Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1182412, vloženo 24.11.2021 11:09:46 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Matka mě vydírá Policií ČR
Matka 78 let, chce neustále topit na 20C a více plynem v RD (jeden společný plynměr a kotel), když mě stačí max 19C a v noci i 18C. A i když měla nastaveno loni 21C na jejím termostatu v jejím bytě v přízemí, stejně mě v noci ve 2hod budila bušením do radiátorů, mlácením dveřma a řvaním. Vyvrcholilo to letos v září, kdy bylo venku ve 3hod v noci ještě 16C a udělala zase šílený řev, mlácení v noci, že mrzne !!! Pak volala Policii ČR, že jí trýzním a další výmysly. Vykládala, jak se potí ZIMOU v noci, že úplně mrzne při +20C atd. Nedá se to s ní vydržet, neustálé scény, řvaní a vyhrožování udáními tam i onde, že mě udá za neplacení nějakých daní apod. Několikát jsem jí navrhoval, že když chce více a více topit na 21-22C a více, že musí platit více jak 50% (alespon 60%) spotřeby plynu o tom nechce ani slyšet, že nemá peníze, přitom jí chodí důchod a penzijko dohromady 30 000Kč měsíčně...Několikrát jsem viděl jak větrá půl hodiny, až kotel topil na 60C při venkovní teplotě kolem 10C. Navíc se v bytě zamyká a mlátí mě do radiátorů a řve jako blázen, at ten kotel zapnu, přitom jsem ji nespočetněkrát říkal, že prostorový termostat má u sebe v bytě. To se opakuje už druhý rok, v řadě měsíců po sobě, nestálé provokace, zamykání termostatu ovládajíího kotel a přitom řvaní, že "chce mět teplo, teplý radiátor neustále i když venku bylo přes 10C !!!!!!!!!!!!) Nedá se jí vysvětlit, že když je venku přes 10C a v místnosti kolem 20C, že opravdu radiátory nebudou pořád teplé či horké. Topí navíc i el. přímotopem pod prostorovým temostatem, takže je jasné že plyn kotel pak ani nezapne, také x krát vysvětlováno ale je to jako házet hrách na stěnu. Je zcela na palici, úplně prázdná hlava, dementní, ale o to více umíněná a tvrdá jak kámen. Ohřívá na plyn sporáku vodu nebo mléko a jde se ven projít, takže voda apod. vyvaří a valí se dým až naštěstí sepne požární hlásič, několkrát se toto stalo. Nebo zapne všechny plynové plotýnky na sporáku, že si zatopí, až málem hořel odsavač par nebo se přiotrávila. Měl jsem roky smluvně ošetřený nejlevnější plyn za 0,63 Kč/kW, bohužel ukončila SE (Kolibřík) dodávky, nyní vychází topení plynem v RD při naší spotřebě přes 20MWh na 44 000Kč u ČEZ dle nových cen od 31. 12. 2022
Neustálé vydírání, výhružky udáními na Policii ČR nebo městský úřad, linky důvěry poad., kdo to nezažil čeho jsou někteří důchodci schopní, neuvěří. Vydírání i s půjčováním jí mého auta s kterým pak najíždí do sloupků výjezdové brány, protože neumí ani rovně couvat, poskakování s autem a řazení přes zuby dopředu dozadu u výjezdové brány apod. , chudák převodovka a spojka. Již si nahrávám videa s těmito výhružkami a vydíráním, scény se řvaním apod., ale v systému je obecně zakodováno, že starší a ženy jsou ti slabší, takže muži jsou pak takto vydíratelní a šikanovatelní neustálými nesmysly, nepravdami apod. Neustále musím poslouchat nějaké obvinování, že jsem jí vzal česnek, lopatku, brýle, mobil, hrnek atd. atd., které někde odložila ve svém zamčeném bytě....do domova důchodců nechce, (je konfliktní a jistě by se tam servala apod.), a já jsem ve svém domě a stěhovat se nebudu. Je to neuvěřitelný nápor na psychiku a vůbec pohodu dne i spaní, nemůžu ani někdy spát v noci i se špunty v uších trnu, jestli zase nebude dělat cirkus a hysterické scény a vymýšlet si. (šputny v uších nepomůžou proti mlácení dveřmi a mlácení do radiátorů) Mimochodem mě chodí prohrabávat popelnici, když tam vynesu protříděný koš, stejně popelnici přehrabuje a vyhazuje multipack obaly mléko do papíru apod., vysoce trapné se přehrabovat někomu v odpadcích i s ohledm na intimitu apod.
 Remus Muž45  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.11.2021 02:09:21
Pokojová teplota je standartně 22 stupňu. Tak přestaň svojí maminku mučit a přitop jí Ty ubožáku!
 SesKriplojdFlojd
24.11.2021 23:25:33
Bacha na to, takhle často začíná Alzheimer - zkus se o tom pobavit s jejím praktikem. Měl by udělat alespoň základní vyšetření (takový "dotazníkový test" který s ní vyplní). Jako vzhledem k jejímu věku by jí ho měl udělat automaticky při preventivní prohlídce... Pokud jí vyjde zhoršení kognitivních funkcí (a podle tvého popisu se obávám, že vyjde) může ji dál poslat na došetření k neurologovi/psychiatrovi. Nemusíš se bát, že by doktory dokázala obalamutit - ty testy jsou právě tak dělané, aby to nešlo. Bohužel i lidé s těžkou demencí jsou často schopni odcitovat Vergilia v originále, ale zapomenou, že pustili plyn, nechají půl dne maso v zaplé troubě a podobně.I z tohoto důvodu (riziko, že vyhodí dům do vzduchu...) je potřeba tu nemoc diagnostikovat a zaléčit - jednak se dá zpomalit to "blbnutí a zapomínání" ale hlavně se dá řešit to problematické chování (většinou antidepresivy). Do budoucna zauvažovat o umístění do zařízení sociální péče - chápu, že je to obtížé, vzhledem k tomu, že je to tvoje matka, na druhou stranu pokud ti dělá ze života peklo, je to furt lepší než se od ní jen tak odstěhovat a nechat ji svému osudu.
Smajlík  Mudrc obecný
24.11.2021 19:43:37
A teď si představte, kdyby jste bydlel v paneláku, kde máte společné zdi se třema sousedama, a každý si dělá co chce, mlácení do radiátorů, každý den zavzdušněné radiátory, buchot do zdí, mlácení se dveřma, "broušení" nábytků po podlahách, soustávné poťukávání, v celém domě hrůzy=> bordel, žádná informovanost, děravá střecha, neumožnění nahlížení do dokumentace, ve vedení=> neschopný parazit.

To co popisujete vy:

tam bude nejspíš problém vaše tvrdohlavost.
Měl byste se osamostatnit, sehnat si práci, kterou byste byl schopný zvládat pokud máte sociální fobii, něco, kde až tak moc nepřijdete do kontaktu s kolektivem, úklid, vrátní aj s bydlením anebo někde řešit pronájem případně seznámit se s někým, kdo je na tom téměř stejně jako vy, v podobné svízelné životní situaci jak s prací, tak s ubytováním, vzájemně si vypomáhat.
Nejste povinný bydlet s matkou a snášet to co popisujete.
U matky bude, podle popisu se může jednat o nějaký stupeň demence.
Toto vaše "spolužití", "spolubydlení" s matkou nikam nevede, vy jí lezete evidentně na nervy a její soustavné deptání Vás, Vás nikam neposune.
Dlouhodobé přežívání v negativném prostředí spolu s dalšími psychicky narušenými, negativními osobami je stres, tlak, neperspektivní prostředí.
Měl byste řešit sebe, svůj život a ne matku, které můžete pomáhat, ale ve vašem případě je potřeba myslet na sebe a aby se nestalo něco hrozného, kdy uškodíte zase sám sobě, vybouchnete jako sopka.
Jak Vám taky radí Semizar

zpov《《•Z•》》dálí
 edenka
24.11.2021 18:41:45
Nebudu komentovat zbytek, to je na hlavu, ale co se týká té teploty, tak stáří lidi mají jinou termoregulaci a je jim často zima i v těch 20 stupních. V tomto ji vyhov, protože pro ně je to fakt teror, je jim zima.
 Sorayaaa
24.11.2021 18:11:03
A proč se neodstěhuješ?
 Loca Loca Žena98 Kategorie
24.11.2021 17:44:47
No tak si dnes nakonec zavolala rychlou zdravotnickou, že "z té zimy nemocná". Nakonec lékaři z rychlé povídala, že už 4 dny se cítí slabě na srdce, (má nemocné srdce, dále si vyrobila vlastní zbrklostí před pár roky navíc další 2. úraz páteře, kdy zbrkle couvala z jednoho schodku doma a upadla dozadu)Předešlé dny a týdny se vyloženě zapřela, že nic platit navíc (více jak 50% za topení) nebude, že "mě nebude v žádném případě ustupovat". Takže kvůli tomu, než by zaplatila 60% za topení, tak se každý týden se mnou dohadovala, co je a co není už "zima". Jeden týden, že "se nemusí přes den topit, já to nepotřebuju, svítí sluníčko atd." , aby za 14 dní bylo Peklo, že se netopí přes den, ale až v 17hod do rána jen. Vyčítání že mám v patře větší teplo, "teplo stoupá nahoru", přitom je to právě naopak, mám o 1,5C méně, neb mám ještě dřevěná okna a částečně střechu- šikmé stěny-střechu částečně vysypané jako izolací škvárou kdysi. Nechci do domu investovat moc, mám jen 1/2 domu a nervy v kýblu. Jeden týden "mě stačí 19C, přes noc méně", přitom v noci dělá největší bordel a scény, že mrzne, další týden "chci 20C, nebudu mrznout", loni jí nestačilo ani 21,5C, kdy jsem výjmečně dole za ní přišel, šel jsem málem do mdlob z toho vedra. Běžně rodině i mě opakovaně vykládalal, jak "se zimou potí v noci, to je hrůza, co já zkusím, jak mě ten pot štípe, ta sůl, ta zima", pak to začala svádět na cca 10 let statou matraci že ji "žerou mě ty breberky co v matraci žijou" a že jí " nikdo mě nekoupí novou matraci", přitom ji všichni znají, že by koupili matraci a jí by nevyhovovala, protože matraci si každý musí alespon chvíli v prodejně vyzkoušet ale i to není záruka, že se na ní bude dobře spát konkérnímu člověku. Ted zas bude naříkat z nemocnice, že nic nemá "chodím tady jak žebrák v erárním", župan, oblečení atd., přitom si to mohla a měla připravit dopředu. Sanitáře jsem slyšel bokem prohodit, "tohle je na mě moc", když se chystala. Zkátka kdo to nezažil, ani to nemůže pochopit. Jen kolega v práci měl takového tchána, ten chápal. Tož tak.
 Remus
24.11.2021 13:47:03
0/10
Zase bohuzel nic :-(
 Kvetak
24.11.2021 13:13:00
Tyhle situace se nedají vyhrát, jen minimalizovat škody. Ať uděláš cokoli, bude to 'špatně'.
Asi bych se odstěhoval, barák bych řádně pojistil, patro pronajal a vše sledoval už jen z povzálí. Lepší než si nechat kazit každý den a nakonec bouchnout.
 Semizar Muž49 Kategorie
24.11.2021 13:03:16
Tohle dělá s lidmi často alzheimer.
 Van Generator Muž30 Kategorie
24.11.2021 12:30:19
Taková byla kdysi i naše babička.
... Ale! Dle slov těch místních ,,jednodušších lidí" (pohraničí s Rakouskem JH - kdo ví, ten ví) jsme jí mlátili, řvali a nadávali na ní, zabavovali jsme jí důchod, vypínali jsme jí teplou vodu a v zimě jí odstříhávali od topení z kotelny. Pak mamka nechtěla, abychom jí navštěvovali. Vše samozřejmě bylo vycucané z prstů, kdy jediná pravda byla ta, že jí můj taťka vyčítal to, že dělala i přes jaro a léto 24/7 křížali na na elektrickém topení - to ale bylo přeměněno na to odepírání tepla v zimě + nechtěla platit její spotřebu - brání důchodu(i když nám nic nedala).
No a pak jednou po odjezdu rodičů k nám přiběhla taková babičkovská URNA, která k nám vtrhla přímou čarou do baráku... Že jí tři dny neviděli a chtějí jí okamžitě vidět!
Babča tam pak ležela na zemi a že se tři dny nemohla dovolat o pomoc, i když jsme jí ještě ráno viděli... Ale ty babči mi slovně dali no! :-)
Naštěstí se rychle oklepala, kdy ani sanitku nepotřebovala zavolat, že je silná... Tu ale přes její odpor zavolali a v nemocnici si jí nechají na pozorování, a pak s výsledkem, že je zcela zdravá! :-D
.. Pak když přijela, tak nám říkala, že má skutečná kamarádky... Mimochodem jí během té zachrany i okradli, kdy jí zmizeli šperky - ty jsme sebrali samozřejmě my, kdy to krátce i řešila policie.
Pak se začala i sebepoškozovat, ale...
... Naštěstí jí pak místní babičky poradili, ať se odstěhuje, že jí jinak utrápíme, tak šla do DD, čehož po chvíli litovala.. Pak na nás ještě zavolala sociálku a zničila vztahy mezi mou a rodinou bratra mé matky.
Nakonec jsme se za levno vystěhovali, protože nám jakožto středočechům ehmmm - tedy ,,Pražákům" hrozil mezi místními takový ,,pogrom", kdy nám místní už i zapálili dodávku s hospodou, kdy ten kriminalista co to vyšetřoval byl známí místních. Takže ještě málem otec skončil ve vězení a celkové vyšetřování zpackal, i když měl stopy na dlani - vyšlapaná cestička ve sněhu.
Nooo.. A babča jako svědek naší tyranie proti nám! :-)
 Sir Nobody Muž29 Kategorie
24.11.2021 11:57:35
Zkus to, za to nic nedáš. Pije (alkohol)?
 Odpočinek Muž52 Kategorie
24.11.2021 11:32:49
Odpočinek: Matka je výtečná herečka, kdo jí nezná, řekl by učiněný anděl. Podle příznaků má max lehkou demenci, absolutně si nic nepamatuje déle než pár minut nebo to překroutí, je těžké rozeznat, že to nedělá schválně, neb neustále šikanuje a obvinuje mě, nikdo jiný už s ní v domě nebývá, každý je rád, že je od ní dál z rodiny. Neustále obvolává rodinu a stěžuje si na mě, to samé před nějakými pár roky dělala švagrové, pomluvy, spory zkrátka Peklo. Pozoruje sousedův dům důchodců, že se jim nekouří s komína, čili začala tvrdit že topí elektřinou a že je levnější jak plyn a že budeme taky topit elektřinou apod. Bere obědy z velkokuchyně, které bych nejedl, nadává na ně , že jí je špatně, a stejně je znovu bere, vhodila mě jednou jejich bramborák, neopatrně jsem jej snědl, no a cítil jsem ho pak ještě dva dny, jak se mě ten hnus, pachut vrací do pusy, hlavně že jsou prý levné za 65Kč .... Stěžuje si jak nemůže téměř chodit a pak jí vidím běhat za slepicemi na zahradě.
 Remus
24.11.2021 11:28:32
Ták přesně proto nebydlím s maminkou, ale ve svém, jinde. Prostě ponorka.

S láskou to nemá nic společného, maminku mám rád a právě proto si chci zachovat vřelý vztah.
 zhruba asi tak
24.11.2021 11:19:47
A přesně proto nemám dětí, aby z nich nevyrostli takoví hajzli.

Jinak dobrej fake, aspoň doufám.
Smajlík  leafroller Muž73 Kategorie
24.11.2021 11:13:36
Zajdi za jejím praktickým lékařem, ať ji nechá vyšetřit psychiatrem - stařecká demence není nadávka ale nemoc, a něco málo se s ní dělat dá.
 Odpočinek Muž52 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk