Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1159946, vloženo 22.02.2021 09:25:54 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Práce v Covid době??
Ahoj,
já už nevím, co mám dělat. Poslala jsem CV na xy pozicí do xy firem, vetsina se mi neozvala, když se mi ozvali tak s tím, že vybrali lepšího kandidáta. Když jsem byla na pohovorech, tak to vypadalo vždy slibně a pak mi volali, že vybrali někoho s praxí. Kde mám sehnat tu praxi o které furt mluví? Kde ji mám sehnat, když mi nedají možnost. Zkoušela jsem i pekárnu u nás ve městě, tam mě nevzali, protože mám prý moc dobré vzdělání a je mě tam škoda (ekonomické lyceum). To mě fakt nezajímá, já chci práci, já potřebuju práci!! Přemýšlela jsem i o Amazonu, ale každý kdo tam dělal si na to stěžoval, že to není tak, jak slibují, že to je otročina. Ale já už jsem zoufalá, už to nedávám, hledám práci od září 2020. Už nevím, co mám dělat, je mi smutno a nejsem na tom psychicky dobře. Nemám žádný známý, kteří by mě někam doporučili nebo tak...Já už nevím. Myslela jsem, že s maturitou mi daj šanci, když jsem mladá a učenlivá. Chápu, že je blbá doba a nechtěj nabírat někoho, kdo by jim za chvíli odešel, ale co mi tedy zbývá?
 chcipryc Žena21  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.02.2021 04:59:29
Já jsem kvůli covidu taky přišel o práci. Šéf neměl na to nás platit a zůstal ve firmě jen s manželkou. Našel jsem si práci ve skladu, která neodpovídá mýmu vzdělání, ale aspoň nějakou mám. A hlavně, když ukážu, že jsem lepší, můžu se i posunout výš. Možná bys taky měla zkusit i práci, která sice není na tvojí úrovni, ale aspoň nebudeš bez práce a uděláš si i tu praxi.
 Pinkman Muž29 Kategorie
22.02.2021 14:03:13
A zpětnou vazbu si bereš?

To že firma napíše "vybrali jsme lepšího kandidáta", tak bych hned volal s tím, že mám o podobné pozice zájem a čím byl ten kandidát lepší.

Případně se rovnou zeptat, jak bys mohla svoje vystupování zlepšit a co jim třeba vadilo.

Divila by ses, kolik cenných informací se takhle dozvíš a během 3-5 pohovorů vypiluješ pohovory k dokonalosti.

Další věc je být perfektně připravený a vést rozhovor. Nečekat co bude, ale ujmout se vedení pohovoru. To je magie každého obchodního/pracovního meetingu. Jak se říká: "Kdo pokládá otázky, ten vede rozhovor."

To funguje jako magnet.
Smajlík  wut Muž30 Kategorie
22.02.2021 14:01:12
Ave Já: Na některé pozice skutečně není vhodné VŠ zmiňovat. Pokud jí tedy striktně nevyžadují. Pro zaměstnavatele takový člověk není příliš perspektivní, protože 1. si běžně řekne o vyšší mzdu než středoškolák a 2. když bere člověk zaměstnání, která absolutně neodpovídá výši vzdělání, tak je to pro něj zpravidla jen dočasný zdroj příjmů než si najde něco lepšího. Drtivá většina zaměstnavatelů ale nestojí o člověka, kterého zaučí a ten jim za pár měsíců odejde za lepším. Zpravidla chtějí spolehlivé lidi pro dlouhodobou spolupráci. To ti potvrdí každý personalista. Já už mám dávno dvě verze životopisů. S VŠ a bez VŠ, a rozesílám dle konkrétních míst a požadavků.
 Freddy453
22.02.2021 13:57:56
Jak tady někdo psal, trh práce je katastrofa, a to i ve větších městech. Do skladů sice nabírají pořád, ale už si dost vybírají a pohovory jsou jak na manažera. Navíc hodně lidí brzo vyhodí, aby jim nemuseli přidávat nebo prodlužovat smlouvu a raději naberou nové. Pokud po škole hledáš práci půl roku, není to žádná neúnosně dlouhá doba, zvlášť v téhle covidové době. Jediné co jde poradit, tak vytrvat, rozesílat životopisy všude, kam to jen jde, a když tě něco zaujme víc, tak tam třeba i skočit osobně. Držím palce.
Smajlík  prostě někdo
22.02.2021 13:31:28
Fabriky a sklady nabírají furt, chceš si v dnešní době skutečně vybírat a nebo pracovat a vydělávat? Je na čase vyhrnout si rukávy a jít něco dělat. Navíc nemusíš tuhle práci dělat na vždy, ona i tahle blbá doba jednou přejde.
 zkušenosti2563 Muž31 Kategorie
22.02.2021 10:43:07
Ave Já: Neřekla bych, že všude berou. Hodně firem propouštělo své zaměstnance kvůli covidu a ti se přesměrovali právě na sklady a obchody. Třeba v mém okolí také do obchodů nepřibírají, protože jich tam mají dost. A pokud nebydlíš někde v Praze nebo ve větším městě, máš docela smůlu, protože tam tolik možností nemáš ;-) A slečna napsala, že práci chce a potřebuje, tak kdyby se jí do práce nechtělo, pochybuju, že by psala sem, co má dělat. Třeba má rodinné problémy, co ty víš. Lidi jako jsi ty vidím každý den, takže mě to nepřekvapuje. Rýpale.
 PaníKáťa Žena21 Kategorie
22.02.2021 10:37:10
To jsou kecy! jenom se ti nehcce makat - sklady, obchody, všude berou!

VŠ vzdělání je ke škodě? KEC! Já nemít VŠ, tak se do své práce ani nemohu hlásit!
Smajlík  Ave Já
22.02.2021 10:22:52
Hele ve skladech a call centrech berou asi pořád, ale předpokládám že tu druhou možnost nechce nikdo moc dělat.

Jak tu někdo psal, že vzdělání je ti ke škodě...souhlas. U mě stačilo smazat VŠ a najednou se začali všichni ozývat. Někdy je dobrý motivační dopis, já jednou měl jeden dobrý, kde jsem vše rozepsal co jsem dělal a proč chci jít tam a všichni se na něj zaměřili a na životopis se pak ani nedívali. Ber to tak, že žádná práce dnes není podřadná. Někdy se vyplatí zajít do té firmy přímo, např. když se hlásíš jako prodejce někde, třeba ve sportu, tak zajít tam osobně a přímo za vedoucím a obejít toho personalistu, který třídí životopisy někde na centrále. Jeden kolega tak nastoupil k nám a říkal, že chodil všude jen osobně a všude ho vzali. A to praxi neměl, byl absolvent.
Smajlík  šmoula
22.02.2021 09:56:55
Prostě rozesílej životopisy, i tam, kde nevypisují výběrová řízení. Prostě to rozjeď ve velkém a neočekávej super pozice, pro začátek vem i něco hůře placeného. Najdeš, vytrvej.
 baj d véj Žena99 Kategorie
22.02.2021 09:55:47
Já jsem studovala na obchodní akademii už před lety a po maturitě šla většina spolužaček na ekonomickou fakultu. Ty, které nešly na VŠ a neměly nikde známé, většinou našly práci jako prodavačka nebo servírka. Jedna šla dělat bankovního pokladníka u České spořitelny. Teď jsem ve věku, kdy kolem sebe mám absolventy té ekonomické VŠ a třeba 4 dělají asistentky, několik jich dělá v personalistice a pak několik v účtárně. Dvě dělají v marketingovém oddělení, další dělá projektovou manažerku. Pak je jedna v KB. I tak polovina z nich se tam dostala přes známosti. Přitom podle mě pozice, které jsou spíše právě pro absolventy obchodních akademií Já to vidím tak, že v tomhle oboru to dneska chce aspoň bakaláře, bohužel. Držím palce, ale poradila bych ti zkusit spíš podat přihlášku na výšku.
 Taky z OA
22.02.2021 09:52:36
Trh práce je katastrofa. Ty kecy o "praxi" a "příliš dobrém vzdělání" jsou od zaměstnavatelů naprosto ubohé. Vzdělání je ti dnes spíš ke škodě, protože by ti museli platit víc a to oni nechtějí. Lepší je vzdělání zamlčet, pokud se nehlásíš na nějakou pozici, kde je to potřeba. Už před covidem to bylo na hovno, teď se vláda rozhodla úplně lidi zničit. Upřímně nevím, co dělat, než to zkoušet dál a dál. Nic jiného se asi dělat nedá.
Smajlík  Mabaria Kalamaria
22.02.2021 09:38:42
Co Ti zbývá? Nevzdat se a bojovat. Protože jak z těch odmítnutí asi vidíš, nikdo na tebe nečeká a nikoho nezajímáš(pracovně) pokud jim nemáš co nabídnout. Je to asi trochu střet s realitou, ale v následujících letech to lepší nebude, pracovní trh(kromě specializovaných kvalifikovaných pozic) se obrátil, posledních pět let to byl trh zaměstnanců - ti si určovali podmínky. Nyní to budou zaměstnavatelé. Ono se to časem zase obrátí, ale bude to chvíli trvat.
Doporučil bych Ti jít klidně do toho amazonu, nebo kamkoliv kam tě teď vezmou a během toho rozesílat životopisy a zkoušet hledat dál zajímavější práci. (a vzdělávat se, jakkoliv, aby sis trochu zvýšila kvalifikaci)
 igh
22.02.2021 09:29:28
Diky za tip, do ktery skoly deti neposlat. Pisu si ekonomicke lyceum.
 q-lol-q Muž37 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk