Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1102092, vloženo 11.07.2019 00:53:17 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Udělal jsem si test osobnosti
Ahoj, udělal jsem si na stránkách 16 personality test osobnosti v angličtině, dvakrát po sobě s odstupem několika týdnů, a zatím mi vždycky vyšlo INTJ-T, takže je to asi jasný.

Co si o takových testech myslíte vy? Případně co máte za osobnost. Mě obrovsky překvapilo, s jak velkou přesností se popis tý osobnosti, včetně kladů i záporů, vztahuje na to, kým doopravdy jsem. Taky mi to dost pomohlo v celkovým uvědomění a utvrzení v sebe sama.

Fakt zajímavý, že se osobnosti stejně jako barvy na počítači (RGB) dají rozdělit do jasného spektra. Vždycky mi to tak nějak přišlo, že každý, koho jsem potkal, se dal dát hodit na určitou kupku, kde jsou ostatní jedinci jemu podobní. S velmi podobným chováním a přístupem k životu. No, že prostě lidi nejsou doopravdy originální a dokola se kolem vás furt opakuje jen určitý omezený spektrum osobností, které se liší možná tak jen minulosti a vzhledem.

Co si o tom myslíte?
 DevilsPartTimer Muž20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
11.07.2019 10:54:02
Michal-2: Povolání bych do toho moc nemíchal, to jsou jen nástřely, ale jinak jsou ty výsledky podle mě hodně užitečné. Popisují jak daný typ člověka zpracovává informace, jeho vnímání okolí. Nemůžu přesně určit, kolik jsem si z toho vzal, ale mě to rozhodně něco přidalo, plus samozřejmě životní zkušenosti.

Vem si třeba introvetní lidi, kteří často hodně přemýšlejí a mají hodně vnitřních procesů. Některé věci z výsledků povah jim můžou pomoct se v tom více vyznat, uvědomit si své silné stránky. Nebo naopak uvědomit si slabé stránky, čímž dostane člověk prostor s nimi pracovat.

Ale jak říkám, chce to určitě nějakou dávku inteligence, sebekritiky a upřímnosti, aby to mělo váhu a smysl.
 Finreir Muž35 Kategorie
11.07.2019 10:35:04
Nepřikládal bych tomu takovou váhu. Mně vycházelo ENTP.
 Militantní*konzerva
11.07.2019 09:59:15
Ano, je to velmi lákavá představa, že z nějakého testu se o sobě samém dozvíme věci, které jsme dosud vůbec netušili....ale podle mě je to v podstatě blbost.

Za člověka mluví jeho činy, a né co zatrhne v nějakém testu.
Pokud má někdo pocit, že má skrytý talent na podnikání, tak nechť podniká - ale aby si někde u pásu hýčkal tuhle představu, že podle testu je rozený podnikatel..vždyť je to úsměvné.

No a naopak - když někdo podniká, třeba i úspěšně - a vyjde mu, že by měl dělat něco jiného...to má jako tu firmu zavřít ?
 Michal-2
11.07.2019 09:55:10
MBTI je sice zábavný a srozumitelný, ale pro psychology zastaralý a málo vypovídající test osobnosti. Relevantnější je například Big Five.
 dqd Muž32 Kategorie
11.07.2019 09:52:57
Finreir:
>>>Z osobní zkušenosti můžu říct, že ne každý je natolik sebekritický, aby nevyplňoval tak, jak se mu to líbí, ale jaká je pravda. Ověřeno v praxi.<<<

Já si myslím, že skoro nikdo. Že snad každý to má tendenci vyplňovat tak, aby mu vyšlo, co chce, aby mu vyšlo.

Já si třeba zamlada hrozně zakládal na tom, že jsem seriózní flegmatik...a taky mi to v každém testu vyšlo. Dnes už je mi to třeba ukradené - a (když už nějaký test zkusím) mi to asi ani nevychází.

Navíc na spoustu otázek v testu člověk reálně ani neví, co by měl odpovědět, a otázky typu "co byste udělali, kdyby"...to je úplně směšné...

Trochu objektivity by do toho vneslo, kdyby test vyplňovali lidi, co nás obklopují, než když si ho vyplňujeme sami.

V každém případě - pokud je někdo hňupem, tak i když mu deset testů řekne, že není, stejně hňupem být nepřestane...
 Michal-2
11.07.2019 09:38:51
Myslím, že ty testy jsou celkem dobrý. Problém je v tom, jak k nim kdo přistupuje. Pokud někomu něco vychází střídavě, tak buď byl vždy něco mezi (kvalitnější testy ukazují procenta), nebo si odpovědi vymýšlí dle nálady. Z osobní zkušenosti můžu říct, že ne každý je natolik sebekritický, aby nevyplňoval tak, jak se mu to líbí, ale jaká je pravda. Ověřeno v praxi.
 Finreir Muž35 Kategorie
11.07.2019 09:17:29
Tak pred deseti lety jsem mel asi 3x po sobe s odstupem nekolika tydnu INTI.
Zhruba pred rokem jsem test zopakoval a vyslo mi INTJ.
Otazkou zustava, k cemu mi tahle znalost je.
 lol
11.07.2019 08:13:23
Jako INT-FP mohu potvrdit, že je tento test velice dobrý a z jeho výsledků se dozvím zajímavé věci. Navíc škatulkování lidské psychiky mám velice rád a nechápu, proč se to některým lidem nelíbí. Např. nikdy se nestane, že by člověk byl introvert a extrovert přesně napůl. Je nesmysl si vytvářet nějaké pojmenování typu ambivert, ale raději si zvolit dominantní I nebo E.

Co se týče toho, že podobní lidé chodí na stejnou kupu, nemusí to tak být vždy. V nějakých situacích si stejné osobnosti rozumí, ale v nějakých zas ne a je třeba hledat dvojice různých osobností (často IxNx a ExNx nebo IxFx a ExNx).

Navzdory mému zalíbení k tomuto a podobným testům, nemyslím si, že by měly nějaké využití v životě. Jsou příliš málo komplexní na to, aby se daly využít v konkrétních situacích. Psychologie je rozsáhlý obor, na který lidé studují několik let vysokou školu.

Stejně jako se nemůžeš naučit programovat z toho, že vyplníš dotazník o svém stolním počítači, tak se nenaučíš vyvozovat psychologické závěry z toho, že vyplníš test (bohužel).
 Vesmy97 Muž22 Kategorie
11.07.2019 07:28:23
Škatulkování lidí je nešvar, zlozvyk. Všechny vlastnosti jsou škála.
 88N2
11.07.2019 05:40:25
Tenhle test se mění podle nálady, takže tomu neprikladej žádnej význam. Taky mi vycházelo INTJ, někdy ENTJ A jednou i ISTJ.
Smajlík  Billy Kid Muž24 Kategorie
11.07.2019 01:35:35
Testy osobnosti se vyrazne zlepsily, ale stejne bych je neprecenoval a nebral prilis vazne. Existuji firmy kde podobne testy pri nastupu do zamestnani miluji, nebo jsou dokonce predepsane ( v silovych slozkach ), ale vsichni vime, nebo jsme minimalne cetli, ze procento lidi, kteri testy prosli a stejne se na danou praci nehodili, je pomerne vysoke.

Pokud se Ti zda, ze “ kazdy se da zaradit do nejake skatulky “ tak mas pravdu, ale zaroven tim ukazujes jak jsou ty testy nepresne. Kazdy clovek je totiz prilis individualni na to aby se dal zaradit do stejne skatulky s jinymi.

Testy jsou koncipovany tak, ze pracuji s velkym poctem dotazovanych a na zaklade toho je mozne, s jistou mirou presnosti, najeke ty “ skatulky “ udelat. Pokud by ale byly opravdu presne, mohli bychom si jen na zaklade testu vybirat treba partnera. A jak vime, vsechny podobne pokusy s timto selhaly. Zrejme proto, ze na partnera mame vyssi naroky nez na zamestnance.
 davidred Muž26 Kategorie
11.07.2019 01:27:45
ESTP-A “Podnikatel”
Jo, dost to sedí. Koukám se mi to změnilo.. :)). Bývala jsem bavič. Ale podnikatel sedí víc.
 Zrzavá Bestie Žena66 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk