Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1197996, vloženo 22.06.2022 10:44:59 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Kde byla pravda?
Chci Vám popsat mojí jednu životní etapu, když jsem chodil na střední školu a chci se zeptat na Váš názor, kde byla pravda. Do dneška se mi to pořád vrací a vidím v tom příčinu mojí deprese.

Chodil jsem na střední školu, první ročník OK dobrý známky, v druhém ročníku na mě přišla něco jako puberťácká krize, začal jsem flákat hodně věcí, učení a začal mít pocit, že se musím od ostatních odlišit a být jiný, hledal sám sebe, rodiče jsem měl v mnoha ohledech za špatné, jejich život mi připadal moc obyčejný atd. Ve škole začaly přicházet špatné známky, učení mě přestávalo bavit, rodiče to samozřejmě štvalo a začali na mě vyvíjet nátlak, ať se víc učím, dělám úkoly atd. prakticky běžná situace. Já věděl, že bych se měl učit atd. jenže pod tím nátlakem mi nějak nic nešlo, protože už to byl stres, hádky s rodiči atd. gradovalo to, stupňovalo se to. S rodiči jsem se chtěl domluvit, řekl jsem jim, ať mi dají víc klidu a svobody a že se začnu učit sám a dělat úkoly atd. Byly jsme domluvený na třeba jednom týdnu, že mě prostě nechají, jenže oni svojí domluvu nikdy nedodrželi, uběhl den dva a už: udělal jsi úkoly? učil ses? Co známky atd. Pro mě jen další stres, protože za ty dva dny jsem prostě nemohl udělat žádný větší pokrok. Další snahy se domluvit opět padli ze strany rodičů, potřeboval jsem klid, byl ve stresu skoro pořád, chtěl jsem svůj prospěch napravit, ale ve stresu nešlo nic, rodiče mi ani nevěřili, že to myslím vážně, pro ně jsem se jenom flákal, neměli ve mě žádnou důvěru, nedali mi ten klid, který jsem od nich chtěl, bylo to pro mě těžké, někdo po mě pořád něco chtěl, ale ani mi nevěřil a byl jsem pořád pod palbou a nátlakem, vše skončilo depresí.

A teď mě zajímá Váš názor, kde byla pravda? Rodiče měli špatný přístup nebo já? Taky na Vás byly rodiče tak nátlakový? Ty moje byly opravdu hrozně.
 NC-NJ Muž26 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.06.2022 05:31:13
NC-NJ: tak ten můj souhlas patřil tomu co napsali uhel a Rozalie. Myslím že na tom je dost pravdy. (Všechny příspěvky jež ti tu napsala uživatelka uhel jsou dle mne trefné). To že máš právo na důchod nezpochybnuji - ani si neodvažuji posuzovat zda jsi či nejsi schopen chodit do práce. To musíš vědět ty nejlíp. Jen mi opravdu přijde zvláštní, že v jednu chvíli tu radíš ostatním jak mají žít, v druhé tu brečíš jak je ti špatně, ale na snahu ti pomoci reaguješ odsuzováním toho čím se ti ostatní snaží pomoci. To tě člověk pak má chuť poslat do pr..le. (ale třeba takhle reaguješ jen na mne nevím)
 Petrz
22.06.2022 20:50:53
palenka69: Ani nevíš, jak mě to všechno štve. Jakmile budu zdravý, tak mám alespoň naději, že se ze všeho poučím a budu si opravdu vážit života. Já už mám za sebou takové útrapy a špatné zkušenosti, že to ve mě něco zanechalo, rány, šrámy na duši. Člověka to změní.

Soraya: Hele teď zrovna je mi dost blbě, jde na mě migréna. Zavolám mu až to přijde vhod.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 20:42:05
NC-NJ, jo, někdy to opravdu nejde. Rodičům se to vysvětluje dost blbě.

Už jsi zavolal tomu doktorovi kvůli lokti?
 Sorayaaa
22.06.2022 20:23:37
Verim, ze to nemas jednoduche, dej si svuj cas a bude ti lepe
zivot mas pred sebou, neohlizej se za minulosti a divej se dopredu. To zvladnes!
Smajlík  palenka69 Muž18 Kategorie
22.06.2022 20:09:15
Soraya: Jj bylo to tak, samozřejmě že člověk je v situaci, kdy může vše vlastní vůli ovlivnit a udělat vše dobře, ale ty negativní okolnosti, vnější okolnosti můžou být příliš tíživé a člověk je potom moc slabý a bezbranný. Potom je otázka, jak to přesně pojmout. Nikdo není robot, aby vše udělal každou vteřinu, vše nejlépe, jak v danou chvíli jde. Lidí prostě dělají chyby a mají chyby.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 20:05:32
Respektive já na ten "extra" čas pohlížím tak, abych ho využil co nejlépe na rekonvalescenci, uzdravení a mohl jít brzy pracovat.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 20:02:23
Ta odpověď je zřejmě jednoduchá. Kdybys fungoval sám, tak by rodiče nemuseli pořád vyvíjet tlak. Chyba byla samozřejmě na tvé straně.
 Soraya Žena85 Kategorie
22.06.2022 19:43:40
Izumi Miyako: Ať jsem napsal, co jsem napsal, komu jsem napsal, ať to vypadá, jak to vypadá, tak můj stav zdravotní-psychický je dlouhodobě hodně mizerný. Když mám pár lepších dní a dokážu něco udělat, tak to ze mě hned nedělá schopného člověka. Samozřejmě vždy si to rád představuji všechno líp a třeba i přeháním, ale realita mi pak vždy dá za pravdu, že jsem na tom velice mizerně a špatně, pohybuji se na hodně nestabilní hraně, rozhodně nejsem v žádném normálním stavu, je to bizarní, extrémní, několik lepších dní je jako kapka v moři v mém celkovém katastrálním stavu. Kdybych se z toho dokázal rychle dostat, dejme tomu za 14 dní a cítil se stabilně v pohodě, tak hned rozesílám e-maily na firmy a připravuji se na pohovor. Jenže to tak jednoduché není, navíc ten tenisový loket, to nevím, to bude asi na dlouho. Svůj "extra" čas se snažím využít nejlíp, jak dovedu, ale nikdy člověk neudělá všechno na 100% každý den. Když tu něco píši, tak mi to pomáhá. Nedá se pořád něco dusit v sobě.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 18:28:24
NC-NJ: No lůza...

Jeden právník v jedné poradně říkal, že ID je dobrá vůle ostatních.

Znám příkladem jednu holku mého věku, co bere ID na úzkosti a OCD... prostě psychické problémy. Hraje si na náctiletou princezničku a nedávno za peníze danových poplatníků byla ve Francii na výletě. Chápu, že třeba u pasu by dělat nemohla, ale klidně by mohla se živit zakázkovým šitím. Protože je velmi šikovná švadlena. Když to tak vezmu, mohla by šít třeba pro nějaký salón svatební a plesové šaty na míru.

Nebo v Brně žije jeden kluk, co jezdí po různých akcí, na různé meetingy a má dobré kontakty. Jezdí tam poloprofesionálně fotit. Samozřejmě bere (tuším, že plný) ID, nikdy nepracoval. A zase. Co mu brání v tom, že by to měl jako zaměstání? Epilepsii může dostat u švédského stolu bez ohledu na to jestli je zaměstanec nebo ne.

To jen příkladem.

Ale nemusím ti snad vysvětlovat, jak to vypadá z venčí.


Za svůj život jsem poznala hodně lidí, co brali ID jakoby na psychické problémy a užívali si života. Vymetali různé akce a brali to jako samozřejmost. A to nemluvím o jedné holce, co dělá jak je těžce imobilní na vozíku a má na svém FB fotky, jak tancuje na akcích.

Hele, že to třeba ty konkrétně máš oprávněně a nezneužíváš, neznamená, že plno invalidných důchodců kolem tebe ne a lidé, když to vidí, na ně pak nemají pifku.
Smajlík  Izumi Miyako Žena32 Kategorie
22.06.2022 17:19:27
Tady se to zase zvrhlo. ID bych tady netahal. Souhlasím s Izumi, že jsou lidé, kteří mají plný id a plné fotky fb, jak lyžují v alpách, jsou u moře, víkend na kole alá 200km v kuse a já, co nikdy nebyl dál než v Olomouci, nedokážu nic z toho, co ti plně invalidní ano, nemám nic. Nicm. u mě je problém ten, že já ten id zároveň nechci, neboť to na osobní rovině beru jako ponížení. Vlastně jsem kolikrát dost váhal, jestli zažádat, nebo ne.. Na jednu stranu bych zažádal a kdybych něco dostal, strašně moc by mi to pomohlo. Kdybych nedostal nic, o to adresněji bych začal být alergický na ty "přátelé" na fb, co mají trojku důchod a žijí normální život. Na třetí stranu bych se strašně styděl a proto je lepší pro mě jej nemít. Ale taky to měním každý týden, ten pohled na to.
Myslím si, že zakladatel zpovědi to má stejně, jako já. Akorát zažádal a má to. Ale rozhodně si to neužívá, rozhodně to nezneužívá a snaží se dostat z těch sra*ek, ve kterých tady svým způsobem jsme všichni. Kdybych já kdysi zažádal a třeba id měl, byl bych na tom úplně stejně, jako zakladatel zpovědi. Tedy nějaké stanoviska o zneužívání jsou úplně mimo mísu, když se navzájem neznáme. Něco jiného je, když jsem byl 5x v léčebně, tam jsem nabral plný "fb" přátel, se kterými jsem sporadicky v kontaktu a vidím, že žijí cca v pohodě, do léčebny chodí proto, že se blíží kontrola důchodu a mnohdy ani ty léky neberou. Jedna trojkařka důchodkyně mi nabízela, jak jsem na fb dal nějaký šílený příspěvěk, že zemřu, že mi prodá léky, protože je nebere, ale musí je vyzvedávat, protože je to sledované. A psychiatrovi musí vykládat litanie, aby měla ten ID.
Izumi, Tobě přeji hodně štěstí, ať Ti to výjde. Trápíš se strašně, ještě nemocné dítě, kdo jiný by to (do háje) měl dostat, když ne Ty..

Držme se a buďme na sebe hodní, vždyť jsme na jedné lodi!
Smajlík  smutný-člověk Muž31 Kategorie
22.06.2022 17:13:45
Hele, vypadá to, ze to zajebali. Ale to neznamena, ze se nesnazili byt temi nejlepsimi rodici jakymi dovedli.

Měl jsi narocne obdobi, hledal ses a potrebovals podporu, pochopení, duveru,uklidneni. Mozna ze kdyby se ti toho dostalo, vysekal by ses z toho sam a nezabredaval bys do pocitu, ze za nic nestojis, zes zklamal... Ale uz je to davno pryč a za tebou. Setres to ze sebe a zacni nanovo. Minulost uz te ovlivnovat nebude. Ted jsi tady sam za sebe, tak ukaz, co v tobě je. Uvnitr tusis, ze je toho hodně, a ve skutečnosti je toho jeste mnohem vic.
Smajlík  Teq
22.06.2022 17:03:23
Ani jsem nechtěl.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 17:02:32
Izumi Miyako: No vidíš a já jsem zrovna člověk, který by se propadnul hanbou, kdyby tohle měl nějak zneužívat. To nejde, já prostě nejsem žádný sráč, parazit nebo tak něco. Můj mindset je jednoznačně plnohodnotný normální život, poctivý a zodpovědný přístup k životu. Na práci se těším, ale když jsem měl dlouho depresi, tak to nešlo a ani teď to nejde. Nikdy nechci žít jako nějaká lůza.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 16:49:56
Vlastně s ID je to u nás vtipné.

Pokud seš mladý, nikdy si nepracoval, máš velkou šanci, že ho dostaneš.

Jestli si už pracoval, tak ti ho často nedají.

Se Smutným člověkem jsme se nedávno bavili o tom, že mladí lidé, kteří jsou spíše líní a neochotní, berou ID a mají Facebook plný fotek z různých akcí. Nemůžou chodit do práce, ale lyžovat v Alpách můžou?

Známý z Mostu sám řekl, že mu dali ID "aby neotravoval", když mu nic není dobré. Tedy bere podstatě ID na nechuť.

Pamatuješ si na ten hezký výčet mých zdravotních potíží? Hodlám si zažádat o ID. Co myslíš, dostanu ho? Byla bych ráda, kdyby ano. Ale vůbec bych se nedivila, kdyby mi zamítli žádost.

Pokud se tak stane, vyvěsím ti to tu veřejně. Hezky černé na bílém potvrzené od úřadu.

Hele, ono v naší zemi máš ohledně toho kolikrát dosti ujeté případy.
 Izumi Miyako Žena32 Kategorie
22.06.2022 16:35:49
NC: jaké máš vlastně problémy, že nemůžeš pracovat?
 Koralina
22.06.2022 16:31:55
Petrz: Právě proto se nedá brát vůbec nic vážně, co tu kdo napíše, zdejší texty jsou ovlivněný různým rozpoložení zdejších často "problémových přispěvatelů". Tvoje reakce mi přišla naopak dobrá, já reagoval na ty ostatní. Můj stav - dlouhodobě velmi špatný, to je ten problém. Chronické problémy, vše se line od deprese. Člověk který je zaběhnutý v životě tohle nepochopí. Takže ať si tu zdejší "lůza" píše co chce. Na invalidní důchod mám nárok, jinak bych ho nedostal. Neznám žádnou možnost jak to obejít nebo to zneužít. Že něco takového někdo píše je úsměvné. Možná mě to štve, protože chci chodit do práce, ale k čemu to je, když mi to zatím stav věcí neumožňuje. Tady prostě zdejší moji kritici vůbec nechápou mojí situaci ani jak nad tím uvažuji. Upřímně do práce bych šel hned - nemůžu. Zkus zaběhnout maraton se zlomenou nohou a zjistíš, že to prostě nejde. Chtít něco nestačí, musíš být ve stavu, který to umožňuje.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 16:04:25
NC-NJ: Já to vnímám tak že ode mne radu slyšet nechceš. Kdykoli ti odpovím reaguješ tím že recept na šťastný život vlastně znáš a že na tom tak špatně nejsi. Pak tu založíš dalších pět témat kdy píšeš o tom jak jsi v pr**li. Ok. Respektuji to. Ale ptal ses na názor zdali rodiče nesou odpovědnost za tvou depresi. Ano tvý rodiče nesou část odpovědnosti za její vznik. Ale z toho jak se tu prezentujes to za sebe vnímám tak, že nyní už je to jen tvá odpovědnost.

Toť vše.
 Petrz
22.06.2022 15:28:59
Tak proč mě řešíte? Žijte si svoje životy ne... Tady je to od toho, aby ze sebe člověk něco dostal a zpovídal se. To přesně dělám a Vy mi tu akorát něco předhazujete, přitom o mě vůbec nic nevíte. Z toho, co jsem napsal fakt nemůžete vědět přesně v jakém jsem stavu a jestli můžu nebo nemůžu pracovat. Ale evidentně už sem chodit nebudu, chci se zpovídat, ale realita je taková, že je tu slušně toxické prostředí a zástup lidí jako jste Vy. Kteří ztrácí čas tím, že řeší život někoho jiného. Tak hodně štěstí, příště si můžete vyhlédnout někoho jiného.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 15:19:17
ty zavri zobak! Vse si tady na sebe napraskal sam!!! Cele dny tady spamujes a jeste se pak vztekas! Slibil si ze nam das pokoj tak zavri zobak ty a predstan tady dene psat pet zpovedi! Zlata dv!!!!
Smajlík  Sam zavri zobak
22.06.2022 15:16:35
Jojo stačí den-dva na zpovědnici něco napsat a najednou o mě všichni všechno ví a mají mě přečteného. Že se tomu nedivím. Tady mě řeší akorát sorta totálních ubožáků, kteří se tváří jako hrozní pracanti s dokonalým životem a mě mají za nějakého lenocha, který má neprávem invalidní důchod. O mé pracovní schopnosti nebo neschopnosti nevíte vůbec nic ani nemůže vědět, takže zavřete zobák.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 15:15:38
souhlasim s Callcentrum nabírá ty vytriskas duchod uplne na vsechno a jeste tady budes dene psat jak jsi na dne. Dej se do kupy!!!
Smajlík  Jsi flakac
22.06.2022 15:09:52
Nějaký e-maily jsem někomu poslal, ale ne na jméno Kristýna, takže nevím o čem mluvíš. Možná se za mě někdo vydával nebo ty se vydáváš za někoho jiného? Nevím, je mi to jedno.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 15:09:24
Ty si na ten tvůj slavný tenisový loket vyvřískáš invalidní důchod a parkovací místo pro hendikepované k tomu :D

To je fakt sranda toto.
Smajlík  Callcentrum nabírá
22.06.2022 15:06:20
podle me nejsi o nic vetsi fnukna nez DV. Vsichni nadavate na ostatni ze neco nedali, neumoznili...ale ku va takto zivot nefunguje. Co si neudelas sam nemas. ten zivot si zijest ty, tak se snaz.
 Gopnik
22.06.2022 15:04:08
Takhle přesně mluví člověk, který má svůj život v problémech a ventiluje si to na někým jiným. Takže začni řešit svoje problémy. Pro mě jsi jenom ubožák.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 15:00:52
Kristýnko: Víš Kristýnko zdání klame. Kdybys byla v mé situaci a prošla sis tím čím já, tak bys poznala pravé peklíčko a pochopila bys, co to znamená být neschopný. Asi jsi vůbec nečetla, co jsem tu psal, do práce se těším a brzy půjdu a mám tenisový loket na který se dávají neschopenky, takže o co ti jde. Jsi ubožák.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 14:49:16
Podívej se, jak rychle přiléhavě a obratně odpovídáš, takto se nevyjadřuje plně invalidní jedinec. Dávky zneužíváš a tady je toho důkaz. Taky jsi mi napsal dost mailů ze kterých jde poznat, že nejsi invalidní v plném rozsahu. Škoda, že Tě neznám osobně. Dals bych podnět na okresní správu sociálního zabezpečení ať tě důkladně prošetří. O důchod bys přišel a do práce musel! Pak bys neměl čas celé dny zde psát své hlouposti jak DV.
Smajlík  Kristýna111
22.06.2022 14:47:40
Tady se vždycky někdo přiřítí, někoho odsoudí a určitě ten člověk je ve všem úplná jednička. To si pište. A bude Vám to tvrdit.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 14:45:57
Jojo Kristýnko, za to tvůj život je úplně dokonalý viď.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 14:43:01
Kristýna111: Seš úplně mimo, nic z toho co píšeš není pravda. Hlavně že mě přesně znáš...
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 14:39:27
Jsi tady pořád. Neříkej, že do práce bys nemohl? Když zneužíváš sociální dávky tak se tím aspoň nechlub! Jsi orientovaný, normoforický, pracovně schopný jen neuvěřitelně líný. A jak řekl Adler, lenost schovaná za nemocí je největší podvod! Máš čas na tyto téze, šup pracovat!
Smajlík  Kristýna111
22.06.2022 14:36:05
Izumi Miyako: Proto je nejlepší mít na tyto lidi nějakou obranu. Vždycky se najde nějaký člověk, který do tebe bude šťourat a řešit tvůj život a předhazovat negativní věci. Ve skutečnosti takový člověk má svých problémů dost a měl by začít u sebe. Já na tyto lidí teď reaguji, ale určitě je lepší ignorance. Tak pro příště :-)
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 14:32:20
Kristýna111: Nejsem tu pořád.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 14:31:56
NC-NJ: Hele tak je to vždycky. Potýkám se s tím už léta. Ať už šlo o chování rodičů ke mně nebo ohledně prožívání mateřství či hledání práce. Vždycky tě někdo odsoudí. Jde jen o to, jak velká část lidí to z celkového počtu bude.

Já na to kolikrát zakládám diskuze a reakce těch lidí jsou občas fakt vtipné, když pak nastanou situace jako: "Člověk na vozíku může přeci skočit do vody pro tonoucího." A obrátíš-li pohled na osoby v příběhu: "Člověk na vozíku, by se rozhodně neměl pokoušet někoho zachraňovat tím, že pro něj skočí do vody." Tedy, pokud ten příběh bude vyprávět ten vozíčkář, lidé se na něho sesypou a budou ho kritizovat. Bude-li to vyprávět třeba svědek a ptát se, jestli vozíčkář měl nebo neměl skočit, budou lidé kritizovat svědka, že jako upadl. Přeci to po člověku na vozíku nemůže chtít.
Smajlík  Izumi Miyako Žena32 Kategorie
22.06.2022 14:28:54
Ty už jsi horší, než diamond vampire. Máš hodně času na vymýšlení nesmyslů, najdi si práci. A nevymlouvej se, že nemůžeš, protože můžeš. Tady jsi pořád!
Smajlík  Kristýna111
22.06.2022 14:21:12
Izumi Miyako: Nechci potvrzení, ale některé reakce jsou prostě trochu mimo... Odsoudit někoho je tak strašně jednoduché, můžu hned teď ukázat prstem na kohokoliv a říkat v čem je špatný.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 14:12:44
NC-NJ: Snažíš se vyrovnat s minulostí tím, že chceš potvrzení od lidi.

To ti však nikdo nedá.

I kdyby tvoji rodiče byli nakrásně ti, kteří chybovali, tak jakmile seš dospělý, je to podle lidí vždycky jenom tvoje vina.
 Izumi Miyako Žena32 Kategorie
22.06.2022 14:10:48
Od rodičů jsem chtěl jenom volnou ruku a klid, asi nechápali, že jsem byl v pořád větším stresu a ten jejích nátlak už ničemu nepomáhal, jenom vše bylo horší.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 14:08:51
That holka: A udělal bys ty úkoly včas?

Samozřejmě že jo. Ty si myslíš, že když neuděláš 1 úkol včas, že tě hned vyhodí ze školy? Však já měl spolužáky, kteří byly ještě větší flákači a úkoly dávali na třetí, čtvrtý termín a mezitím dostaly několikrát za 5. Hlavní bylo vše odevzdat.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 13:56:20
To je co za odpověď?
Smajlík  That girl
22.06.2022 13:55:54
smutný člověk: Netrápí mě to ani mě to neničí, snažím se vyrovnat se svojí minulostí, to je vše. Mám pocit, že jsem svojí minulost zbytečně zadupal. Je dobré si to občas připomenout, co má člověk za sebou, jaké to mělo důsledky apod. Když ti někdo napíše, že ze 100% nemá smysl řešit minulost, tak je to opět jen černobílý pohled na život.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 13:49:26
That holka: Jo tak ty úkoly, samozřejmě jich bylo dost, větší, menší. Některé měly být do týdne, 14 dní atd. I když jsem to neplnil poctivě, tak jsem se to snažil alespoň vše zapisovat a mít přehled. Když jste ve stresu, že je toho na Vás prostě moc, pak je vše těžké. Chtěl jsem se domluvit s rodiči ať mi dají volnou ruku, delší dobu, taky jsem argumentoval třeba, že zbývá třeba několik měsíců do vysvědčení a toho času je spousta. Rodiče mi stejně nevěřili a nedali mi klid, pořád řešili každý úkol, známku atd. Já byl v nekonečném stresu jenom. Nedokázal jsem si oddechnout ani na chvilku.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 13:49:12
Nc: Ale přemýšlej si, o čem chceš. Ale když to podáváš, že se tím trápíš a jak Tě to ničí, je opravdu nejlepší rada vykašlat se na to a už se k tomu nevracet, když je to událost stará 10 let..

Detailní rozbory ad psycholog, kde to bude mít nějakou formu a strukturu a nedostaneš se tím bádání ještě do větších peripetií, než jsi teď.

My tady s Tebou empaticky otevřeme toto Tvé téma a Tobě se vyrojí dalších pět podtémat.. A na každé z nich bude zpověď, kde se zase něco najde. Má to smysl? Nemá, neboť to nejde terapeuticky uchopit.
Smajlík  smutný-člověk Muž31 Kategorie
22.06.2022 13:43:52
smutný člověk: Máš pravdu, smutné je spíš to, že člověk si už nemůže dovolit třeba jenom přemýšlet, mít pár horších dní, udělat nějakou chybu apod.

Když čtu zdejší příspěvky, tak mám pocit, že jsou tu samý velcí pracanti a neomylní lidé, kteří přitom chodí ztrácet čas sem na zpovědnici a sami to předhazují druhým, že ho tu ztrácí... :D

Já z toho mám srandu, tady by se dalo vymyslet spoustu různých přirovnání a výroků.

Třeba: Káže vodu, pije víno.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 13:40:14
A udělal bys ty úkoly včas?
 That girl
22.06.2022 13:37:09
Ahoj, neřešil bych v 26 letech, na čí straně byla chyba někde v dospívání. Už s tím nic neuděláš a je to mrhání energie. Navíc Ti zde nikdo neopoví, Tvá verze nemusí korespondovat s realitou, verzi od rodičů neznáme.

Neplýtval bych energií a díval se dopředu.
Smajlík  smutný-člověk Muž31 Kategorie
22.06.2022 13:29:45
Hodislava: Takže mi chceš říct, že za všechny problémy v životě si člověk může sám ze 100%? To by bylo moc jednoduché ne? Můžeme se shodnout třeba na 90% nebo 99%. A pokud jde o děti/nezletilé, tak tam to procento je mnohem nižší, zvlášť když jde o dysfunkční rodinu. Takže mi klidně dál pište, že je všechno jenom a jenom moje vina, proč ne. Ale přijde mi to hloupé a jednoduché uvažování. Život prostě není černobílý.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 13:14:27
Problém byl u tebe i u rodičů

Takže v podstatě chceš, abychom potvrdili, že si za to nemůžeš sám .....
 Hodislava Žena42 Kategorie
22.06.2022 13:09:28
Kdyby někdo jiný napsal stejnou zpověď a já bych na to reagoval, tak bych napsal třeba: Problém byl u tebe i u rodičů, zkus se z toho poučit a příště buď víc zodpovědný. Něco takového.

Ale já to čtu vesměs souzení, nějaký předsudky apod. Když píšu zpověď, tak chci nějaké kvalitní reakce. To je tak těžký napsat něco pozitivního a ne jenom druhé hned odsoudit a napsat, že jsou špatný? To umí každý...

Jak se říká: Podle sebe soudím tebe.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 12:35:02
*suprové
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 12:34:06
NC-NJ - jistě... přeji ti tedy hezký zbytek dne.
 uhel
22.06.2022 12:33:36
Víte já se ptal na Váš názor, ale Vy se tu do mě strefujete a přitom mě vůbec neznáte :D Docela hloupé. Popsal jsem tu nějakou minulou situaci, od té doby jsem se změnil a nějak vyvinul, takže je vtipný číst ty odsuzující řeči. Sám o sobě vím, jaký jsem, takže nepotřebuji tohle číst. Vy jste mojí zpověď pojali jako možnost si na někom vylít svoje špatné životy, které jsou ovšem surové, takže hurá do toho, gratuluji :D
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 12:31:37
Pochopitelně že tvoje problémy mohou všichni ti okolo. Dokonce i ti, kteří by si dovolil tvrdit opak, tzn. že si za to můžeš sám. Ti asi nejvíc.
Smajlík  Hodislava Žena42 Kategorie
22.06.2022 12:25:37
Vůl jsi ty!!!! NIkdo jiný za nic nemůže....
 fimisek
22.06.2022 12:22:53
uhel: Nechceš mi pomoct, jenom mi vnutit svoje názory a říct, že všechno dělám špatně. Proč asi? Tvůj dokonalý život, jak ho zde líčíš bude mít nějaké trhliny, tak si to přiznej a nepiš nám tu, jak máš dokonalý život a pak ještě musíš trapně někoho o něčem přesvědčovat a poučovat...
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 12:20:01
No moji rodiče byli a jsou experti na kognitivní disonance.

Bylo to takové to: "Měj na vysvědčení (velmi) dobré známky, abys mohl jít ke kravám kydat hnůj".

Takže kolikrát tlačili do učení. Moc jsem to nechápala. Proč bych se měla snažit, když rodiče nechtějí, aby ze mně něco bylo?

Na stání u pasu nepotřebuji vyznamenání na vysvědčení od shora dolů.
 Izumi Miyako Žena32 Kategorie
22.06.2022 12:18:19
Těžko říct kde byla chyba. Ty si měl ve škole na úkoly čas týden? My je museli kolikrát nosit hned další den a bylo jich několik, záleželo, kdy bude ten předmět, ale několikrát týdně byl
Připomnělo mi to, jak jsem si nechtěla jako malá čistit zuby. Rodiče mě nutili, e jak na mě nedohlédli nečistila jsem si je. A kdo mohl za mě smažené zuby? Já nebo rodiče?
 Koralina
22.06.2022 12:17:49
":D ... mne si ukradnuty ... bud cely zivot sragora, ktory je loser len za to ze mu "druhi ublizuju" :D :D :D ... podla mna si trápny ..."

Tak proč mě řešíš? :D Potřebuješ se nad někým povýšit hm? Kdo něco takového může napsat? Netřeba dodávat, mám jasnou představu, slaboch, co kryje svoje slabosti drsnými řečmi, ty znám, takových je všude dost... Však hej...
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 12:13:47
NC-NJ - já ti třeba upřímně chci pomoct. Jenže ty nejsi schopný ani ochotný se zamyslet nad něčím co ti nehraje do karet. A nejsem jeden z těch lidí, co by ti chtěl dávat rady a přitom sám žil životem se kterým je nespokojený. Kdybych dneska zemřela, tak zemřu šťastná a nebudu ničeho litovat (že jsem něco udělala/neudělala/nestihla) a kolik lidí tohle může upřímně říct? Řekla bych že moc ne. A nemysli si, že k tomuhle nevedly žádné překážky či těžkosti a že jsem měla v životě všechno zadarmo - ani náhodou.

Jak by sis vlastně takovou pomoc představoval? Že tě budeme litovat jak si to měl a máš těžký? Nebo že ti budeme psát že za všechno špatné můžou lidi kolem tebe nebo jiné okolnosti?

Nepřijde ti vlastně ani trochu zvláštní, že se ptáš na naše názory na něco, lidi ti tu slušně a smysluplně řeknou co si o tom myslí a najednou je v nás chyba a jsme ti špatní?
 uhel
22.06.2022 12:13:19
mrnoone: Tak ten tvůj přístup schvaluji, taky bych šel do práce v bolestech a dělal na 100%, akorát je fakt rozdíl, když máš třeba depresi, chronické závažnější problémy a když tě chytne občas nějaká bolest jednou za čas. Když nechápeš tenhle rozdíl, pak mě nemůžeš soudit. Akorát se mi ukazuje, že sem opět chodí partička lidí, která bez větší snahy pochopit situaci druhého člověka, si spíš radši do někoho kopne, odsoudí někoho a napíše, jak ten člověk všechno dělá špatně a má všechno špatně nastavené. Však pohoda, pište si co chcete, máte na to právo.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 12:08:19
:D ... mne si ukradnuty ... bud cely zivot sragora, ktory je loser len za to ze mu "druhi ublizuju" :D :D :D ... podla mna si trápny ... pozri kamo, nemusis mat mercedes a vilu ... bud najlepsou verziou sameho seba, hoci by si len dokladal tovar v tescu ... aspon podla toho zijem ja
Smajlík  mrnoone
22.06.2022 11:54:38
Hele lidi já pochopil jednu věc, existuje nějaká upřímná snaha pomoct a napsat něco povzbudivého a pak jsou 1) hloupé rady, souzení typu: 2) Podle sebe soudím tebe, 3) poučování atd. Věřte mi, že 2) a 3) už něco vypovídá o Vás, není to už moc konstruktivní a akorát si představujete, že by se každý měl zachovat podle toho, jak si myslíte Vy. Chcete radit, soudit nebo poučovat? Je v tom rozdíl.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 11:40:58
NC-NJ - chtěla jsem napsat něco, čím bych ti třeba mohla pomoct (ať se to nezdá, snažím se o to celou dobu a myslím to s tebou dobře), ale pak přišla tvoje věta:

"Myslím, že mě moc soudíte. Chyba bude spíš u Vás."

:D Jistě, jistě, kde jinde by mohla být chyba než v ostatních? :) Jestli to stále nevidíš a odmítáš vidět, tak asi vážně není o čem. Každopádně je trochu zvláštní ptát se na názor ostatních a pak když se ti názory nelíbí začít kolem sebe kopat, tak se příště neptej na názor když na to očividně máš svůj pohled a odmítáš se byť jen zamyslet nad tím, že by to mohlo být jinak.
 uhel
22.06.2022 11:33:32
preboha,

ty si jak frajerka mojho brata :) uplne primitivnu vysoku skolu robi 7 rokov :D nemyslitelne .. proste sa jej nechce ani trochu posnazit na skole, ani ist makat ... ale tiez ked daco tak som len pocul o jej uzkosti tlakoch na hrudi a blbostiach :D ... hej no, ja som vcera s tlakmi na hrudi a krcmi v bruchu urobil v praci plan na viac ako 100% :) a o tom to v zivote je ... ci si chlap alebo sragora :)
Smajlík  mrnoone
22.06.2022 11:28:50
Myslím, že mě moc soudíte. Chyba bude spíš u Vás.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 11:28:19
Tehdy to byla - dle mne - chyba i rodičů. Jinak souhlasím s většinou toho, co je napsáno níže.
 Petrz
22.06.2022 11:25:48
uhel: Předsevzetí se nedají brát moc vážně, většina lidí si je dá a už ví, že to nedodrží. Je to spíš nějaký symbol, že se chtějí snažit a něco zlepšit. Život není černobílý jsou lepší a horší dny, ale pokud mě na základě mých horších dní hned soudíš, tak není o čem a myslím, že nic nechápeš.
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 11:22:00
Rozálie: Ono spíš šlo o to, že jsem byl ve věčném stresu a v takovém stavu už se nedá moc snažit a něco dělat. Pro mě bylo řešení spíš únik od reality, přišla prokrastinace, demotivace apod. To, že rodiče nebyly schopný mi věřit ani dodržet jednoduchou dohodu mi taky nepřidalo.

Je to ubohé se vymlouvat na ostatní, ale nějaké přičinění lidí kolem je vždy, to se nedá popřít. K minulosti se nemá smysl vracet, ale mě se tam pořád vrací myšlenky a hledám nějaké vysvětlení a pochopení, proč věci byly takové jaké byly a snažím se třeba odpustit i sám sobě
 NC-NJ Muž26 Kategorie
22.06.2022 11:19:15
Dáš si předsevzetí, že už sem nebudeš nic psát. Stejně sem píšeš a když ti to lidi připomenou je to jenom "předsevzetí se nebere vážně". Myslím že takhle by to dopadlo i s tou školou. Navíc, kdyby to nebyli rodiče bylo by to zase něco jiného co může za to jaký jsi.
 uhel
22.06.2022 11:13:10
Já si myslím, že by si s tím stejně nic neudělal. Z toho co píšeš je jasné, že ty nikdy za nic nemůžeš to všechno deprese, tenisový loket, rodiče... Až se naučíš přijímat odpovědnost za svůj život a za své chování, tak potom se teprve někam posuneš.
 uhel
22.06.2022 11:09:49
A opravdu bys začal sám? Zatím bohužel tvé příspěvky moc nevypadají na to, že máš disciplínu a pevnou vůli.
Takže otázka je taková: Pokud si dáš nějaký cíl (něco se naučit, udělat něco pro zdraví, o víkendu si uklidit byt, nachodit 3km za den....prostě cokoli), splníš to? Pokud umíš s čistým svědomím říct, že ano, tak máš pravdu ty.
Pokud ale tušíš, že dokud není nejhůř, tak se nedokážeš přinutit, tak měli pravdu rodiče. Pro rodiče je hodně smutné vidět své dítě, že má talent a potenciál něco dokázat, ale nezvládá nebo nechce jej využít. Stejně jako ty jsi měl stres z nich, oni měli stres z tebe.
Jinak ještě, tohle je běžná situace v mnoha rodinách, netřeba se tím zpětně zaobírat. Je to pořád lepší, než kdyby jim tvůj osud byl lhostejný.
 Rozálie
22.06.2022 11:08:20
rodičia na mňa neboli nátlakoví nikdy, ale ja som nikdy nebol rozmaznane neschopne decko, ktorému sa nechce učiť ;-)
Smajlík  mrnoonePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk