Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1166651, vloženo 02.05.2021 23:08:16 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vztah a deprese
Je možné mít normální vztah, když trpíte depresemi?
Nebo má někdo z vás partnera, který trpí depresí? Jde s takovým člověkem vůbec vydržet?
 9NKK Žena19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
03.05.2021 10:21:31
Pokud tě má partner skutečně rád, tak to ustojíte. Ale i tak, on tě z té nemoci nebude umět vyléčit, ale může ti jako jistota v životě dopomoci k vyléčení současně s docházením na psychoterapie.

Nic jako umět se vypořádat s depresemi sám neexistuje a běžný smrtelník, který s tím nemá zkušenosti ti s tím taky moc nepomůže. Odborník, který je na tohle studovaný ti s tím může pomoci. Pokud partner neumí dobře pochopit ty pocity, které se v tobě odehrávají, nejsou od věci ani párové terapie.

Ale jo, určitě takový vztah může fungovat.
Smajlík  4G34
03.05.2021 01:16:30
Myslim, ze po prispevcich obou dam uz neni moc co dodat.
Stejne jako Yoko Ono si nejsem jist, jestli si dokazu do detailu predstavit, co vsechno proziva clovek s klinickou depresi, nicmene urcitou predstavu mam.
Zil jsem nekolik let s holkou, co se lecila s uzkostmi a depresi, a opravdu dulezite je to, co rika Vicugna pacos - je treba komunikovat. V tom lepsim obdobi vysvetlit, co se deje v tom horsim.
Kdyz totiz clovek vidi toho druheho, ze ma viditelne zraneni, vi pomerne dobre, co ma delat. Poda naplast, obvaz, gazu.. Kdyz se ale ten druhy uzavre do sebe a vlastne z vaseho pohledu z niceho nic prestane komunikovat, nevi clovek nic. Vubec. Vubec netusi, co se deje, zacne premyslet a zacne se citit bezradne a bezmocne.
Urcite to neni pro kazdeho. Ale soucasne tim chci rict, ze to neznamena, ze by clovek s depresi automaticky nemohl mit normalni vztah.
 Kvetak
02.05.2021 23:52:46
A samozřejmě je teda potřeba umět se s depresí vypořádá sám. Bez toho to podle mne úplně nejde. Nespoléhat se na partnera v tomhle. To opravdu není v jeho moci.
 Vicugna pacos Žena23 Kategorie
02.05.2021 23:51:09
Myslím si, že je celkově u takovýchto věcí důležité, aby měl člověk snahu tomu druhému porozumět, pochopit, jaké to je, jak se cítí. Myslím si, že je důležité o tom mluvit, mít snahu toho druhého vyslechnout, umět naslouchat. Každopádně si myslím, že člověk, který si tímto nikdy neprošel, nedokáže nikdy pořádně porozumět. Řadím se mezi ty šťastné nechápavce taky, já tu vlastně o duševní nemoci můžu tak akorát plytce teoretizovat z toho, co od té špetky lidí, kteří o tom se mnou kdy promluvili, vím. Asi je důležité, aby ten člověk věděl, že tu pro něj jste a že ho neopustíte, když bude mít pocit, že ten děs nad ním přebírá kontrolu, abyste poslouchali, co říká. Odpověď na to, zda se s takovým člověkem dá vydržet, no, já myslím, že ano, já myslím, že to je ta láska, to je takové to "ve zdraví i nemoci" a věřím, že pokud se ten člověk bude léčit a bude se pokoušet spolupracovat, tak se to společně zvládnout dá.

Problém dnešní doby je ten, že máme o duševních potížích hrozně zkreslené představy. Hodně lidí mého věku si myslí, že má duševní problém a přitom to je třeba jen nějaká špatná nálada, nebo náhlý výkyv hormonů, tyto problémy se příliš zpopularizovaly a pro skutečně nemocného člověka to všechno musí být tak trochu výsměch. Píšu to proto, že tohle ještě tu bariéru pochopení mezi psychicky zdravým a nemocným člověkem jen a jen prohlubuje a když to hraje roli ve vztahu, tak je to o to těžší.

Ať už se nacházíš v postavení toho "nechápavce", nebo toho "nepochopeného", tak tak či tak ti přeju hodně sil.
 Yoko Ono Žena17 Kategorie
02.05.2021 23:47:41
Přesně, jak píše Libor, nejde to zobecňovat. Dovedu si představit situace, kdy soužití s depresivním člověkem může být dost peklo, ze kterého bych radši uprchla, ale zase spoustu lidí zvládá s depresí fungovat.
Určitě člověk s depresí není automaticky odsouzený k věčné samotě.
Já bych ti asi poradila hlavně o tom mluvit, bez komunikace to nejde, nebo tak jsem to měla já. Jsem přesně ten typ, co se spíš uzavírá do sebe. Když je mi blbě, moc nekomunikuju a bývám podrážděná. Když jsem nic neřekla, přítel si myslel, že udělal něco špatně a jsem na něj naštvaná. Když jsem mu řekla, že mi je blbě a potřebuju prostor, bylo to lepší pro oba. :)
Prostě si musíš říct, co potřebuješ, nebo co se s tebou zrovna děje, aby partner věděl, jak reagovat, pak se to zvládnout dá. :)
 Vicugna pacos Žena23 Kategorie
02.05.2021 23:35:16
Jsem s přítelkyní přes 2 roky, už 3 rokem je na antidepresivech. Není to vždy nejlehčí, ale když toho člověka miluješ, tak jde zvládnout vše a pak je úplně úžasný pohled na to, jak se člověk zlepšuje. Ale souhlasím jak psal Libor, záleží prostě na člověku.

Btw. Paradoxně mě začali srát přátelé, kteří každý týden mění nemoc jen proto, aby byli cool a měli co napsat na ig
 Too6
02.05.2021 23:34:28
Ne, to nejde, ale můžeš mít nenormální vztah.
Smajlík  wtf co chceš slyšet
02.05.2021 23:17:36
To asi nejde takhle zobecňovat. Záleží vždy na jednom a druhém člověku. Jeden člověk s depresemi to bude spíš tlačit v sobě a druhý bude natolik negativní, že tím bude negativně ovlivňovat i svého partnera, okolí, atd...
Tak samo jeden člověk může snášet depresivního partnera dobře a bude se snažit mu být vždy oporou, rozveselit ho, myslet pozitivně a druhý by s takovým člověkem nevydržel třeba ani měsíc.
Není to tak jednoduché. ;)
Smajlík  LIB0R Muž30 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk