Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1113163, vloženo 18.11.2019 15:12:09 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Bojím se utratit peníze
Nevím, jak to říct, ne že bych byla vyloženě škudlil, když něco chci, tak si to koupím (myslím třeba oblečení, návštěva restaurace, kavárny, knížky, výlet, sport), opravdu nekoukám jestli stojí sýr 20 nebo 30 korun. Prostě řekla bych tak běžně, ani přehnaně neutrácím, ani nepřepočítávám každou korunu. Jde ale o větší částky, zjistila jsem, že na spořícím účtu mám dost peněz a já v podstatě nevím, co s nima. Nebo teda nápad by byl, chtěla bych si zrekonstruovat byt, nicméně mám prostě strach z těch pěnez nějakou větší sumu utrácet, když to není vyloženě potřeba (strop mi na hlavu nepadá, nic akutně nehoří). Říkám si, že bych ty prachy měla radši šetřit, když by přišly nějaký nenadálý výdaje a pak bych je potřebovala a nadávala si, že jsem je utratila-třeba mám takový možná paranoidní strach z toho že já nebo někdo z blízkých vážně onemocní a pojišťovna neproplatí drahou léčbu (vždyť to není tak neobvyklé, proč by se jinak pořád pořádaly nějaké sbírky) a co potom. Na druhou stranu si říkám, co když mě za týden přejede auto, tak proč si ty peníze neužít, když jsou? Nevím no, jak se k těmto věcem stavíte třeba vy? Díky za názory.


 pepina z okna Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.11.2019 04:20:28
Co když odejde pračka nebo sušička?
Spotřebič, kotel, sporák.. vím jak to dokáže v Čechách zamíchat s penězma.
Nežiju tam už 35 let. Žiji v jiném světě a financích, chápu tě. Myslím že je dobré mít svoji železnou zádobu peněz.

JEN SI PROBOHA NIKDE OD NIKOHO NEPŮJČUJ PENÍZE !!!!!!!!

MOC PROSÍM. Lidi dělají tuto zásadní hrubou zničující chybu. Ani NIKOMU na světě nepůjčuj peníze. Prosím podruhé. Lidi ani ti nej a nej je nechtějí vracet. Je to Česká zásada. Jsem asi velmi bohatý a tady nemám co dělat, ale mohu-li, radím. Dělám to podobně jako ty, stačí však když se před kamarádkami i rodiči zmíníš, a budou ty peníze z tebe tahat.

V Čechách kde lidé peníze nemají a nebo trpí nedostatkem peněz a ti lidé zcela klidně ve své důvěře klidně půjčí i vyšší obnost a zpravidla je nikdy nedostanou zpět. Bohužel. Buď svoje a bď k okolí střízlivá.
 Yperit
19.11.2019 17:52:18
Řešil jsem před nedávnem něco podobného, už to dospělo do stádia, kdy jsem měl už částku na koupi bytu v nějakém menším městě v hotovosti.

Vyřešil jsem to tak, že jsem si začal dělat pořádek ve financích, spočetl jsem si, kolik chci v důchodu mít a pravidelně každý měsíc jistou částku investuji do akcií, které mají průměrné zhodnocení 7% a vyplatí se při investičním horizontu +15 let.

Pak jsem si spočetl nutnou velikost rezervy, no a do toho mám prachy, které chci každý měsíc utratit. Není to malá částka, a když o něčem uvažuji, tak si to prostě koupím.

Byt jsem zrekonstruoval najednou, než jsem se do něj nastěhoval, byla to super investice, dneska po 5 letech by ta rekonstrukce stále 2x tolik. Mám i fond na investice do bytu, a prostě když tam jsou nějaké peníze, tak je za něco utratím.

Chce si to začít organizovat finance. Vytvořit si fondy, a do nich ukládat peníze, a když tam jsou, tak prostě utratit.

Člověk by měl jisté peníze odkládat, ale třeba 10-20% příjmu, a to investovat, ale rozhodně nespořit půlku výplaty.
 petr232
18.11.2019 23:01:57
Michal trefil hřebíček na hlavičku. Jestli po ničem extra netoužíš, neutrácej jen pro utrácení.
Podobně jako když někdo mluví jen proto, aby mluvil, i když nemá co říct.
Člověk má mít důvod něco dělat, žádný "proč ne?", ale "proč ano"...

Neboj, že by se časem nějaká opravdická potřeba-přání nevynořila...

(Pokud se bojíš nemoci/úrazu s trvalými následky apod., jste v rodině kvalitně pojištěni?
 Kajmanka
18.11.2019 22:28:06
No však práve tento život je krátky a nevyspitatelny, nemá preto zmysel hromadiť majetky ale treba majetok rozdať chudobným a hromadiť si tak poklad v nebi.

Na druhom svete totižto zlato ani striebro neboztikovi nepomoze.
Smajlík  LazyTownRobbieRotten Muž23 Kategorie
18.11.2019 20:06:15
Tohle už v poslední době neřeším. K čemu mi budou peníze, když tu už za rok třebas nebudu?
Smajlík  Researcher Muž81 Kategorie
18.11.2019 19:21:21
Já teda šetřím až běda, kupuji jen to, co teď nutně potřebuji a zbytek (většinová část) je ponechána jako rezerva na věci budoucí. Jo, mohla bych si koupit nějakou drahou věc či rozhazovat za nesmysly, ale ne, nemám na to povahu, navíc mě nakupování šíleně nebaví.
 Zlý Jazyk second Žena27 Kategorie
18.11.2019 17:01:50
Pravda je vždycky někde mezi.
Smajlík  Zatracená Existence Muž23 Kategorie
18.11.2019 16:26:33
pepina z okna: V poslední době stejně jako ty :)
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
18.11.2019 16:03:34
Také jsem občas řešil podobné dilema. Nekonečné škudlení mi nepřijde ideální. Člověk by si měl přecijen život trochu užít, dokud mu není 90 a není na smrtelné posteli - pak už jsou mu totiž i miliardy na účtě k ničemu. Mám pár takových škudlilů v rodině. Mají majetek v řádu desítek milionů, ale pro pětník by si stejně nechali koleno vrtat. Na druhou stranu, dnes je doba tak nevyzpytatelná, že mít nějakou rezervu je skoro nutnost. Žít s vědomím, že pokud zítra přijdu o práci, tak skončím na ulici u popelnic, je neskutečně depresivní a skličující. Jako vždy je ideální jakási zlatá střední cesta. Nějakou sumu dávat bokem, mít rezervu, ale i tak si občas udělat radost - pořídit si nové oblečení, auto, jet na dovolenou, apod. Život je totiž dost krátký a žádné zítra už být nemusí..
 Jimmy3838
18.11.2019 15:59:44
Jedni šetří, jako by měli žít na věky. Druzí utrácejí jako by měli zítra zemřít.

Každopádně s peněz a je to jako s kondomem. Raději ho mít a nepoužít, než ho potřebovat a nemít.

Klidne šetří, sem tam si udělej radost a žij s klidem na duši že je máš. Představ si jak je člověku, který nemá peníze na účtě a rozbije se mu pračka. Musí řešit kde na to vezme. Lehce se zadluzit a podobně.
A neboj jen tak nezemřeš a dříve nebo později tě napadne co s penězma udělat
Smajlík  CRAZY
18.11.2019 15:56:29
Lidé se bojí investovat, aby neprodělali. A tak šetří a prodělávají. (George Soros)
Smajlík  Pan Investor
18.11.2019 15:44:35
A proč nenapíšeš o jak velkou částku jde? Takhle těžko radit.

Podle mě bys měla mít tolik, abys dokázala bez problémů přežít rok bez práce (bez problémů=nebudeš zbytečně utrácet, ale budeš mít nějakou rezervu, abys pokryla i nečekané výdaje typu oprava/nákup nového spotřebiče nebo doplatkové služby u zubaře a mohla si dovolit i občas někam dojet nebo zajít s někým do kina/na skleknu)
 libik Muž31 Kategorie
18.11.2019 15:40:36
>>>Nebo teda nápad by byl, chtěla bych si zrekonstruovat byt, nicméně mám prostě strach z těch pěnez nějakou větší sumu utrácet, když to není vyloženě potřeba (strop mi na hlavu nepadá, nic akutně nehoří).<<<

Tak většina lidí neopravuje věci, které opravu nepotřebují...


>>>Na druhou stranu si říkám, co když mě za týden přejede auto, tak proč si ty peníze neužít, když jsou?<<<

Řekl bych, že je mnohem více lidí, co své úspory (v podobném duchu) utratili, a pak je nic nepřejelo, než těch, co si je šetřili a přejetí byli...


Celé je to o tom, jak já s oblibou říkám - "vydržet pohled na peníze". Většina lidí (alespoň co já vím) toho prostě není schopná - jak mají na účtu nějakou větší sumu, nedá jim to spát, dokud to za něco neutratí.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
18.11.2019 15:38:52
Jestli chceš radu, tak si ty peníze šetři. Šetři si je na něco, co si chceš v budoucnu pořídit. Třeba ta rekonstrukce bytu není špatný nápad. Já osobně si peníze šetřím, zbytečně neutrácím. Tohle je ale pouze moje rada, co ty chceš si musíš rozhodnout sama.
 Nagumo Muž20 Kategorie
18.11.2019 15:20:00
Užívej si pocit, že máš prachy a nevíš co s nima. A nenalítni nějakejm agentům s teplou vodou ..
Smajlík  Hov hov Muž50 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk