Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1118424, vloženo 14.01.2020 14:10:09 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak vnímáte lidi se základním vzděláním?
Zajímá mě, jak vnímáte člověka se ZŠ vzděláním?
Ve škole jsme se o tom s přáteli bavili a došli jsme k závěru, že to musí být fakt asi hodně velký blbec ne? Proč by někdo chtěl mít jen základní vzdělání? Vždyť si vemte, že potkáte někoho nového a on se zeptá co mate za školu a vy řeknete že jen ZŠ. No já bych se cítil jak idiot a bylo mi trapně. Chápu někdo nemá peníze na školu, ale ten kdo je má?
Řeknete mi své názory na onou věc prosím.
 VysokoskolacekPatrik Muž26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.01.2020 13:26:37
Ne ne základní vzdělání jde ! Si vemte že někdo má zdravotní problém a pak se mu to nechce dělat v 24 s 16 tkama
A nebo dělat dálkově studium je celkem taky problé na to není žádný zákon!!
Nebo jo?
Smajlík  Nevyučný
15.01.2020 01:39:37
Normálně... jsou to lidi jako já. Jsou důležitější věci než vzdělání - pokud se ke mě chovají slušně, tak se k nim taky budu chovat slušně. Když se ke mě nějaký vysokoškolák bude chovat jak debil, budu se k němu taky chovat jak debil.
 Padawan1047 Žena25 Kategorie
14.01.2020 22:44:11
Souhlas. A představ si že Němci si takového jednoho blba - Hitlera zvolili a ochotně se nechali dovést do tragických důsledků. Nejsou to snad v průměru ještě větší blbci?
 Zahradník Muž99 Kategorie
14.01.2020 22:01:48
Tak doufám, že jsi z Prahy PaŤo... Budu ti držet palce...
Smajlík  HopeSo
14.01.2020 20:51:46
Pro mě to nic neznamená. Člověka hodnotím podle toho, jestli je rozumnej, nebo má v hlavě vymeteno. U nás v práci mi připadá, že podřízení (pravděpodobně spíše méně vzdělaní) jsou v pohodě lidi = maj rozum, zatímco nadřízení (pravděpodobně spíše vzdělanější) se vyznačujou tím že rádi machrujou a dávaj na odiv hrubost a necitlivost a protiřečej si = jsou debilové. Ale neplatí to absolutně! (pro úplnost: mám VŠ).
 svitavska ulice
14.01.2020 19:40:05
Znám pár lidí se základním vzděláním a upřímně...jsou jinde než já,mentálně...nemáme si co říct...nechci si utvářet předsudky,ale takovou mám s těmito lidmi zkušenost
 fénix z popela Žena32 Kategorie
14.01.2020 19:10:47
Kracek

Nene, ty žiješ! Vítej!
Smajlík  Hodislava Žena42 Kategorie
14.01.2020 18:55:48
Řeknu ti to asi takhle. Většina lidí je bere negativně, ale ne z důvodu toho, že mají základní vzdělání.
Ten důvod je ten, že abys udělal střední školu, tak stačí nebýt úplnej kokot a alespoň ty čtyřky máš i bez učení (nebo v případě nouze s minimálním úsilím).
Takže většinou mají základní vzdělání jenom totální lemplové a idioti a ti jsou prostě ostatním lidem většinou nepříjemní.
 Kracek
14.01.2020 17:21:32
Chybí ti tam slůvko jen, protože základní vzdělání mají všichni lidé i když někteří z nich mohou i na základce několikrát propadnout. Mají pak asi problém s tím, jakou si najít práci. Ti, co žijí na vesnici tak pracují na polích a vůbec jim asi nevadí, jak na té základce dopadli. V městech jsou ale také fyzické práce.
 Abonent Muž28 Kategorie
14.01.2020 16:53:02
Zajímá mě, jak vnímáte člověka se ZŠ vzděláním?

No budeš se divit, ale ZŠ vzdělání má nejen absolvent SŠ ale i absolvent VŠ :-)

Vzdělání se všeobecně dost přeceňuje. V mnoha směrech a v mnoha oblastech. Požadavky na vzdělání (+ další požadavky) jsou v mnoha pracovních oblastech a činnostech dost přehnané a neodpovídají následné skutečnosti.
V některých profesích by stačil max. několikatýdenní kurz. Např. Na pozici obyčejné uklízečky/uklízeč na PP, musíš být min. vyučen/a (SO vzdělání ukončené závěrečnou zkouškou). Proč ? (… jasně, normativní tabulkový tentononc) Ale ?
Bohatě by stačilo vzdělání ze ZŠ + nějaký kurz v případě používání čistících manipulačních strojů a zařízení(na ŘP taky ZŠ bohatě stačí) a parády by bylo habaděj.
(Dokázal bych pochopit, kdyby existovala nějaká „Technická“ SOŠ a nebo SOU s oborem uklízeč/uklízečka … ehm... vlastně dneska už „Operátorka podlahových ploch“ :-) ) Tam bych ten požadavek na min. výuční list v daném oboru i chápal. (třeba existuje … nevím !)

Co bych si myslel o člověku, který má maximálně ukončenou ZŠ ? Nic. Bylo by mi to jedno. Snad možná, že je pragmatik a nebo nihilista :-)
Rozhodně si nemyslím, že někdo kdo má jen ZŠ je „nějaký blbec“.
Smajlík  Colin Frake Muž37 Kategorie
14.01.2020 16:52:57
Člověk ve své přirozenosti touží po dalším vzdělávání buď na školách nebo jiným vzděláváním i osobně. Proto má i koníčky kterým se věnuje ve volném čase.
Měli jsme za totality jednoho kluka na škole, co šel z 8.třídy rovnou do práce. Dělal ve sklárnách v Janově n.N. Celý život.

Ostatní z 8. nebo 9.tříd šli na školy nebo na řemesla na Učňovské školy. Tam jsem šel i já a myslím že spolužáci páni inženýři a jeden voák z povolání, jeden havíř měli značně výš do žlabu než jsem měl já a natož mám dnes. 120K měsíčně jen na důchodech a penzích není zas tak málo.
Přesto uznávám že je třeba se učit (jako řenmeslník jsem se musel učit) denně a ročně i programovat robotiku, učila nás firma a škola by to nedokázala ani náhodou. Tedy žádná škola. Natož učit se to sám doma.

Ty prachy ovšem za t stály a jsme u toho, jestli by se dnes někdo donutil jezdit denně do práce 90km jednu cestu a tam buď makal a nebo seděl ve třídě a na zkušebních stolicích programoval podle mnohatisícových skript a učebnic. Nejen roboty ale i panelview, a jiné mašiny 3. a 4. generace. A to jen s Učňovskou školou kdesi v Čechách a na konci už i v 66ti letech věku. Než jsem s bohatou "výslužkou" odešel dobrovolně do důchodu. Vyděláno. Taky kde jinde na světě byste dostali životní job k padesátinám? K 50.narozeninám? A stovka mladších testy neudělala a rození Amíci s perfektní anglinou... byla odkopnuta. Ne, nejsem chytrej, mimořádně nadanej, ale na všech jobech v čr i zahraničí jsem se učil. ZZískával praxi.
Jo, mám ZŠ + 3roky UŠ + hromady praxe. Koníčka elektroniku, logické myšlení, orientaci, takže jsem nejutíkal do Ruska ale do USA. Zná někdo lepší zemi pro život, práci, školy, techniku, průmysl, vědu, zdravotnictví? Já ne.
 Monopost
14.01.2020 16:40:27
Fapfap:
>>>Tak znám i idioty, co maji RNDr...<<<
Taky znám nějaké nějaké idioty co mají tituly .... někteří z nich nám dokonce i vládnou...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
14.01.2020 16:30:21
Tak znám i idioty, co maji RNDr.. takže tohle pro mě neni moc vypovídající hodnota. Ikdyž je tam samozřejmě větší šance, že ten člověk nebude zrovna genius národa nebo vhodnej k tomu, abych s nim vedla nějakou konstruktivní konverzaci. Na druhou stranu, co mě je do toho, pokud je tak spokojenej, dělá svojí práci a nikomu neškodí tak ať si klidně vyjde z 5. třídy.
 Fapfap Žena25 Kategorie
14.01.2020 15:57:03
Jsem přesvědčená, že člověk může být chytrý, vzdělaný i šikovný, i když má jen ZŠ. Dokladem může být například český básník J. H. Krchovský - pusť si nějakej rozhovor s ním a uvidíš :)
(Sama jsem vysokoškolsky vzdělaná.)
 Markéta1995
14.01.2020 15:51:39
Vysokou školu? Takový člověk musí být slušně blbej, když se všechno nenaučí během devíti let základky.
 zlomyslný hajzl Muž19 Kategorie
14.01.2020 15:50:09
Mám pouze základní vzdělání, je mi 23 let, pracuji a vydělávám celkem slušný peníze, v dětství jsem žila s matkou bez otce a ta se o mě od mých 13 let nezajímala, nedávala mi na oblečení ani na svačiny, nekomunikovala se mnou, tak mě začali ve škole šikanovat v tom je podporovala moje třídní, asi proto, že nemusela mou matku, tím pádem ani mě. Řekla jsem matce co se děje (to bylo v 8 třídě) a ta mi na to jen řekla, ať to vydržím. Přetrpěla jsem to, přijali mě na střední 4letý obor, a tam jsem to po roce vzdala, chodila jsem často za školu a trpěla fobii z lidí..na své 18 narozky jsem se odstěhovala,
pak jsem si udělala jeden rekvalifikační kurz, pracovala a naučila se 3 cizí jazyky mimo AJ a NJ jeden dost exotický..na otázku, když se mě lidé ptali, jaké mám vzdělaní jsem si něco vymyslela, styděla jsem se říct pravdu a už nechci v této jediný věci lhát, tak ted studuji dálkově obor s maturitou při práci, jde to dobře, mým snem je jít na VŠ studovat obor, který by mě posunul v práci ještě výš. Takže nikdy nesuď lidi podle vzdělání, mě lidé často říkají, že jsem chytrá (kdyby veděli, že mám jen ZŠ, tak by na mě koukali možná skrz prsty).
 Nevzdelana
14.01.2020 15:39:18
Většinou jsou to lopaty, ale znám i výjimky.
 Van Generator Muž30 Kategorie
14.01.2020 14:49:28
Proč zas tak nesmyslně mícháte dohromady vzdělání a inteligenci? Na kdejaké vš vzdělání postačí schopnost učit se a paměť což jsou funkce mozku ale určitě ne nějaké celková inteligence člověka.
Příbuzný byl chytrej až na půdu ale do smrti s barákem nic neudělal, na dovolené se ženou byl jednou, koupelnu pro svou ženu a děti zařídil až ve věku 30 let jeho manželky, barák v 80 letech jeho věku ve stavu že ho nemá smysl rekonstruovat atd.
Lepší být debil a tu samou věc zkoušet třeba 3x úplně blbě a projet na tom x peněz a nakonec to udělat a nebo najít kompromis než být chytrej a neschopnej ničeho jinýho než si pamatovat hromady věcí co v životě málo kdy dokáže vůbec využít.
 gsfgdsfgsdfgds
14.01.2020 14:43:54
Viz leafroller
 Cysei Žena99 Kategorie
14.01.2020 14:42:26
Někteří se základkou to dotáhli daleko, podnikají nebo jsou vedoucí v obchodě (protože tam opravdu stačí minimální vzdělání nebo známosti a pokud jsi šikovný, můžeš dělat nadřízeného)
 *MileynQa* Žena23 Kategorie
14.01.2020 14:39:26
Jak se říká. Horší než blbej je chytrej a línej. :)
A co teprv chytrej a křivej....
 Alkedos Muž66 Kategorie
14.01.2020 14:35:53
Kdokoli se může ptát na cokoli a pokud to není vysloveně vyšetřující, můžu dopovědět co chci. Nicméně zrovna stupeň vzdělání a odbornost je teda něco, dotaz, který dostávám opravdu jen od nejbližších přátel, kteří mne ostatně znají a ví, jaká jsem - a já postupuji stejně. Kamarády a přáteli se obklopuju proto, jací jsou, co umí, znají, dokážou či dokázali, a ne jaké mají vzdělání. Doložené vzdělání. Na co mají papír. Pravda, pokud potkám osobu, která není příliš vzdělána, obeznámena, má jen velmi omezený rozhled a vyjadřování, nízký sociální statut, překvapení to nebude. že má jen základku. Ale současně se dá předpokládat, že u takové osoby zřejmě nenajdu nic, pro co bych si jí mohla vážit a užívat si její přítomnosti. Třeba že ač skladníkem ve šroubárně, dokáže si přečíst Vergilia v originále.
 Hodislava Žena42 Kategorie
14.01.2020 14:35:23
Jako blbce vnímám někoho, kdo soudí lidi podle vzdělání.
 Nositel pyje Muž51 Kategorie
14.01.2020 14:32:56
Před 80 lety bylo základní vzdělání běžné, podmínky se časem mění. Znám i poměrně inteligentní občany jen se základním vzděláním. Nelze na to nahlížet paušálně, každý se narodil do jiného prostředí, měl jiné podmínky a absolutně nemůžeme tušit, co si prožil. Je ale pravda, že dokončit aspoň střední školu maturitou, je dnes mnohem snazší, než dříve.

Vzdělání ani inteligence nevypovídá o kvalitě člověka.
 Alkedos Muž66 Kategorie
14.01.2020 14:30:40
No, znám lidi, (alespoň z doslechu) co nedisponují žádnými akademickými tituly a jsou přitom celkem úspěšní podnikatelé (takže mají i fůru peněz např) - rozhodně bych se je neodvážil označit za blbce...

Připomíná mi to ten vtip jak se v bance potkají dva bývalí spolužáci - jeden z nich je už diplomovaný ekonom (a sedí v obleku za tou přepážkou, a nabízí lidem životní pojištění a investice do podílových fondů) .... a druhý, co nedokončil ani tu střední ekonomickou vytáhne kufřík plný bankovek, že by si je tam chtěl uložit...

Tak se dají do řeči ... a nakonec to tomu diplomovanému nedá a ptá se ... prosím tě, jak se dá vydělat takovýhle balík peněz .... a ten druhý povídá - no, nevěřil bys, kolik to sype, když nějakou věc kupuješ za 10 korun a prodáváš za 20...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
14.01.2020 14:28:35
Hned je neodsuzuju, nevíš jakou mají minulost.
 Liberecak Muž21 Kategorie
14.01.2020 14:28:01
Znám lidi se základním vzděláním, kteří mají IQ 125 a pak znám vysokoškoláky, kteří mají IQ 110 i méně...

Takže mě zajímá, jak ten člověk konkrétně mluví a co umí. Vrozená inteligence rozhoduje. Ne školy a tituly. Sám titul mám, vzdělání uznávám, ale nepřeceňuji. Ještě důležitější než vzdělání jsou vrozené dispozice.
 Tak to je
14.01.2020 14:23:45
Hodnotím je dle jejich činů...
Vzdělání není příliš dobrý ukazatel.

Pamatuj, ne každý měl to štěstí, že se mohl vzdělávat do alelujá...
 Marika56789 Žena34 Kategorie
14.01.2020 14:20:16
Hodnotím je podle toho jací jsou, ne podle papíru.

Napadlo tě někdy, že ti lidé nemají vzdělání třeba proto, že jim život nepřál a měli smůlu a ne nutně protože by byli blbí?
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
14.01.2020 14:14:12
Nesoudim podle vzdelani, ale podle jinych objektivnejsich vlastnosti.
 Atzijesvoboda
14.01.2020 14:12:41
To záleží na tom, co dělají. Když budou na podpoře a budou si stěžovat, jak je život krutý, budu jimi asi trochu pohrdat. Když budou žít naprosto soběstačně, jako každý jiný, budu je vnímat jako každého jiného.
 leafroller Muž47 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk