Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1107387, vloženo 10.09.2019 21:04:37 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proč do té školy chodím
Ahoj,
chodím na střední školu - obor IT do 4. ročníku a už mě to vážně nebaví. Učivo a samotné počítače, programování mě baví ale jde o to, že tam cca od 2. ročníku téměř nic neděláme. Dnes to v programování vypadá tak, že si učitel sedne do křesla a pronese jeho oblíbenou větu: chcete něco dělat ? Třída: neeee, učitel: tak dobře stejně vás dneska pustím dřív jsem jaksi utahanej. A takhle naše hodiny programování vypadají téměř pořád. Taky bych chtěl mít takovou práci... -_-. No a zbytek: operační systémy a sítě tvoří z 80% prezentace ve kterých je polovina věcí zbytečnosti a hoven, které v praxi nikdy nevyužijeme. Další vcelku smutná věc je ta, že na technické škole jde 95% lidí maturovat z angličtiny, včetně mě. A to z toho důvodu, že k výuce z matematiky se snad raději ani nebudu vyjadřovat. Bylo by to příliš riskantní. K čemu do toho ústavu sakra chodím ?! Zničit si záda a zabít čas, který mi nikdo nevrátí? Doma bych se za tuto dobu toho naučil několikanásobně víc. Ono mi ani nic jiného nezbývá... než dojít unavený z toho nic nedělání domů a začít se aspoň chvilku OPRAVDOVĚ učit. Měl jsem přestoupit než byl čas. Teď toho celkem lituju.
 Miko20 Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
12.09.2019 07:35:37
Aspoň to tak není jen u nás.
Chodila jsem na gympl a naše hodina chemie vypadala asi takto: někdy zápis, který nám nadiktoval za 5 minut a potom zbytek hodiny rozhovor o českých dráhách, o teroristech, prezidentovi etc... Někdy přeskočil ten zápis a rovnou se nic nedělalo. Říkal, že za ty prachy se na to může vysrat :-))) (takže je moc super, že pořád chtějí zvyšovat platy učitelům, když dělají toto, jako když mu to za ty prachy nestojí, tak ať se na to vysere)
Takže asi ani nemusím říkat, jak to vypadalo, když jsem šla na VŠ s chemickým zaměřením...

(btw: maturita z chemie taky moc nice - přišel za náma a všem řekl, ať se nebojíme, že všichni budeme mít za 1 a tak se i stalo - úplně legit, že studenti, co neuměli z chemie nic a celou dobu měli 4, tak odmaturovali za 1 stejně jako ti šprti, co se učili pořád)

Abych to shrnula, tak po absolvování "gymnázia" a odmaturování za 1 jsem z chemie nevěděla absolutně nic. A nejvíc smutné je to, že jediné, z čeho na VŠ mohla čerpat, byla základní škola, kde jsme měli naprosto úžasnou učitelku, která v nás uměla vzbudit zájem o chemii.

Ale co mi přijde ještě horší, že někteří lidi z chemických průmyslovek na tom byli ještě o moc hůř a skončili už v prváku.
Smajlík  Katatoniax
11.09.2019 13:02:35
žádná středni a vysoka v CR te NEPRIPRAVI na skutecnou praxi, pokud te teda nevyslou nekam na staz...Takova je bohuzel realita. Dokud se skolstvi nesladi s potrebami trhu a zamestnavatelu, budou si lidi hlavne z technickych oboru lit do hlavy informace, ktere z velke casti nikdy nevyuziji. Smir se s tim, ze skolu mit pro svou zamestnavatelnost musis, ale 90% veci se naucis az v praxi.
 Ennn
11.09.2019 10:10:26
Povim ti to takle. Dělám úplně něco jiného, než jsem studovala. Z odborných předmětů nevím ani ň - a ani by mi dneska k něčemu byly, technologie jdou kupředu. Kamarádka dokonce o svou profesi zcela přišla, její vystudovaný obor již zanikl. Nicméně naučil ses to hlavní , co ti ani škola nedá - že se musíš učit hlavně sám, získávat sám informace, vzdělávat se - ber kde ber. Sám za sebe sám.
Smajlík  Hodislava Žena42 Kategorie
10.09.2019 23:05:02
Persona: vždyť podobné je to prakticky ve všech ooborech. Co bys chtěl víc? Aspiruješ až na ředitele zeměkoule? :) tak to jdi raději do politiky
 Jimmy3838
10.09.2019 22:48:33
Tak programování je kariérně taky dost dead end a já osobně přemýšlím nad alternativama jako je sociální marketing či sociální marketing zkombinovaný s vývojem her... Tím dead end myslím tohle:

Junior
Mid
Senior
Lead

Dál už nic...

A to dostat se na Leada taky trvá třeba 10-15 let a v průmyslu jsem ještě nikdy nepotkal někoho nad 40 kromě leadů.

Takže ten post programátora fakt vidim jen jako fajn finanční a statusovej boost v mládí dokud se člověk nedostane k něčemu lepšímu :-)
 Persona
10.09.2019 22:29:06
sry s pÍlí :)
 Jimmy3838
10.09.2019 22:24:28
Maturoval jsem z informačních technologií na průmyslové škole a poté navázal dalším rokem na vysoké, kde už to bylo pojaté jako aplikovaná informatika více pojatá praxí. Opak byl skutečně pravdou. Učení byla samá teorie co se týče praktické části, tak jsme jen párkrát usedli k nějakému hardwaru, technických věcí a všechny nepraktické věci z oblasti teorie jsme se museli šprtat nazpaměť i když bych to nikdy nevyužil. Nyní jsem tu školu ukončil, nic mi nedá a ani nedala, to samé průmyslovka a budu se zaměřovat na tvorbu webových stránek, která mi šla nejvíce, a to díky firmě, kterou jsem si vybral v rámci 2 týdenní praxe ve druháku. Zjistil jsem, že naučit se něco sám je daleko lepší do života než strávit další roky na vysoké, vyjít s titulem a zjistit, že nemám žádnou praxi a nějaké projekty, které nejvíce požadují.

Uč se věci, co tě baví, raději sám. Jedině tak se dostaneš k lepší kariéře a lepším penězům. Škola ti dá jen obecnou teorii v oblasti ajťařiny, ale nikdy ne samotnou praxi.
 Denisekkk Muž20 Kategorie
10.09.2019 22:22:22
Persona: no jasně, to je přesně ta namotivovanost. Když se zkombinuje s pýlí a vytrvalostí, tak je úspěch prakticky zaručen. Mě štve, že jsem na to programování jako mladší neměl trpělivost a nervy. Chodil jsem na ZŠ chvilku na programování v TurboPascalu, ale když jsem napsal x stran kódu, "program" pak nefungoval a musel jsem hledat písmenko po písmenku chybičku, měl jsem chuť vzteky rozlámat klávesnici :) a podobně na tom bylo dost kluků.. všichni postupně odpadávali a zůstal jen absolutní zlomeček nejzapálenějších a nejvytrvalejších.. opět tak jeden z deseti
 Jimmy3838
10.09.2019 22:10:04
Jako já se nikdy neučil za účelem dělat něco nadcházejícího.
Chci udělat hru pro mobily v roce 2014? Naučim se Javu...
Chci udělat appku pri Android? Naučim se framework pro Android..
IOS appka? To samý.
Vždy to na sebe tak lineárně navazovalo. Třeba tenkrát jsem se neučil Javu protože jsem chtěl být za 5 let profík v Londýně, ale poněvadž jsem chtěl udělat něco... To mě baví a motivuje. Něco tvořit. Ne učit se za účelem zaměstnání co je v nedohlednu... Třeba to pomůže. Vtipný je, že když jsem děll tu hru v 15 a fakt denně jsem se tomu půl roku věnoval, tak jsem byl v naprostejch deluzích že to ze mě udělá milionáře - čemuž jsem skálopevně věřil a to mě motivovalo. Hele po 5 letech a milionář furt nejsem ale aspoň něco z toho bylo :D
 Persona
10.09.2019 21:48:30
Persona: to je každopádně pravda, ale ruku na srdce, člověk do toho musí být skutečně strašně zapálený a strašně namotivovaný, aby se to dokázal naučit sám doma z pokoje. To ale drtivá většina lidí prostě není. To je taky podle mne hlavní důvod, proč zde na trhu chybí tisíce IT specialistů. Mám fakt pocit, že pro tento obor musí člověk žít, jinak nemá šanci. Zvlášť v IT, kde jde vše tak neskutečně rychle dopředu.. Znám hromadu kluků, kteří po ZŠ chtěli dělat v IT, tak z 10ti lidí v tom oboru nakonec dělá jeden.
 Jimmy3838
10.09.2019 21:36:06
Nemá smysl brečet, že vás špatně učí. Co má smysl je učit se sám...
 Persona
10.09.2019 21:32:31
Ahoj, můžu ti na to max povědět svůj příběh. Chodil jsem na gympl, v 15 naprogramoval hru co má 100 levelů (skákačka) v Javě a posléze udělal ve třeťáku mobílní appku a s ní skončil 3. v národním škole SOČky. V 18 jsem o letních práz. dělal iOS appku pro známého. Po dostudování jsem v 19 odletěl do Anglie a do 2 měsíců sehnal práci Associate Android vývojáře v skvělý firmě, dělal aplikace pro Tesco, BMW, Natwest... Jsem z gymplu ani jsem IT nestudoval. Výšku nemám... Je to o tom, co jsi dokázal... Jedno vede k druhýmu... Bez hry by nebyla appka, bez appky by nebyla práce v Praze, bez toho by nebylo dost zkušeností na práci v Londýně... Je to jako sněhová koule co se koulí a nabaluje na sebe další sníh. Škola v tom nehraje moc velkou roli... U někoho jo ale jen si to namlouvají... Co hraje roli je to co vytvoříš.
 Persona
10.09.2019 21:24:39
Bohužel, takhle to chodí téměř na každé české škole. 99% zbytečné teorie, kterou člověk stejně nikdy nevyužije. U nás si do škol chodíme zkrátka jen pro ten "papír". Zaměstnavatelé na to už bohužel před lety také přišli, takže každého absolventa buzerují s praxí, a tituly dnes máme jen na ozdobu. Chtělo by to asi skutečně nějakou drsnou reformu školství. Být dnes studentem, tak si to vše hodím dálkově a vůbec to neprožívám, vedle toho bych se snažil najít práci v oboru, třeba i neplacenou stáž - jen kvůli té praxi a nějakému zaučení, a školu bych dokopal klidně se čtyřkami, jen aby se neřeklo. Rodiče se bohužel nebudou moci chlubit, že mají doma chlapce s vyznamenáním nebo červeným diplomem, ale taková je holt doba..
 Jimmy3838
10.09.2019 21:20:24
Sice jsem z jiného oboru, ale 4 roky na gymplu byly pro mě to samé :-D Vyhozený čas z okna. Teprve na VŠ se něco naučíš, bude to fofr, neboj :-D
 ffffgPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk