Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1166690, vloženo 03.05.2021 13:09:40 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Posedlost penězi?
Zdravím všechny,
potřebovala bych poradit, jak přestat tolik myslet na peníze. Abych to vysvětlila lépe, tak mi dělá hrozný problém utratit třeba jen 100 korun. Z toho důvodu jsem si založila i spořící účet, kam si posílám peníze, na které nesmím šáhnout. Bohužel si tam ale posílám téměř vše a na běžném účtě si obvykle nechávám max. 2 tisíce. Jsem studentka, ale mám 2 brigády. Nedokážu utratit bez toho, abych se necítila špatně a hlavně téměř každý den si propočítávám, kolik si na konci týdne budu moct právě na ten spořící účet poslat.
A proto sem vlastně píšu. Mohl byste mi prosím někdo poradit, jak přestat být na penězích tak "závislá"?
Děkuju.
 peníze Žena20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
04.05.2021 10:27:32
Když má člověk peněz málo, tak se není čemu divit, že zvažuje každou korunu.

Budou ti ale k něčemu ty peníze, když tě v pátek odpoledne přejede autobus.
Budeš ležet v nemocnici a uvažovat, že sakra jenom jsme makala a teď tu ležím dolámaná a část života je pryč.

Najít balanc je to podstatný, uvědomit si že život není jenom o vydělávaní peněž ale když chceš něco zažít, tak musíš i něco obětovat. Určitě po něčem toužíš, tak si to dopřej alespoň čas od času.
 Roland
03.05.2021 18:28:29
Nejsi závislá na peněžích jsi jenom lakomá. Každý by si měl občas dopřát a nepočítat peníze když na to má. Taky jednoho takovýho znám a není to nic moc když na všem šetří ale nakonec zaplatí daleko víc, protože koupí šunt.
 LADI Muž41 Kategorie
03.05.2021 16:35:15
Měl jsem to podobně. Pak si člověk uvědomí prchlivost života a začne utrácet, aby si to trošku užil :) I když spíš to bylo tím, že jsem vyřešil nějaké základní věci a ty peníze už nepotřebuju.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
03.05.2021 16:08:28
Mohu disponovat asi 126-8 miliony Kč ale nemohu. Dal jsem je skoro všechny až na pár Mega do Bonds. US Dluhopisy. Jsou tam jako v kampeličce. Leda že by se někdo rozhodl zaplatit Americe její astronomické dluhy.
Proč americké se sotva 1-2% úrokem? Protože ZISK mně nezajímá a na ty prachy vůbec nesahám. Ty zřejmě objeví až dědic. Nechávám si pro Adrenalinové "sporty" na marketu jen pár milionů.

To úplně stačí k tomu že prachy v mém případě v dluhopisech jsou TABU a ani na ně nemyslím. Jsem obyčejný člen střední vrstvy obyvatelstva a NEJSEM bhatý. Snad slušně zajištěný. Sousedi okolo mně jsou buď na stejné nebo ještě na vyšší úrovni než já.

Na prachy co šetříš nemůžeš sahat. Musíš si položit otázku "v jakém poměru" jsou ty prachy k tobě a co se stane když je nevybereš a neutratíš. Je jedno jestli jde o 100 nebo o 10 tisíc. Nechávej si tedy o chlup víc na hotovosti abys nemusela vybírat. Já se v běžném životě chovám asi úplně stejně jako ty. Potkat mně, dala bys mi korunu. Nakupuji u jední stálé pumpy benzím, potraviny jako každý jiný v Publix nebo ve WinDixie, někdy se vykašlu na moji cukrovku a dám si pořádnou zmrzlinu u Race Truck, často jím mimo dům včetně snídaní, obědů a večeří. Ale snažím se držet jakousi dietu.

Neutrácet se dá naučit a zas přehánět to až chorobně se šetřením, není také dobře.
Pěkný pozdrav z FL.
 poiuyt
03.05.2021 15:28:07
Možná kdyby těch peněz bylo opravdu velmi hodně, pak už by to takový problém nebyl. Máš strach, protože si vážíš každé koruny a nechceš ty peníze utratit za kraviny, což je podle mě správné. Zkusila bych si sepsat nějakou finanční mapu a dané peníze si rozdělit dle tvých potřeb. Uvědomit si, na co vlastně šetříš. Abys byla klidnější.
Smajlík  Aphrodite
03.05.2021 14:17:22
To som si zažil, keď som mal namáhavú a slabo platenú prácu. Bolo mi ľúto míňať ťažko zarobené peniaze. Šetrenie máš v povahe, čo je na dnešné pomery výnimočné a do budúcna dobrá vlastnosť, už len tomu neprepadnúť a nájsť zlatý stred. To sa všetko ešte životnými zmenami upraví.
 Mnd
03.05.2021 13:45:34
Pěkný počátek (přezdívka, poslední poschodí). Pohříchu povídání porušilo pravidlo prvních "p".
 Svitavy street
03.05.2021 13:20:33
Tak jsem to měla taky a díky tomu dnes mám byt a úspory, a ne holý zadek.
Smajlík  no comment
03.05.2021 13:16:37
Na to je nejlepší dlužit.
Smajlík  leafroller Muž19 Kategorie
03.05.2021 13:15:10
Neřeš to, jseš dobrá, většina lidí má opačný problém. Vše hned utratí, před výplatou nemají ani na jídlo. A to, že studuješ a pracuješ je další plus pro tvůj život. Zatím moc peněz nepotřebuješ, tak šetři, až je bude opravdu potřebovat např. na pořízení bytu.
 plava
03.05.2021 13:11:45
Až na to přijdeš, dej mi vědět. :)

Jinak šikovná holka... ;)
Smajlík  NeverSmiling Muž27 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk