Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1180112, vloženo 20.10.2021 15:35:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Spolubydlení vs sám v garzonce - Praha
Chcem sa sťahovať naspäť do Prahy a neviem sa rozhodnúť medzi spolubydlením alebo bydlením sám v garzonce. Doteraz som býval iba na kolejích, spolubydlení alebo u rodičov, aktuálne cez koronu som u rodičov.

Chcel by som mať nejaké súkromie, doteraz som celý život zdielal izbu buď s bratom alebo so spolubývajícími, takže určite chcem izbu pre seba. Pracujem homeoffice a v zdielanej izbe je to otrava. Ale neviem či chcem celý priestor pre seba.

Spolubydlení v Prahe stojí asi 8000 čo som len tak pozeral, garzonka tak 13000. Nie je to veľký rozdiel, ale na druhú stranu investovaných 5000 mesačne sa vie nasčítať po čase na peknú sumu. Plat mám cca 55000 v čistom plus tak 15000 bokovky, takže ani jedno ma finančne nepoloží.

Som silne introvertný človek, ale mal som možnosť bývať asi 2 mesiace sám, kedy vtedajší spolubývajúci bol odcestovaný, no a na moje prekvapenie mi to celkom liezlo do hlavy, kamarátov som nemal tak som celé dni s nikým nehovoril, tak preto sa bojím bývať sám.

Na druhú stranu spolubývajúci môže byť kretén, resp. si nemusíme sadnúť, ale to sa mi z 12 spolubývajúcich stalo iba s dvoma ľudmi. Z väčšinou sa dalo dohovoriť.

Priaťeľku nemám a asi tak skoro ani nebudem, pretože som jeden z turbo panicov (silnejší než obyčajný panic), takže bývanie s priateľkou neuvažujem.

Aké bývanie preferujete a prečo?
 Fefe Muž26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.10.2021 21:14:24
V garsonce nikoho nepotkáš, jak je rok dlouhý.

Ale takové sdílené 7+2, se soundsystémem v obýváku, party místností, vířivkou a saunou má také něco do sebe.
 Sta67 Muž28 Kategorie
21.10.2021 17:12:30
Nejhorší je proste to, co doporučuje Lodička. Mnohem lepsi jsou lidi samostatný, trochu profesionálové, co mají své životy. S tema co se da dobre porad kecat a chodit na pivo, to nakonec nikdy dobře nedopadne!
 Jdjdj
21.10.2021 15:49:03
Tak myslím, že ideál je byt so spolubyvajucimi, kde by si ale mal samostatnu izbu. Máš aj sukromie a máš aj s kým pokecat. Len potom si vyberaj taky byt a ludi, kde in nejde iba o platenie, ale že aby ste si sadli a dokázali pokecat, zašli spolu na pivo, Von a tak. Bývala som tak, že sme kámoši neboli a Bolo to top najhorsie byvanie mojho života, este mi tam ukradli aj 200 eur. A keby ti to liezlo nervy, tak mozes do tej garsonky odist vždy. Este nie si tak starý, aby bolo spolubyvanie divné a je pravda, že tie ušetrené peniaze minies aj inak. Začni od tych lacnejsich firiem byvania, postupuj k tým drahsim a niekde sa zastavíš. Inak, máš strašne stastie, že peniaze problém nie sú. U mna boli raz a musela som bývat s jednou, ktora každou noc hrozne chrapala, že to vobec nešlo, skoro som zosalela, ty asi taky problém mat nebudeš.
 Lodička
21.10.2021 09:27:30
Myslim, ze to slovo z predposledniho odstavce jsi sam.
 Kvetak
20.10.2021 20:59:01
Řeším něco podobného tady https://www.zpovednice.eu/detail.php?statusik=1180135

Jinak spolubydlení, pro mě největší problém spolubydlení je jeho nestálost, kolikrát jsem zažil, že spolubydlící se mění co půl roku a je to nepříjemné se takto sžívat. Přeci jenom lidi mají nájem třeba 5 nebo 10 let.

Pokud spolubydlení, a měl bych prachy, tak bych si na to asi něco napřímo pronajal a spolubydlící si vybíral, mám pár známých co to dělají takto a jsou spokojení, protože to mají pod kontrolou. A někteří říkají, že ani sami bydlet nechtějí, prostě si pronajmou třeba 100m2 byt někde v širším centru, dejvice, holešovice apod. ne v nějak extra stavu, 4+1, daj za nájem a poplatky 25k a po 8k pronajímají pokoje a je to podle jejich pravidel.

Hodně lidí nechce mít jednoduchý život, ale jsou lidi co prostě chtěj mít bezstarostný život, netouží po rodině, majetcích a tak. Ono zas pak máš prostě čas, když máš dobré spolubydlící, tak když jde do obchodu tak ti může něco vzít, může ti s něčím pomoct apod. Máš míň starostí, no...
 free22
20.10.2021 19:34:26
Môžeš najprv skúsiť spolubývajúcich, a ak by boli s nimi problémy, neskôr môžeš riešiť garzónku, kedže s peniazmi problém nemáš. A čo sa tej samoty týka, to vieš, keď bývaš na byte s niekym, sem tam o niečom pokecáš, ak je ten človek normálny.
Ak budeš sám v garzónke, budeš musieť vynaložiť možno trochu viac úsilia pre to socializovanie. Teda ak nebudeš mať sťastie na ukecaného suseda. Ako vravíš, 2 mesiace si bol sám a už ti to "liezlo do hlavy". Ale zase na FB sú rôzne skupiny, môžeš komunikovať online a časom nájsť niekoho z okolia s kým vybehneš aspoň na to pivko alebo do kina.

"Za 10 rokov budem mať 36 a v tridsiatke je prvá vlna rozvedených/slobodných mamičiek, to by sa snáď mohla nejaká uskromniť pre starého turbo panica." máš to premyslené =D pobavilo. Každopádne držím palec
Smajlík  Taký Malý Trolík
20.10.2021 19:19:59
Nechces. Chces zit v Bratislave.
 q-lol-q Muž38 Kategorie
20.10.2021 19:17:40
Fefe:
Bydlím v Přezleticích a ty tvoří jeden blok s Vinoří, což už je okraj Prahy. Auto taky nemám a ani nechci / nepotřebuju. Na zastávku pražské mhd to mám 8 minut pěšky. Ani si nemusím dokupovat další pásmo do lítačky.
Smajlík  Viran Muž31 Kategorie
20.10.2021 18:56:10
ja mam spolubydliciho, resp. najemnika, se kterym se naprosto mijime, a klidne ho nemusim tyden videt. Kdyby mi nelezly na nervy nektere veci ohledne jeho a uklidu, tak idealni
 fordmustache Muž99 Kategorie
20.10.2021 18:53:20
@klukjakobuk: Ano, do Bitcoinu pravidelne sypem nemalé peniaze každý mesiac už asi 5 rokov, takže som niekoľko bitcoinov už nahromadil. V minulosti keď som bol študent to bola jediná vec do ktorej som investoval, teraz už ale diverzifikujem a niečo dávam aj na 7% zhodnotenie. Ono ak investuješ 15000 každý mesiac a aktuálne tam máš investované cca 1mega tak za 10 rokov sa ti na 7% peniaze zdvojnádovia, tj budeš mať 4.6mega. Inflácia spravý svoje ale ja si myslím, že je to slušný peniaz. Ak to skombinujem s inými investíciami, hlavne s Bitcoinom do ktorého lejem 20000 mesačne, ak by Bitcoin vyletel na 1mega USD za 10 rokov, tak za to už by sa niečo poriadne dalo kúpiť. Za 10 rokov budem mať 36 a v tridsiatke je prvá vlna rozvedených/slobodných mamičiek, to by sa snáď mohla nejaká uskromniť pre starého turbo panica.

@Viran: Kde presne bývaš? 100m od Prahy, neviem presne ako to myslíš. Ja by som chcel bývať ideálne na okraji Prahy, ale v blízkosti metra nech sa viem rýchlo do centra dostať. Ale zase nechcem bývať mimo Prahy, lebo nemám auto a nechcem sa prímestkými autobusmi tralákať, možno ešte vlak by bol ok.

Inak ja spolubydlením myslím vlastná izba a dvaja alebo traja ľudia na byte. Izbu zdielať nechcem kvoli práci.
 Fefe
20.10.2021 17:48:51
Já bydlím v garsonce 100 metrů od Prahy a vůbec si nestěžuju. Jako samotář bych rozhodně nějakého random spolubydlícího nechtěl, pokud bych neměl jinou možnost. To už bych radši zůstal u rodičů.
 Viran Muž31 Kategorie
20.10.2021 17:47:04
Fefe: Tak to potom dává smysl. Ale budeš to muset dávat celé do Bitcoinu, protože asi těžko 26letý turbopanic přijde k manželce, když by investoval do SNP s nějakými 7%.
Smajlík  klukjakobuk
20.10.2021 17:35:37
@Dikobraz official: Prahu preto, lebo sa tam konajú rôzne meetupy a konferencie, teda tam ľahko stretnem ľudí v obore a môžem kariérne rásť ak nájdem lepšiu prácu alebo nejaké projekty. A to platí aj do súkromného života, ja nemám žiadnych kamarátov s ktorými by som sa stretával a Prahe sú rôzne hobby meetupy tak sa môžem aspoň trocha socializovať. V malom meste nič nieje. A zase nájom 8000 za izbu to neje tak veľa ak získam práve spomínané benefity. A pomocou metra prejdem celé mesto, čo sa o Brne alebo Bratislave povedať nedá. A nájmy v Brne a Bratislave nie sú výrazne nižšie.

@Snehhuullinka: Ja som nikdy nebýval sám, dokonca som ani nemal vlastnú izbu. Teraz vlastnú izbu rozhodne chcem, to súkromie za to stojí. Ale neviem aký je zvyk v spolubyvani, či by spolubývajúci chodil do mojej izby kedy chce alebo sa dá dohodnúť na súkromný. Asi záleží od človeka ale ak by rešpektoval nechodenie do mojej izby v čase keď pracujem tak by to bolo perfektné
A veľa z vás tu je za bývanie sám, tak určite to zvážim viac než doteraz. Ľudí čo som poznal preverovali bývanie sám primárne aby mali súkromie ak je tam partner, toto ale ja ako panic neriešim. Skúste napísať viacej dôvodov pre byvanie sám. A ten neporiadok, no ono ja som ten čo protestuje. Napr. spolubyvajuceho frajerka dala koberce do kuchyne a ja som to proste odmietol vysávať dva krát do týždňa ako chcela a sme sa cez to hádali. Ale to bol jej problém.

@Chicane: Zase 5000 mesačne nieje malá suma zrovna.

@klukjakobuk: Neskôr si môžem kúpiť väčší dom keď si nájdem priateľku a budem sa chcieť usadiť. Teraz tie peniaze môžem investovať.
 Fefe
20.10.2021 17:16:56
Máš našlápnuto k tomu, být nejbohatší osobou v domově důchodců. Otázka je k čemu ti to bude, když to pak zdědí stát?
Smajlík  klukjakobuk
20.10.2021 16:45:21
Zarábaš také prachy a trasieš sa o tých 5 tisíc? Jeb sa na to, bývaj sám a máš kľud bez možných problémov.
 Chicane
20.10.2021 16:31:33
Určitě sám, já osobně jsem těžký introvert. Mám ráda ticho a klid... A hlavně jsem pedant, takže zabráníš tomu že tvůj spolubydlící bude prase, a ty po něm budeš umývat nádobí, prát, protože on si nebude schopny ani převlíknout měsíc staré trenky nebo ponožky... Zvaž to. Volila bych samotu
Smajlík  Snehhuullinka Žena29 Kategorie
20.10.2021 16:24:26
Za mě je jednoznačně lepší bydlet sám. A proč, když máš možnost home office, bydlíš zrovna v Praze? Vždyť tam je bydlení nejdražší.
 Dikobraz official Muž36 Kategorie
20.10.2021 16:05:04
@no comment: Jasné, díky za odpoveď, ja som len komentoval.

@baj d véj: Nepovedal by som, že o financie nejde, ono ten rozdiel sa za rok nasčíta na jednu výplatu. To je pekná suma, hlavne keď sa to ešte investuje. Ale ako dovoliť si môžem obe nakoľko nemám žiadne výdavky.
 Fefe
20.10.2021 15:57:15
Fefe: A já zas odpovídám na položený dotaz, co preferuju.
Smajlík  no comment
20.10.2021 15:49:11
Pokud nejde o finance, tak bych neřešila spolubydlení, ale našla si svůj byt. A měla vlastní klid.
 baj d véj Žena99 Kategorie
20.10.2021 15:47:34
@no comment No práve mne sa Praha páči, tak nechcem uvažovať mimo. Je tam super annonymita, dostupnosť všetkého a žiadna potreba jazdiť na aute.
 Fefe
20.10.2021 15:39:09
Já preferuju bydlet ve vlastním a mimo Prahu.
Smajlík  no commentPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk