Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1107403, vloženo 10.09.2019 23:59:42 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
přemýšlím kde nastala životní chyba
ahoj lidi, dneska to na mě nějak padlo a nevím jak se z toho zvednout. Jde o to, že jsem až doteď udělal maximum pro to, abych v životě za něco stál a něco dokázal. A víte co? Ono se to nestalo a skončil jsem naprosto stejně jako všichni, co na to kašlali. Nebyl jsem klasický šprt, který sbírá jedničky a baví ho role mazánka, známky jsem měl fakt jen za odměnu toho, co jsem pochopil nebo pochytil a naštěstí to šlo celkem samo. Můžu upřímně říct, že všechno co jsem se kdy naučil mě více či méně zajímalo i když jsem v reálu použil sotva promile. Vystudoval jsem i ČVUT, nebyla to sranda ale podřídil jsem tomu vše a tehdy naposledy jsem měl opravdovou radost. Výsledek je ten, že po pěti letech sedím ve třetí práci a ve všech to vypadá hruba stejně. Na prvním místě cena všeho všetně vás, pak právní nenapadnutelnost, pak dlouho nic, pak vzhled s prezentací a nakonec všechny ty technické drobnosti, kvůli kterým mě zaměstnali. K životu bych toho materiálně nepotřeboval moc, stačila by pojízdnost,jednou ročně dovča a vlastní střecha nad hlavou na stáří. Mám přes 30, z ekonomického limitu i povinností žiju stále doma, v hlavním městě, sleduji nabídky práce za 30-40litrů a vyhlížím šance na hypotéku na 30 let na pětimilionové 1+1. Když si vezmu, že já si aspoň tu šanci aktivně budoval, nechápu ty miliony lidí, kteří nemají ani moje vydřené podmínky, že si to ještě nehodili. Den ode dne je těžší vstávat a mám strach, že i když jsem si o profesním světě nedělal iluze, nepodaří se mi najít místo, které by odpovídalo aspoň mým černým scénářům, protože zatím je vždy překročilo :( Teď už je samozřejmě po všem, že by se někdo zvedl z nuly na odborníka, když to nedal za třicet let je samozřejmě utopie (nebo jste o někom takovém snad četli?). Ale jako nezávislí čtenáři, ve kterém bodě podle vás nastala chyba?
 moctonedavam Muž30  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
11.09.2019 17:28:29
I ty jedna ubohá fňukno. Vzmuž se ty padavko. Máš technickou školu a nedokážeš vyřešit technický problém?

Problém: Nedostatek financí
Řešení: Zvýšit příjem financí
 PretorianCZ Muž26 Kategorie
11.09.2019 15:56:46
Co brani tomu, aby jsi bydlel nekde v pohranici v Cechach a kazdej den pendloval tu pulhodku do DE nebo Rakouska?
Treba takova Aš ma peknou polohu. Kluci s vyucakem jezdej makat do DE z Cech za 40k cistyho. I cikani uz jim tam delaj jezdit okna za ty prachy Nikdo tam nebydli, vsichni akorat prejizdi hranici. A ty se dres jak ko*kot pro nejaky pitomce v Praze, co si zalozili "low cost" pobocky, aby vydelali majlant.

Sorry.
 Blankytnemodry
11.09.2019 14:30:02
Frank Drebin

Já souhlasím
 Hodislava Žena42 Kategorie
11.09.2019 14:25:28
moctonedavam: Jak jsem psal. Takový člověk s rakovinou nebo jinou nevyléčitelnou nemocí vůbec neřeší, jestli bydlí ve svém nebo ne a všechno by vyměnil za to, aby byl zdravý.

Je pravda, že jsem taky cítil určitý tlak, než jsem vyřešil bydlení, ale i kdybych ho nevyřešil, furt bych se cítil spokojeně a rád, že jsem relativně zdravý, mám kde spát, co jíst a pít a že si občas udělám nějakou malou životní radost.

To spíš vypadá, že máš problém sám se sebou, že pro tebe není nic dobré. To nemyslím špatně, jen že se spíš zaměřit na tohle ..
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
11.09.2019 14:03:33
Ale což to já kupecke počty ještě nezapomněl, nemyslete si. Dobře jsem si zjistil, že v Ostravě nabízejí kamaradum za podobnou činnost 20 max 25. Menší konkurence a malomesto je fajn ale je to jako s Boleslavi. Když makate ve Škodovce, nestezujete si ani jako poslední utahovac šroubků. Jak vás jednou vyhodí, můžete buď kopat kanály nebo jet do Prahy. Kdo zná, ten vi. Když jsem přišel na způsob jak efektivne snížit odpad o skoro 50% a ušetřil přes půl Mega firmě, dostal jsem max poplacani po zádech. A když jsem měl první problém, hned mi to šlo strhnout z platu ... A investic bylo doposud mraky. Času, peněz za skripta a pomůcky, doslova odvareni dvou PC bakalářkou a diplomkou. A dneska dělám na tom abych si tahal praci domu a odvaril i třetí. Jo za 35 základ 😀 nevykaslali byste se na to už z principu? Ale je to všude fakt zoudfale stejné. A velkou roli hraje zdraví, to rozhoduje proč nemohu nikam mimo ČR
 moctonedavam
11.09.2019 13:26:49
U nás se do vzdělání musí investovat?
Smajlík  leafroller Muž46 Kategorie
11.09.2019 13:22:36
Jsi na spatnem miste. Praha = vysoka konkurence, snadna nahraditelnost, nizky plat, vysoke naklady na bydleni = smrtici koktejl pro tebe jako zamestnance, lahudka pro tvyho zamestnavatele, protoze ma porad levne z ceho brat.
 Blankytnemodry
11.09.2019 13:21:05
V takovehle situaci jako pises je vetsina dnesnich 30tniku...Investovali do vzdelani, roky si odpirali a ted cekaji, ze se jim vse rychle vrati..:( Jeste pred 3 lety slo koupit 3+1 v Praze za 3 miliony. Dnes mas garsonku za 4 miliony...Lidi s rodinou si nemuzou dovolit hypoteku..Zamestnavatele absolventum nenabizi buhvijak velke platy a aby si takovy clovek vydelal aspon na to, aby mu tu hypoteku dali, je pri placeni najmu v Praze, ktery je min 12tisic skoro nemozny! Takze ty problem nemas, ty makas a dres na sobe a neboj prinese to ovoce, zkus hledat jinou praci, zahranicni zamestnavatele co maji vice benefitu...Chyba je ale v tomhle state a systemu..Skolstvi, ceny nemovitosti, hypoteky a socialni politika v CR, to je problem.
 Ennn
11.09.2019 13:19:48
Ok, tak si dál stěžuj, když tě to baví.
Smajlík  leafroller Muž46 Kategorie
11.09.2019 13:18:39
Pokud jsi technik, vysokoškolák .. napadlo tě zkusit se podívat ven? Doma tě drží jen peníze, finanční pomoc rodině - mi neříkej, že se svojí profesí by sis venku nevydělal to co doma ...
 Hodislava Žena42 Kategorie
11.09.2019 13:14:40
A to jsem napsal kde, že mi nebavi? Je to vše o lidech. Nebaví mě, že nikdo nechce nic pořádně, horlavně rychle a klidně napůl, nebaví mě, že k odbornejsi věci vás nepustí a na neodborne naznačí, že Franta s průmyslovkou by to uměl taky za poloviční mzdu, tak mlč a drž krok. Samotný obor je krásný, jen už vůbec nevím jak v něm zase vidět to co dříve. O tom co dělám 3xtra navíc bych mohl i psát, nebo spíš mzdové, které mi nadává za nevybrane dovolené 🙂
Smajlík  moctonedavam
11.09.2019 13:02:25
Chodíš do práce, ze které se ti dělá zle, profese tě nebaví ... ale přesto se ptáš, kde je chyba?
 Hodislava Žena42 Kategorie
11.09.2019 12:40:14
Ty si myslíš, že se nějak extra snažíš, že na tom extra makáš. Ale podle mě nic extra naděláš. A přesto čekáš extra výsledky.
 leafroller Muž46 Kategorie
11.09.2019 12:32:36
Hele to si fakt myslíte, že mám přehnané požadavky na život? Nepsal jsem nic o luxusním BMW jen být pojízdný, nepsal jsem nic o dvou měsících v Karibiku ale z pěti týdnu řádne dovolené aspoň na jeden dva utéct třeba do Chorvatska. A střecha nad hlavou je hranice mezi úspěchem a neúspěchem. Já se tu narozdil od 2/3 obyvatel narodil, mám tu doktory, kamarády, práci do které nedojizdim hodiny a rodinu, kterou musím zabezpečovat víc já než naopak, což možná z textu vůbec nešlo vyčíst. Prokrastinaci ani pohodlnost jsem nikdy neznal a šel jsem do toho jako vabank, buď dosáhnou co chci nebo půjdu pipat kuřata na pokladnu jako nedouk s gymplem. I obor jsem zvolil tak abych se pořád dozvídal novinky, musel trochu přemýšlet a vymyslet a objevovat, všechno co vám píší návody proti vyhoření ale tehdy jsem ještě to slovo neznal ani z novin. Sry dokážu žít bez teplé vody nebo vany ale s pocitem, že snažit se podle meho nejlepšího svědomí stačí na stejny život jako má můj ozraly soused instalatér, to není křivda osobní jako spíš facka všem co to mají ještě daleko těžší než já. Přežít to jde ale každé ráno je vám na zvracení.
Smajlík  moctonedavam
11.09.2019 12:10:56
wut: "Gymplákům už od 5. třídy na ZŠ vtloukají do hlavy, že na VŠ nebudou mít problém a že jejich život půjde jako po másle. Rodiče se snaží vnutit dětem studia, aby se blejskli před babičkama a dědečkama, a aby jejich dítě bylo nejlepší a nejchytřejší v rodině, v ulici, ve městě... "

Ano, s tím úplně souhlasím. Dost podobné to bylo u mne v rodině. Rodina z otcovy strany si nedokázala představit, že bych na VŠ nešel, a můj otec stále nechápe, jak je to možné, že s VŠ už dávno nemám plat 50k + a strašně se vzteká, když dělám "špatně placenou práci". Je prostě absolutně mimo realitu. Mám pocit, že "zamrzl" někdy v 90. letech, kdy byl vysokoškoláků absolutní zlomek oproti dnešku, a kdy VŠ v CV ještě skutečně něco znamenala.
 Staford45
11.09.2019 11:58:20
Chyba podle mě nastala ve tvé představě života, který za něco stojí. Ženeš se za penězi a život ti utíká pod rukama.
Smajlík  leafroller Muž46 Kategorie
11.09.2019 10:17:53
Nejsi schopný sám budovat. Tam je chyba.
 Nenávidím ženy Muž24 Kategorie
11.09.2019 10:03:56
Jo, tak na mě po škole přišlo taky rozčarování. Když člověk maká o sto šest s vidinou, že se bude mít líp a pak zjistí, že se nebude mít líp, že líp se mají pořád jen dětičky těch zazobanejch. Tak přestaň brečet a jdi bydlet někam mimo Prahu. Ty jako chlap s ČVUT máš pořád větší šanci najít práci než já ženská. Nevím co bys dělal, kdyby ti na pohovoru předhazovali, že máš jít na mateřskou. Fňukno.
 swann
11.09.2019 09:58:23
Co o tobě čtu, tak vypovídá spíše jen o tom, že ráno vstaneš a jdeš do práce a večer se vracíš domů. Vlastně do pražského domova tvých rodičů. Inu, to bych taky nebyla dvakrát šťastná. Co to změnit? Cesta z města? Co to dělat ... jinak?
 Hodislava Žena42 Kategorie
11.09.2019 09:52:05
Problém většiny Čechů je jejich permanentní nespokojenost. Jsou zdraví, mají práci, kde bydlet, co jíst a stejně jim to není dost.

Kolega v práci má rakovinu. Tam ty hodnotové žebříčky se pak rychle přeskládají ..
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
11.09.2019 09:50:25
Wut, tys tu vejšku nezvládl že? Jistěže vysoká není zárukou úspěchu, ale pokud budou dva lidi podobně šikovní, tak ten s tou vysokou bude mít vždycky větší šance. Nejvíc keců na VŠ vzdělaný lidi mají právě ti, co se k žádným titulu nedohrabali. Ano, znala jsem pár kluků, kteří začali podnikat a vydělávat při studiu ČVUT a pak dali přednost penězům a školu nedokončili, byli lepší a chytřejší než spoustu ostatních studentů, ti jsou dnes za vodou a titul nepotřebují, ale obecně mají lidi s VS mnohem lepší podmínky na pracovním trhu. A to že dokážeš dokončit VŠ, je pro spoustu zaměstnavatelů mmj signál, že máš nějakou vůli a dokážeš věci dotáhnout dokonce, prostě si poradíš. Třeba i s pitomými profesory, kteří tě v něčem topí.
 Sorayaaa
11.09.2019 09:33:07
Upřímně nechci tady specifikovat přesně obor ale IT to není. To je svět sám pro sebe a věřím, že v tom se točí velké peníze a na každého čekají s otevřenou náručí. U nás v ročníku ale nevím o nikom kdo by měl aspoň těch 50.
 moctonedavam
11.09.2019 08:20:57
Zkus pracovat pro Google nebo Microsoft v USA, tady chcípl pes.
Email
https://gvkb.blogspot.com/
 Postmaster
11.09.2019 07:58:27
Myslím, že máš jedinej problém - a to ten, že "musíš" žít v Praze. V Praze se dá žít docela dobře, ale musíš při tom využít to, co Praha nabízí, což ty zjevně neděláš. Znám lidi, co zhruba před pěti lety taky dokončili ČVUT. Nevím, co přesněs tam studoval ty, mí známí jsou všichni programátoři. Hned jako absolventi sehnali bez problémů práci za 40k, po roce měli přes 50, po pár letech většina změnila zaměstnavatele a dnes mají kolem 100k. Vypadá to, že tys možná "dřel", jak říkáš, ale jen do konce VŠ. A pak, když přišel ten finish, ve kterým jsi měl ještě na chvilku pořádně zabrat, ses na to naopak vyprd.
 Muad*Dib Muž41 Kategorie
11.09.2019 07:54:53
Jediná chyba, kterous udělal, je, žes jako většina mladých věřil na vzdušné zámky. Vítej v realitě. A to věř, že se máš ještě dobře oproti spoustě ostatních.
Smajlík  Famfrpál
11.09.2019 01:26:21
Já si na vejšce všiml jednoho. Vzdělávací systém a rodiče budují přehnaně sebevědomé, po kterých není poptávka a trh nebude platit nesmyslné peníze někomu, kdo si je nezaslouží.

Gymplákům už od 5. třídy na ZŠ vtloukají do hlavy, že na VŠ nebudou mít problém a že jejich život půjde jako po másle.

Rodiče se snaží vnutit dětem studia, aby se blejskli před babičkama a dědečkama, a aby jejich dítě bylo nejlepší a nejchytřejší v rodině, v ulici, ve městě...

Realita je ale taková, že mladej člověk jde plnit sny rodičů, aniž by vlastně věděl proč. Vejška ho nijak netáhne a ani neláká, jde tam jen ze setrvačnosti, protože mu odmala říkají, že vejška pro něj nebude problém a musí jí mít, protože bez titulu by chcípnul, za to s titulem bude milionář.

Při vstupu na pracovní trh pak dotyčnej s rozčarováním zjistí, že mu ve znalostech, zkušenostech i nasazení natrhne prdel kdejakej šikovnej průmyslovák, co je o dva tři roky mladší a má už manželku a první dítě, zatimco titulovanej mistr světa, co pořád bydlí u rodičů, se může jít se svým papírem bez znalostí klidně vyfotit.

Není výjimkou, že šikovnej člověk bez vzdělání na nejnižší pozici bere více peněz, než jeho přímý nadřízený, a to jen z toho důvodu, že si ty peníze na svojí výplatu jednoduše a bez problému vydělá, zatímco jeho šéf mu plní roli prosté sekretářky a zajišťuje pro podřízeného manažerské věci, které může dělat každý blb.

Pro mne je vysoká škola jen vstupními vrátky ke koncesovaným profesím, které bez VŠ legálně nelze provozovat (doktor, soudce, daňový poradce, autorizovaný inženýr, ...) Ale vysoká škola nikdy nebyla a nebude zárukou fenomenálního úspěchu a nekonečnýho přísunu peněz. Zatímco obyčejná dravost, zručnost, znalosti, zkušenosti a schopnost se prodat hodnotu člověka na trhu práce jednoznačně zvyšuje a to velmi velmi výrazně.
Smajlík  wut Muž30 Kategorie
11.09.2019 00:40:44
Ano, taky se často divím, že už jsem si to dávno nehodil :D Mít titul z ČVUT, tak skáču do stropu. Na VŠ jsem nastupoval už téměř před patnácti lety, kdy měl titul absolutně jinou váhu, a bylo prakticky jedno, odkud ho člověk má. Na trhu práce měl tehdy člověk s "papírem v ruce" skutečně nekompromisní výhodu před ostatními. Člověka s dlouholetou praxí klidně vykopli kvůli nízké kvalifikaci, a na místo přijali čerstvého absolventa. Jeden takový případ jsem měl i v rodině. To byl samozřejmě důvod, proč jsem šel já i tisíce ostatních alespoň "pro ten papír" studovat. Dnes je situace absolutně jiná. Za humanitní obory v CVčku aby se člověk pomalu styděl.. při hledání práce ho na některé pozice raději tajím. Myslím si, že s ČVUT máš samozřejmě výraznou výhodu. No co se týče ohromných cen nemovitostí oproti stále nízkým platům, to je zkrátka dílo našich stupidních politiků v minulosti. Zejména jim můžeme poděkovat za to, že dnes mladý člověk často na hypo nedosáhne, a pokud ano, musí žít skutečně z ruky do huby. Žádná vláda zde neudělala kroky, které by podpořili výstavbu nových "startovacích" bytů, developerům se naopak dodnes hází klacky pod nohy. Ceny jsou vyšponované jako blázen a stále stoupají. Pozemky v okolí Prahy mají v rukou spekulanti.. kořeny těchto problémů ale sahají dlouho do minulosti.
 Staford45
11.09.2019 00:17:39
ale to není reálné, zaprvé mi teda najdi domek za 2 mega aspoň bez pozemku a pak fakt tu mám mimo práce a rodiny a lidí i vážné povinnosti a vazby, které nikdo jiný nezastoupí. To je i důvod, proč nemůžu odletět někam do ciziny. I když paradoxně tady jsem stejně cizí.
 moctonedavam
11.09.2019 00:10:44
k čemu by ti byl byt 1+1 za 5 mil. když můžeš mít třeba 2patrový domek za 2mil i se zahradou a do Prahy dojedeš...
 tocojeslidmaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk