Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1197938, vloženo 21.06.2022 10:30:42 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Strach z maturity
Ahojky,
maturuji až příští rok, ale i tak mám z toho velký strach a stres. Mívám kvůli myšlenkám na maturitu depky a psychické zhroucení, obávám se, že to nezvládnu nebo spíš se strachuju z toho, že je toho na mě moc. Dneska se mi zdálo i o ústních zkouškách, že jsem šla úplně nenaučená na zkoušky.

Měl to někdo takhle taky, nebo můžu se z toho nějak dostat? Nějaké rady prosím?
 BlackieAdel Žena18 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.06.2022 02:18:24
Máš rok času a 3 pokusy a stresuješ se???
 sadsad
22.06.2022 20:39:07
Zaprvé, máš rok času. Začni si pečlivě připravovat maturitní otázky a věci, které pak využiješ při svaťáku. Tím jak se budeš víc a víc připravovat se ti úzkost rapidně sníží (vyzkoušeno).
Pokud místo stresovaní zapojíš i akci, máš hodně velkou pravděpodobnost že to zvladneš, neboj :)
 mk420 Muž18 Kategorie
21.06.2022 18:27:29
Uč se a třeba se nech od někoho přezkoušet ať máš větší jistotu. Ze své zkušenosti můžu říct, že zkoušející se ti u ústní části budou snažit pomáhat a navíc to můžeš okecávat, takže to ve výsledku takový stres není. Já sám jsem to dal a to jsem sociofobik, takže se uč a buď v klidu (pokud to půjde).
Smajlík  TenMajkl Muž32 Kategorie
21.06.2022 17:51:08
Jinak samozřejmě že čím dřív se začneš učit a vypracovávat otázky, tím líp. Když začneš už v září, tak to zandáš všechno bez sebemenšího problému.
 420kockopesoff Muž18 Kategorie
21.06.2022 17:49:39
Nemáš se vůbec čeho bát. U maturitní zkoušky je překvapivě nejtěžší didaktický test. Sice né pro mě, ale když už to někdo nedal, tak to právě nedal z didakťáku z češtiny. Přitom didakťák z češtiny je neskutečně lehkej, stačí jenom pořádně číst a vnímat text. Reálně jsem se na to neučil, ani jsem na doučování nechodil a dal jsem to. Didakťák z angličtiny je taky hrozně lehkej. Slohovky jsou o něco těžší, ale dokud se budeš držet tématu a nebudeš tam vyloženě psát nějaký úplný random sračky, tak to dáš.
Ústní zkoušky se sice zdají jako peklo (15 minut mluvení), ale opravdu to není tak těžký. Většina lidí z mojí třídy uměli docela hovno, včetně mě a všichni jsme to dali. Než jsem si vytáh první otázku, tak mi bylo špatně, na zvracení, připadalo mi že jsem uměl úplný nic a pak když jsem si to vytáhnul, tak mi došlo že to vlastně docela umím. Ono na tom potítku když máš tu jednu otázku, tak se soustředíš jenom na ní a na nic jiného, takže na ten papír vybleješ i to, na co by jsi si normálně nevzpomněla.
Takže se neboj, máš na to ještě rok. Já se na maturitu začal učit někdy dva měsíce předem, s tím že jsem si dělal velký přestávky a pak jsem to doháněl poslední týden. Ale samozřejmě, musíš se na to podívat a naučit se to (né úplně všechno, ale prostě nějak naučit) jinak je jasný že to nedáš. Ale hele, já jsem někdo kdo absolutně nenávidí se učit něco co mě nebaví, měl jsem se naučit něco přes 60 otázek a vzládnul jsem to.
Navíc ti učitelé třeba i když se mi přes ty čtyři roky zdáli přísní atd. , tak u maturity mi hrozně pomáhali. Nezapomeň že oni CHTĚJÍ abys tu maturitu dala. Takže oni se budou snažit jak jenom můžou abys to dala.

Takže závěr: nemít z toho zbytečně strach, ale zase to nepodceňovat. Když se začneš učit 3 měsíce před začátkem, tak to dáš úplně v klidu. Ono by to šlo i za 14 dní, ale zase učit se 24/7 není úplně příjemný :D

Btw. jestli se ti nechtějí číst knížky z češtiny, tak je ani číst nemusíš. Rozbory z internetu úplně stačí. Nebo se můžeš podívat na filmy.
 420kockopesoff Muž18 Kategorie
21.06.2022 15:52:08
Je potřebné, snažit se naučit zvládat stres. Tady je odkaz na jeden soubor

http://www.kostka-skola.cz/archiv/soubor/KOSTKA-72798-techniky-zvladani-stresu.pdf

Je potřeba si učivo nějak rozdělit, např. na "základní " část a na ostatní části.
"Základní" část je část učiva (z každé otázky) kterou je nutné umět, aby člověk dostal 4.
Tedy je potřeba si to rozdělit a začít se učit to "základní".
Jakmile se z každé otázky naučíš tu "základní" část, tak pak postupně budeš klidnější a pak se míra tvého stresu bude snižovat a zvýší se celkově efektivnost tvého učení.
Po určité době učení je potřebné, udělat si svoje vlastní zkušební testy doma (za stejných podmínek, jako budou testy ve škole).
Měla by sis přestat "vsugerovávat", že se to učivo nenaučíš, ale naopak by sis měla vsugerovávat, že si to učení dobře rozplánuješ a že se budeš učit pravidelně a že se to všechno stihneš naučit.
 leonardo da vinci Muž43 Kategorie
21.06.2022 15:17:38
Paní Mráčková
No horší věci přijít můžou a nemusí a tak či tak si myslím, že je laskavost a pochopení na místě. Maturitu za ni nikdo neudělá. To je fakt.
Ale opravdu si myslíte, že ji nějak namotivuje to, když jí řeknete, že jsou daleko horší věci... počkej za pár let. To mi nepřijde logické. Tady ta tough love... Myslím si, že jste to fakt nezažila sama v životě. A v tomhle smyslu ho měla tvrdej...
Myslíte si, že každej vidí život vaší perspektivou? Že to, co vy hodnotíte jako nenáročné, tak musí hodnotit i ostatní. Tak to není. Každej jsme jinej, každej máme jinou výbavu... Mít pro druhý pochopení znamená si přiznat, že sami nejsme na všechno největší odborníci. A sama uznáte, že tvrdit, že jste na všechno odborník, by byl klam.
Vaše realita je tvrdá. Přeju vám, abyste potkala v životě lidi, kteří vám ukáží, že život není boj.
 vdcs
21.06.2022 15:14:34
Někdo kdo se z toho hroutí už rok předem, většinou bývá velký stresař. Sama jsem taková, tak vím o čem mluvím. Co jí jiného pomůže, než jen zachovat klid a učit se ? Nic jiného. Musí to zvládnout sama. A já věřím, že to zvládne, ale musí být v pohodě prostě. :D To je za mě asi nejlepší způsob, jak dosáhnout toho, čeho chcete. :D Nebo máte lepšejší návod na štěstí ? Hrotit každé větší zkoušky v životě, nic nepřinese. Musíme se nadechnout a zaplout do učiva. Jo vlastně pozitivní myšlení také pomáhá :-)
Pro autorku: Zkus ještě zákon přitažlivosti, někomu též pomůže. Říkej si v hlavě, že to prostě uděláš a musíš tomu věřit :-) Musíš v sebe věřit. Sebedůvěra je důležitá v životě. Musíme ji posilovat, překonávat se.
 Paní Mráčková Žena21 Kategorie
21.06.2022 15:09:25
vdcs: Laskavost u vás asi znamená mazání medu kolem huby a žití v pohádkách. Jenom jí říkám, jaká je realita. Nikdo ji za ručičku vodit nebude a když se z toho hroutí už rok předem.. Bude to pravděpodobně stresařka.
 Paní Mráčková Žena21 Kategorie
21.06.2022 15:08:02
vdcs: Já jenom chci, aby to děvče bylo silné, protože bude muset v životě řešit i jiné věci, škola ještě není tak moc vážná věc. Dospělý život je pak o něčem jiném, proto jsem na ni apelovala, aby se uklidnila, že přijdou možná ještě horší věci a proto musí zachovat klid :D Rozhodně si nemyslím, že bych byla mimo. I já sama jsem měla obavy z maturity, jenže pak si člověk musí říct, že to až tak hrozné není. :-) A věřím, že slečna je chytrá holka. A maturita opravdu není něco extra těžkého, co by jiní nedokázali, když se dostatečně připraví. To jen asi vy nechápete moje řádky a dál už s vámi o tom nebudu diskutovat.
Smajlík  Paní Mráčková Žena21 Kategorie
21.06.2022 14:54:07
Paní Mráčková je mimo. Vychází z nějakého vlastního traumatu. Sama nepoznala, co je laskavost, a tak ji ani nemůže poslat ani dál. To, že máš nějaký pocity obavy ohledně maturity, neznemená do, že bys nemohla překonávat další povinnosti v životě.

Zajímalo by mě, co Paní Mráčková dělá. Podle jejího vyjadřování bych tipovala nějakou pozici na výsluní.
 vdcs
21.06.2022 14:20:41
Raději vnímej život, co ti utíká před očima, moc se na to neupínej, 18 ti bude jen jednou za život. Abys pak nelitovala toho, že jsi celý ten rok proseděla u učebnic. Na maturitu se stačí učit tak půl roku předem. Pak bys to měla zvládat s přehledem. Já se učila na maturitu jenom 3 dny, ale já se učila v průběhu těch 4 let a mám dobrou paměť, takže jsem na to nepotřebovala nijak extra moc času. Ale ze mě si příklad raději neber. :D
 Paní Mráčková Žena21 Kategorie
21.06.2022 14:17:30
Tak když už se hroutíš z maturity, co teprve po maturitě ? Myslíš, že tím pro tebe povinnosti skončí ? Musíš se naučit ten stres nějak zvládat, jinak to budeš mít v životě těžké. A neboj, maturitu už má dnes kde jaký blbeček. Je to prostě lehké, kdo by to nedal.
 Paní Mráčková Žena21 Kategorie
21.06.2022 13:10:01
Je to pochopitelné. Může to pramenit z toho, že toho v tuhle chvíli ještě tolik neumíš. Máš strach z neznámýho.
Myslím, že by bylo fajn se začít připravovat brzo. Prostě postupně. Tím získáš trochu pevnou půdu pod nohama.

A vždycky, když by se to nakonec nepovedlo, tak to jde opakovat. A celkově nejde o život...
 vdcs
21.06.2022 12:10:58
Je to pro tebe nové a neznámé, tak je v pořádku se bát. Není ale vůbec třeba, aby tě to ochromilo. Celý další školní rok se na maturitu budete ve škole připravovat, tak stačí, když to budeš dělat poctivě, a bude to dobrý. Právě kvůli těm nervům a tak se tomu říká zkouška dospělosti...
 tralanka
21.06.2022 11:33:36
Mně přijde úplně úchylný tenhle stres kolem matury. Jako do jisté míry je to přirozené i zdravé, ale šílet už rok před, to je na hlavu.
Co chceš dělat potom? Pokud půjdeš na VŠ, co budeš dělat tam? Já si před nástupem na výšku říkala, že na zkoušky toho snad nebude víc, než k maturitě a je.
Takže se uklidni, člověk zvládne hodně. Mně pomáhá, když se bojím opakovat si, že nejsem žádný béčko, že všechno zvládnu. Opakuju si to cestou k zubaři, na zkoušku... Je to blbost, ale funguje to :-).
 Belinda
21.06.2022 10:48:40
Ahojky, určitě nejsi v tomhle sama, maturovala jsem letos a měla jsem též takové pocity, že je toho moc, že se to nestihnu všechno naučit a podobně. Vzhledem k tomu, že máš ještě ten rok čas, tak doporučuji si všechny ty otázky buď už od někoho sehnat vypracovane a nebo si je postupně během roku vypracovat sama, tak abys měla jistotu, že jsi připravena a pak už se jen učit. Co hodně pomůže, je přečíst všechny ty knížky na češtinu, ušetří ti to spoustu práce :)
Co se týče té samotné zkoušky, tak je to podle mě z velké části o tom, jaké budeš mít štěstí na otázku, ale pokud sis je všechny alespoň pořádně prošla, tak to nemůže dopadnout špatně. :)
A hlavně, teď jsou prázdniny, tak si je pořádně užij a nestresuj se zbytečně moc dopředu :)
Smajlík  Mesicek007 Žena18 Kategorie
21.06.2022 10:38:00
Zkus poznat nějaké lidi, kteří měli stejný pocit jako ty a dali to čím více, tím lépe a poslouchej jejich příběhy o tom, že to skutečně není tak těžké, jak se zdá. Snad nikdo neuměl vše ani já. =)
 Katedra psychologie Muž22 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk