Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1109636, vloženo 07.10.2019 21:04:14 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak MÍT byt?
Dělám maturitu tenhle rok, a hned po maturitě bych se ráda odstěhovala. Nebude mi dělat problém platit nájem třeba do 15ti tisích, ale prostě strašně mi vadí že ty peníze jak kdyby 'vyhodím oknem'. Prostě ten byt můj nikdy nebude, chtěla bych nějakej byt do kterýho bych klidně dávala 20 tisíc za měsíc ale prostě bych to splácela a byl jednou můj. Hypotéku mi v 18ti nedají, nevíte jak jinak to udělat?
 knfjnrfkvjnjrk Žena18  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
09.10.2019 08:44:12
Třeba se pletu, ale představuješ si to moc jednoduše, šermuješ tady desítkama tisíc. Třeba se pletu, ale pokud budeš teprve maturovat, jak to máš s příjmem? Už máš stabilní práci abys měla odhad jestli tak vysokou splátku bez problémů utáhneš? Já jsem třeba vděčný za roky na vejšce na koleji, protože mě to postupně a nenásilně naučilo hospodařit. První dva roky nějaké peníze od rodičů, pak už na vlastní triko. Stačí párkrát neodhadnout výdaje a člověk jede v pátek hladovej stopem vyplenit rodičům ledničku. Vlastně to byl takový trenažér.
Nespěchej s tou hypotékou, dva tři roky v nájmu je z pohledu 20 nebo 25 let hypo nic a nasbíráš nějaké zkušenosti s hospodařením. Nehledě na to že ve zkušebce bez doložitelné historie pohybů na účtu budeš pro banku pořád dost rizikový klient, tj. nedostaneš se na ty úplně nejzajímavější sazby.
 pan Klobouk
08.10.2019 21:29:32
A nepremýšľal si o kontajnerovom dome ? Stavba je rýchla, cena lacná, a vzhľad dakedy od nerozoznania od klasického domu/bytu.
Smajlík  LazyTownRobbieRotten Muž23 Kategorie
08.10.2019 15:52:20
Výše nájmu bytů je zhruba stejná jako výše hypotéky.
Platit hypotéku je lepší než jen vyhazovat peníze za něco co nikdy nebude tvoje.

Běžná praxe zde v USA.
 jherty
08.10.2019 14:16:23
Těsně po škole nemá cenu řešit, že peníze vyhazuješ oknem. Hypotéku bys za určitých podmínek mohla dostat i na 90%, ale bude tam určitě o něco horší úrok. S těmi 20% se dá kouzlit, spousta poradců ví jak to obejít (překlenovák ze stavebka), ale je otázka, jestli je to rozumné. Být tebou, jdu na pár let do nějakého přijatelného spolubydlení, mezitím si uděláš finanční rezervu, získáš nějakou příjmovou historii, vyzkoušíš samostatně hospodařit, poznáš co obnáší formality kolem bydlení, získáš odhad kolik co stojí a třeba budete na koupi bytu budete dva.
 pan Klobouk
08.10.2019 10:42:55
Jestli nemáš problém dávat jen tak 15 měsíčně jenom za nájem, nebudeš mít problém rychle naspořit peníze a hypotéku dostat. Můj názor.
Smajlík  leafroller Muž46 Kategorie
08.10.2019 10:14:54
Takže zrovna Holanďanům se to povídá hezky, pro nás je pořízení bytu relativně více než 2x tak nákladné...
Michal-222
-------
Ale tady nejde o Holanďany, já to tady lidem říkám pořád že bydlí nad svoje možnosti a utrácejí zbytečně moc - v podstatě za luxus, který si nemohou dovolit.
A třetina se mi zdá jako celkem jednoduché a platné pravidlo i u nás, polovina je už moc, za čtvrtinu by plno lidí mělo problém něco sehnat a 2/3 platu na útratu není zase tak zlý.

Rozdíl oproti Holandsku, pokud je tam poměr platů a cen bytů/pronájmů lepší, samozřejmě bude, že budeš mít menší byt, nebo bude víc na okraji nebo tam budeš mít spolubydlící
 libik Muž31 Kategorie
08.10.2019 01:06:19
libik:

Tady jsem našel hezkou tabulku...

Počet průměrných ročních platů na nový byt o velikosti 70 m2:

Země Počet platů
Česko - 10,9
Velká Británie - 10,0
Izrael - 9,6
Francie - 8,0
Maďarsko - 8,0
Slovinsko - 7,9
Polsko - 7,7
Irsko - 6,5
Itálie - 6,4
Rakousko - 5,8
Portugalsko - 5,5
Dánsko - 5,4
Belgie - 5,3
Španělsko - 5,1
Německo - 4,7
Nizozemsko - 4,4

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/ceny-bytu-cesko-evropska-unie-srovna-metr-ctvere - cni.A170719_141246_eko_euro_rts -


Takže zrovna Holanďanům se to povídá hezky, pro nás je pořízení bytu relativně více než 2x tak nákladné...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
08.10.2019 00:30:36
V Holandsku jsou ovšem trošku jiné poměry... Holanďanům zbude ještě na slušné auto a vcelku luxusní dovolené ... bez toho se my už musíme obejít...
Michal-222
------
Když žiješ v Holandsku s nízkou tamní mzdou, tak to taky nebude žádná výhra, nicméně nehledě na to kolik vyděláváš tak to pravidlo je velice rozumné a nevidím jedinej důvod, proč to nedodržovat i tady.

Notinol: Ale já jen říkal, že nemáš utratit za nájem víc jak 1/3 platu, takže když mám třeba 20 čistýho, tak si mám najít podnájem za max 7 nebo míň.
Když už mluvíš o hypotéce, tak ta teď vyjde zhruba stejně jak nájem, akorát za 30 let máš byt v hodnotě několika milionů a až budeš v důchodu, tak ti zbyde o dost víc. Nebo ten byt můžeš i kdykoli prodat, pokud je to nutné.
 libik Muž31 Kategorie
08.10.2019 00:21:47
libik:
>>>Máme ve firmě Holanďana a ten mi říkal že je přímo na škole učí základní finanční gramotnost a jedno z pravidel je, že za nájem máš dávat maximálně (ale lépe méně) třetinu své výplaty.<<<

V Holandsku jsou ovšem trošku jiné poměry... Holanďanům zbude ještě na slušné auto a vcelku luxusní dovolené ... bez toho se my už musíme obejít...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
08.10.2019 00:16:03
Třeba ti hypotéku dají, když budeš mít normální práci. Taky by ti mohli pomoci rodiče (vzít si ji napůl s tebou - s tím, že by zase vlastnili polovinu toho bytu, třeba)...no a nebo si najdi nějakého chlapa - když budete dva, jde to mnohem jednodušeji.

Já jsem také zastáncem toho si to koupit co nejdřív, protože nájem jsou jen vyhozené peníze...

A mmch, já třeba splácím něco přes 12 tisíc za barák, takže mi přijde dost nepravděpodobné platit 20K za byt (zejména za nějaký malý).
 Michal-222 Muž44 Kategorie
07.10.2019 23:15:57
libik... ale stále nemůžeme srovnávat nás a vyspělé země..to čr prostě není... funguje tu pseudo demokracie no a prostě je tu klondajk..:) Někdo tu nedávno psal že musí brát aspon 40k aby vyšel..a já to chápu na tuhle zemi je to tak akorát na slušnej život.

Co se bydlení týče tak našetřit na byt se dá, ale trvá to... vem si že dáš stranou 10k měsíčně.. když to dobře půjde rok dá 120 tisíc... za 10 let 1200000kč za to koupíš byt tak někde v Mostě nebo prostě budeš mít asi zajímavé sousedy... Na hypotéku potřebuješ tak 300-500k zaleží odkud jsi a jaká je cena znáš to prostě cca 20% .. +- + dan z nemovitosti a jiné nesmysly taky nejsou zanedbatelný.. + opravy, udržba a celkoví režije...pak tohle všechno vem, sečti a pak si to vyděl nájmem kolik let by si mohla za to být v nájmu za ty miliony (jasně nedá se tak snadno určit kolísat to bude a stoupat taky) ale cca... no a rozhodni se. Ted všichni straší s krizí, ono je to logický a podle mě bude také takže musíš počítat i s ekonomikou která se sice tváří dobře ale ti tajtrdlici ve vládě to všechno projebali... No je to na tobě... Pro mě je lepší nájem momentálně 11k se všim..
 Notinol
07.10.2019 22:02:51
Máme ve firmě Holanďana a ten mi říkal že je přímo na škole učí základní finanční gramotnost a jedno z pravidel je, že za nájem máš dávat maximálně (ale lépe méně) třetinu své výplaty.

Jak jsi správně poznamenala, těch 15 tisíc vyhodíš do vzduchu jenom za to, že budeš mít střechu nad hlavou. A jestli nebudeš mít aspoň 45 čistýho, tak je to bydlení v podstatě nad tvoje možnosti. (což si z nějakýho důvodu hrozně lidí nechce přiznat a žijou od výplaty k výplatě).

Jsi mladá, najdi si zatím spolubydlení, něco šetři, udělej si nějakej základ, pak uvidíš jak se věci vyvrbí. Hlavně si pak třeba najdeš chlapa a sestěhujete se spolu, tam už si můžete dovolit víc, když každý platí půlku.
 libik Muž31 Kategorie
07.10.2019 21:27:35
Bez vysoký školy se na byt nezmůžeš, nejlepší by si bylo udělat ekonomiku nebo práva.
 Ředitel vesmíru
07.10.2019 21:18:50
mít na něj peníze
jak získat hodně peněz?
podnikání, umění, dědictví, šedá ekonomika nebo nějaká podivná haluz, určitě ne zaměstnání

s obyč prací na to můžeš dlouho zapomenout, pokud nejsi z cikánskýho města, kde je to za babku a půjčí ti na to skoro hned

nebo donutit rodiče ručit i vlastní nemovitostí, pokud rodiče s nemovitostí máš, pak nejspíš můžeš dostat 100% hypo rovnou, když se ručí dvěma nemovitostmi (tou co kupuješ i tou co už někdo v rodině má) ... ale byl by to dobrej gambling, kdyby přišla recese :)
 Nevnímám realitu Muž88 Kategorie
07.10.2019 21:09:07
Taky jsem na této cestě a prostudoval jsem si vše, co by mělo být výhodné. Vidím to u sebe tak, že nejlepší možné řešení je sehnat si nějaký pronájem max. do 10 000,- včetně energií, šetřit si pravidelně bokem několik tisíc každý měsíc, neutrácet je hned za všechny kraviny a do 5-6 let budeš mít našetřené drobné na hypotéku a na nějaký průměrný byt či dokonce dům, který posléze budeš splácet. Jiné východisko snad nevidím, tedy pokud nevyhraji ve sportce nebo mi někdo neodkáže hodnotné dědictví či nějaký barák.

Třeba tu poradí ještě někdo jiný jak toho dosáhnout výhodněji a lépe.
 Denisekkk Muž20 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk