Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1104703, vloženo 11.08.2019 23:44:58 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Pokec s babičkou - trochu šok
Ahojte,
nějak se mi během jediného týdne docela poděl život.
Když to zkratim, tak kopačky a vyhazov z práce.
Nemyslím, že to spolu úplně souviselo.
S přítelem jsme spolu byli od VŠ, loni mě požádal o ruku.
Teď nějak zjistil (po pěti letech vztahu), že se prostě ještě nechce vázat, což mu ovšem nebránilo vyspat se s mojí (nyní již tři dny bývalou) nejlepší kamarádkou.
V práci snižoval stavy, byla jsem tam dva roky a moc mě to bavilo, ovšem co už.
Naši vidí vše jako moji chybu, takže k nim se z bývalého hnízdečka lásky vracet nehodlám. Musela jsem vypadnout do konce týdne. K nejlepší kámošce jsem z logických důvodů nemohla, u ostatních to taky moc nejde, zavolala jsem tedy svoji babičce, která žije sama ve velkém baráku.
Okamžitě mi nabídla ať jdu k ní, vcera jsem tam tedy přesídlila. Babička je všeobecně známa jako decentní, zámožná dáma na úrovni.
Vždy jsem se jí tak trochu bála, celé dětství mi dávala najevo moji nedokonalost, v pubertě mě plísnila za výstřelky, nikdy jsme moc neměly společnou řeč.
Teď je jí 84,do telefonu jsem jí řekla na rovinu o svých double troubles, po mém příchodu mě objala (snad poprvé v životě) a sdělila, že ať si zaberu horní patro, cítím se jako doma a večeře bude za hodinu.
Přišla jsem, v teplákách a tričku, nenamalovaná, a snad poprvé v životě mě nevyplísnila za to, že nejsem za dámu.
Večeře byla lahodná a po ní otevřela flašku vína, pak další a další. Moje babička, která vždy alkoholem pohrdala. I emocemi, razila heslo, že žena má vše držet v sobě,mi teď přikázala: "Tak povídej, beruško moje".
Povídala jsem.
Ožraly jsme se pod obraz a řekly si strašně moc věcí, bylo to nesmírně úlevné. Pak pravila, že všichni lidi jsou odporní čuráci a že se na ně na všechny mám zvysoka vysrat. Když jsem překonala šok (i přes ten alkohol) že moje babička, co vždy byla pravá dáma a pozitivní bytost, řekla něco takového, zeptala jsem se jí, zda to myslí vážně. Prý naprosto. Řekla jsem jí, že ale znám i prima lidi. Prý jsem moc mladá a moc naivní. Že až mi bude přes osmdesát, budu dozajista sdílet její názor a pokud ne, rodiče mě holt špatně vychovali.
Pily jsme ještě chvilku a ráno vstaly dost pozdě. Byla jsem překvapená, když jsem kol desáté vylezla z postele do koupelny, že babička není v kostele jako vždy, ale sedí ve svém křesle, oproti svým celoživotním zvykům v pyžamu a nenalíčená a se sklenkou whisky a cigaretou (celoživotní zapřisáhlá nekuřačka) Na moji otazku, proč není v kostele pravila něco ve smyslu, že sere na Boha, když její krásná a chytrá vnučka je bez chlapa a bez práce. Chápu, že puberta a revolta může přijít v jakémkoliv věku, ale tohle mi přijde moc. Nechci být důvodem šílenství své babičky..
 Vnitřně pozitivní Žena26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
13.08.2019 09:28:11
Máš talent. Nechceš psát knížky?
 Jan Ámos Komenský Muž18 Kategorie
12.08.2019 14:39:59
Hodně prvoplanovej fejk. 1/10
 Michal-2
12.08.2019 11:49:08
Pokud to není vymyšlené, tak babička hrozí zvýšené riziko duševních onemocnění, protože používá vulgární výrazy.
Má také obrácenou logiku, když vnučka má problémy, je to dobrá příležitost obrátit se s prosbami k Bohu.
 Positive plus Muž Kategorie
12.08.2019 10:57:20
Tvůj přítel se k tobě zachoval neférově. Loni tě požádal o ruku a rok na to si to rozmyslel a vyspal se s tvou nejlepší kamarádkou. Taky nebyla férová. Měla ho odmítnout, ale pro ni bylo důležitější vychrápat se s ním. Až se s ní rozejde tak ji ignoruj, i když se bude snažit si o tom s tebou popovídat.
Nejlíp se k tobě zachovala babička. Navíc má domek, který bude možná tvůj, až ona zemře. Pokud ho na tebe přepíše.
Smajlík  Researcher Muž80 Kategorie
12.08.2019 09:15:09
A co se na to podívat tak, že ti tvoje kámoška konečně otevřela oči, aby ses zbavila toho sobce? Vědomě se zachovala jako svi..., abys ty prohlédla. Neměla bys jí spíše poděkovat?
 leafroller Muž46 Kategorie
12.08.2019 08:36:54
Trošku spisovatelská práce. Ale budiž. Příjemné a pozitivní.


Jinak když jsme děti, vnímáme své rodiče a prarodiče vždycky dost jinak než pak jako dospělí. většinou si je idealizujeme. A voni jsou to přitom úplně normální lidi.
 Hodislava Žena42 Kategorie
12.08.2019 06:16:13
Prosimtě.. je jí 80 tak jí nech "žít" at si děla co chce, přeci jen čistě pragnaticky nějaký cigáro nebo flaška už jí o moc život nepokrátí. Nehledě na to, že má nejspíš pravdu.
 Fapfap Žena24 Kategorie
12.08.2019 05:21:39
Jdi si vymyslet broskvoně jinam, ano? Takový blbosti. Kdybys tam nepřipsal takovou hovadina že seděla v kresle,.kouřila a popíjela, tak bych tomu asi uvěřil. Ačkoliv to by musela být sakra tedy babička, aby si mohla dovolit popíjet červené víno. Většina lidí v důchodu má totiž cukrovku, víš?
 Adolf Červen
12.08.2019 03:42:21
Jasne. Ty prijdes o praci a kluka a Tva babicka, verici dama, ktera cely zivot nepila a nekourila, se zacne ozirat, kourit a nechodit do kostela.

Pekne pitomej pribeh. Jestli to mel byt pokus o nejakou tvorbu tak radim venovat se necemu jinemu. S takovou Babickou by neuspela ani Bozena Nemcova a to pritom i ta jeji je dost mizerna kniha.
 davidred Muž26 Kategorie
12.08.2019 02:23:14
Takže nějak jsi nenapsala co jste vyřešili s tvým životem.
Budeš jí na krku v hořením patře. Hmmm
 jkhgyf
12.08.2019 00:30:35
Sice seš teď v dost nepříjemný situaci, ale vem si, jak jste se s babičkou sblížily.. Kdyby se to nestalo, tak bys babičku třeba v tomhle světle nepoznala. Přeju ti, ať je brzo lé a postupně se dáš zase do kupy.
 dsfas
12.08.2019 00:15:38
Je to zajímavé. Jistě v sobě držela hodně věcí, asi ji to tak naučili a myslela si, že je to dobré. Ale nakonec každý člověk chce mít nějaké pokračování. A když vidí, že jeho děti, vnuci tímto způsobem neuspěli, tak je ten člověk schopný i radikálně změnit své postoje. Jako kdyby vybouchne a začne dávat najevo své názory.

Tak je to asi vždy, když musíme skrývat své skutečné názory a emoce pod pokličkou. Vidím to i jinde.

Bůh je sice super, ale nejdřív musí mít člověk splněné základní potřeby v rodině, v širším společenství a podobně. Prostě člověk je živočich, nelze se řídit pořád podle pravidel, která nám naordinovali jiní, protože pokud zjistíme, že nám ta pravidla nepomohla, stáváme se radikálními a kašleme na ně.

Zajímavý příběh. To s tvým klukem mě mrzí, je to smutné, když se kluci nechtějí "vázat". Možná měl nesprávnou představu o povaze tohoto vázání, možná byl vyděšený a nikdo nebyl (kromě tebe), kdo by mu to vysvětlil a podržel, možná byl prostě hloupý nebo i horší. Tak jo, měj se.
 nnddPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk