can provide you shelter, fill your belly with bacon and beans, treat you when you're ill, all the things guaranteed to a prisoner or a slave. They don't understand that we also dream.”
Smajlík  Militantní*konzerva
14.05.2019 18:18:15
2-methyl-propan:
Jenže lidé, co se chtějí mít lépe a jsou pro to ochotní také něco udělat obvykle automaticky spadnou to té druhé škatulky (tj. k těm, kterým by se mělo brát, a né dávat), a ono to pak působí dost komicky, když by hlásali komunistické názory...

Jako že by podnikatel, majitel továrny, vykřikoval, že je potřeba zlým kapitalistům ty závody sebrat, neboť okrádají dělníky .... asi by jeho zaměstnanci naznali, že už je toho na něj moc a potřebuje odbornou pomoc...
 Michal-2
14.05.2019 18:15:54
Samira: Přesně jak říkáš. Ale nechápu, proč si ta Hodislava kvůli tomu o mně myslí, že jsem úplná kráva... Jako co je špatného an tom, jak žijeme? My to máme s manželem stejně, jak píšeš... Ale prostě já nechápu, proč ona se mi za to vysmívá...
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 18:14:38
Michal-2: No podle pravicaku tu jeste u vlady opravdova pravicova vlada nebyla, takze jestli se maji ti bohatsi dneska porad dobre a furt je na tom plno lidi hur, pak muzou byt s tou levici tady celkem spokojeni, ne?

Ja spis reagovala na to, ze Konzerva vycita nekterym levicakum to, kdyz se chteji mit lip, ze nemuzou byt levicaci. Podle me kazdy se chce mit nejlip, jak muze.

DV: ok tak vyhodnejsi pro ty chudsi..
 2-methyl-propan
14.05.2019 18:13:16
Diamond vampire:
Já bych to taky nedělala a nepotřebuji pořád něco dělat (hlavně něco budovat pořád). Já to úplně chápu a rovněž mi není jasný, proč by měl pořád člověk na něčem makat. Manžel na tohle není, já taky ne a obejdeme se bez toho nebo si to zkrátka koupíme. Byt nám jinak bohatě stačí.
Dobře to vystihl Alkedos.
 Samira
14.05.2019 18:11:28
omfg:
No, asi tak...
Smajlík  Michal-2
14.05.2019 18:10:38
Jéžiš tady je dneska sranda... než si člověk uvědomí, že tu máme všichni stejné volební právo.
Smajlík  omfg.
14.05.2019 18:09:43
Tak neví, jestli ten Islám nebude nakonec lepší ideologie než tohleto...
Smajlík  Michal-2
14.05.2019 18:06:13
Hodislava: Já nechápu, prč má potřebu mě neustále urážet... Jako to snad jsem horší než ty, že prostě se bez toho domu se zahradou radši obejdu, než na tom makat? To jsem jako špatný člověk, že prostě mě to nebaví a chci přijít domů a NIC nemuset? Jako co je na tom špatného, proč se mi za to vysmíváš?

2-methyl-propan: A taky nejde o to, co je pro mě výhodnější. Jasně že bych chtěla být bohatá... Ale mně jde i o to, co je lepší pro všechny... Chudých je víc než bohatých prostě... A radši, ať se mají všichni průměrně, než aby někdo dole trpěl a někdo nahoře si křepčil...
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 18:02:01
Militantní*konzerva: Byla by prostě JISTOTA práce, kdo by chtěl pracovat, tak by se mu klidně udělalo umělé pracovní místo, prostě by se na něj převedla část práce jiných lidí a jim by zas ta část práce ubyla... Taky by bylo takové vzdělávání, že prostě by se hledalo, jaký má kdo talent a rozvíjel by se a pak by ideálně měl každý práci, na kterou se hodí... Na blbé práce, co by nikdo nechtěl by byla robotizace a tak pak by třeba byla kratší pracovní doba, aby vyšla práce opravdu na každého, kdo by chtěl.
Stát by taky zajistil, aby bylo pro každého bydlení (samozřejmě by se počítalo s tím, že lidi žijí v párech a ty byty se recyklují, když někdo umře...), ceny bydlení by byly státem regulované, aby si to každý mohl dovolit. A kdo by měl víc bytů, tak by měl povinnost pronajímat ten, ve kterém nebydlí. A i ty ceny na koupi bytu by musely být nějak regulované, ale v tom se tak nevyznám, abych dokázala dát číslo, které by si mohl KAŽDÝ dovolit.
Minimální mzda by byla na dnešní poměry tak 25 000 a ty nájmy tak třeba 6 000 zisk za třípokojový byt (energie podle potřeby jakoby navíc, těch 6 000 je jako čistě NÁJEM, to navíc jenom za to, že dáš ten byt k dispozici). No a aby byla motivační složka, tak by byl maximální plat třeba 60 000 na dnešní poměry. Prostě by bylo to rozpětí, aby i to minimum stačilo na důstojný život a to maximum nebylo takové, že už to NEJDE využít.
Kdo by nechtěl pracovat, ten by mohl klidně chcípnout hlady, ale nebyl by za to nijak trestán, jenom by nic nedostal. Kdo by nemohl pracovat, měl by taky těch 25 000... Ale každému, kdo by chtěl, by prostě stát tu práci MUSEL zajistit na základě jeho vloh, talentu, místa bydliště a taky, co ho baví... Tak by se to pracovní místo udělalo uměle a pak to, co by dělal ten člověk by zas ubylo jeho kolegům... Takže pak i díky tomu by mohla být kratší pracovní doba.
No a nesměla by být korupce a tak, no...
A do cestování, víry, hudby, knih, názorů... bych prostě vůbec nezasahovala.
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 18:01:36
2-methyl-propan
>>>I kdyby ti tisic levicaku rikalo, ze chteji byt milionari, tak jim nemas co vycitat, protoze proste v dany dobe to milionari nejsou a v dohledny dobe nebudou.<<<

Problém není v tom, že chtějí být lidé bohatší. Problém je v tom, když chtějí, aby se nikdo neměl lépe než oni. To je ten trik.

Všechny ty komunistické myšlenky nejsou příliš o tom rozdávání, ale především o tom braní (těm co nějaký ten majetek mají).
 Michal-2
14.05.2019 17:57:12
>>>já bych za žádnou cenu nechtěla dům. Já chci jenom přijít domů a mít klid<<<

Já bych za žádnou cenu nechtěl mít peníze. Jen chci přijít k bankomatu a mít klid...
 Michal-2
14.05.2019 17:56:01
Militantni konzerva: Spis kdybych byla pokrytec, tak reknu, ze bych jen tak od nikoho zadny milion nechtela. Jako vzdyt skoro kazdej by nejradsi jen dostaval bez prace a jen pokrytec si to neprizna. Jenze to je vetsinou nemozny, tak je absurdni o tom uvazovat. To vubec nesouvisi s tim, jestli je clovek pravicak nebo levicak..

Clovek ale hodnoti podle svoji SOUCASNY (ekonomicky) situace, pripadne jestli je v blizke dobe nejaka realna moznost to zmenit. I kdyby ti tisic levicaku rikalo, ze chteji byt milionari, tak jim nemas co vycitat, protoze proste v dany dobe to milionari nejsou a v dohledny dobe nebudou. Pokud podle tebe kazdy, kdo je bohaty, musi byt pravicak (protoze je to pro nej vyhodnejsi), pak by bylo logicke, aby kazdy chudsi ci prumerny clovek byl levicak (protoze to je zas vyhodnejsi pro nej) a je jedno, jestli chce milion nebo ne, kdyz proste zadny nema. Chapes?:D
 2-methyl-propan
14.05.2019 17:55:25
DV

Každý je sice jiný, nicméně já u každého tvého druhého příspěvku lapám po dechu, jestli jsi jen virtuální výtvor, pak OK, pak to děláš velmi dobře .... velmi dobře! ..... páč mě vždycky dostaneš. Vždycky si říkám, ne, nebudu reagovat, jenže to se nedá, to se nedá!!! :-))))) .... .nebo skutečná - pak to je ale masakr. To fakt svět ne... tento. A to ti říkám upřímně, a i směrem k adminům, že je to jeden z mých mála záměrně mířených výpadů k diskutujícím.
 Hodislava Žena42 Kategorie
14.05.2019 17:53:37
DV:
Lidé co jsou závistiví a líní se nebudou mít nikdy dobře (i kdyby z nebe pršeli pečení holubi). To je marný...

To je takové to jak se říká "typicky české": Já prase doma mít nechci, protože smrdí, takže by mohlo chcípnout i sousedovi (protože by se měli mít všichni stejně).
 Michal-2
14.05.2019 17:50:50
Nevýrazná: Levněji, to je relativní. Neznám postupy, materiál a neumím to, takže by se to určitě ještě prodražilo a učit se to ani nechci. Od toho jsou profesionálové, kteří to umí. Já bych do toho svůj čas neinvestovala. Navíc mě nějaký budování nebaví a nikdy nebavilo.
 Samira
14.05.2019 17:49:09
Hodislava: A já to třeba radši nebudu mít než se s tím srát, prostě se bez toho obejdu... Sice by bylo pěkné mít dům se zahradou a bazénem, ale nestojí mi to za to, radši budu mít byt a klid... Každý je jiný...
Já bych za žádnou cenu nechtěla dům. Já chci jenom přijít domů a mít klid, ne pracovat na zahradě nebo tak...
Nechápu, o co ti zas jde... Mě urážet jenom? To nechápeš, že každý prostě to má jinak a baví ho něco jiného?
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 17:47:54
Diamond vampire: Tak mi popiš svůj vysněný model společnosti :P
 Militantní*konzerva
14.05.2019 17:44:49
DV

Já to sice směřuju k DV, ale je mi jasné, že je to jak mluvit do pytle s výplní do polštářů. Tak jen k tématu.

Já se budu opakovat. Já si nedovedu představit, že si veškeré služby, které potřebuji, zaplatím. To musí být neskutečně nákladné. To si pak dovedu představit, že jsem v práci od nevidím do nevidím ... a furt mám pocit, že nevydělám dost. Vidím jako efektivnější a úspornější si leccos udělat sám ... a pak mi samozřejmě zbyde na leccos, co jsem si předtím dovolit nemohla. Něco navíc. Nicméně když chce být někdo hogo fogo ... tak to se někdo (rodiče, manžel ...) někde musí kuuva otáčet.
 Hodislava Žena42 Kategorie
14.05.2019 17:43:43
Militantní*konzerva: Ty nerozumíš psanému textu? Je to to nejlepší, co reálně bylo, ne to nejlepší, co si umím představit... Prostě je to nejmenší zlo, ne největší dobro...

Michal-2: Tak když jenom normálně pracuješ, máš třeba 20 000 a z toho se při dnešních nájmech nemáš dobře... Abys ses měl dobře při těch nájmech a cenách bytu, musíš dřít a mít třeba 35 000... Ale dobře by se měl mít KAŽDÝ, kdo pracuje...
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 17:43:17
Diamond vampire
>>>Třeba já bych takového chlapa, jak máš ty nesnesla... Mně se to fakt příčí pracovat na domě a zahradě a tak...<<<

Tak v tomhle to máš asi super, chlapa, kterému se také příčí pracovat najdeš skutečně snadno, takových jsou dnes celé zástupy, hi.

Já jdu raděj něco dělat, nebo mě z toho picne, už...

A jinak - když jsi taková nadšená do komunistických režimů - co takhle párměsíční školení ve Venezuele, třeba ? Tam jim to tak krásně funguje...
 Michal-2
14.05.2019 17:39:43
Diamond vampire:
Né, aby se měl dobře. Aby se měl lépe.
Nevím, co je na to divného, když člověk více dělá, že se má také lépe. To snad chápou už i děti v mateřské školce...

Když si někdo postaví dům, tak má postavený dům. Tobě se ho stavět nechce - tak to ti ho má jako postavit ten, kterému práce nevadí, abyste se měli oba stejně?

Bóže, kam ten svět spěje....
Smajlík  Michal-2
14.05.2019 17:39:21
Diamond vampire:

"A myslím si, že český komunismus je to nejlepší, co tady reálně bylo... "
Nee, vůbec nejseš komunista ... Nejseš komunista, ale napíšeš, že český komunismus je to nejlepší, co jsme kdy měli. Tady se opět dostáváme k tvé schizofrenii v názorech.

Máš ale možná pravdu, ty nebudeš ani levičák ani pravičák. Ty seš asi prostě jen cvok.
Smajlík  Militantní*konzerva
14.05.2019 17:38:54
Hodislava: Tak to budeš spíš výjimka.
Ale manžela si važ, ale ne že je objektivně tak dobrý, ale žes našla někoho, kdo ti sedí... Třeba já bych takového chlapa, jak máš ty nesnesla... Mně se to fakt příčí pracovat na domě a zahradě a tak...
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 17:37:12
DV:

A to mi povídej. Já být bohatá teda nechci. A extrémně už vůbec ne. Protože mně učila babi - jednou nám všem bude stačit dvakrát jeden metr. A čím víc taky po nás materiálna zbyde, tím víc nás budou naše děti nenávidět, a to proto, proč se o to musí dělit s ostatními .... jo, moje moudrá babi! Moje řeč. Ta mi zanechala mnohem víc .. než ... moneymoneymoney. Dej mi pokoj s bohatstvím!
Smajlík  Hodislava Žena42 Kategorie
14.05.2019 17:36:54
Michal-2: Já normálně pracuju. Ale máš pravdu, nechci být kariéristka a tvrdě dřít, abych se měla dobře. KAŽDÝ, kdo pracuje se má mít dobře... Ale dneska nestačí jenom normálně pracovat, dneska musí člověk dřít, aby se měl dobře...
Já ani nevím, co bych celé dny dělala, kdybych nechodila do práce :-D
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 17:33:30
Diamond vampire
>>>Nejlepší je, aby byli všichni tak nějak průměrně v pohodě...<<<

Podle mě je mnohem lepší, když ti, kterým se dělat nechce (což je nejspíš taky tvůj případ) budou mít prd, a ti kteří s tím problém nemají budou po zásluze odměněni.

Nevidím jediný důvod, proč by se měli mít flákači stejně dobře jako dříči...
 Michal-2
14.05.2019 17:29:23
Militantní*konzerva: Proč lžeš?
Já neuznávám jejich ideologii, jenom se náhodou nejvíc shoduje s mými názory a myslím si, že to bylo to nejlepší, co reálně bylo. Ale nejsem komunistka, já mám SVOJE názory. Ale tak dneska už není co nového vymyslet, tak je jasné, že je nemám sama... No a náhodou se nejvíc podobají komunismu, ale komunistka nejsem. Já jsem třeba proti tomu omezování svobody slova a cestování a tak... Ale je pro mě důležitější materiální zajištění než koníčky.
Tak nelži, že jsem komunistka, když to není pravda.

KAŽDÝ by chtěl být extrémně bohatý... Ale prostě to nejde... Nejlepší je, aby byli všichni tak nějak průměrně v pohodě...

Michal-2: A co je jako za problém být ve straně? Tak prostě bych to podepsala normálně... Jako proč bych měla nějak rebelovat? Bylo to tak prostě v té době, kdo nebyl blbý, tak s nima spolupracoval, no.
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 17:25:18
Ale jo, díky díky všem diskutujícím. Budu si toho svého chlapa fakt muset vážit víc.

Michal-2

Samozřejmě jsou práce, které sám člověk neudělá - tak jsem to nemyslela. Třeba fasáda. Podlahy. Výkopy. To se dělá strojově, to je jasná věc. Měla jsem na mysli dílčí a další práce, na které si už stroje zjednávat nebude, protože ty se stejně dělají ručně. Třeba zrovna to obkládání. Pak tu máš práce, jako je třeba krov, střecha, to taky v jednom neudělá. Já spíš měla na mysli, že nebude dole sedět a koukat na ně. Vezme to taky do ruky, ale hlavně, kouká jim po druku, protože někdy, to je fakt děs, a to se vydávají za profíky! Houby. To jsou týpci, co se jim ve škole nechtělo vůbec nic, a teď už ani dělat! Ale nechat si za to zaplatit, to je jiná, že. Zrovna s tou klempířinou, vyhodil jednoho, a rozhodl se, že se to radši naučí a udělá si to sám . To jsem musela uznat i já, že takovou fušařinu, co ten dotyčný předváděl, to je fakt ostuda cechu. Nehledě na to, že koupit si sám matroš a udělat si to sám, to je kudla lacinější. A k tomu pozvat kámoše a rodinu a večer jim udělat párty ... protože stačí, když nemají ruce úplně levý. I já se naučila dílčí pomocné práce, třeba jak pokládat podlahy!!! Proto pokud jen jeden tomu drobet rozumí a ví, co chce - nenechala bych si barák postavit, fakt ne. S tím, co vím ... to by musela mít firma sakra recenze! Ale faktem je, že dneska si taky uvědomuju, kolik je tu chyb - ne technologických, ale že leccos by mi vyhovovalo jinak :-).
 Hodislava Žena42 Kategorie
14.05.2019 17:20:26
2-methyl-propan: A jéje potrefená se taky ozvala :P Náhodou je tu i plno pravicově založenejch lidí. Některý až do extrému viz. místní anarcho-kapitalisti. Ty už jdou ale taky mimo mě.

A to, že je někdo komunista, netvrdím o nikom, kdo to o sobě v podstatě neřekne sám. Vampírka to tady sama píše. Ty asi nebudeš komunista, ale doleva jdeš určitě, psala si tu jednou, že to tak má převážně i tvoje rodina.

Mě spíš hlavně irituje to levičácký (nemusí být přímo až komunistický) pokrytectví. Respektive už mě to moc nepřekvapuje, setkávám se s tím u většiny levičáků. Rádi by bohatým brali, ale zároveň by strašně moc chtěli být sami bohatí. Rozplývají se a sní nad přepychem a blahobytem a zároveň mají plnou hubu sociální spravedlivosti, rovnosti ...

Socialismus a komunismus, který je "založený" na tvrdý práci a na tom, že všichni pořádně makaj, ale po chvíli člověk zjistí, že dotyčný levičák by si ale nejraději hodil nohy nahoru a nedělal nic. Pokrytec si tohle ale přiznat nechce, respektive nemůže.
Smajlík  Militantní*konzerva
14.05.2019 17:17:18
Van Generator : spíš kvůli takovým šikanérům jako jsi ty se tam musí ozbrojovat v USA. Kradení žen je v uvozovkách - je to kvůli tomu že máme takové rozdíly ve mzdách, což je zas na jinou debatu...
 Honzazbrna Muž36 Kategorie
14.05.2019 17:17:13
Diamond vampire
>>>Tehdy se prostě NEMOHLO stát, že přijdeš o práci, tím i o bydlení a skončíš na ulici... Dneska se to může stát úplně klidně. <<<

Ale mohlo. A velice snadno. Stačilo se znelíbit straně (tenkrát se jmenovala KSČ), rázem jsi byla bez práce (z pozice šéfa, doktora či inženýra tě poslali do vysoké pece), bez bytu (dostalas náhradní pavlačák na Chánově) a ještě ti vyhodili děti z univerzity. No a nebo tě rovnou ještě zavřeli. Šlo to velmi jednoduše...

Stát sice formálně garantoval práci, ale jen tu nejhorší. Naopak, pokud jsi chtěla získat nějakou lepší (lepší postavení), bylo téměř NEZBYTNÉ se připojit k té vládnoucí straně (vstoupit do strany a aktivně se podílet na jej činnosti - což spousta lidí také udělala).

Ale nikdo ti negarantoval, že nějaké bydlení dostaneš - když třeba dosáhneš určitého věku. Naopak, byl to neskutečný problém, protože stát se svou dementní organizací bytovou výstavbu absolutně nestíhal. No a soukromé firmy byly zakázané, to nešlo si nechat postavit dům od nějakého zedníka. Jenom načerno.

Máš úplně zcestnou představu o tom, jak se tenkrát žilo.
Dneska se máme proti tomu jak prasata v žitě - a ještě je nám to mnohým málo...

Navíc ten socialismus reálně nefungoval, žilo se převážně z rezerv, na spoustu třeba budov (závodů) co soudruzi v roce 48 tak vehementně znárodnili, se celých těch 40 let ani nesáhlo, žádná údržba, nic, dnes jsou z toho ruiny...stejně tak spoustu obyčejných domů (třeba ve městech) -kdyby se to nechalo ještě dalších 40 let, tak polovina těch budov spadne sama (a pohřbí možná ve svých troskách tento skvělý systém).
 Michal-2
14.05.2019 17:12:42
Jo a to je taky vtipny, lidi si dneska zaplati kde co, aby sami nemuseli hnout prstem a nikdo je neodsuzuje, ale DV napise slovo "nobl" a vsichni se muzou podelat:D
 2-methyl-propan
14.05.2019 17:10:33
Nevýrazná: Jenže mně to prostě nestojí za to ta námaha a čas... A prostě takové to kutilství mi ani nepřijde atraktivní, no...
Ale tak každý to má jinak. Já tady píšu, jak to mám JÁ.
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 17:08:28
Samira: Ztráta peněz? Vždyť tě to vyjde mnohem levněji, když si to děláš sama.
 Nevýrazná Žena21 Kategorie
14.05.2019 17:07:14
Hrozně se mi líbí přístup Hodislavy, podobně to vidím i já. Rodiče nás také vždycky do takových prací zapojovali a to se prostě neztratí, je to něco navíc.

Diamond vampire: Je tisíckrát lepší si na domě dělat sám, máš o všem přehled. Dělníky stejně neuhlídáš a nějak ti to namastí a pak za to chtějí strašný peníze.
 Nevýrazná Žena21 Kategorie
14.05.2019 17:01:40
Konzerva vnucuje kazdymu, ze je komunista, uz mu z toho asi hrablo.
Smajlík  2-methyl-propan
14.05.2019 16:56:30
HzB: Západ nikomu žádné ženské nekrade, protože ženské nikomu nepatří. Žít na v USA, byl bys na tom se ženskýma úplně stejně, ostatně kvůli podobným magorům jako si ty museli ozbrojit učitele na tamních školách
 Van Generator Muž30 Kategorie
14.05.2019 16:55:32
Nedovedla bych si představit, kdyby manžel měl trávit hodiny času stavěním nějakého baráku. Navíc to ani neumí. Takže tohle ať dělají profesionálové. Za mě ztráta peněz i času. Více ocením, když ten čas invesujeme do rodiny a trávíme ho společně. Nejsem absolutně nějaký budovatelský typ, spíše mi to je protivný.
 Samira
14.05.2019 16:55:13
Michal-2: Tehdy se prostě NEMOHLO stát, že přijdeš o práci, tím i o bydlení a skončíš na ulici... Dneska se to může stát úplně klidně. A maso nejím :-D
Dneska prostě není JISTOTA. Tehdy bylo materiální zajištění na 100% JISTÉ. Prostě se NEMOHLO reálně stát, že skončíš na ulici, NEMOHLO. Byla JISTOTA, že stát se postará, abys byl materiálně v klidu.
Jasně že se mi nelíbí prostě, že nebyla svoboda slova a cestování a že se nemohly číst západní knihy a poslouchat západní hudba... Jenže materiální zajištění je důležitější než koníčky...
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 16:51:39
"Ne, jsem snad cukrářka?"
To je boží ...
 Michla-2
14.05.2019 16:51:22
Diamond vampire: Ty píšeš, jak když ti vyoperovali půlku mozku a následně sis šlehla nějakou hodně špatnou lajnu, ale já jsem tady debil :D Tak to jo ...
Smajlík  Militantní*konzerva
14.05.2019 16:47:29
Diamond vampire
Já teda nevím, ale socialistickou mzdu 800Kč na měsíc, 20letou čekací lhůtu na přidělení státního bytu (s nejistým výsledkem) a maso jednou za měsíc - to si můžeš dopřávat i dneska, bez jakýchkoliv problémů...kvůli tomu není nutné zavádět socialismus dle vzoru našich Sovětských přátel...
Smajlík  Michal-2
14.05.2019 16:43:06
Hodislava:
Já jsem chtěl barák stavět taky sám, ale naštěstí mě to dost rychle přešlo. Vlastně už u základů - když jsem si představoval, jak si je vykopu sám s krumpáčem a lopatou...no za první den jsem (v našem kamenitém terénu) vybojoval nějaký kubík a půl, a tím to taky skončilo. Naštěstí umím trochu počítat, takže mi došlo, že těch 30 kubíků bych dělal (za ideálních podmínek) cca 20 dní, takže bych potřeboval 3 měsíce víkendů jenom na tohle....

Pokud má člověk stavěd dům úplně sám, tak je to zábava tak na 5-7 let, a to nic moc jiného nedělá. Dost často ovšem skončí dřív ten vztah dvou lidí...
Navíc, na co se sáhne, to se pokazí, takže se všechno dělá minimálně 2x ale i 3, spousta věcí opravit nejde vůbec (protože to člověk zjistí až dodatečně, že to měl dělat jinak)...a co se hypoteticky ušetří na té práci cizích lidí, to padne za vlast všem těm opravám a předělávkám ....

Když by tomu člověk aspoň rozuměl (tj nejdříve se účastnil stavby nějakých jiných budov), tak to má aspoň nějaký půvab, ale pokud o tom neví zhola nic (jako já) tak je to čistokrevné utrpení.

Jak se říká - první stavbu má člověk zbourat, druhou prodat a třetí si teprve nechat - a je to svatá pravda.

Pak je ještě taky problém, že těch 5 či 7 let se musí někde bydlet, takže platí vlastně 2x - jednou za to, kde bydlí, a pak úroky z úvěru, který vyčerpal.

Podle mě je lepší těch 7 let budovat firmu, než stavět dům na bydlení....
 Michal-2
14.05.2019 16:39:17
Myslím že na západě měli v té době daleko lepší "socialismus"
Smajlík  Honzazbrna Muž36 Kategorie
14.05.2019 16:28:38
Militantní*konzerva: Ty jsi debil, když to nechápeš...
Tak milionářka nemůžu být tak jako tak. Takže druhá nejlepší možnost je komunismus a mít aspoň JISTOTU, že budu v pohodě a nebudu se muset být o práci a bydlení...
No, tak pro MĚ je prostě vesnický život peklo, ale to neznamená, že to odsuzuju u ostatních. Když se jim to líbí, ať si tak žijou, ale pro MĚ je to nepřijatelné.

A nevím, odkud máš tu sračku, že jsem komunistka :-D Já nevyznávám žádnou ideologii, jenom se MOJE názory na to, jak má fungovat společnost ze všech existujících režimů nejvíc podobají socialismu. A myslím si, že český komunismus je to nejlepší, co tady reálně bylo... Nesouhlasím se vším... Třeba se mi nelíbí zákaz náboženství nebo třeba, že západní hudba se nemohla poslouchat... Ale prostě EKONOMICKY A MATERIÁLNĚ to pro obyčejné lidi byl ten nejlepší režim, který reálně existoval... Nebylo to dokonalé, ale bylo to nejmenší zlo, co kdy lidi uvedli do praxe.
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 16:20:05
Diamond vampire: Ty se opravdu takhle neposloucháš? HALÓ? Ty to neodsuzuješ, když seš schopná napsat tohle?:

"mně prostě přijde lepší a víc nóbl si to zaplatit."
"dělat si na baráku sám přijde prostě takové vesnické a chudinské"

Jak se tohle slučuje s tím, že se považuješ za komunistku?? Nekomentuji to, že seš městský a ne vesnický typ, ale ten způsob jakým to píšeš, to zní přinejmenším na dceru nějakýho miliardáře a ne na soudružku, za kterou se tady hrdě vydáváš.

Tvůj sen o tom, žít v domě jako milionář se služebnictvem se totálně vylučuje s tvým snem o tom, že by byl do praxe zaveden komunismus. To si snad myslíš, že v komunismu můžeš mít služebnictvo a miliony na kontech? :D Vždyť ty seš úplně mimo!
Smajlík  Militantní*konzerva
14.05.2019 16:17:15
Tohle nějak neřeším. Spíš mi jde o celkový přístup chlapa - jestli je aspoň trochu zodpovědný, chodí normálně do práce a má vůbec smysl se s ním do nějaké hypotéky uvrtat. Protože mít hypotéku s líným nezodpovědným chlapem je jako mít kouli na noze, co tě táhne ke dnu.
 Margotka
14.05.2019 16:12:53
mně prostě přijde lepší a víc nóbl si to zaplatit..
-------
Tvl, názor člověka, který dostal na bydlení keš od rodičů, možná stále dotován.
 zase jsem to já Žena42 Kategorie
14.05.2019 16:05:57
Militantní*konzerva: To nemůžu ani teď. Každý má nějaký nesplnitelný sen...
A tak jako co je na tom, že JÁ tak prostě žít nechci? Ať si každý žije, jak chce, já to neodsuzuju. Ale JÁ tak žít nechci a proto nechci ani takového partnera, protože bychom spolu nebyli šťastní...
Nechápu, kde vidíš problém.
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 15:47:05
No zajistenej partner je vzdycky atraktivnejsi, ale tak v najmu je plno lidi, to bych asi neresila..
 2-methyl-propan
14.05.2019 15:40:20
Diamond vampire: Ne, kdyby byl komunismus, tak by to znamenalo, že by si rozhodně nemohla být milionář a mít "služebnictvo". Rovněž příznivec komunistický ideologie, který mluví pohrdavě o vesnickým životu, jako o chudinský záležitosti ... to je schizofrenie na Bohnice.
Smajlík  Militantní*konzerva
14.05.2019 15:36:11
Militantní*konzerva: Ale když by byl komunismus, tak to neznamená, že bych si musela věc dělat sama :-D Prostě bych měla jenom to, co si můžu koupit... Mně prostě takové to kutilství atraktivní nepřijde, no...
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 15:30:55
Ježek second edition: Ne, rozebírat Vampířinu názorovou schizofrenii nemá cenu. Je to akorát další komunistka, která by si ale nejraději žila v přepychu. Nějaká nakažlivá nemoc tady poslední dobou.
Smajlík  Militantní*konzerva
14.05.2019 15:29:29
Ježek second edition: Tak každý je jiný... Já prostě nechci nějakého kutila, ale městského pohodlného muže... Mně takové to dělat si na baráku sám přijde prostě takové vesnické a chudinské, no...
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 15:23:58
>Diamond vampire
Přijde mi trapné řešit co je víc nóbl a holku, která by něco takového řešila bych nechtěl.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
14.05.2019 15:20:50
Přečetl jsem celou diskuzi a přehlíží se tu poslední podle mne zajímavý dotaz, který by bylo dobré v kontextu dalších sdělení uvést:

"Dostali jste nasypáno na byt či hypotéku, pokud ano v kolika letech?"

Za sebe tedy mohu říci, že jsem nedostal nikdy nic
 kvidoslav
14.05.2019 14:58:36
Mně by vadilo, kdyby bydlel u rodičů, jinak je to jedno... Hlavně abychom to viděli stejně, aby chtěl byt a ne dům, město a ne vesnici... Jinak na rozdíl od Hodislavy bych nechtěla takového muže, co to chce stavit sám, mně prostě přijde lepší a víc nóbl si to zaplatit... Ale to asi souvisí i s tím, že bych za žádnou cenu nebydlela v domě a na vesnici... Teda jako v domě bych bydlela, kdybych byla milionářka a měla tam služebnictvo...
 Diamond vampire Žena25 Kategorie
14.05.2019 14:47:54
Hodislava: Tak ono je to vzájemné :) Já bych taky nechtěl nějakou takhle těžce racionální a netolerantní ženskou :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
14.05.2019 14:42:04
Liio off


Kyblíček? Podám ..


Buď holt ten chlap (i ta ženská) musí něco umět … nebo mít prachy si tu službu (věc, nemovitost) zaplatit. A nebo brečet, že ho (jí) žádná nechce, protože to není ke společnému životu s dotyčným. Protože kupodivu pořádně nikdy nic neměl, nemá a mít nikdy nebude. V tom horším, žije v mamahotelu a čerpá i zdejší služby. A to je to, co je tak krutě neatraktivní. Žádná nehodlá tu matinku vystřídat - zas tak ten chlap k pomilování není.
 Hodislava Žena42 Kategorie
14.05.2019 14:28:51
Tvl Hodislavo, z těch tvých stereotypních žvástů bych se poblila.
 Liio off
14.05.2019 14:25:39
JJ, a pak přijde k. co akorát umí fotit selfíčka a rozumí tak leda gelu na vlasy...
Smajlík  Honzazbrna Muž36 Kategorie
14.05.2019 14:09:47
Android Bakšiš

No, to manželka chce po manželovi, aby jí opravil kapající kohoutek.
"Jsem snad instalatér?"
Druhý den přijde domů, a kohoutek nekape. Muž se podiví a poptá se, zda žena objednala instalatéra.
"Ne, stavěl se tu soused, a chtěl za to buď abych mu upekla dort, nebo mu ho vykouřila."
"Takže jsi mu upekla ten dort? "
"Ne, jsem snad cukrářka?"

Ale k tvému dotazu. Vyrostla jsem v rodině, kde táta bral mé bratry běžně k opravám jak v domě, tak třeba na autě, motorky si pak někdy od 14 ladili sami, s tím nikoho neotravovali, to by bylo … trapné … brát to do servisu, checht :-))) a mít tady na vsi vlastní stroj, respektive nemít, to bylo jaksi asi jako nemít uši …. a na stavbu. Dělali všechno, včetně třeba když bylo třeba vyměnit obkladačky, nebo se zateplovala fasáda. O bílení ani nemluvím. Jo, táta je dneska vcelku velký zvíře, vysoký manažerský post. Přijde domů, jde do montérek .... a momentálně opravuje stodolu. Ne, nevzala bych si někoho, kdo tyhle věci neumí. Kdo neumí vzít do ruky sekyrku, šroubovák, vrtačku. Nejen stavařinu, obecně. A kupodivu můj muž stavárnu taky nemá, ale … umí to. On má vůbec veeeelmi šikovné ruce :-)). Naši potomci měli tuhle plná ústa týrání a nucené práce, ale .. brousit a lakovat podlahy se u toho naříkání naučili slušně! A voni si mohli kecat co chtěli, ono to přes ten rambajs z vysavače a brusky stejně nebylo slyšet :-). A já myslím, že to jejich kariéru advokacie (či čehokoli, co si zvolí) nijak neohrozí. Že umí JEŠTĚ něco jiného.
 Hodislava Žena42 Kategorie
14.05.2019 14:04:57
To je mi úplně jedno, jsem jen ráda, když bydlí sám (tzn. bez pěti spolubydlících nebo rodičů), jinak je mi to fuk.
Ale i když někdo bydlí dočasně u rodičů, neodsuzuji to, to se prostě stává. Bývalý byl od 19 let samostatný, nejdřív bydlel sám, pak s přítelkyní, pak s jinou přítelkyní v jejím bytě a když se tahle poslední s ním rozešla, tak se samozřejmě musel odstěhovat ze dne na den a neměl kam. Dočasně se vrátil k rodičům a i když to bylo dost nekomfortní, neodsuzovala jsem ho proto. Někdy se prostě okolnosti semelou tak, že jiná možnost není...
 Astridka24 Žena31 Kategorie
14.05.2019 14:01:46
Dnes to chodí zhruba takto:

http://www.theredpill.cz/pics/r-01/slozity-vztah.jpg
Smajlík  Honzazbrna Muž36 Kategorie
14.05.2019 14:00:29
Honzazbrna

Chtěla jsem vypíchnout konkrétní příspěvek.
 zase jsem to já Žena42 Kategorie
14.05.2019 14:00:26
Mně je jedno, odkud to má, pokud to nezískal podvodem. A víc než jeho minulost by mě zajímalo to, jestli se bude snažit, jak bude se mnou. Nechci příživníka nebo neschopného flákače.
 Aninka
14.05.2019 13:57:57
To datum, jako zdůraznění až se v tom jednou budou hrabat historici, když budou hledat důvody, proč v této etapě bylo všude plno starých paniců, nebo je ti natolik odporná i moje přezdívka?
Smajlík  Honzazbrna Muž36 Kategorie
14.05.2019 13:50:46
14.05.2019 13:46:58

Začínám mít pocit, že vážně nejsi po psychické stránce v pořádku.
 zase jsem to já Žena42 Kategorie
14.05.2019 13:46:58
Staří mít ten správný x. a můžeš být třeba fetka pod mostem a budeš se před něma ještě muset schovávat v kanále, aby ses neujebal...
Smajlík  Honzazbrna Muž36 Kategorie
14.05.2019 13:37:15
Osobně si nedovedu představit, že bych třeba ve 25 bydlel s rodiči nebo někde v podnájmu.
To už bych u ženských byl úplně na dně.
 MutantZeSheredoz Muž22 Kategorie
14.05.2019 13:32:27
Z karet
Smajlík  Honzazbrna Muž36 Kategorie
14.05.2019 13:28:20
>Liio off
Ne požadovat, ale ocenit. někdy se ale takové ocenení schopnosti stane natolik veliké, že se začne pomalu stírat hranice mezi tím jestli to jsou velké body navíc nebo základní požadovaná vlastnost. Pokud takovíé muži jsou neviděl bych v tom problém. Ona přeci píše za sebe a ne za všechny ženy.

To je jeden úhel pohkledu, já ale vidím i ten druhý. Líbí se mi když je holka bez frflání u něčeho takového asistovat, být součástí toho, dát tomu kus svén duše a práce ve jménu společného my, společného cíle. Holka do nepohody. Ne jako rozmazlená princeznička, která si nakráčí do hotového a ještě bude frflat že se jí nelíbí nějaký detail. To je co Hodislava řekla také a to co mi přijde fajn.>Android Bakšiš
Nejsem zedník ani jiný stavař a přesto dům postavit umím.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
14.05.2019 13:16:21
Nj., ženy podlehly hypergamii - zvlášť s vynálezem internetu a smartfounků - a muži se buď kurví s těmito moderními ženami, aby se na každou dostalo, nebo zůstávají celoživotně bez partnerky - vítejte v moderním světě...
Smajlík  Honzazbrna Muž36 Kategorie
14.05.2019 13:08:59
Android Bakšiš: To jsem snad ani netvrdila. Jde o to mít ten stejný cíl - vlastní bydlení. S někým, kdo tenhle cíl nemá, bych si asi nerozuměla. Já prostě jsem člověk, který radši bude platit hypotéku než chodit každý týden třikrát do restaurace na večeři a jednou týdně do divadla. A to je podle mě v tom partnerském životě to důležité, abychom se shodli v těhle hodnotách.
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
14.05.2019 13:06:55
"Ale je i pár takových, které tohle neřeší a spíš koukají na to, jak se ten chlap k nim chová" - muhehe - nemělo to končit "...jak ten chlap vypadá" ???
Já třeba našetřím měsíčně něco ke 20tis. Kč a stejně je to šumák.
Holt ta chudina a průměr - tam je to čistě o xichtu, případně ještě uřvanosti, když máš průměrnej xicht. Prachy a majetky začínají v dnešní blahobytné sociální společnosti hrát roli až druhotně když samička chce někdy po čtyřicítce uhnízdit a ještě to musí být už pořádný majetek - nový BMW, dům nebo aspoň velký byt v luxusní čtvrtí - jinak stále platí původní plán - tedy správný xicht co je v módě a extrovertní uřvanost
Smajlík  Honzazbrna Muž36 Kategorie
14.05.2019 12:58:44
Podle věku a tématu bych řekl, že jsi Iceman, ale ten píše daleko jednodušeji :)

Podle mě to určitou roli při výběru partnera hraje.

Nejhůře jsou na tom ti, co v pozdějším věku, řekněme ve 40 bydlí ještě s rodiči. V ostatních případech se to už tolik neřeší, kdy má samozřejmě výhodu ten, který ten byt vycashoval a nemá žádnou hypotéku. Jednak proto, že to o něm něco svědčí (že je asi podnikatel, resp. že je schopný ty peníze vydělat) a jednak že není zatížen žádnou půjčkou či hypotékou a může sypat peníze do rodiny.

Celé to je o tom, že většina žen je racionálně zaměřených a na tohle kouká. Ale je i pár takových, které tohle neřeší a spíš koukají na to, jak se ten chlap k nim chová. V takových vodách bych pak hledal spíš.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
14.05.2019 12:48:32
Špuntidlo: pokud máš hypo tak sis našetřila jen zlomek a není pravda že sis našetřila na vlastní dům.
Smajlík  Android Bakšiš
14.05.2019 12:42:13
Tak pokud předemě postavíš dva totožné muže a ptáš se mě, jestli je lepší ten co má dům nebo ten co ho nemá, tak asi řeknu, že ten s domem :D
Ale v životě je pro mě důležitější to, aby viděl to bydlení stejně jako já. Já hodnotu ve vlastním bydlení vidím a je to pro mě důležité, na vlastní jsem si vždy šetřila. Takže by mi asi neimponoval muž, který ve 40 nemá našetřeno nic, bydlí v nájmu a je spokojený s tím, že si "užíval život" a nic neušetřil.
 Špuntidlo Žena29 Kategorie
14.05.2019 12:41:16
západní model : západ nám hlavně "krade" ženský, takže tam ty nároky na muže jsou podstatně nižší, když mají dost "nakradených" žen - jen z blbýho gymplu znám hned 3 a to doba pokročila s těmi dnešními ÉÉÉÉÉrasmy apod. - takže tam opravdu není problém, když ten muž žije v nájmu...
Smajlík  Honzazbrna Muž36 Kategorie
14.05.2019 12:41:02
Kasli na byt, po precteni teto otazky bys mel zapracovat spis na necem jinym
 keineahnung
14.05.2019 12:35:09
Alkedos: "Na západě bydlí v nájmu více než 2 třetiny celkových obyvatel"

Nejsem si jistý, zdali je západní model sociálního státu správný příklad.

Dnes je již dnes jasné, že se o současnou pracující generaci sociální stát nepostará, bílí lidé sice státu platí 70% daně, ale zadlužený sociální stát o ně ve stáří nepostará.

Naopak zadlužené sociální státy budou posilovat sociální napětí a konflikty například mezi bělochy protože ti častěji platí daně a barevnými, araby, kteří sociální stát využívají více ale platí méně.
 kvidoslav
14.05.2019 12:33:17
Hodislava: Máš pocit, že člověk, který se nevyučil zedníkem ani žádným jiným stavařem, musí nutně umět postavit dům? To je jako bych chtěl po hasičovi, aby mi operoval srdce.
Smajlík  Android Bakšiš
14.05.2019 12:32:33
Ježek second edition: To jo no, požadovat po chlapovi, aby uměl postavit barák, to je fakt frajerský :D
 Liio off
14.05.2019 12:01:05
Hodislava opět boduje :) To je panečku frajerka!
Smajlík  Ježek second edition Muž35 Kategorie
14.05.2019 11:52:09
Hodislava: Nejsi trochu cimprlich? Prostě oheň, kotlík a ešus. :)

Když někomu pomáháte se stavbou baráku, tak je radno si to nějak pojistit, zejména, když je to v rodině. Protože až to oficiální majitel prodá, tak vy se stěhujete a můžete začít znovu.
 Alkedos Muž34 Kategorie
14.05.2019 11:46:01
Pche. Zase hon na zlatokopky?

Araktivní je pro mne ten, s kým jsme zajedno, jak to bude, abychom spolu ve zdraví i v nemoci až do smrti, ,a s kým si společně to hnízdečko lásky vybudujeme. Mám na mysli RD. Body navíc - vlastně ne, já jsem mega náročná, já chci, aby ten chlap byl natolik pracovitý a zručný, aby si ho postavit nenechal. Aby ho postavil sám. Teda třeba fasádu sám neudělá, jasné, ale ... prostě ne firma. Za to nejsou body navíc, to je vlastně pro mne ten standard. Atraktivita, když mám použít tvůj termín. Ne peníze na dům. Ale ty ruce, co ho postaví :-).

Kdyby tu náhodou padlo, co bych já mezitím dělala - no, nosila bych cihly a pytle s cementem. A na plotýnkáči na fošně na kozách bych smažila řízky. Mám už praxi :-).
 Hodislava Žena42 Kategorie
14.05.2019 11:43:44
Na západě bydlí v nájmu více než 2 třetiny celkových obyvatel. Ne pro každého je vlastní bydlení hodnota tak důležitá, aby jí podřizoval svůj život. Někdo cestuje, někdo sbírá zážitky a každé dva roky bydlí jinde. A nesouvisí to ani s věkem.
 Alkedos Muž34 Kategorie
14.05.2019 11:42:51
Absolutně toto není pro mne hlavní priorita. Jediné, co je, že bych partnera nedotovala, jinak nemám takto nesmyslné a debilní nároky.
 zase jsem to já Žena42 Kategorie
14.05.2019 11:42:20
Atraktivita není o majetku. Pokud nebydlí ve 30 u rodičů, ale ve vlastním, ať už je to dědictví, hypotéka nebo nájem. A umí se o sebe postarat a není závislý na tom, co mu kdo strčí pod nos.
 ChikaLove Žena27 Kategorie
14.05.2019 11:40:26
Lepší je určitě ten co ho v 25 dostal od rodičů, nemusí se nikde do čtyřiceti lopotit a bejt pak už strhanej a místo toho žije život tak, aby ho užil a prožil i podle vlastních snů, páč ho netlačí žádné dluhy a závazky.. Život je krátkej
Smajlík  AltPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk