Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1159886, vloženo 21.02.2021 18:40:05 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
ProŽenu je nelogické toužit poManželství
(můžete mě říct, proč máte tak málo místa pro název zpovědi????)


Zrovna tady čtu, kolik žen údajně touží po manželství, po dětech a po rodině. Osobně mi to vůbec nedává smysl. Ano, určitě jsou ženy, které zrovna po tomhle touží, stejně jako jsou ženy, které zrovna strašně touží třeba po tom hrát na housle, nebo pilotovat stíhačku, nebo cokoliv jinýho, ale určitě jich není většina (tedy přesněji řečeno on skoro každý touží po něčem specifickém po čem netouží většině, že?) Určitě je absurdní, aby nějakejch 80 nebo 90 procent žen strašně toužilo zrovna po tom mít děti a pak se o ně starat a vůbec žít rodiněj život. Jasně, někdo po tom touží, ale určitě ne většina, stejně jako většina lití netouží třeba po tom, umejvat na nádraží záchody.

U mužů je to ještě celem jedno, těm děti zas tolik nemusej vadit, protože se o ně většinou staraj jejich manželky, ale pro ženu opravdu nedává smysl, aby sama o sobě toužila po tom, žít s někým v jedný domácnosti a nebo měla dokonce děti. (nejlepší pak je, když skoro každej mele něco o nějakejch údajnejch "biologickejch hodinách" což je s prominutím totální p........a, protože něco takovýho fakt neexistuje). Pro ženu je manželství skoro vždycky nevýhodné a když už ho uzavírá, tak tím většinou tratí. Dřív to byla nutnost, člověk se sám o sebe moc dobře nepostaral. Ženská si musela vzít chlapa, protože vlastně neměla jak jinak přežít a pak s ním musela mít děti a skoro každá by vám řekla, že je to prostě povinnost a nic hezkýho na tom není, že kdyby si mohla vybrat, tak do toho v životě dobrovolně nepůjde. Ale dneska? No tak aspoň teď už se může člověk tak nějak zařídit aby se uživil sám. Jasně, pro spoustu lidí je pořád ještě nutnost žít spolu v páru, ale aby po tom někdo přímo toužil, když nemusí?

Já sama jsem si např. konečně koupila svůj vlastní byt, dost dlouho jsem na něj šetřila a teď jsem za vodou a přijde mi fakt absurdní, aby se mě někdo ptal, jestli si nechci najít nějakýho chlapa a bydlet s ním. Dost divná otázka. Já mám svůj byt vyřešenej a tak už s žádným chlapem bydlet nemusím a věřte mi, že jsem za to strašně vděčná. Jsem strašně vděčná, že žiju dnes a ne třeba 200 let zpátky. Vy vážně toužíte odstěhovat se k nějakýmu chlapovi i když nemusíte? I když byste třeba zvládly uživit se v pohodě samy? K čemu by vám to bylo? Neříkejte mi, že tak obrovský procento žen touží zrovna po rodinném životě, když můžou dělat x jinejch a lepších věcí. Proč by měla ženská chtít do manželství s chlapem, když to pro ní evidentně není výhodný a bude jí to jenom psychicky vysávat? Řekněte mi jedinej rozumnej důvod. (Jo a hlavně tady nepište něco o tom, že to normální racionálně myslící člověk nechá za mlada zajít tak daleko, aby žil až dokud bude už úplně nemohoucí a že nechá svoje děti aby se o něj musely starat, to je další absurdita, která ale do téhle diskuse nepatří)
 AKFc Žena29  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.02.2021 12:39:35
Tou myšlenkou jsem se zrovna včera zabývala, že sama nevěřím že skoro všechny ženy chtějí děti a hodně z nich si je udělají z nátlaku.

Tvůj přístup o nezávislosti se mi moc libí. Mám to stejně. Mít svůj byt a peníze je výborná prevence, než vstoupit do manželství, udělat si děcko, být na mateřské a viset na chlapovi a státu - manýra hloupých žen.

a k fungujícímu manželství: v ČR je 50% rozvodnost a o dalších manželství, které fungují kvůli děcku nemluvě.

Jo a dneska je IN mingles.
 *MileynQa* Žena24 Kategorie
22.02.2021 11:39:33
Já po manželství netoužím. Bývala jsem mezi vztahy vždy delší čas single a byla tak spokojená. I ve vztahu jsem často bydlela sama, často jsme se navštěvovali, přespávali u sebe. Ale jít do vztahu a hned pak do společného bydlení z vypočítavosti se mi příčí.
Po 35 jsem zatoužila po dítěti, absence vztahu mi nebyla překážkou - našla jsem si oplodňovače.
Musím ale uznat, že jsem nestandartní, většina žen to má jinak.
Paradoxně teď rodinným životem žiju. S přítelem, synem a polovinu času i se synem přítele, kterého má ve střídavé péči.
A baví mě to tak. Občas mám i touhu pokusit se s přítelem o naše společné dítě (bohužel rozum říká ne, jsou tu závažné okolnosti).
 Teta Dana
22.02.2021 08:27:58
Co jsi tím vlastně chtěla říct? že nechceš, aby ti kdokoli kecal do života?
 Hodislava Žena42 Kategorie
22.02.2021 04:40:20
Tak já celkem i chápu co se snažíš říct a možná ti i trochu závidím, že netoužila po rodině a dětech. Abych ti odpověděla na otázku, tak manžela mám prostě proto, že je to moje životní láska a chtěli jsme se prostě vzít. Hodně to nás vztah i utužilo. Jenže my jsme jiní v tom, že já děti mít přirozeně nemůžu (i když po nich taky toužím) a máme ten vztah úplně jiný než ostatní páry. Staráme se o sebe navzájem a hodně kamarádek mi manžela závidí, protože ten jejich chlap pro ně neudělá nic. Já samozřejmě pro manžela taky dělám první poslední. No a sama bych nikdy nebyla tak šťastná. A asi je to opravdu i tím že ty děti prostě nemáme. Ono můžeš mít spoustu materiálních tužeb, ale až si je všechny splníš, tak pak zjistíš, že ti v tom životě stejně něco chybí. Jsou lidi, které naplňuje rodinný život, někoho naplňuje kariéra atd. To neznamená že jeden je horší než druhý. Jinak když jsi psala že pro zeny to je nevýhodné tak v tom nic nevýhodného nevidím. Máme dvojnásobný plat a tím se mám žije ještě lépe.
 Vivjib
22.02.2021 00:28:12
Zvětralá minerálka - Jedna otázka - tu poslední větu ze zpovědi jsi četla???
 jadfiojdfasdfkl
21.02.2021 23:54:05
Taky jsem vděčná, že žiju v dnešní době, kdy si můžu vybrat, co chci dělat, s kým chci žít, za co utrácet své peníze...A přesto, že bych si mohla vybrat cokoliv jiného a že třeba nebudu moci rozjet kariéru ve svém oboru (nebo budu mít dost nevýhodné podmínky), tu rodinu a manžela v budoucnu chci(I když jsem v posloupnosti kytka-zvíře-dítě stále na úrovni umírajícího kaktusu :D).
Neberu rodinu ani manžela za životní nutnost, bez které bych nemohla mít šťastný a naplněný život. Je to prostě jenom jedna z věcí, po které toužím. Děti mám ráda a práce s nimi mě naplňuje. Rodinu nepovažuju za něco tak strašně nevýhodného, co by mi zabránilo v životě dělat další skvělé věci. Samozřejmě je to velký časový a finanční závazek, ale myslím, že spoustu skvělých věcí můžu dělat i s rodinou. Na mém žebříčku hodnot to za to stojí. :) Některé věcí naopak chci stihnout dřív, než tu rodinu vůbec budu mít.

Zároveň ale úplně chápu, že ty rodinný život nechceš, že máš jiné poslání. :) Jenom by mě ze zvědavosti zajímalo, co je těch X lepších věcí, kterým chceš obětovat svůj čas?

Ještě se teda musím ohradit proti tomu tvrzení, že pro muže nejsou děti tak velkej vopruz, protože se o ně staraj matky. Vídím to asi takhle:
Rozhodně je pro muže snazší se své role otce vzdát. Matka toho má na hrbu vždy o něco víc. Muž nemusí kvůli dětem přerušit kariér. Ale i tak mi přijde, že být tátou je dost velkej závazek, místo kterého by taky šlo dělat X-jinejech věcí...nebo mám prostě mimořádně skvělého tátu, který věnoval všechen svůj volný čas výchově dětí. ;-)
 Vicugna pacos Žena23 Kategorie
21.02.2021 23:12:43
Zvětralá minerálka : Takže ty otevřeně přiznáváš, že děti si pořídíš z čistě sobeckého důvodu aby ti na stará kolena měnily pleny a manžela proto, abys ho pak mohla oškubat skrz alimenty? Nevim no, myslim že akorát autorku zpovědi utvrdíš v jejím názoru
 Dikobraz
21.02.2021 22:30:29
Zvetrala minerálka, nic z toho co píšeš není důvod být ve vztahu nebo mít dítě. Tvoje dítě se může odstěhovat na druhý konec světa.
 Soraya Žena85 Kategorie
21.02.2021 22:24:06
Je to o tom, najít pro tebe perfektního muže, kterého budeš milovat, pak nemusíš přemýšlet o tom co se komu vyplatí, protože děláte jeden pro druhého všechno. Oba dva uklízíte, vaříte, myjete nádobí, perete, vytíráte, rekonstruujete, staráte se o děti. K jídlu usedáte spolu, když jeden vařil a druhý uklízel, nebo se věnoval dětem. Ne, že jeden dělá vše a druhý čumí na televizi a čeká co se mu přinese. Takhle to funguje v rodinách, kde na sobě lidem záleží a každý z páru hledí na to aby síly, nebo pocit frustrace byl vyvážený. Co se týká touhy po tom mít dítě. U mě to nebyla touha děti mít, ale nedokázala jsem si představit je nemít. Pokud někomu stačí vyplnit život "pouze" prací a zážitky, proč ne. Nakonec to slavné manželství. Manzelstvi není, nebo by Teda neměl být nástroj k tomu, jak udělat z ženy služku, manželství slouží k ochraně toho slabšího.
 Micka
21.02.2021 22:09:49
"A kdo se o tebe stará, když jsi nemocná? Kdo ti půjde nakoupit a uvaří ti, když máš takovou sračku, že v sobě neudržíš ani čistou vodu? Kdo ti opraví pračku, když se rozbije? Kdo ti vymění elektrický obvody, až ti vyhoří byt? A jo, ty jsi s prachama asi za vodou, ale je pakárna na to vždycky někoho volat... Víš, proč mají ženy děti? Aby se o tebe měl kdo postarat, až budeš tak stará, že budeš potřebovat každé dvě hodiny přebalovat plínku, abys nemusela hnít v domově důchodců. K čemu je manželství? Když se s chlapem rozhádáš, tak ti soud zaručí, že dostaneš na své dítě alimenty. Když s chlapem vydržíš, tak je to prostě jen manželství."
Zvětralá minerálka

To jako vážně? Tohle jsou důvody proč máš nebo budeš mít manžela a děti? Promiň, ale to mi teda připadá hodně smutný.
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
21.02.2021 22:02:03
A kdo se o tebe stará, když jsi nemocná? Kdo ti půjde nakoupit a uvaří ti, když máš takovou sračku, že v sobě neudržíš ani čistou vodu? Kdo ti opraví pračku, když se rozbije? Kdo ti vymění elektrický obvody, až ti vyhoří byt? A jo, ty jsi s prachama asi za vodou, ale je pakárna na to vždycky někoho volat...

Víš, proč mají ženy děti? Aby se o tebe měl kdo postarat, až budeš tak stará, že budeš potřebovat každé dvě hodiny přebalovat plínku, abys nemusela hnít v domově důchodců. K čemu je manželství? Když se s chlapem rozhádáš, tak ti soud zaručí, že dostaneš na své dítě alimenty. Když s chlapem vydržíš, tak je to prostě jen manželství.

Asi jsi chodila s nějakými cocoty, když tě jen psychicky vysávali. Chce to nehledat si cocoty, ale chlapy, kteří ti nedělají život těžší, ale naopak lehčí.
 Zvětralá minerálka
21.02.2021 21:59:05
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
21.02.2021 20:59:37
Není pro to žádnej rozumnej důvod a myslím, že spoustu žen, kdyby si tu realitu mohly zažít na čas nějak virtuálně, tak by do toho nikdy nešly. Já jsem to věděla od začátku, že je to akorát pakárna. Ono stačí mít oči otevřené.

S mužem jsem žila jednou v životě, dva roky, ale on byl výjimečný, to bylo v klidu. Pak jsem měla hodně dalších nabídek na soužití s vždycky jsem odmítla. Vztah ano, muži jdou skvělí, inspirativní, ale bydlení ne. A pokud do toho ještě někdy půjdu, tak už teď jasně deklaruju, že se o nikoho starat nebudu. Ne, není automatické, že když hodím prádlo do pračky sobě, tak i jemu.. Když on to neudělá nikdy. To jsou jen mužské způsoby, jak ženu vmanipulovat do role uštvané služky. Nevařím, neperu, neuklízím... Prostě nic, nula. Oni si to rychle rozmyslí :-)). A když ne, tak ví do čeho jdou.
 Sorayaaa
21.02.2021 20:42:11
Jsem chlap, ale vnímám to úplně stejně. Žít sám je luxus, který si ne každý může dovolit. Ale tím, že se dva sestěhují, sice lépe to bydlení utáhnou, ale za cenu toho, že si vzájemně dělají život horší. Bydlení o samotě si naprosto užívám a jsem rád, že očividně existují i nějaké ženy, které dokážou být samy a nejsou vdavkuchtivé. To je ctnost, která se dnes moc nevidí.
 Dikobraz
21.02.2021 20:36:47
Pro může je hlavně blbost jít do manželství bez předmanželské smlouvy. Nejlepší je se neženit a mít byt a auto napsané na sebe (samozřejmě pokud ti ho přítelkyně společně nezafinancovala...).
Smajlík  Svatba v dnešní době
21.02.2021 20:35:34
Nadpoloviční většina žen potřebuje někoho buzerovat a manipulovat a využívat. Takže samy určitě nezůstanou a najdou si chlapa, kterého si upraví podle svých potřeb. A lásku věnují leda svému dítěti. Mateřský pud.
Smajlík  ženy
21.02.2021 19:32:08
Jenže ona ta většina žen, o které mluvíš, žije sama a menšina je v tom rodinném životě. Proč myslíš, že existuje tolik paniců po dvacítce, nedejbůh po třicítce? Protože ženy na seznámení nejsou a ty co chtějí vést rodinný život už dávno někoho mají.
Smajlík  Krymula
21.02.2021 19:25:23
No já souhlasím, ale já jsem trochu šáhlá.
 Whisqui
21.02.2021 19:21:40
Muad*Dib - Nejsou nesvéprávný, ale jsou evidentně zmanipulovaný. Kolik z nich si pak po x letech manželství stěžuje, jak je to hrozný, ale přitom to berou, jako nutný zlo. Většina žen nevstupoje do manželství proto, že by to měly nějak zvlášť dobře rozmyšlený a došly k tomu, že tohle je přesně to, co chtěj, ale udělaj to jenom proto, že s tím počítaj jako s další přirozenou vývojovou etapou, nebo proto, že všude slyšej, že kdyby to neudělaly, tak jim bude něco strašně chybět a budou nešťastný.
 AKFc
21.02.2021 19:13:07
Tys měla nějaké špatné zkušenosti se vztahy nebo v rodině to vašim neklapalo? Jinak nevím, kdes nabrala, že manželství a rodina jen psychicky vysávají. Kdyby to tak bylo, tak se do toho nikdo dobrovolne nepohrne, ne?
 Teq
21.02.2021 19:09:04
Většina žen v manželství zjevně žije. Kdyby byla pravda co tvrdíš, že většina žen po tom zcela jistě netouží, pak by to muselo znamenat, že většina žen je nesvéprávná. To je to, co tvrdíš?
Že tobě něco nevyhovuje nebo že je pro tebe něco nepředstavitelný, ještě neznamená, že to ostatní nemůžou mít úplně jinak.
 Muad*Dib Muž42 Kategorie
21.02.2021 19:04:18
“ Jasně, někdo po tom touží, ale určitě ne většina...”

O jak velký vzorek žen tohle tvrzení opíráš?
 MGM88 Muž32 Kategorie
21.02.2021 18:55:23
některým jejich zotročení vyhovuje
 Azathoth Muž27 Kategorie
21.02.2021 18:54:29
Každý svého štěstí strojvůdce.Nikdo tě do ničeho nenutí.
 GeforcePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk