Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1173350, vloženo 21.07.2021 13:27:32 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jak pomoct tátovi?
Táta měl mrtvici, potřebuje se rozhýbat, aby začal aspoň trochu sám chodit. Je mu 78 a je obézní.
Je nutný zahájit intenzivní rehabilitace v nějakém rehabilitačním ústavu. Zatím jsem volal do Kladrub a na Slapy. V Berouně mu žádost zamítli. Není to jednoduchý se jen tak někam dostat.
Víte o dalších kvalitních zařízeních, kde by ho mohli dát po mrtvici dohromady a zlepšit jeho pohybovost? Díky
 Chci mu pomoct Muž24  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.07.2021 22:38:19
p53 - Táta je už z nemocnice pryč, teď je v LDN, kde probíhají i nějaké základní rehabilitace, ale není to ono. Potřebuje intenzivněji trénovat. Rehabilitace dělali už v nemocnici, ale odtud ho propustili.
Žijeme odděleně. Táta ofiko žije sám, ale má kolem sebe lidi, kteří se o něj postarají.
Potřeboval by se dostat do nějakého dobrého zařízení, on doma sám se sebou nic neudělá. Na to ho znám dobře.
Co se ostatních věcí týče, paměť se mu zachovala, spíš mu to zasáhlo tu motoriku. Byl ochrnutý na půl těla. To už zřejmě rozhýbal. Je však problém s postavením se a chůzí. S tímhle měl problém už před mrtvicí, díky té obezitě, proto to asi bude o to těžší, zase začít chodit.
Nejhorší je, že to místy vzdává morálně. Věty typu "končím" a cosi dalšího o smrti situaci rozhodně nezlepšují. To jsou asi ty deprese z toho no... Měl to i předloni, když mu praskla aorta a musel urychleně na sál. Nevím, jestli to souvisí jenom s depresí nebo tím aktuálním zdravotním stavem.
Vřelé díky za tak vyčerpávající informace a odkazy. Vážím si toho :))
PS - Ty budeš doktor?
 Chci mu pomoct
21.07.2021 17:16:34
(pokračování)... Ohledně obezity se vyjádřit nemůžu, nemám zkušenost. Každopádně kdybys s tátou rehabilitoval sám, musel bys to přizpůsobit jeho možnostem, nepřepínat ho. Taky se hodí měřit krevní tlak.
 p53 Muž21 Kategorie
21.07.2021 17:13:45
Předpokládám tedy, že tvůj táta byl v nemocnici a teď ho propustili do domácího ošetřování. Nebo je ještě v nemocnici?
V případě, když je omezená hybnost, začíná rehabilitace už krátce poté, co se pacient dostane do nemocnice, a následný postup se odvíjí ve spolupráci s rodinou. Nemocnice například může převézt pacienta na oddělení následné péče, kde s ním rehabilitují třeba dva měsíce. Z tvého popisu tedy nevím, jestli současný tatínkův stav je už po této péči, nebo je teprve krátce od ataky.

Jestli jde jen o to, sehnat kvalitní zařízení (kdekoli v republice), tak by mi přišlo vhodné konzultovat to s tatínkovým ošetřujícím lékařem, třeba by něco doporučil. Nebo to prostě můžeš zkoušet naslepo.

Pokud by sis na to troufl, můžete rehabilitovat s tátou sami. Žijete spolu, nebo je sám? Má kromě tebe ještě někoho jiného, kdo by mohl pomoct/vystřídat tě? K domácí rehabilitaci si můžete přibrat fyzioterapeuta, který by k vám docházel (třeba dvakrát týdně). Můžeš napsat inzerát, že hledáš fyzioterapeuta pro pacienta po CMP, a vyvěsit ho na nástěnku fyzioterapeutického oddělení nemocnic(e) v okolí nebo uveřejnit ve zdravotnickém periodiku (online). Popřípadě by se v tom mohl orientovat tatínkův ošetřující lékař a pokusit se mu někoho sehnat, kdo by k vám buď docházel, nebo kam bys tatínka pravidelně vozil.
Nebo můžeš zkusit vyhledat nějaké poskytovatele domácí fyzioterapie - namátkou jsem našel třeba tohle:
https://www.procare.cz/domaci-fyzioterapie/
http://www.hometherapy.cz/cs/domaci-rehabilitace/

Píšu to proto, že někteří lidé raději cvičí v domácím prostředí než v rehabilitačím ústavu. A taky, začít rehabilitovat doma můžou blízcí s nemocným prakticky ihned a můžou to přizpůsobit jeho režimu. Zeptej se táty, jestli by chtěl být raději doma, nebo v ústavu.
Kdybyste se rozhodli pro domácí péči - doporučuje se rehabilitovat dvakrát denně, půlhodinová cvičení. K tomu si můžete přibrat spoustu dalších "drobných" aktivit spojených s tím, co tatínka baví.

Doporučil bych podívat se třeba na tohle:
https://www.ergoaktiv.cz/wp-content/uploads/Prirucka_pro_pacienty_po_CMP.pdf

Taky je důležité, o jak závažné následky se jedná, jak velká část tkáně byla zasažena. Většinou bývá jednostranné ochrnutí. Noha se začíná rozhýbávat snáze a dříve než ruka. Je dobré nakoupit masážní míčky, "ježky", kterými budeš "jezdit" po ochrnuté ruce/noze, později se míčky používají na nácvik stisku). V případě pasivního cvičení (kdy natahuješ a krčíš ochablé končetiny, kroužíš jimi atd.) se doporučuje začínat od velkých kloubů k menším. Doporučují se diagonální pohyby (Kabatova metoda). Můžete si koupit nebo vypůjčit chodítko, vozík, případně i schodolez.

Taky je otázka, jestli následky u tvého táty se týkají jen pohybových funkcí a tedy byla zasažena "jen" motorická dráha, nebo jestli jde ještě o něco dalšího - třeba poruchy řeči, zmatenost, poruchy čití - a je tedy zapotřebí komplexnější péče.

Ohledně obezity se vyjá
 p53 Muž21 Kategorie
21.07.2021 14:44:22
Když si vyguglíš rehabilitační zařízení po mrtvici, vyjede ti toho docela dost. Karlovy Vary, Chotěboř...
 Kaj-Kon
21.07.2021 13:52:29
no comment - Nevím, jestli tlustoprda, ale mýho tátu určitě předělat nejde... To musí jen on sám. A on s tím něco udělat chce. Proto se ptám
Smajlík  Chci mu pomoct
21.07.2021 13:41:05
Tlustoprda nepředěláš, mozek zarostlej sádlem, to je jak prohulenej mozek kuřáka.
Smajlík  no commentPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk