Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1113160, vloženo 18.11.2019 13:52:36 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
ANGLIČTINA
Zdravím, chci se vás zeptat. Jsem začátečník a chtěl bych se naučit anglicky. Jak dlouho a jaké efektivní metody výuky vám pomohli, abyste se domluvili s cizinzem, který mluví anglicky? Kolik potřebuji znát slovíček, abych mohl komunikovat s anglicky mluvícím člověkem? Díky
 Laurel Muž34  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.11.2019 03:33:02
Dospělý člověk který neví že slovíčka a slovníčrek jsou přežitky,

Pokud vím naše dětikdyž jsme přiletěli do ussa začali mluvit s ostatníma dětma hned, a do týdne jsme jim nerozuměli my. Tedy v praxi. Chodili jsme na Univerzitu učit se jen anglinu a šlo o čtení to bylo dost snadné a o psaní, ale nejhorš bylo mluvení. NIKDO z yučujících neuměl anglicky což výuku nesmírně urychlilo a usnadnilo. Měli jsme jaýsi časko-anglický slovník, ale byl značně zbytečný. Je lepší pochopit ve větě co jaké anglické slovo znamená. Dá se říct že za rok to šlo, i když jsem byl zván na interview do místní TV stanice ale neodvážil jsem se k tomu.

Za dva roky se domluvíš. Přesto mi trvalo 10 let, než jsem e mohl ucházet o ŽIVOTNÍ JOB. Tam teprve nastalo učení v programování robotů a jiných strojů,
Moje anglina po 7mi letech stačila abych učil Amíky programovat jejich CNC mašiny. Na tom ostatně nic není.

V mlásá jsem zvládak dost skvěle němčinu. Jenže v usa je stejně jako svahilština k ničemu. Jazyk je třeba používat, jinak ho zapomeneš stejně rychle. Pracovat s tím denně, mluvit a zas mluvit, číst, poslouchat anglinu aby se dostala do uší. Abys věděl kam zasunout the nebo a.. an..neurčitá zájmena. A teď učit se britskou a nebo yankee.. Aussie?

Měl jsem tu známého z Čech který má státní zkoušku z ENG a první 3 dny se tu nedomluvil.. Beru to ale jako normál. Ono to chce do toho vlítnout po hlavě. Jo uč se.
 Monopost a34
18.11.2019 20:51:11
Průměrně inteligentní člověk se naučí anglicky za tři měsíce. Stačí si koupit kvalitní učebnici s nahrávkami (třeba Angličtina pro samouky, LEDA) a poctivě prostudovat VŠECHNY texty a cvičení. Jenom idiot s tím bude mít potíže.
Smajlík  Angličtina je lehká
18.11.2019 17:30:36
Opravdu ještě jednou Díky. Díky vám všem.
 Laurel
18.11.2019 17:24:31
Laurel: Velké rozdíly určitě ne, americká angličtina je spíše takový slang. Britskou se dorozumíš všude. Dalo by se to přirovnat k češtině a slovenštině, akorát že ty rozdíly mezi britskou a americkou angličtinou jsou ještě menší.
 Zatracená Existence Muž23 Kategorie
18.11.2019 17:22:15
DÍKY za rady. Opravdu díky, pomohli jste mi.
Ještě se vás chci zeptat, je velký rozdíl mezi britskou a americkou angličtinou?
 Laurel
18.11.2019 17:09:05
Nejvíce jsem se naučil anglicky sám, bylo to z nutnosti se vůbec dorozumět v jedné PC hře - multiplayeru s ostatními hráči. A tam se nejen psalo, ale i mluvilo do mikrofonu, takže jsi měl kompletní audiovizuální vjemy, které se ti pak nikdy neztratí :-) nejlépe se samozřejmě naučíš v cizině.

A pamatuj si, že aby ses dorozuměl, důležitá je obsahová stránka věci. Ta formální, jak tu větu poskládáš, může být sice také důležitá, ale jelikož je angličtina na rozdíl od čínštiny jednoduchý jazyk, tak ten obsah hraje dost velkou roli.
 Zatracená Existence Muž23 Kategorie
18.11.2019 17:08:37
timtim:
>>>A jak dlouho to trvá? Někomu měsíc někomu deset let <<<

Ten měsíc bych chtěl vidět...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
18.11.2019 16:06:22
Než se dostaneš na úroveň, abys byl schopný plynulé komunikace s rodilým mluvčím trvá to dost dlouho a je to dost náročný proces...a v různém stádiu pokročilosti jsou určitě vhodné různé přístupy.

Já osobně nevím, co je vhodné hned pro začátek - první anglická slovíčka jsem se učil už někdy na základce, dnes je určitě kupa lepších možností...v každém případě bych doporučoval už od začátku poslouchat nativní angličtinu (v nějaké jednoduché podobě), protože jinak se to prostě nenaučíš.

Až znáš pár základních slovíček, je třeba se nějak naučit tu základní gramatiku (v angličtině to není zas taková tragédie), a pak už jen nekončící proces čtení, poslouchání, mluvení a učení se nových slov...

Jazyk se naučíš jen tak, že ho budeš používat, od nějaké úrovně už je v podstatě nezbytné poslouchat a mluvit s nativními mluvčími...

Já myslím, že žádné velké zázraky (speciální metody) se na tohle vymyslet nedají...

Pokud jde o čtení, dá se sehnat spousta zjednodušených knížek, které si můžeš ve volném čase číst, ovšem pokud jde o poslech, není to v ČR zas až tak jednoduché. Anglickou ani americkou televizi tady legálně příjmat snad nejde (nelegálně ano, za peníze...), na druhou stranu, díky internetu je možností pořád mnohem více než bylo kdysi.

Super jsou samozřejmě filmy přímo s anglickými titulky.

PS: na to, aby se člověk domluvil na dovolené stačí velmi málo...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
18.11.2019 15:08:13
DÍKY moc za doporučení a metody. Co se týče motivace, tak tu mám velkou a také jsem vytrvalý. Určitě to vyzkouším, co jste mi sem napsali. Ještě jednou díky. Thank you
 Laurel
18.11.2019 14:45:07
Mě pomohlo sledování filmů a seriálů v angličtině s českými titulky, postupem času jsem vyměnil české za anglické a pak už bez titulků. Asi to není nejefektivnější metoda, ale je to taky možnost. Musíš svůj život obklopit tím jazykem, který se učíš
 Lopice
18.11.2019 14:25:04
Angličtina není těžký jazyk, ale právě to porozumění mluvenému slovu je těžší, to trvá nejdéle. Jako u každého jazyka se naučíš základní syntaxi, zájmena, slovesa, číslovky a obvyklé fráze. Pak to chce začít používat, trénovat, nejdřív v psané formě pak pasivně, poslouchat např lekce na youtubu nebo filmy s titulky, zvyknout si na výslovnost, učit více slov a pak až člověk umí tolik že se už může celkem domluvit. A jak dlouho to trvá? Někomu měsíc někomu deset let :-)
 timtim Muž31 Kategorie
18.11.2019 14:23:23
První věcí je trvalá vnitřní motivace. Druhou věcí zvolení si nejpříjemnějšího způsobu, kdy se budeš s předmětem setkávat.

Můj způsob jsou velmi výjimečně Skype kurzy s lektorem, z 95 procent pak výběr online knihy. Zde výběr slovíček, kterých ve skladbě věty nerozumím. Google nabízí překlad online i jejich sjetinu. Zde je cca 30 slovíček, které si přečtu. Celkový čas denně 1 hod., víkend 3 denně.

Začínal jsem s kurzy EŠKK, které jsou z dnešního pohledu zdržení, já je ale odhltal všechny. Ve výsledku po 3 letech jsem na úrovni B2, ale jsem motivovaný, s cizincem se domluvím. Po zkušenosti nevolím prostředí školy, kurzu. Lektor je totiž obvykle velmi pomalý a ne motivovaný pokrokem žáka. Výjimka byl kurz v Londýně, ten byl ale mazec ve smyslu náročnosti. Astronomickou cenu ale platila EU.
 jesem
18.11.2019 14:15:06
Celkem dobrá je tzv. nepustilova metoda.

Tady je odkaz na článek o tom

https://www.jazyky.com/co-je-nepustilova-metoda/

Doporučuju koupit si učebnice z nepustilovi jazykové školy

Tady je odkaz na stránku té školy

https://www.njs.cz/ucebnice-anglictiny
Smajlík  leonardo da vinci Muž43 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk