Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1180062, vloženo 19.10.2021 18:23:24 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Kde ostatní berou čas na studium?
Jak ostatní studují?

Ahoj. Nevíte, jak ostatní studují? Já studuji pajdu, aprobaci dvou oborů, o které se od mala zajímám a z nichž jsem se na testy ani na gymplu vůbec nemusel učit a v olympiádách jsem byl na předních příčkách v jednom z nejvíce lidnatých okresů Česka.

Ale na vysoké škole to je naprosto jiné. Máme si jen na zimní semestr přečíst mnoho knížek, zatím nemám přečteno ani třetinu. Udělat tři seminární práce, udělal jsem jednu. Když přijdu ze školy, tak si stihnu zpracovat zápisky a už je půlnoc. V pátek a o víkendu není škola, takže skoro ani nevstanu z postele a jen si čtu ty knížky. Stihnout to nejde, učit jsem se nezačal.

Často na zpovědnici čtu nebo od spolužáků slyším, že se třeba něčí rodiče seznámili na vysoké škole. Na Instagramu vidím, že skupiny studentů se chodí bavit, chodí do kavárny a tak dál. Dokonce jsem zaslechl, že někteří studenti chodí na brigádu. Jak to stíhají? To si mezi sebou nějak vyměňují ty povinné zápisky z knížek, a tak se mají čas učit? Nebo jak to funguje? Nebo to profesory uplácí finančně či holky i něčím jiným? Já se jen připravuji do školy a s vůbec nikým se nevídám, jsem furt jen nešťastným a vzpomínám na staré dobré časy před dvěma a třemi lety na gymplu, kdy jsem mnohdy ve volném čase vídal s kamarády i kamarádkami klidně šest dní týdně a učil jsem se tak maximálně dvě hodiny týdně. Nemám vůbec čas jít ani nikam ven. Dřív jsem projezdil velkou část Višegrádské čtyřky.

Jak seženu všechno, co se učili, když nebudu moct být ve škole (nemoc či kontakt s nakaženým Covidem, což je dost pravděpodobné)? Jak mám zjistit, kdo si píše všechno, co profesor řekne? Lidí je na jednom oboru přes sto.

A teď to nejhorší. I teď usínám ve škole. Ale v letním semestru bude přednášek skoro dvakrát tolik a ani si po škole nestihnu zpracovat zápisky. Nejhorší je, že co vidím, se rozvrh překrývá. Na mnoho přednášek nebudu moct chodit. Co s tím mohu dělat? Jak pak mám zjistit, kdo si píše všechno? Někdo si nepíše to, co zná (třeba já), někdo si nepíše nic a pak mu to pošle nějaký kamarád. Jak mám zjistit, kdo si vše píše? A když už někdo takový bude, myslíte, že bude ochotný mi to poskytnout bezplatně?
 Student pajdy Muž20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.10.2021 22:55:54
Lol.
Někdo si zapisuje, jo? Každou přednášku? On někdo chodí na každou přednášku?
Vytiskni si/kup si vypracky. A do nich si dopisuj. Ušetří ti to časuuu..
Doporučená literatura je doporučena. Takže jako zdroj se hodí, ale fakt nikdo nemůže čekat, že přelouskám 4 knihy na stejné téma od začátku až do konce. Což samozřejmě není v lidských silách.
Nauč se dělat a chodit jen tam, kde je to nejnutnější. Ušetříš síly a nevyhoříš. A budeš mít volný čas.
Smajlík  Zrzavá Bestie Žena69 Kategorie
20.10.2021 21:14:23
Plotos3h: Líp bych to nenapsal.
 souhlas
20.10.2021 20:02:49
Nezvládáš to, protože to děláš špatně. Ale neboj, to je v prvním semestru úplně normální.

Na vysoký (a i jinde) jde o to, dělat jenom to, co je nutné. Ale nic víc. Nesmíš ztrácet čas blbostma. Povinnou literaturu ti nahlásí v každém předmětu, ale každý student, který má za sebou aspoň jeden semestr, ti řekne, že číst to je naprostá debilita a hlavně ztráta času a peněz. Stejně tak nějaká obecná příprava z hodiny na hodinu. Prostě to ignoruj.

Musíš to dělat efektivně. Přes semestr se uč jenom na průběžný testy a piš seminárky a úkoly. Jinak v podstatě nemusíš vůbec vědět, co se ve kterém předmětu děje. Zároveň doporučuju chodit jen na ty cvičení a přednášky, který ti reálně něco daj (jakože se tam něco naučíš), nebo jsou povinný. Na ty zbylý nechoď a radši piš seminárky. Pořádně se to všechno naučíš až na zkoušky, kde ti pomůžou hlavně studentský materiály (nebo zápisky, pokud tam chodíš). Ty má každá škola na nějakých studentských stránkách, to musíš zjistit od spolužáků. Ty knihy je většinou úplně zbytečný si kupovat (když už, tak to někde sosni v pdf zadax).

Zkouškový je na učení mnohem lepší, protože tě nerozptylujou žádný blbosti jako např. že musíš chodit na nějaký totálně zbytečný přednášky. Takže doženeš všechno, na co jsi přes semestr sr*l.

Pokud máš notebook, tak čas na přednáškách využívej taky k tomu, abys psal ty seminárky nebo úkoly (klidně na jinej předmět, než na kterým zrovna seš). To ti umožní mít pak víc volnýho času a např. chodit do práce.

Celkově je prostě zásadní, aby ses naučil rozlišovat, co je důležitý (to, za co seš přímo hodnocenej - testy, seminárky, úkoly, prezentace, zkoušky) a co ne (to, co vyučující nezajímá - číst povinnou literaturu, zbytečně se připravovat na každou hodinu, snažit se pochopit podstatu látky a tak).

Good luck, určitě to zvládneš, jen prostě musíš změnit styl učení a mít to víc v pr*eli, neučit se tak poctivě. Na vysoký totiž neplatí, že s poctivostí nejdál dojdeš. Nikdo to tam neocení, naopak to potom spíš nezvládneš (a proto to tam taky tak nenávidím).
 Plotos3h
20.10.2021 00:16:59
Plešoun: vynikající odpověď, pokud chceš poskytnout přímo praktické a podrobnější rady (a ne se jen vybrečet a nastínit podstatu problému pár větami jako já). Pro autora zpovědi asi nejhodnotnější reakce.
Ale bohužel tě můžu ubezpečit, že politologie, sociologie, filosofie a další příbuzné obory jsou na tom stejně jako pajdák. Ve finále asi nejlepší/jediný schopný učitel je psycholog (nemusí to mít vystudované, stačí dar od boha), ale to už ten člověk radši rovnou jde dělat něco jiného a neztrácí čas s lidmi, kteří si ho neváží. Je to začarovaný kruh...
 Waste of Life Muž24 Kategorie
20.10.2021 00:06:32
Chceš mi říci, že se na dvouoboru peďáku jenom učíš, čteš fůru doporučené literatury a už máš za sebou semestrální práci? Možná bych pochopil, že jsi v prváku kde to zmateně hrotíš (dělal jsem to taky a málem mě to zabilo). Osobně tak do listopadu nedělám nic, semestrální práce / četbu některé knížky, když už musím, nechávám na zimní prázdniny. Průběžné učení? Možná tak u těžkých předmětů a ještě tak na o oko, jinak pěkně před zkouškou :-)

Na brigády taky nechodím, stačilo mi, když jsem konečně došel k víkendu a měl jsem zase vstávat v 6 ráno do práce, ne děkuji....prachy byly fakt super jo, ale fakt mi to za to moc nestálo... nejsem náročný člověk.

Jinak studuji dvouobor na peďáku, osobně to považuji pomalu za chybu, ale nemám zase tak neschopné obory, tedy aspoň jeden je odborný a žádaný v rámci učitelské profese (ono je to stejně jedno, přijde nová vyhláška a učit budeš muset vlastně cokoli co je podobné).
Jo, uvažuji o ukončení a přechodu pěkně na učnák se vyučit a zdrhnout do ciziny.

Ono vůbec studovat peďák, jak tam člověk nějakou dobu je, tak začne zjišťovat, že je to plné pokrytců, ona ta "instituce" jako taková je jedna velká lež. Učíme, jak učit, ale sami se neřídíme podle toho, jak bychom učit měli... jo jo a to nemluvím o té fůře teorie, která je ti k ničemu, naprosto k ničemu. Já bych o tom mohl vyprávět pěkně dlouho.

Rada: Nešprtej se, je to neefektivní, nechápeš v souvislostech a na ústní zkoušce vypadáš za trotla...na jednu takovou spolužačku jsem narazil, jako robot a vůbec neměla tucha. Knížky čti jenom pokud jsou povinné / pokud tě zajímají. Semestrální práce si rozkouskuj a zkus se radit se spolužáky (nebuď jako my, kteří si založí msg skupinu až ve druháku). Neopisuj vše doslova, pokud nemáš ntb a nepíšeš rychle, je to zbytečné. Piš v krátkých větách/heslech, tak aby si to pochopil... na netu si kdyžtak dohledej výrazy a dopiš si je tam třeba. Pokud seženeš prezentace, zkopíruj je do wordu a piš si pouze poznámky k tomu. NAKONEC: Kantor je jenom taky člověk a nesnaží se tě za každou cenu vyhodit, nemusíš znát vše!
Smajlík  Plešoun
19.10.2021 23:04:53
Nekdo na to ma a nekdo nema. A zrovna ty jsi ten neschopny. Kdyby ti aspon sly ty fejky.
 Kvetak
19.10.2021 22:49:59
Já bych k tomu něco napsal o stavu českého školství a vysokoškolském systému, ale radši budu mlčet, protože by z toho vznikl akorát off topic flame.

Shrnuto stručně - studium vš se skládá zhruba z následujícího:
30-50 % kontakty (ať už s učiteli nebo spolužáky) ve smyslu obchodu “něco za něco”, žebrání poznámek a informací, vytipovávání si v davu, co se ti bude hodit...
20-30 % precizní znalost systému hodnocení, práce se studentským informačním systémem, kupecké počty, kterou zkoušku se vyplatí přeskočit, očůrat, na co zaměřit pozornost
20-30 % biflování nesmyslů, co nedávají smysl a v životě je nevyužiješ, aby si měli na kom někteří vyučující (díkybohu ne všichni) honit ego uražené nedostatečnou prestiží a platem jejich profese
10 % nějaká odborná znalost oboru, který potřebuješ

Jestli jsi introvert, spíš úzkostnější, pečlivější, poctivější a hůř navazuješ vztahy s lidmi, speciálně, jestli tam máš nějaký autistický náběh (tyhle charakteristiky bych z tvojí zpovědi odhadnul), tak v tom prostředí asi moc šancí nemáš. Ale budu ti držet palce, bylo by krásný, kdybys to zvládnul. Školství zoufale potřebuje víc lidí, co chápou, že ten systém je špatně.
Jinak pajdák je škola k hovnu, ale to jsou i všechny humanitní obory (politologie, sociologie, filosofie...), takže jestli si neděláš specializaci vyloženě na chemii, fyziku nebo matiku, asi se ti nevyplatí to měnit, jak píšou někteří.
 Waste of Life Muž24 Kategorie
19.10.2021 22:24:05
Nebudeš mi to věřit, ale každý člověk má pouze 24 hodin na den.
To, jak s časem naloží je na každém z nich. Možná prostě svůj čas neumíš organizovat, tam může být problém.
 Whoisit Muž96 Kategorie
19.10.2021 21:32:31
Musím se smát...

"Dokonce jsem zaslechl, že někteří studenti chodí na brigádu."
Ano, taky jsem o tom párkrát slyšela. Lidi toho napovídají. Bůh ví, jestli je to vůbec pravda.


Doporučenou literaturu nečti, žejo. To je základ.
A zas tak to nehroť.
Lehčí VŠ než peďák asi ani není - mluvím z vlastní zkušenosti. Po gymplu je to dávačka.

Doufám, že nestuduješ Čj, píšeš děsně těžkopádně.
Pa <3
 arachnofobka Žena32 Kategorie
19.10.2021 20:59:39
Frank Drebin: při studiu nelze pracovat, není na to čas!!!!!!!
Smajlík  Svitavy a Svitavy
19.10.2021 20:58:08
Já chodil do práce, staral se o dítě ex, když byla na služebce a do toho studoval taky peďák. A přišlo mi to celkem easy. Ale je pravda, že pak z toho navazujícího mgr. studia jsem měl podobný pocit jako ty, že přednášející přinesl hromadu knih, které jsme měli přečíst, plus výklad a z toho byla pak zkouška. Tak ma to už jsem trpělivost neměl.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
19.10.2021 19:46:27
@student pajdy tvl ty děláš jak kdyby jsi nikdy nedělal maturitu nebo co si myslíš, že jsem vypracovával otázky na maturu a četl knihy, všechno je na internetu a na VŠ se dělá hovno. Stačí sehnat poznámky + otázky a hotovo si sežeň někoho ze staršího ročníku a hotovo mu zaplať něco a jde se dál nebo máš být ve skupině na fb kde se určitě neco takového dělá. Vždy se najde někdo kdo to má všechno a potom to dá pár jedincum klidně na okopírování asi tvoje chyba, že jsi toho dotyčného nenašel když už je skoro konec října. Jak je to pořekadlo začni se bavit vždy s tím chytřejším když ty nejsi on ti pak pomůže
 typko001
19.10.2021 19:36:47
Můj názor, že to bereš velmi zodpovědně. Myslím, že nikdo nečte všechny knížky a samozřejmě studenti si posílají zápisky. Předpokládám, že jsi v prváku, je toho na tebe hodně a je to též úplně běžné. Spolupráce a kontakty jsou na VŠ jedna z nejcennější věcí, které tam získáš.
 Katedra psychologie Muž22 Kategorie
19.10.2021 19:26:30
keineahnung: Dík, ale jak to od starších studentů seženu? Na to jsou skupiny na Facebooku?

Mistr Čtenář: Jenže z těch si buď máme dělat výpisky nebo přímo z nich budou zkoušet.
 Student pajdy
19.10.2021 19:11:53
Jak to stíhají? Snadno, nikdo těch tisíc doporučených knížek nečte. A zpracovávat poznámky do půlnoci...
 Mistr Čtenář
19.10.2021 19:11:23
Jsi tam chvilku. Zjistíš časem, co se vyplatí zapisovat, co je líp zpracovaný ve skriptech nebo od starších studentů, co je potřeba hrotit a co se dá trochu ošidit. Já jsem to zezačátku taky hrozně prožívala a nestíhala, ale neboj, ono se to změní. Bav se co nejvíc s lidma, ať zjistíš hodně o přednášejících a o samotných předmětech. Na seminárky máš čas, knížky určitě nemusíš číst úplně celý.
 Whisky G Žena28 Kategorie
19.10.2021 19:07:02
No a to studuješ první semestr / první rok? Ono možná to bereš až přehnaně zodpovědně. Třeba na přednášky netřeba chodit, ty nejsou povinné, už jen tím máš o mnoho času navíc. Pak zjistíš, že většina lidí si sežene materiály ke zkouškám,který jsou zpracovaný od jiných. Je to jen výcuc toho nejdůležitějšího - většina předmětů má vypsané otázky ke zkoušce, které si buď zpracuješ, nebo si je někde seženeš a učitel se tě ptá jen na to. A to se dá vklidu pak naučit na zkoušku za pár dní, když chceš nějak prolézt, týden ti stačí, abys dal s přehledem A.
A to ti říkám jako člověk, co studuje 5. rokem chemii na VUT (mám už Bc, tento rok dělám ING), přitom mi chemie nejde, do toho mám mírnou formu ADHD, takže se blbě soustředím, jsem emočně nestabilní, takže mám časté výkyvy nálad a depky, takže některý dny vypnu a nejsem schopna fungovat nebo se ožeru do němoty a druhej den mám kocovinu jak prase, do toho mám přítele, s kterým se stíhám vídat každý den, mám několik různých koníčků a stálou brigádu.


Takže podle mě to hrotíš. Nemusíš být na každé přednášce a nemusíš vědět každý slovo, co učitel řekne. Navíc spousta učitelů bývá u ústních zkoušek hodní (ale jsou vyjímky, který to hrotí) a když tak nějak víš o co gou, a řekneš ten základ, tak tě nechají projít.
 keineahnung
19.10.2021 18:45:53
asi tak.: Ve skupině na mess jsem, ale tam je jen, kdy přednáška odpadá. Zápisky tam nejsou. Rady taky mě. Je nás přes 100, spíš to řeší nějaké skupinky mezi sebou.
 Student pajdy
19.10.2021 18:42:58
Dost pravděpodobně budete mít na FB nějakou skupinu, kde se všichni dělí o know-how, tedy i o zápisky.
 asi tak.
19.10.2021 18:35:23
A hodně štěstí! Jsi dobrý člověk, zasloužíš si ho.

A ještě: co se třeba poradit s rodiči? Nebo s těmi kamarády ze střední?

A hlavně nepanikař. Udělat VŠ přece není životní nutnost. Kdybys to náhodou nezvládl (ale ty to zvládneš!), tak se svět nezboří.
Smajlík  Svitavy a Svitavy
19.10.2021 18:33:16
Zkusil bych se poradit s přednášejícími. Případně jsem slyšel, že na některých školách je takové oddělení, kde studentovi, který je chytrý a pilný, ale hroutí se z toho, poradí, jak to dělat, aby se z toho nehroutil. Nemáte něco takového?
 Svitavy a Svitavy
19.10.2021 18:31:16
Děláš špatně hlavně to, že ses přihlásil na pajdák. To je škola úplně k ničemu. Není to náhodou na MUNI v Brně? Tak tam je to vůbec největší katastrofa.
Podle toho, že máš dvojobor, seš asi na učitelství pro 2. stupeň, že? Tak s tím nedostaneš žádnou práci ve školství. Možná tak leda asistenta pedagoga na půl úvazku za 15 hrubýho. Odborné vzdělání+ pedagogické minimum je mnohel lepší řešení.

Přečti si www.pedfmu.cz
Smajlík  Pajdák ne ne ne
19.10.2021 18:31:12
Konečně zas jedna zpověď ze skutečného života.
 Svitavy a Svitavy
19.10.2021 18:27:21
Asi něco děláš špatně.
Já se učím v tramvaji, když jedu do práce, o svačinu, když jedu z práce, poté během nákupu, protože chodím do práce a na studijní volno nemám nárok. A každou sobotu a neděli jezdím na přednášky. A přesto úspěšně plním povinnosti a učím se ještě věci navíc.
 peter griffin revivaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk