Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1118409, vloženo 14.01.2020 09:55:46 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vztah s matkou
Je bolestivé, všimnout si, že vaší matce na vás nezáleží a nezajímá ji, co se s vámi děje. Poslední rok se můj vztah s ní hodně změnil. Mám pocit, že mám důvod cítit se stále ublíženě. Ty věci, které řekla a udělala, hodně ovlivnili náš vztah. Vlastně jsme měli vztah docela dobrý, když jsem byla dítě. Obě jsme bojovali proti otci, jež byl alkoholik, ale pak si vždy vzpomenu, že ona nebyla taky svatá, přijde mi, že se nikdy nestarala. Starala, ale jen když to všechno hořelo. Postupem času jsem ji povídala o mých problémech, řekla jsem ji, jak špatně se cítím a ona mi na to odpověděla, že to má někdy taky. Je mi to líto. Nikdy jsem nedostala vynadání za známky, nikdy mě nic nového nenaučila. Myslela jsem si, jak je život lehký a časem se na mě ta jeho těžkost vyřádila. Teď jsem naprosto slabý jedinec. Mám problém normálně fungovat. Když matce řeknu, jak se cítím, že mi není dobře a každý den myslím na smrt, řekne, že tak nevypadám a že jsem prostě jen líná. Každý den trpím, nedokážu normálně žít a nemám s kým mluvit o věcech, které mě trápí. Nikoho to nezajímá a i kdyby, tak mi většinou nerozumí a kvůli tomu se pohadame a já se cítím ještě hůř.
 Citronovalimča1 Žena17  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.01.2020 16:36:09
Ahoj
Píšeš, že se Váš vztah změnil za poslední rok. Že teď najednou vidíš, co všechno Tvoje mamka mohla udělat lépe. Možná, že si to taky uvědomuje, jen se stydí to přiznat. Ono totiž nikdo nejsme svatí. I kdybychom se o to třeba snažili. Nezvládame všechno tak, jak jsme si třeba představovali.
V rodině, bych řekla, že je nejsnazší si navzájem ublížit. Čím blíž k někomu jste, tím snaž ho můžete zklamat. A proto je moc důležité odpuštění.
Je mi líto, že Tvoje mamka na Vašem vztahu nepracuje tak, jak bys možná očekávala. Znám ale několik lidí, kteří se snaží působit silně a nedobytně, neukazují moc svoje emoce apod. To ale neznamená, že tyto emoce a city nezazivaji...
Líbí se mi tyhle dvě myšlenky:
„Pomáhá mi, když si uvědomím, že rodiče mají svoje problémy, se kterými musí bojovat a které jsou mnohdy horší než ty moje,“ říká dívka Sarah. Mladá žena Carla jde ještě dál: „Představuju si sama sebe v roli svých rodičů. Jaké by to bylo, kdybych měla vlastní dítě a řešila bych s ním stejnou situaci? Co by pro něj v tu chvíli bylo nejlepší?“
Z toho, co píšeš mám ale pocit, že to s mamkou trochu vzdáváš... Možná oprávněně... To nedokážu posoudit. Ale i tak si myslím, že bys to neměla vzdát. Možná se takhle chová proto, že prožívá něco náročného. Možná si není jistá, jak se zachovat a tak se snaží působit jako že je nad věcí... Nevím. Ale Jedno je myslím pravděpodobné- pokud spolu nebudete komunikovat, začneš toho litovat. Zkus mamce třeba napsat dopis. Někdy, když jsem potřebovala řešit problémy o kterých jsem neuměla mluvit, nebo jsem se bála reakce... Napsala jsem mamce dopis a nechala ji ho na posteli. Mohla si ho přečíst a přemýšlet o tom, jak situaci uchopit. Třeba by to mohlo pomoci i Tobě. Zkus mamce třeba napsat, že je Ti líto, jak se odcizujete. Možná Tě její reakce mile překvapí.
 Mada
14.01.2020 15:47:12
Napadá mě, že matky tohle dost nerady řeší, psychické problémy dětí si často kladou za vinu a mají pak tendenci zlehčovat a utíkat od reality. Pak taky, že ona je po životě s alkoholikem prostě unavená a už nemá sílu kaučovat skoro dospělou dceru, naopak asi chce abys už fungovala dost samostatně. Těžko se můžeš opírat o někoho kdo má sám plno problémů se sebou a svým životem. Zkus spíš psychologa, kamarádky, prostě jinou osobu, ke které bys našla důvěru. Oni ti mladí jsou dnes strašně slabí, teda dost z nich (samé sebepoškozování, drogy, psychicky problémy...) a ta další generace nad tím neustálým fňukáním kroutí hlavou, a místo aby pomohli, tak ti spíš řeknou ať přestaneš řešit dokola blbiny a něco děláš. Pravda bude někde uprostřed.
 Sorayaaa
14.01.2020 15:18:27
Potřebuješ vedení od Otce Nebeského.
Jeho návod k životu ti chyběl při výchově.
Můžeš to dohnat, čti Boží Slovo od Božího Syna Ježíše Krista.
 Positive plus Muž Kategorie
14.01.2020 12:55:10
To je blbý, že nemáš ty pevné základy, na kterých by se dalo stavět.

Od nás táta odešel, když mi bylo 12, do té doby se o nás nestaral, po práci jel na chatu a tam si dělal svoje věci. Takže o mě a o ségru se starala máma, ale starala se dobře, někdy až moc, takže mě některé věci taky negativně ovlivnily. Nejvíc asi fakt, že od těch 12, když od nás odešel táta, jsem byl doma jen s mámou a ségrou a nemohl jsem ani ven. Takže se na mě podepsalo jednak to, že jsem byl prakticky jen mezi ženami a jednak že jsem neměl kontakt se sociálním prostředím a de facto jsem si zvykl na samotu a stranil se kolektivu. To mi de facto vydrželo doteď, kdy se radši zavřu v pokoji a jdu spát, než abych byl s lidmi třeba u táboráku. Ale už s tím umím pracovat a umím to i změnit. Výhodu mám v tom, že nejsem vyloženě introvert, že mám sebevědomí a jsem rétor po tátovi, takže nemám problém se dát do řeči s cizími lidmi.

V poslední době mi dost pomohlo skupinové sezení s jinými lidmi. Nemusí mít stejné problémy, ale jak mají různý věk, různé své životní zkušenosti a zážitky, tak ti díky tomu dají různé úhly pohledů na tu tvou věc a ty se můžeš rozhodnout, co ti z toho nabízeného dává největší smysl a aplikovat to na sobě ..

Držím palce, ať ten boj nakonec vyhraješ.
Smajlík  Frank Drebin Muž39 Kategorie
14.01.2020 12:03:14
Limčo, jak by šel život, nejen limonáda kyselá, citronová, osladit? Matka žila s alkoholikem, to nebude moudrá žena, vím při čtení hned. Pak už jdou problémy další, Tvoje s ní, příčiny známe, otec, matka, jeden za druhým... Ty, nakonec z toho všeho, máš myšlenky hodně temný. Logické. Smutné. To by měl podobně každý na Tvém místě. Stalo se toho špatného ve Tvém životě moc, není nikdo komu byses mohla svěřt, bez obav z následného hádání, a asi nevíš co udělat, jak žít, trochu normálněji a radostněji. Povídej! Hádat se nebudem, slibuji:) Pověz víc, může být dlouhé dopisování, přála-li bysis: Aristoteles@homemail.com Něco změnit půjde. To určitě! To jde vždycky. Tvůj život s matkou není nevyléčitelná nemoc, takže je to dobré, může být někomu i hůře;)
 Aristoteles2
14.01.2020 11:23:16
Je to zajímavé. Co je v 17 bolestivé, je ve 30 velmi příjemné. Ale držím palce.
 leafroller Muž47 Kategorie
14.01.2020 10:35:54
Máma by neměla zlehčovat tvé pocity - možná sice jsou přehnaně vyhrocené, ale pokud jsou skutečně upřímné, měla by se jim věnovat pozornost. V tomto případě bude nejlepší odborná pomoc, ideálně kdybyste šly spolu, ale ne všichni rodiče jsou ochotni na to přistoupit, ať už z důvodu společenského stigmatu, nebo pouhé bagatelizace. Můžeš to ovšem zkusit navrhnout, za to nic nedáš.
 Királynő Žena20 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk