Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1118357, vloženo 13.01.2020 17:09:25 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Rekvalifikace na programátora
Rukám klid a světu mír!

Žádám všechny zpovědníky o konzultaci ve věci možné rekvalifikace na programátora. Přemýšlel jsem nad budoucností a napadlo mě, že by nebylo od věci vrhnout se do oblasti, v níž má člověk v tomto nehostinném světě zajištěnou parádní kariéru až do smrti. Mé aktuální pracovní uplatnění není špatné ani špatně ohodnocené finančně, ale myslím, že kdybych svou současnou kvalifikaci skloubil právě se znalostí alespoň jednoho programovacího jazyka, posunul bych se na pracovním trhu na úplně jinou úroveň. Vycházejme přitom z následujících okolností:

1) Mé současné vzdělání je lingvistického směru. Může to usnadňovat proces osvojení si zákonitosti programování obecně? Jedná se přece jen také o jazyk, byť umělý.

2) Je realistické naučit se v mém věku bez předchozí zkušenosti programování na úrovni, která by mi umožnila najít si v oboru práci a dosáhnout během pár let na plat 100k+? Případně v jakém časovém horizontu považujete toto za reálné? Dodám, že by mi vyhovovala nejvíc práce na ŽL, klidně jako externista.

3) Jaký programovací jazyk je podle vás nejvíce žádaný a nejvhodnější pro začátečníka? Uvítám veškeré tipy na online návody, kurzy, knihy, cokoli.

Předem moc díky všem zkušeným programátorům za jejich příspěvky!
 jivanmukta Muž25  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.01.2020 09:55:27
Podle me by sis mel zkusit neco naprogramovat sam, abys zjistil, jestli je tohle tvuj salek kavy. Doufam, ze me lokalove nesezerou, ale projekt codecademy.com se mi velmi libi, na overeni spravnosti tveho rozhodnuti jiste postaci. Tim chci zkratka rict, ze v IT existuje jeste 100000 dalsich pracovnich pozic, ktere by ti mohli padnou lepe nez programovani a jsou minimalne stejne dobre placene.
 Hlupec
14.01.2020 09:08:56
Monopost: Je to trapné to pořád dokolečka připomínat, ale nastavování PLC není programování, už to konečně pochop. Byl jsi blue collar co si myslel že je white collar.Naučit stroj aby prováděl stále stejnou smyčku s pár větveníma je automatizace, skutečné programování je opravdu o několik levelů vejš.
 pan Klobouk
14.01.2020 09:05:53
1) ne
Lingvistika ti nijak zásadně nepomůže, potřebuješ algoritmizaci. Dopočítat se správného počtu závorek a nezpomínat středníky zvládne i cvičená opice.
2) ne
S tím kilečkem jsi to přestřelil, zas takoví pečení holubi do huby v IT nejsou, předchozí odpovědi jasně vymezili komu těch 100+k firmy jsou ochotny dát, jsou za tím desítky let zkušeností a znalostí. Než se vyhrabeš aspoň na zdatného juniora, počítej tak minimálně
pětiletku.
3) o znalosti jazyků to vůbec není, konkrétní syntaxe je až to poslední. Ty potřebuješ pochopit základy.
 pna Klobouk
14.01.2020 08:20:46
lol: jsou programatori, co programuji hlavne pro penize a proč by nemohli být dobří.. naopak peníze jsou občas skvělá motivace... tak samozřejmě musí tě ta práce bavit ale nemusí to být náplň života.

Monopost: souhlas a ano v prumyslu jsou velke příležitosti ale..tam už je většinou potřeba vzdělání v tom směru.. záleží, čím se tam chce člověk zabývát.. ale věřím, že i k tomu se člověk může dostat a vypracovat se sám.

Denny: na základě čeho takle uvažuješ? Jsi v oboru, máš zkušenost? Já nám spoustu lidí na vysoké úrovni v IT (neříkám přímo programátorů) a ti opravdu VŠ nemají.. dneska už je to trochu jinak.. chce se to trochu aktualitovat ale samozřejmě vysokou nic neskazíš
 SysAdmin
14.01.2020 06:46:32
Podle mě nemáš šanci plat 100k dosáhnout. Na takové pozice si lidi kurevsky vybírají a vyžadují i nějaké formální vzdělání v oboru už jen ze zásady.

Bez formálního vzdělání se budeš muset cenově podbízet, aby tě vůbec vzali. Budeš muset vzít první práci na nižší plat, hádám tak 20 - 30 tisíc a po deseti letech praxe budeš hodně rád za 45 tisíc. Pokud nějaká firma nabízí fakt slušné platy, tak chce často VŠ vzdělání v oboru už jen ze zásady.
 Denny
14.01.2020 01:49:42
Programovat nás učila firma. V mém přípdě to byl FORD. Zájem o mně byl i v Chrysleru a GM.
Učí velmi intenzívně, přesně na obor a ujišťuji, že tohle vás NENAUČÍ a naučit ani nemůže žádná škola na světě.
Tedy učí se každý rok pár měsíců a na stále nové technice a mašinách 3 a 4ůgenerace. Dříve jazyky PLC 3 a pak PLC5, Slic a jiné obdoby. Posledních 12 let se učí orogramovat na software RS Logix 5K a dnes budou zas nové. Je to VELMI náročné ale kdo dokáže myslet LOGICKY, vjede do toho i bez škol, nějakých teorií a brali jsme na programování i mladé lidi přímo z výiroby. A čuměli byste. V našem jediném závodě ve Wayne nás byla na 3 směnách asi stovka, možná o 20 víc. Černí, Hispánics, dokonce 2 muslimové, dva z Polska, a spol. Všichni spolehlivě, perfektně, učili jsme roboty přeprogramovat, upravit programy, vytvořit záložní roboty, programoval se KAŽDÝ svar, obloukem, bodové i laserem. Programuje se nanášení tmelů. V lakovně nanášení barev a laků. vypalování je celkem primitivní. Plyny vypouštěné z výroby se zahřívají na vysoké teploty, pak se proženou filtry, vyrobí nějakou tu elektřinu a pak teprve jdou ven.

Technologie dost mimo představy. NEjmodernější lakovnu na planetě jsme měli u nís.

Ideální je, pracovat ve strojírenství, v průmyslu, ODSTĚHOVAT SE tam kde ten průmysl je, a učit se a učit jak říkal Láďa Lenin abys uměl. Já uměl a 16 let poté v 66ti letech jsem odešel do královského důchodu, dobrovolně (taky co bych tam na starý kolena ještě dělal) a vzal si odstupné 100,000 dolarů odstupné.

A každý takové šance má. Když si to spočítáš, bylo mi 50 let když jsem ten životní job dostal. Véš asi co bych k padesátinám dostal v čr? Tak leda kopanec. A nemysli si i u vás si jednou budou vážit lidí co chodá do práce makat, učit se, a budou vydělávat majlant.

Už tenkrát před 20ti lety tam byly výdělky nad 30 dolarů na hodinu + příplatky a bonusy v 10-20K A to Ford platil z těch tří nejméně.
Logické myšlení a kus štěstí asi. Firma naučí. Nikdo z nás to na začátku neuměl. Taky jsme tam měli na 3 směnách IT techniky, byla to parta co dělala Network a IP adresy na mašinách. Neělali jsme s nima. Měli jiné pracoviště. My měli i směnové inženýry, ale ti zasahovali jen při ehmmm průšvihách. Tedy zástava linek, pouštění lidí ze směny předčasně domů a zasahoval pak i manažerský tým a teda řeknu, byl na ně pohled jak na bohy co uměli a jak jednali. Manažerka závodu byla starší baba černá. A taky uměla.

No dnes to mám víš asi kde.
 Monopost
13.01.2020 23:55:15
Kdo programuje hlavne kvuli penezum, nebude nikdy ani dobrej, ani naplnenej.
Dotaz na nejvhodnejsi programovaci jazyk je mimo. Je to jako by ses ptal, kterej nastroj je vhodnej pro zacinajiciho instalatera. Kladivo, vole.
 lol
13.01.2020 23:07:08
wow... tak to teda koukam, co to tady kdo radi nestačim se divit.

Nejsem programátor, jako takový ale směřuji k tomu, zabývám se správou a vývojem systémů postavených na opensource programech. Praxi mám řekněmě 3-4 roky, jsem samouk nejdříve jsem se musel naučit trochu víc anglicky (technické výrazy, pochopení dokumentace vůbec apod.) abych vůbec nějak mohl začít. Předpokládám, že to nebude tvůj problém.

ad 1. ano může Předpokládám, že budeš mít dobré vnímaní textu a práci s ním a to je velké plus neboť o neustálém učení to je především. Také je prostě dobrý umět i nějaký jiný obor a klidně na profi úrovni a zkombinovat to s programováním, protože pak se můžeš zaměřit na problematiku, které rozumíš a spolupracovat na systémech do kterých to zapadá.

ad 2. Ano, pokud tím míníš 100K na ŽL, tak pak to odpovídá 5K/MD a to není nereálná částka a znám dost programátorů, kteří tohle mají sám jsem na 3.5K/MD a to si o peníze moc říct neumim... ono i vzhledem k současnému stavu pracovního trhu. Případně lze pracovat pro zahraniční společnost a tam jsou platové podmínky taky jiné.. samozřejmě musíš něco umět (počítám kolem 4-5 let praxe ale lze i méně pokud budeš fakt makat, nebo dělat něco, co je žádané)

ad 3. Nejvíce žádané.. no stačí trochu googlit.. ale dnes to jsou Java (hlavně v korporátech, bankách, velké drahé systémy, velké eshopy apod. ), JavaScript (pořád na vzestupu především weby od backendu po frontned až po mobilní aplikace.. až běda. ), Python (automatizace, výpočty, machine learning, datascience apod.) a další.. Golang, PHP (pořád se v tom píše spousta věcí..),

Co na začátak.. .no doporučuje se python, protože má jednoduchou syntaxi a většinou je jedna jasně daná cesta, jak řešit určitý problém ale prakticky je to jedno, stačí zvoli jakýkoli jazyk vyšší úrovně, pokud ti bude vyhovovat.

Ono programátor, co programuje v jednom jazyce.. je trochu zvláštní.. sic lze témě vše naprogramovat v jakémkoli jazyce, tak se to nedělá a dobrý programátor a potažmo sw architekt umí zvolit i správný jazyk a případně se jej doučit..

Upřímně bych ti doporučoval Python, protože se rychle učí, je kolem něj obrovská komunita, má spoustu knihoven a tedy lze v něm relativně jednoduše řešit spoustu problémú a v neposlední řadě se to hodí k tvému oboru, což bych viděl někdě kolem témat typu jak naučit počítač chápat/pracovat s přirozeným jazykem parsování textů, inteligentní překladače, generování textů apod..

Ale.. ale.. programování není jen o tom naučit se programovací jazyk o když v tom někteří žijí.. budeš se muset naučit pracovat s verzovacími nástroji (dnes git), budeš muset někde skladovat data a pracovat s nimi (databáze), měl bys rozumět tomu, jak vůbec takový vývoj funguje v týmu lidi, tedy používat nástroje které to umožnují, měl by jsi mít ponětí o tom, jak svůj kód provozovat, určitě by jsi měl alespoň trochu roumět tomu jak takový počtač funguje, rozumět bepečnosti ať už v programování samotném, tak obecně ale to se pro
Smajlík  SysAdmin
13.01.2020 21:31:13
Ačkoli jsou HTML a CSS programovací jazyky, neprogramuje se s němi, jen se s jejich pomocí kóduje.
unnamed nothing
------
Nejsou to programovací jazyky.
 libik Muž31 Kategorie
13.01.2020 21:26:57
1) Mé současné vzdělání je lingvistického směru. Může to usnadňovat proces osvojení si zákonitosti programování obecně? Jedná se přece jen také o jazyk, byť umělý.
---------
Bohužel, programovací jazyk nemá s tím mluveným nic společného. Jde pouze o formální způsob jak zapsat algoritmus.

2) Je realistické naučit se v mém věku bez předchozí zkušenosti programování na úrovni, která by mi umožnila najít si v oboru práci a dosáhnout během pár let na plat 100k+? Případně v jakém časovém horizontu považujete toto za reálné? Dodám, že by mi vyhovovala nejvíc práce na ŽL, klidně jako externista.
---------
Samozřejmě že ano, ale budou potřeba stovky hodin samostudia. Jak tu někdo navrhoval - začít jako tester není špatnej nápad, naučíš se používat spoustu nástrojů, který budeš potřebovat (když napíšeš nějakej kód, tak si ho stejně musíš umět otestovat, jestli funguje). No a k tomu se můžeš doma učit programovat.
Na 100k to bude buď chvíli trvat nebo budeš muset mít obrovskej talent + kapku štěstí (najít si dobrou práci, co tě rychle posune dopředu). Ale k 60k si myslím by ses měl dostat relativně rychle.

3) Jaký programovací jazyk je podle vás nejvíce žádaný a nejvhodnější pro začátečníka? Uvítám veškeré tipy na online návody, kurzy, knihy, cokoli.
---------
Jelikož jsi nováček, tak bych ti doporučil Javu. Má celkem pevně danou strukturu a málo výjimek, takže se ti nebude tak často stávat že kód nedělá co má a ty nevíš proč. No a kromě toho s ní můžeš programovat jak android, tak backend. Až se jí naučíš lépe - ideálně aspoň jako junior programátor v nějaký firmě - dokážeš snadno přesedlat na cokoli jiného.
 libik Muž31 Kategorie
13.01.2020 20:39:45
Moc se mi nezdají ta doporučení na Javu, ale kdyby už, tak mnohem užitečnější je https://github.com/tkohout/OSTRAJava
Každopádně naučit se programovat určitě není od věci - programátoři jsou pořád nedostatkové zboží - ale 100 000 můžeš mít, pokud budeš opravdu dobrý (tzn. nejspíš po nějaké delší praxi) nebo pokud budeš podvodník (tzn. nějak přesvědčíš zaměstnavatele, že jsi fakt dobrý a bude se ti dařit skrývat pravdu) nebo pokud budeš mít nějaký originální nápad, po kterém skočí spousta zákazníků, přestože to bude nějaká jednoduchá kravina (kupříkladu jak před lety byla appka Flappy Bird), nebo jinde než v ČR.
 Proprogramátor
13.01.2020 20:21:06
Začni s jazykem Java, neb ten se velice podobá jazyku českému.
Hlavně si pořádně rozmysli, co budeš s takovým balíkem peněz dělat, protože očekávej tu částku, víš psal, v Eurech. Stačí napsat projekt typu Hello World.
 zlomyslný hajzl Muž19 Kategorie
13.01.2020 20:18:18
Jazyků je spousta, vyber si jeden, v něm bud mistr - a je jedno jestli PHP, java nebo javascript s html. Asi bych doporučil swift - programovací jazyk na iOS aplikace - je "mladý" a moc takových programátorů ještě není takže budeš žádaný.
já dělal programátora půl roku, nástupní plat 40k hrubého, poté jsem přešel na testera za stejný plat, programovat mi moc nešlo.

Dělej si sve vlastní projekty/aplikace/webovky, bude se to hodit u pohovoru - dokážeš že to umíš a máš zkušenosti.

Držím palce.
 C6AM
13.01.2020 19:10:19
Se prober do reality. Programator bez zkusenosti dostane plat tak 20k, kdyz nemas zkusenosti firma te bude muset ucit. Po 2 letech tak 35k, budes uz samostatne pracovat. Po 5 letech 45k jako senior programator. Pokud chces vic, musis umet mnohem vic nez programovat. Programator je v IT to same, co delnik ve fabrice.
 Xxxxxxxxxxx
13.01.2020 19:10:10
Děkuji všem za zajímavé příspěvky. Ještě doplním, proč jsem vlastně tento (pro někoho možná naivní) dotaz vznesl.

Jsem nyní ve věku, kdy je podle mě poslední možnost se nějak zásadně profesně přeorientovat, pokud by to mělo realistickou šanci na úspěch (a finanční výnos). Zvažuji, zda je pro mě lepší to risknout a investovat do toho ten čas a energii (čistě teoreticky bych se teď mohl klidně dva roky věnovat na plný úvazek, tedy každý den třeba 8 hodin, jenom učení a obětovat tomu opravdu veškeré úsilí), nebo se naopak soustředit na to, co dělám nyní, přičemž na plat 100k+ se mohu dostat i ve své nynější oblasti (ale rovněž tam ještě nejsem, stejně jako kolega pode mnou ;))

Nyní adresněji:

fsdfas: Díky za tento základní přehled. Rád bych se ještě na pár věcí zeptal, kontaktuj mne tedy prosím na mail melancholik2003@seznam.cz

weerwolf: Zaměňuješ literární směr za lingvistický, ale rozumím, kam míříš (ani já nejsem literárního zaměření). Jedním z mých nápadů totiž bylo vydat se směrem komputační lingvistiky, což je podle mě docela perspektivní obor na pomezí IT a jazykovědy. Přijde mi to hodně zajímavé, ale bohužel mi právě chybí ta programátorská průprava. Co se testování týče, chodil jsem s holkou, která na této pozici pracovala, a v jednom kuse na to nadávala :D Hlavně tedy na těch juniorních pozicích. Pro mě by to znamenalo jít dolů jak s penězi, tak s komfortem, což se mi asi nechce.

Prozatím jsem tedy nabyl dojmu, že bude asi výhodnější zůstat v odvětví, kde již mám za sebou nějakou praxi, a spíše se dokvalifikovat a prokousat k lukrativnějším zakázkám tam.
Smajlík  jivanmukta
13.01.2020 18:54:51
Obecně programování tě musí bavit. Je to jako hrát na hudební nástroj. Ne každý má to talent a dar od boha. Já jsem tedy platově 100+, na živnosťák lze dostat i více. Mám ale praxi přes 10 let. Doporučil bych Javu nebo .NET.
Něco si nastuduj sám, věnuj tomu spoustu času. Vytvoř si vlastní projekty, na tom se naučíš nejvíc. Uvidíš, jestli tě to bude bavit a potom se nech zaměstnat za malý plat. Tam se vše za 2 roky naučíš a potom si můžeš říci o hezký plat.
Lingvistika si myslím příliš nepomůže, programování je o rozvrhnutí práce, matice a logice. Lidem jde většinou buď matika a programování a nebo zase jazyky a humanitní zaměření. Málo kdo je dobrý v obou.
 Petr z Prahy
13.01.2020 18:25:27
1) Možná lépe pochopíš programovací jazyky (klíčová slova jsou v angličtině, dokumentace jsou v angličtině). Programování jako takové s tím ale dle mě žádnou přímou spojitost nemá.

2) Jelikož jsem se ke 100 tisícům sám dosud nedostal, tak ti v tomto nemohu poradit.

3) Hodně jednoduchý i požadovaný je Python. Nicméně, Python se často zabývá datovýma, matematickýma a vědeckýma záležitostma (umělá inteligence, statistika, ...). Pokud bys chtěl dělat klasické aplikace, tak Javou nic nezkazíš. Mně osobně se líbí JavaScript, čímž se ti otevře cesta k webovým, serverovým, mobilním i desktopovým aplikacím.

Hezké tutoriály jsou na https://www.itnetwork.cz
 Vesmy97 Muž23 Kategorie
13.01.2020 18:20:26
Když to v tobě je tak se to naučíš. Když ne a máš silnou vůli, tak z tebe bude průměrná cvičená opice. Většina to nedotáhne ani na to.

Abych to přirovnal ke směru, který znáš. Chci být spisovatel, nikdy jsem nic nenapsal, nikdy jsem ani nezkoušel nic napsat ale slyšel jsem že se tím dá vydělat hodně tak hledám nějakou rekvalifikaci na spisovatele. Který by byl nejlepší jazyk? slyšel jsem že anglická literatura se prodává nejlíp takžře asi bych měl začít tím?

Programátor musí být hlavně analytik. JE to kreativní činnost a úplná špička IT. Začni, jak bylo řečeno jako tester. Tam berou všechno co má ruce a nohy a je ochotné se učit.
 weerwolf
13.01.2020 18:17:40
Programátor by měl mít rozum...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
13.01.2020 18:04:22
Azathoth: Jistě, ale souvislosti a strukturu možná pochopíš, když ten kód uvidíš.
 Alkedos Muž66 Kategorie
13.01.2020 18:01:57
Alkedos: většina lidí chce nějakou jednoduchou prezentaci nebo landing page, na to fakt nemusíš psát vlastní framework. koukni na jakejkoliv firemní web, nebo magazín a na 90% tam ve zdrojáku najdeš "wp-content". naprostou většinu zákazníků uspokojíš s wordpresem naklikaným za dvě odpoledne a přebarvenou šablonou, obzvlášť dneska, kdy každej web vypadá stejně.
 Azathoth Muž27 Kategorie
13.01.2020 17:54:50
Azathoth: Já nevím, wWordpress je spíš pro lamy, co se to naučit nechtějí, navzdory faktu, že si ty šablony musí člověk dodělat. Pro naučení je možná lepší otevřít si html stránku v notepadu. :)
 Alkedos Muž66 Kategorie
13.01.2020 17:53:08
Kdybys byl holka doporucil bych ti Czechitas. Delam technicke pohovory a dost jsme devcatum, ktere prosli kurzem nakloneni.

Nejlehci cesta jak se dostat do IT firmy neni pres pozici programatora, ale pres testera.

Doporucuju:
Zjisti si nejake zakladni veci o testovani a udelej si certifikat ISTQB stoji cca 2500 nebo tak nejak.
Potom zaklady Javy. Jakmile budes umet alespon neco v Jave zacni pouzivat framework Selenium.
Vyuziva se pro automatizovane testovani webovych aplikaci. Ve firmach je customizovany, ale tobe by stacili zakladni znalosti.

Potom bez na pozici Tester, QA Engineer, Software Engineer in Test. Kazda firma to ma pojmenovane jinak. Ziskej zkusenosti a vzdelavej se v Jave. Po dvou, trech letech muzes jit na Developera pokud budes sikovny.

Zapomen na plat 100k Takovy plat maji DevOps, Software Architechti atd.
Prumerny plat programatora v praze je kolem 65k a v Brne 50k hrubeho.


Pokud potrebujes pomoct se zacatky, nech tady email. Klidne ti pomuzu.

Preju hodne stesti.
Smajlík  fsdfas
13.01.2020 17:52:33
Řeknu ti to upřímě, programovat jsem se začal učit ce 12 a začal jsem s jazykem python, byl to jedoduchý jazyk s jednoduchou syntaxí (pravida zápisu kodu), později jsem s tím seknul protože mě to příliš nebavilo, neměl jsem nápady. Na střední škole jsme brali několik let HTML, CSS, a PHP, tyto tři jazyky potřebuješ pro tvorbě WWW stránek, v komplexnějších případech jsou potřeba zkušenosti s databázemi a JavaScript. HTML a CSS zvládneš v pohodě a s těmi to dvěma jazyky se jiždají dělat i velmi pěkvé a efektní stránky které ovšem postrádají funkčnost, ty stránky budou poze hezké ale nebudou nic umět. Ačkoli jsou HTML a CSS programovací jazyky, neprogramuje se s němi, jen se s jejich pomocí kóduje. Na to aby stránky byly funkční potřebuješ reálný programovací jazyk kterým budeš vkládat skripty. To ovšem tak jednoduché nění, měl bys mít logické myšlení. pokud nechceš dělat stránky ale programy a aplikace mnohdy je to ještě těžší. Napříkad já se nyní učím C++ na seminářích a ačkoliv jsem si myslel že mi programování půjde, mnohdy sám na sobě pociťuji, že se při řešení komplexnějších úloh dokážu pěkně zapotit...
Smajlík  unnamed nothing
13.01.2020 17:48:56
Azathoth: Kdybych k tomu stíhal alespoň částečně to, co dělám teď, tak bych se na těch 80-90k mohl dostat, to by mi asi momentálně celkem stačilo. Můžeš ale rozvést tu myšlenku s mentální retardací? Myslíš tím, že to není nijak zvlášť náročné na inteligenci? :D
 jivanmukta
13.01.2020 17:45:27
zjisti si co je wordpress a začni v tom prasit weby a pak dojdi si na víkendový kurz php a javascriptu. nic moc navíc umět nemusíš, z praxe jsem vypozoroval, že jediná potřebná kvalifikace je alespoň těžká mentální retardace, cokoliv navíc je plus.

100K s tím určitě nevyděláš, ale začít můžeš prakticky ihned a k nějakým 50K se dostaneš docela rychle.
 Azathoth Muž27 Kategorie
13.01.2020 17:29:43
O programátory byla nouze za úsvitu pc a internetu, dnes už vyrostlo několik generacích programátorů a trochu programovat umí každej ajťák, minimálně html a css. Ale jako v každém oboru, když budeš dobrej, půjdeš na dračku.
Ale nikdo ti tohle jen tak z fleku nezaručí. Pro začátečníky je vhodná třeba JAVA.
 Alkedos Muž66 Kategorie
13.01.2020 17:29:26
XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 HodnejKluk
13.01.2020 17:23:57
Záleží na tvém talentu, ale ten neznám. Neuvažoval jsi i o rekvalifikaci na prezidenta? To je také perspektivní.
 Ježek second edition Muž35 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk