Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1104847, vloženo 13.08.2019 17:58:35 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zvířata na kožešiny strašně trpěj?
Máte s tímhle někdo zkušenosti? Pořád se na internetu mluví o zákazu kožešinových zvířat, který údajně strašně trpí, protože je lidi zavíraj do klecí a ty zvířada žijou ve strašných podmínkách, pokaždý tam někdo ukazuje fotky úplně zmrzačenejch zvířat na kožešiny a často se třeba říká, že se z toho stresu začnou sami kousat a roškrábou si kůži úplně do krve a vydrápaj si celý chomáče chlupů. Jako já to nechci nějak zlehčovat, ale tohle přece vůbec nesedí, ne? Když by mělo to zvíře takhle zničenou kůži, tak už by si pak tu kožešinu přece nikdo nekoupil. Maj pro tohle nějaký vysvětlení? Já se o to nějak zvlášť nezajímám, takže nevím, ale přijde mi to divný.
 HG1I Žena16  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
13.08.2019 21:41:02
Přesně a ne jen zvířata na kožešiny, ale i běžný maso, vajíčka, mlíko, co kupujeme v obchodě, jak už tu někdo napsal. Jsou lidi, který se to snaží měnit, ale když se podíváš na např. PETA, tak žádná sláva, jestli byli někdy k něčemu, tak docela upadli, aspoň podle toho, co jsem posledně četla na netu... Já se to snažim aspoň přímo nepodporovat, ten intenzivní chov, ale většině je to jedno. Ale myslím, že se to časem změní, v obchodech máš teď mnohem větší výběr zboží a místo obyč mlíka jde koupit různý alternativy, jdou sehnat domácí vejce, vegan šampony apod. apod.
Tam je pak namístě zkouknout i jestli to neni zase narvaný jedama, co ničí přírodu. To už nevim, já většinou skončim u toho, že si v DMku přečtu, že je to vegan kosmetika (a docela levná, třeba sprcháč za 20,-) nebo mě posledně zaujaly některý Herbal Essences, bo jak se to píše...
 spider princess Žena23 Kategorie
13.08.2019 21:37:20
1) Ano, existovaly/existují místa, kde jsou skutečně tak špatné podmínky. Jsou v klecích, mezi jednotlivými dráty jim propadávají nohy, vše z toho důvodu, aby tama propadly výkaly a ti, kteří je vlastní, se o ně nemuseli víc starat. Zvířata jsou vystavena přírodním vlivům bez šance na jakýkoli úkryt (který by přirozeně v přírodě měla), aby měla co nejhustší srst.
2) Jo, třeba se kousají... Ale vlastníkům je to jedno. Kožich vždy máš z desítek zvířat a není problém nezahrnout do toho tu část, kterou si zvíře šílenstvím zničilo. Většinou si takto koušou pár míst.
3) Je to prostě špatné. Kožich nikdo nepotřebuje. Je blbost, aby kvůli tomu trpělo zvíře celý život v kleci. Ať už jsou podmínky relativně v klidu nebo naprosto příšerné.
 Claw
13.08.2019 21:05:15
Chov jakéhokoliv zvířete, které není domestikované, tedy například lišek, i těch co se narodí v zajetí, je jednoznačně týráním těch zvířat. Mají v genech volnost, lov, svobodu. A v přírodě jsou krásná,i jen způsobem pohybu, chováním, prostě je vidět, že jsou spokojená. I zoologické zahrady se snaží co nejvíc o alespoň jakousi jako svobodu, velikostí chovných prostor, kombinací světla a šera, rostlin, prostě dovolit zvířeti aby si vybralo, jestli bude "očumováno" nebo bude mít svůj klid. A to v takzvaných užitkových chovech není. Liška chovaná pro kožich je v kleci, kde sice může udělat sem tam pár kroků, ale tím to končí. Celý život. To je pravý důvod, proč je chov kožešinových zvířat špatně.
 Beer01 Muž93 Kategorie
13.08.2019 19:23:57
Nemám s tím zkušenosti, ale je pravda, že jsou chovaná v klecích a podmínky jsou příšerný. Stejně jako ve velkochovech na maso, mlíko a vajíčka. Máš ale pravdu i v tom, že to trochu nesedí, a takoví ti aktivisti (peta a podobní) ukazují schválně to nejhorší 0.1% a prezentují to jako že se tak mají VŠECHNA chovaná zvířata. I když se snažím živočišné produkty hodně omezit a jsem všema deseti pro maximální možné zlepšení životních podmínek všech zvířat, takovéhle manipulace se mi nelíbí.
 Aria-chan Žena23 Kategorie
13.08.2019 19:23:24
Mně tenhle zákaz přijde jako ujetý nápad.
I pejsci mají svůj kožíšek, ale kvůli tomu je lidé nechovají. Žádný z našich pejsků nebyl nikdy zavřený v nějaké kleci. Byl v našem bytě a v noci si ulehl do svého pelíšku. Ráno asi tak v půl sedmé jsem s nimi chodil na procházku a v pracovních dnech po příjezdu z práce.
Někdo může chovat i jiná zvířátka s kožešinou, rovněž ale ne kvůli ní. Jsou lidé, kteří mají doma i medvídka a on je s nimi šťastný.
 Researcher Muž80 Kategorie
13.08.2019 19:21:40
HG1I ono je to stejně jedno, protože kožešinový farmy jsou zakázány :)
 trisane
13.08.2019 19:02:59
Můj strejda za komančů choval lišky na kůži ve velkým a nic tak strašného to nebylo a chov v klecích nyní skoro už neexistuje
 Jajuhhh
13.08.2019 18:14:28
Nevím, jak je to s chovem zvířat na kožešiny, ale slavné to nebude. Chovy na maso (vnitřní) teda většinou vypadají otřesně.
 MožnáNesmrtelný Muž19 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk