Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1118441, vloženo 14.01.2020 16:27:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak řešit problémy takových jako jsem já
Tedy v mém případě už těžko, ale ti borečci co jim je řekněme do 30 a jsou podobný loseři jako jsem byl já.

Jedna věc je, že by to chtělo asi změnu prožívání, tedy jak reagujeme na vnější podněty, především teď myslím v oblasti mezilidských kontaktů.

No - to půjde dost těžko - u mě asi částečně pomáhají ty antidepresiva, ale někdo to nedoporučuje zas, tak asi každému na zvážení - snad se z vás po tom nestanou vraždící monstra...

Pokud nedokážeme změnit ono prožívání, tak lze aspoň povrchně zlepšit mezilidské vztahy, tím že se naučíme komunikačním dovednostem - tedy předstírat že máme emoce které necítíme v daný moment, ale prostě umět to zahrát, tak jak to lidé očekávají a tím pádem vypadat trochu normálněji.

Otázkou je, jak uvedených změn a dovedností dosáhnout.

Chtělo by to zřejmě změnu prostředí - od svého domácího počítače, nebo z kanceláře kde se s vámi nikdo nebaví zřejmě nějaké socializace dosáhnete jenom těžko. Můžete si zkusit najít nějaké přátelé (nevím jak se to dnes dělá a jestli je to možné - snad nějaké sobě podobné lidi, ale tam budete také narážet na tu vzájemnou nekomunikaci a nikam vás to asi neposune), nebo změnit zaměstnání (ale tím se asi moc nezmění, protože s vašimi nedostatky se stejně dočkáte leda izolace v horším případě šikany)

Ono je těžké něco změnit, když jeden neměl třeba přátele před tím než ho dali do školky (v 5 letech u mě), rodiče ho v té době neseznámili s žádnými vrstevníky apod.

Jsou to prostě taková naše omezení, která nám zároveň brání hledat z toho cestu ven.

Když je někdo pěkný, najde si snáze přátele i partnerku a toho dost posune a motivuje. Ale u nás ošklivých těch cest jak z toho ven asi moc není.
 Honzazbrna E-MAIL:   Muž36 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.01.2020 10:48:11
Nevím že bych ti někdy tady něco provedl, tak je to zbytečný že jsi tak nabroušená
Smajlík  Honzazbrna Muž36 Kategorie
15.01.2020 10:25:17
Plýtvání energií na tebe, stejně si furt jedeš to svoje,beztak jsi fejk
Smajlík  fénix z popela Žena32 Kategorie
15.01.2020 10:22:31
Jasně
Smajlík  fénix z popela Žena32 Kategorie
15.01.2020 10:21:11
Však víš moc dobře, že u mužů je to dnes hlavně o vzhledu, zjisti si něco o hypergamii. Já už na ženský seru, nemám energii se rozčilovat
Smajlík  Honzazbrna Muž36 Kategorie
15.01.2020 10:17:43
Lezeš mi krkem tím tvým neustálým brecenim,znám lidi, kteří jsou na tom objektivně daleko hůř než ty a nebuli pořád,btw.znam z léčeben hodně mužů, kteří jsou normálně ženatí i když mají třeba schizu,tak se furt neschovavej za tu tvou depresi, stejně žádnou nemáš
Smajlík  fénix z popela Žena32 Kategorie
15.01.2020 10:13:32
Chováš se poslední dobou jako nějaký hloupý šikanér, nevím co to do tebe vjelo
 Honzazbrna Muž36 Kategorie
15.01.2020 10:12:24
No, nejspíš bys neměla partnerku, kdybys byla muž, pokud jsi depresivní tak jak jsi o sobě psala.
 Honzazbrna Muž36 Kategorie
15.01.2020 10:11:27
Nevím, proč se ptáš,jak svou situaci řešit, když ji řešit vlastně nechceš a chceš jen brečet tady a na tom tvém ubohém blogu
Smajlík  fénix z popela Žena32 Kategorie
15.01.2020 10:09:24
Jasně,ty chudáčku,chlapi to mají taaak těžší buuu
 fénix z popela Žena32 Kategorie
15.01.2020 08:37:56
Rádce do duše : s pěkným xichtem se to radí

fénix z popela : kdybys byla chlap, tak bys byla úplně sama a nejspíš bys tady už dávno nebyla, tak buď ráda, že seš ráda
Smajlík  Honzazbrna Muž36 Kategorie
15.01.2020 04:24:58
Pro člověka je obecně lepší, aby se nedotýkal ženy, ale protože často nedokáže udržet své pudy na uzdě, tak je lepší mít svojí ženu či žena svého muže a být si navzájem k dispozici.
Pokud to ale někdo dokáže, tak pro toho je lepší, aby byl svobodný a žil ve víře v Pána Ježíše Krista, což by měl i ženatý/vdaná.
Viz 1. Korintským 7. kapitola.
 Positive plus Muž Kategorie
14.01.2020 20:47:11
A byl jsi s tím už u odborníka?
 Zatracená Existence Muž22 Kategorie
14.01.2020 19:37:08
Frogy: "potřeboval bych kouče,mentora"

ne,potřeboval bys psychologa a nevymlouvej se pořád,že všichni mají plno,já jsem ze zapadákova a psychologů na pojišťovnu je tady nebo v blízkém okolí hned několik
 fénix z popela Žena32 Kategorie
14.01.2020 19:35:13
Fňukáním a nadáváním na všechny holky a ženy okolo tebe to opravdu nevyřešíš. Stejně si ale myslím,že jsi fejk a jenom nás provokuješ. Pokud nejsi fake,tak tě upřímně nechápu,možností seznámit se je dneska hodně.
Tak či tak přestaň tady spamovat a jdi dělat něco užitečnějšího.
Smajlík  fénix z popela Žena32 Kategorie
14.01.2020 19:12:09
Příležitostí má každý mraky. Úplně každý. I ty.
To že uraženě mlčíš a nejraději bys všechny holky upálil od zlosti, že tě odmítají, je TVŮJ problém, proč jsi tam kde jsi.
Ono stačí když zase budeš mít nějakou vedle sebe, normálně - PŘIROZENĚ - se s ní bavit.
Jenže ty jsi srab, tak raději budeš držet hubu a pak vypisovat na Zpovědnici dlouhé texty.
Pro tebe není rada. ty víš co máš dělat. Akorát to neděláš.
 Rádce do duše Muž35 Kategorie
14.01.2020 18:51:12
Univerzální rada neexistuje.
Záleží na tom co chceš ?
Oprostit se od nereálných fantazií a nesmyslných a přehnaných očekávání, falešných příslibů a nejistých šancí. Na tvrdo a na rovinu vzít reálná fakta a možnosti a následně se rozhodnout k nějakému řešení a nebo směru jakým se chceš vydat.
Společnost ani pravidla hry prostě nezměníš. Jediné co můžeš změnit jsi ty sám. Teď rozhodně nemám na mysli „změnit“ ve smyslu některých zdejších a četných „pseudo“ rad a kvazi řešení. Myslím tím celkový pohled na život. Na věci reálné a nereálné.
Uvědom si, že zoufalec není člověk který si zoufá, ale který se zoufale chová a nebo zoufale jedná.
Upřímně. Dát na některé rady, to už by se z člověka, co si jen tu a tam zoufá, zoufalec skutečně stal.
Každopádně, každý problém má vždycky nějaké řešení. Záleží na tom, jak velký problém to je, a jak velkým ho děláme my sami. Vždycky je to otázka přístupu.
Smajlík  Colin Frake Muž37 Kategorie
14.01.2020 18:34:42
Riesenim je začať brat partnerské vzťahy ako bonus a šťastie si hľadať v Bohu. Aj ja som bol dakedy frustrovaný panic no odkedy som sa stal veriacim a svoju vieru vo večný život v nebi s Bohom posilnil, odvtedy sa už viac netrapim preto že som panic ale teším sa a zažívam eufórie radosti z myšlienky že večný život v nebi s Bohom existuje.
Smajlík  LazyTownRobbieRotten Muž23 Kategorie
14.01.2020 17:49:55
Jak píšeš,změna prostředí by možná pomohla. Zlepší náladu a poznáš něco nového.
Divím se,proč nevyrazíš do Rakouska nebo Německa. Já byl na jazykovém kurzu v zahraničí a to by jsi koukal,co se tam točí dívek a žen. A že jsou Rakušanky a Němky šeredné,to jsou jen pověry. Stejné jako u nás v ČR a mluví s každým,kdo je rozumný. Zkusit i jiné státy.
Zrovna dnes je na centrum.cz článek,že křivka beznaděje má tvar U-největší životní nespokojenost je kolem 47.roku a pak se to opět zlepšuje.
Podle toho se člověk nemusí řídit,ale stále máš možnost změnit věci k lepšímu.
A hlavně,lidi jsou na tom ještě hůř než ty. Člověk musí být vděčný,za to co má.
 3j7
14.01.2020 17:34:40
Především se nemá cenu se furt řešit. Lidí co maj život v prdeli je spousta v tomhle nejsi žádná vyjimka.
 Van Generator Muž30 Kategorie
14.01.2020 17:19:35
Verim, ze reseni existuje, jenze kdyz je clovek na dne a omezenej, tak prave skrz svoji omezenost neni schopen reseni nalezt. Potreboval by kouce, mentora, ja za zivot nikoho takoveho nemel. On se taky tezko nekdo hleda, takovy clovek by z toho nic nemel a ja bych ho jen emocionálně vysaval. Mohl bych mu nabidnout penize, ale co by to pak bylo za mentora, kdyby mi chtel radit za prachy a bez jakehokoliv vztahu ke mne?

Verim, ze cesta vede tudy, potrebujem ucitele. Ale je to komplikovane, protoze, kdo by to delal...
 Fr0gy Muž26 Kategorie
14.01.2020 17:03:56
Pokračování, koukám, že mi to zpovědnice ustřihla :)

"Chtělo by to zřejmě změnu prostředí - od svého domácího počítače, nebo z kanceláře kde se s vámi nikdo nebaví zřejmě nějaké socializace dosáhnete jenom těžko. Můžete si zkusit najít nějaké přátelé (nevím jak se to dnes dělá a jestli je to možné - snad nějaké sobě podobné lidi, ale tam budete také narážet na tu vzájemnou nekomunikaci a nikam vás to asi neposune), nebo změnit zaměstnání (ale tím se asi moc nezmění, protože s vašimi nedostatky se stejně dočkáte leda izolace v horším případě šikany)"

- I toto je správná úvaha - následovat musí jednání (karman). Pokud si chceš najít kamarády, vzhled tě nebude limitovat. Důležité je předstírat, jako že se nic neděje - tj. že nemáš žádné problémy, ničím netrpíš a tak. To jsou témata, která patří jen mezi velmi důvěrné přátele, nikoli do počáteční fáze seznamování. Nebát se trapnosti a využít jakéhokoli kontaktu.

"Jsou to prostě taková naše omezení, která nám zároveň brání hledat z toho cestu ven."

- Omezením je celá fyzická existence, tzn. že jsme všichni dopředu omezení tím nejhorším způsobem a vlastně všichni stejně. Proto bych se tímto netrápil a směle bych se pustil do rekonstrukce života.

Důležité je mít po celou dobu na paměti, že tato existence je pouze avidjá (nevědomost) a mája (světská iluze). Nic z toho se neděje doopravdy. Nic nemá nezávislou existenci (svárupa), což ale neznamená, že nemůže vzniknout dočasný vjem utrpení. Paradoxně čím menší význam člověk světu přikládá, tím méně se jím cítí utlačován.
 jivanmukta
14.01.2020 17:00:46
Ještě jsem dnes neudělal dobrý skutek, tak poradím :)

"Jedna věc je, že by to chtělo asi změnu prožívání, tedy jak reagujeme na vnější podněty, především teď myslím v oblasti mezilidských kontaktů."

- Ano, toto je skutečně základ. V první řadě je důležité přestat nahlížet na sebe sama jako na "člověka", protože to je zdrojem veškerého utrpení. Všechny problémy jsou problémy tohoto fyzického těla (a mysli, která je ale samozřejmě rovněž fyzická) - materiální zajištění, potřeba vztahů, jídlo, ošacení, zábava, peníze... Doporučuji pohlížet sám na sebe jako na biologický stroj, který nemá s tvou "podstatou" nic společného. Potřeby těla tím nezmizí (a třeba ani příliš nezeslábnou, alespoň zezačátku), ale uleví se ti, když prohlédneš, že to nejsou žádné "tvoje" potřeby. Prostě jsou vázané na psychosomatický aparát, který zde spontánně vznikl a jednou také spontánně zanikne. Antidepresiva jednoznačně užívej, pokud ti jsou předepsána. Snad si v 21. století nikdo nemyslí, že jsou schopna někoho proměnit ve "vraždící monstrum" :) Je třeba zaujmout instrumentální přístup jak k sobě, tak k okolí. Život není nic než chemická interakce, a to na všech úrovních (od molekulární úrovně až po koexistenci národů).

"Pokud nedokážeme změnit ono prožívání, tak lze aspoň povrchně zlepšit mezilidské vztahy, tím že se naučíme komunikačním dovednostem - tedy předstírat že máme emoce které necítíme v daný moment, ale prostě umět to zahrát, tak jak to lidé očekávají a tím pádem vypadat trochu normálněji."

- Ano, velmi správně. Komunikace je dovednost jako každá jiná a musí se cvičit. Ano, emoce je někdy nutné předstírat, protože fungují jako jakési "signální molekuly" - lidé na ně reagují. Opět je důležité nepovažovat je za své, nýbrž pouze za něco, co před sebe kladeš jako štít či používáš jako praktický nástroj. Podstatou komunikace je napodobování druhého, nikde není řečeno, že to musí být autentické nebo že to opravdu "cítíš". Jednej tak, aby to tobě přineslo užitek - neohlížej se na to, co ti přijde pravé, přirozené, morální atd.

"Otázkou je, jak uvedených změn a dovedností dosáhnout."

- Klíčovou roli hraje v tomto intelekt (budhi) a rozlišovací schopnost (vivéka). Změna nenastane přes noc, ale postupně. Je třeba rozlišovat mezi iluzorním a skutečným. Neohlížet se na vnitřní monolog či zažité názory, ale sledovat pouze praktický užitek. Přijímat krůček po krůčka praktická opatření, která tě posunou dál. Tj. nejprve změnit skutečnost, že jsi panic. Tím odpadne tvé největší břemeno. Pak si najít kamarády. Ti kamarádi tě mohou dostat do jiného kolektivu. V tom kolektivu dále odbouráš své zábrany. Díky nižším zábranám můžeš někoho poznat. Atd. atd. atd. Vše je jen závislé vznikání.

"Chtělo by to zřejmě změnu prostředí - od svého domácího počítače, nebo z kanceláře kde se s vámi nikdo nebaví zřejmě nějaké socializace dosáhnete jenom těžko. Můžete si zkusit naj
Smajlík  jivanmukta
14.01.2020 16:40:35
Já neradím, jenom popisuji o co se jedná, ale jak to řešit nevím - možná to ani nemá řešení. Hlavně to chce asi i dost štěstí...
 Honzazbrna Muž36 Kategorie
14.01.2020 16:34:25
Tak prvně s jakými konkrétními problémy nám vůbec že chceš radit? A když už radíš, tak jaké máš výsledky? Ne, že bych si od tebe nechal poradit. Přijde mi to jako hodně osobní zpověď.
 GymplákPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk