Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1180153, vloženo 21.10.2021 10:04:09 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Asi angína? Co teď? D385
Ahojky, mám ,,super" kolegyni, která chodí do práce s angínou a já to chytla od ni. Dva dny úplně žiletky v krku, rýma, ucpaný nos, navíc jsem těhotná v 15 tt, takže situace l to horší. A zítra mám svatbu. K doktorovi zatím jít nechci, protože ta svatba a taky jako těhotné mi nic moc nedá, na začátku těhotenství jsem kvůli zubům jedny antibiotika brala, tolik jich nemůžu, ale asi to bude angína, já jsem anginova a chřipku já neměla už 28 let. Dělala jsem si antigenní test přímo z krku i nosu a byl negativní. Máte něco na zmírnění? Protože nechci na fotkách vypadat s červeným nosem a očima jako angorak. A taky něco proti únavě? Protože jsem úplně jako rozlámaná.
 Nikussan Žena34  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.10.2021 23:28:22
Kup si domácí crp test ať víš jestli musíš k lékaři pro atb.
 Micka
21.10.2021 20:38:38
Nejsi o nic lepší než kolegyně a ještě chceš nakazit víc lidí. Nejjednodušší je zajít k lékaři, nechat si předepsat účinný lék než se s tím x dní patlat a ničeho nedosáhnout.
Trochu pomůže klasika hodně pít, kloktat, v lékárně koupit něco co mají ale nebude to ono a půjde to pomalu
 LADI Muž41 Kategorie
21.10.2021 14:49:37
Ano, Klacid můžeš i v těhotenství, jestli máš angíny opakovaně, zvážit tonsilenktomii (odstranění krč. Mandlí)
 Šerednej Zmrd
21.10.2021 14:31:14
Doktor - no penicilin ne, ten mi už dávno nezabírá, to rovnou můžu lentilky, opravdu. Klacid mi kdysi pomohl, ale nevím jestli v tehu můžu, ale doktor minut řekne.

No comment - tak to opravdu raději not comment. Když už musíš psát po anglicky, alespoň piš správně.
 Nikussan
21.10.2021 14:28:20
no comment - jako sorry, ale nemocní patří do postele a ne chodit do prace, neuvědomují si, že nakazí ostatní lidi a chcípnout na nemocenské? Normálně smýšlející člověk má vytvořenou nějakou rezervu na takové situace, pokud ne, tak má to blbý, ale aspoň se poučí.
Serou me lidé, co si můžou dovolit prechodit nemoc, ale můžou nakazit někoho (jako já astmatik) co si jednoduše prechodit nemoc nemůžou dovolit a my pak trpime.
 Lodička
21.10.2021 14:00:59
Takže kolegyně má chcípnout hlady na nemocenské, zatímco naprcaná pipka se potřebuje bavit na svatbě. Neuvěřitelný.
Smajlík  no comment
21.10.2021 12:46:18
Ach jo ach jo...

Mazej k praktikovi, ať se ti koukne do krku, jestli máš oteklý mandle pokryté hnisem, šup Ospen (penicilin V) nejvyšší gramáž, 3x denně. Pokud je to jó borec tak ti aspoň změří CRPko a udělá Strep-test ať ty antibiotika nepálí od boku.

Peniciliny jsou bezpečné, netoxické, v těhotenství absolutně ok, nemusíš se ničeho bát.

Hlavně ať ti ten šulin ale nedává Klacid, Azitromycin nebo jiná atb, to je až druhá volba. Zaprvé jsou proti s. Pyogenes méně účinné, zadruhé se pak divíme že roste rezistence.
(Profesor nám na mikře přezentoval sexy kazuistiku kdy nějaký MUDr.Šulin dal na tonsilitidu azitromycin a synek skončil s rozkuchaným krkem na JIPce pro absces)

Esi budeš přecházet angínu, good luck, páč pak tě nejspíš čeká revmatická horečka, myokarditis (srdce v rohu děložním), streptokoková nefritida (budeš "chcát colu", hypertenze, otoky and shit).

Třicet korun prosím.

PS1: jestli máš oteklý uzliny na krku a pod bradou + zvětšená játra nutno mysliti v rámci diff. dg na infekční mononukleózu, bre, normálně lidi berou druhá třetí ATB než někoho napadne vzít krevní obraz a jaterní testy.
PS2: Esi máš v krku puchýřky tak myslet na herpetickou gingivostomatitidu, ale tam se dává aciklovir (nie charašo jak jsi těhotná, takže bych ti dal jen kortikoidy a výplachy geniciánovou violetí)
Smajlík  MUDr Šerednej Zmrd
21.10.2021 10:58:59
Ideálně je svatba jednou za život a teď ti nevyjde tak, jak sis jí představovala, tak se nedivím, že z toho nejsi odvařená. Nicméně v životě nejde všechny věci naplánovat.
 tralanka
21.10.2021 10:45:23
tralanka - no, tak svatba je tak trochu v menším, rozhodně ne krepceni až do rána. Je možný, že v deset hodin večer bude už po všem, asi tak. Ale stejně je to blbý, člověk se těší, a pak najednou tohle.
 Nikussan
21.10.2021 10:42:19
Situace je o to horší, že jsi nemocná a těhotná. Z toho mi jako jediné rozumné východisko vychází návštěva lékaře, který rozhodne o adekvátní léčbě. Stejně tak jako o tom, jestli ne/potřebuješ antibiotika a pokud ano, tak která, aby riziko pro plod bylo co nejmenší. Uvědom si ale, že neléčená infekce mu taky nesvědčí.

A ohledně svatby je to dost vopruz, to uznávám, ale odkládat léčbu je trochu hovadina, nemyslíš? Co najít nějaké kompromisní řešení v tom, že si zajdeš k doktorovi a svatbu překopete tak, abys to neodnesla víc? Celodenní a noční křepčení ti v tomhle stavu stejně moc radosti neudělá.
 tralanka
21.10.2021 10:37:48
D497 - proč jsem jakože magor?
 Nikussan
21.10.2021 10:32:30
Jsi magor jako tvoje kolegyně.
 D497Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk