Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1109685, vloženo 08.10.2019 14:14:27 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Několik let vztahu v tahu
Měl jsem přítelkyni, se kterou jsme byli dohromady asi 5 let (několikrát jsme se v průběhu rozešli a zase sešli). Byly chvíle, kdy jsme byli oba nešťastní, takové „doby temna“ (zde bývaly obvykle ty rozchody), ale když to celé sumarizuji, tak převažovalo štěstí. Alespoň v mých očích. Je tu ale ještě jedna zásadní věc, a to že jsme studovali VŠ každý v jiném městě a to hodně daleko od sebe. Čili počas studia (2 roky) jsme se vídali vlastně jen o víkendech a všelijakých volných dnech (prázdniny, svátky, ...). To znamená, že jsme si navzájem přes týden chyběli, což taky působilo problémy (pochybnosti o vztahu, deprese, ..).

Nedávno (před pár dny) se však přítelkyně líbala s cizím klukem, se kterým se ten den seznámila (skrze appku). Asi bych se to nemusel nikdy dozvědět, ale hned na to ji asi hryzalo svědomí a napsala mi to (a s klukem přestala komunikovat). Což ji asi trochu šlechtí (?). Když jsem se to dozvěděl, samozřejmě jsem zuřil. Zároveň mi ale bylo moc smutno. Nikdy jsem se takhle necítil, nikdy mi nebylo takhle špatně. Nevěděl jsem (a stále vlastně nevím) co dělat.

Problém je v tom, že ono vlastně není moc co dělat. Řekla mi, že ten vztah už nepůjde obnovit, že už by do něho nechtěla, i kdybych jí odpustil. Pořád by tam visela ta křivda. A mně konkrétně se taky něco takového odpouští hodně špatně, i když to bylo „jen“ líbání.

Další den jsem z ní páčil a snažil se pochopit proč to udělala. V tu chvíli to prý nevěděla, ale jak jsme se o tom bavili, tak z ní vylezlo, že chtěla asi začít s čistým štítem někde znovu, od základů. „Obyčejný“ rozchod by podle ní nepomohl, protože jsme se k sobě vždy vrátili, proto překročila hranici, za kterou se nedá (nebo jen těžko) vrátit zpět. Každému asi dojde, že kdybychom studovali v jednom městě, nemuselo se to stát.

V tuhle chvíli nevím co se životem, přestalo mě všechno bavit, nemám motivaci cokoliv dělat. Je mi psychicky (a z toho i fyzicky) hodně špatně. Rozhodli jsme se si přestat psát, ale já na ni nemůžu přestat myslet. Pořád ji miluju, ale zároveň jsem na ni moc naštvanej. Možná, že bych řekl, že ji za to až nenávidím. Což jsem ani nevěděl, že je možný.. milovat a nenávidět někoho zároveň. Tyhle dvě emoce se ve mně teď perou ve dne v noci. Nemůžu se s tím pořád smířit. Byla moje nejlepší kamarádka, se vším jsem chodil za ní. Jasně, musím na ni přestat myslet, zapomenout a jít dál - klasický návod na rozchody, ale to mi prostě nejde. Připadá mi, že z toho magořím.

Asi nečekám žádné rady, spíš jsem se potřeboval jenom „vypsat“.
 Saddened241 Muž23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
08.10.2019 18:58:19
Jak jsem tady psal již několikrát, ta nenávist je celkem přirozená reakce při rozchodu, protože člověku pomáhá se od toho druhého po rozchodu odpoutat (proto je reálné milovat i nenávidět zároveň). Bez toho by se v tom člověk mohl plácat hodně dlouho a hrozně se trápit. Takže je to vlastně taková obrana organismu před zkratem.

Ta nenávist ty nejintenzivnější emoce dost ochladí a zároveň to negativní odsouváme do podvědomí. Díky tomu na to špatné, co bylo v tom vztahu, svým způsobem zapomínáme a v tom vědomí si uchováváme to dobré. Takže to tam může zase naskočit a proto dochází k těm návratům a následně koncům ze stejného důvodu, kvůli kterému to skončilo poprvé a který člověk upozadil.

To, že je ti hrozně je normální. Já jsem si po rozchodu taky nic pořádně neužil, i když jsem měl velké plány, protože jsem mohl dělat prakticky cokoliv. Tak jsem si šel třeba zahrát tenis, ale ani ten jsem si neužil, protože jsem na ni musel myslet. Je to taky o zvyku. Čím jsme s tím druhým delší dobu, tím si zvykneme na určité společné aktivity (teď nemyslím sex, ale třeba na společné koukání na televizi, společné procházky, večeře a tak) a najednou ze dne na den z toho není nic a nebude. Na druhou stranu člověk si časem zvykne i na tu novou situaci. Takže tomu dej čas, obklop se rodinou a přáteli, začni se věnovat sám sobě a ono se to časem zlepší ;)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
08.10.2019 16:33:44
Jsi připoután k něčemu, co nemá budoucnost. Buď se toho pustíš - nebo se s tím utopíš. Včetně toho, že jí odpustíš. S tím začni.
 Hodislava Žena42 Kategorie
08.10.2019 14:36:49
Jdi s kámošema zapařit a přijdeš na jiný myšlenky, případně možná i na jinou babu ;)
 Snapiczeq Muž33 Kategorie
08.10.2019 14:34:42
tak naokraj.: My už tak jsme definitivně rozejití, spíš nemám koule na to se s tím smířit. Neumím tu, alespoň ne v tuhle chvíli.
 Saddened241
08.10.2019 14:33:28
Srnka: Pardon, stále na VŠ. Jinak bychom spolu nejspíš už bydleli a nemuselo se to stát. Alespoňsi to myslím.

Vím, dávat to dohromady by asi nebyla šťastná volba. To mi radili i přátelé a jí to samé její přátelé. Proto mi to taky rovnou i řekla, že i kdybych jí byl schopen odpustit, tak je stejně definitivní konec. A to slovo definitivní mě na tom ničí.
 Saddened241
08.10.2019 14:32:11
Kdyby, kdyby, jasně. Taky jste se mohli rozejít mnohem dřív, kdybyste studovali ve stejném městě.
Plácáte se v něčem, co už nemá cenu, jen nemáte koule na to se rozejít definitivně.
 tak naokraj.
08.10.2019 14:29:11
Asi jsem pomalá, ale dost těžko chápu jestli stále jste na VŠ, nebo jste to už dokončili. Když jsi předtím o tom psal v minulém čase. Každopádně asi není dobré dávat dohromady už tak bouřlivý vztah (rozchody x návraty)
 SrnkaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk