Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1173230, vloženo 20.07.2021 01:28:03 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Asi mám chronický průjem?
Celý život mi vrtalo hlavou, proč se mě u lékaře či při prohlídkách (odběry krve, teď očkování) ptají, jestli jsem v posledním týdnu/14 dnech neměl průjem. Vždyť jsem si říkal, že to je úplně častá věc, ne? Protože já sám, co si pamatuju, mám průjem téměř pořád, skoro bych až řekl že 70% času. Málokdy se mi stane, že bych ho neměl déle než den, dva.

Dneska vtipkovala přítelkyně, co nám to dali přátelé do jídla, že má průjem. Ptala se mě, že jestli ho mám taky. Já odpověděl, že jo, ale že těžko říct, jak ho mám pořád. Nechápavě se mě ptala, co tím myslím, že ho mám pořád. Tak jsem jí řekl, že málokdy mám pevnou stolici. Když jsem jí to popsal, nechápala mě. Pak jsem googlil a zjistil jsem, že má pravdu a že to normální asi není.

Tak jsem zjistil, že mít průjem tak často není normální. Teď řeším, jestli to mám nějak řešit, když to takhle mám většinu života a evidentně žiju. Má to někdo podobně?

A omlouvám se za zpověď vyloženě o h*vně, ale jsem z toho zjištění dost vyjevený.
 Zmatený Muž21  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.07.2021 14:51:56
Nebereš nějaké léky třeba? Mě se něco podobného stalo asi před 2 měsíci a bylo to kvůli lékům na ADHD. Průjmy trvaly tak 2 měsíce, pak se to srovnalo do normálu.
 MilanXY
20.07.2021 09:54:00
Nevýrazná: No, řekněme, že je to rozhodně řídké a obvykle, když jdu na záchod, dobíhám. Narozdíl od kolegy níže jsem se, co si pamatuji, nikdy neposr*l, ale mnoho někdy nechybělo.

Jak říkám, bral jsem to jako něco normálního, s čím má problém každý. Nejspíš proto, že o takových věcech se a lidmi nebavím.

Jak jsem psal, zkusím teď týden nejíst lepek, třeba je to fakt nějakou intolerancí.
 Zmatený
20.07.2021 09:38:41
Tady jsou k tomu studijni materialy:
https://www.hovno.sk
 q-lol-q Muž38 Kategorie
20.07.2021 09:06:56
Průjem je vylučování více než 3 tekutých (vodnatých) stolic za den včetně příměsí a doprovodných projevů. Pokud je to spíše kašovitého charakteru, tak to může být známkou dobré peristaltiky a vhodné skladby stravy. Nemusí to být problém, záleží, co si představuješ pod pojmem průjem.
 Nevýrazná Žena24 Kategorie
20.07.2021 08:08:40
Měl jsem stejný problém. Zrovna před pár dny jsem tady psal, jak jsem to vyřešil, než mi to opět někdo nezdůvodně smazal. Přidělává tak práci mě i sobě. Absolutně nechápu co z toho má. Napíšu to tedy znovu. Já jsem měl kvůli průjmu chronické problémy s posráváním. Posrával jsem se téměř 100% času. Doktor mi dopručil nějaká probiotika. Stálo to jenom 300 kč a velice mi to pomohlo. Výrazně se mi zlepšila kvalita sraní a pár týdnů už jsem ne seposral.
Smajlík  Stejný problém
20.07.2021 03:06:15
NiCCo: Pamatuji si, že mi na každém dárcovském odběru říkají, že mám zvýšené bílé krvinky. Že sice v normě, aby mohlo dojít k odběru, ale že natěsno. :D Ale řekli mi, že to tak asi mám standardně, protože to tak mám, co tam chodím od 18.

Jenže já takové průjmy měl, co si pamatuju, už třeba na základce. To se mi zas nechce věřit, že bych měl ve střevech támhle 10 let parazita…

Co se týče toho jídla, řekl bych, že jím tak normálně několikrát denně po střídmých porcích (v poslední době se snažím i trochu shodit, tak vím, že jím vcelku pravidelně). Jako když jsem nemocný, vyloženě sním něco špatného, anebo když se právě přežeru, mám ten průjem horší (logicky), ale vyloženě neprůjmovou stolici považuju vážně za raritu.

Roky: Co se týče toho lepku, zkusím to, nic za to nedám. Pokud by se to tím spravilo, tak bych aspoň zjistil, na čem jsem.
 Zmatený
20.07.2021 02:38:34
Ahoj, byl jsem čtvrt roku zpátky u doktora se stejným problémem - měl jsem už strašně dlouho při vykonávání potřeby průjmy, ale přišlo mi to vždycky jako normální věc... Až když jsem si toho vlastně dá se říct všiml a zaregistroval, že mám nepevnou stolici poměrně často, tak jsem radši zašel za svým lékařem a ze vzorku krve mi zjistil, že mám zvýšený počet bílých krvinek v těle, konkrétně nějaký druh krvinek podporující střevní parazity. Uklidnil mě ale že parazity má v těle více než 50% lidí a že to není nic nebezpečného nebo neobvyklého. Bral jsem akorát dva měsíce v kuse jeden prášek týdně co mi předepsal a dnes už všechno úplně v pohodě. Taky je tu ale možnost že se nepravidelně stravuješ (třeba dokážeš přes den dlouho nejíst a najednou do sebe naházíš kilogram jídla), což je jednou z nejčastějších příčin průjmového onemocnění. A do toho spadá i stavba jídelníčku... Každopádně snad jsem alespoň trochu pomohl, případně nasměroval, a přeji ti do budoucna krásné kakání! :D Na průjem se neumírá, neboj.
Smajlík  NiCCo19
20.07.2021 02:31:39
Pravděpodobně lepek. Probiotika a enzymy jsou jen dočasným řešením, musel bys časem brát koňský dávky, abys ten lepek "strávil". Takže vyřaď aspoň na tejden lepek a uvidíš hned. Dá se bez něj žít vcelku snadno, i když si to klasickej "houskař" asi nedovede představit - zvlášť, když nejsi přímo celiak, a sem tam tě malá dávka lepku (třeba z mouky v omáčce v jídelně), zapitá trávicími enzymy, nezabije.
 Roky průjmů
20.07.2021 01:31:32
Já na tvém místě bych to začala řešit. Může to být i neléčené onemocnění střev a to bych nepodceňovala.
Smajlík  baj d véj Žena99 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk