Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1180091, vloženo 20.10.2021 02:15:21 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Ve stresu ze školy
Byl jsem dnes u doktorky, protože jsem si myslel že jsem prostě jen nemocný a chtěl jsem vědět co přesně mi je. Ptala se na takový ty běžný věci jako jestli mám teplotu, co mě bolí atd. Řekl jsem jí že jsem celý unavený. Pořád se cítím unaveně, nemůžu se soustředit, často mě bolí hlava. Snažím se chodit spát brzo, ale i když si jdu brzo lehnout tak další den jsem prostě unavený. Tak se zeptala jestli doma nemám nějaký problém s rodiče. Samozřejmě že nemám. Pak se zeptala jestli se něco neděje třeba ve škole. Řekl jsem jí, že toho mám opravdu hodně. Z jednoho odborného předmětu píšeme 2x týdně 9 maturitních otázek (každý týden je počet otázek větší). Plus máme učitele na psychologii. Už od 3 ročníku po nás chce abychom uměli všechny maturitní otázky. Řekl nám, že se je prostě za půl roku musíme všechny naučit. Dokonce i ty, které jsme ještě neprobírali ve škole. Teď udělal to, že si každý bude náhodně losovat 1 otázku ze všech 25 otázek co máme a z té bude zkoušený. Já se na tu psychologii nemůžu soustředit. Nemůžu ani otevřít sešit bez toho aniž by mě nepřepadl pocit paniky. Nedokážu to prostě a nemůžu s tím nic dělat. Mám asi nějaký blok. Plus nemám čas absolutně na nic. Nemám čas na kamarády, na rodinu a dokonce ani na sebe. Přijdu v 5 večer domů a jdu se učit. A takhle pořád dokola. Nemám už prostě nervy ani sílu. Všechno jsem jí to takhle řekl. A ona řekla, že jsem docela ve velkým stresu. Normálně mi řekla, že jsem vydeptaný a tahle "nemoc" je to, že se moje tělo brání a chce si odpočinout. Jenže já si nemůžu dovolit odpočívat. Na to mi řekla, že pro moje slabé srdce tohle není vůbec dobrý, že pokud si nedám pauzu tak brzy skončím v nemocnici. Navrhla mi dokonce přestup na jinou školu nejlépe na nějaké učeliště kde bych se tak hodně nestresoval. Že nemá cenu abych se takhle trápil. Jenže já nevím jestli chci jen tak zahodit 4 roky. Zase si říkám, že by pro mě odchod byl asi to nejlepší (hlavně teda pro moje zdraví). Jenže nevím jak to mám říct rodičům. Ta škola kam chodím je soukromá a rodiče to platí. A teď bych jim měl říct, že chci jít jinam?? Teď budu do neděle doma tak mám čas na přemýšlení. Ale fakt už nemám na tu školu nervy. Chápu, že na nás učitelé vyvíjí takový tlak. K maturitě musíme být dobře připravení. Ale tohle už je pro mě asi moc.
 Maxxo Muž19  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
20.10.2021 21:05:46
Je potreba si uvedomit, ze pokud dostanes za 4, je to porad dobre. Me maturitni vysvedceni nikoho nezajimalo (krome chvile kdy me prijimali na VS) a znamky na nem uz vubec ne.
 ifhwlefh
20.10.2021 17:38:19
Ta doktorka je vážně dobrá, zdá se i mně. Ale ze školy ti zbývá necelý rok a nemusíš přece maturovat za samé jedna ani za dvě... to samé při těch zkouškách během letošního roku... na známky se nakonec nikdo ptát nebude. Chce to naučit se relaxovat, najít vyváženost. Zvýšit příjem hořčíku by hádám taky pomohlo.
 náhodný čtenář
20.10.2021 09:35:52
Mas dobrou lekarku, vaz si ji. tohle ti do oci rekne maloktery lekar.
A ma pravdu, pricinou tve "nemoci" je stres a na to navazane.
 jygkjgykg
20.10.2021 09:34:29
Moje osobní zkušenost je, že když spím mnoho, tak jsem unavenější. Najdi si svou optimální dobu spánku, která tě regeneruje, ale neunavuje přespáním.
 Alkedos Muž33 Kategorie
20.10.2021 06:24:00
Když jsem chodila na střední, tak hlavně třeťák a čtvrťák byly strašný, s učením jsem začala v šest a končila v jedenáct. Jak píše Víla, důležitý je se teď uklidnit a nestresovat se z případných pětek. Látku se uč postupně, i když profesor chce všechno naráz. Mě nejvíc pomohlo, když jsem si sama dělala výpisky a podtrhávala. Když se něco naučíš, tak se odměň, motivace je důležitá. Můžeš taky poprosit kamarády, jestli by se neučili s tebou. Důležité je umět ke každé otázce aspoň něco. Neboj, to zvládneš. Když budeš v klidu, tak i učení půjde líp.
 hattyúk Žena24 Kategorie
20.10.2021 05:15:34
Změn svůj přístup. Nenech na sebe tlačit od učitelů, odmaturuj jednoduše proto, že Ty sám chceš odmaturovat. Jsi náchylnější ke stresu a k tomu, abys odmaturoval, nepotřebuješ vůbec drtit otázky pod tlakem, ale ODPOČINOUT SI (priorita), a zařadit důslednou psychohygienu. Nech si klidně z pár písemek nalákat pětky, ber to jako součást své vlastní zodpovědné přípravy k maturitě, ty přece nepotřebuješ být opičkou pod drezurou učitelů.
Dbej na svůj spánkový režim, jestli je toho na Tebe moc, choď spát na půl hodiny i po návratu ze školy, uč se kreativně, třeba si látku nahrávej na záznamník a pouštěj si to do sluchátek, když si půjdeš zaběhat nebo při procházce do přírody, nebo se chvíli nedrť ze sešitů, ale zkousej k dané otázce říct cokoli z hlavy, i kdyby to mělo být jen přibližné, odpovídat vlastními slovy, vlastními myšlenkami, udělej si na učení příjemné a klidné prostředí, příjemné a nestresujici podmínky (pro mě to je třeba teplý čaj a uklizený pracovní stůl). První je teď opravdu se uklidnit, jinak Ti mozek nebude fungovat natolik, abys to zvládl. Věř mi, že je větší pravděpodobnost, že odmaturuješ, když budeš klidnej a nebudeš umět stoprocentně, než když budeš našprtanej horem dolem a mrtvej.
Smajlík  Víla z paneláku Žena32 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk