Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1198020, vloženo 22.06.2022 18:31:56 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Těžce nemocní rodiče a co s nimi
Mám rodiče, je jim 77 let. Naše vztahy byly celý život složité. Posledních asi 20 let se začali chovat zvláštně, ale co jsem se dozvěděl od svého bratra, za poslední měsíce to poněkud vygradovalo. Já se s nimi poslední dobou nestýkám. Vysvětlím níže proč. Nevím, co s nimi dále dělat, jestli se tedy vůbec něco dá dělat, mám strach, aby třeba neprovedli nějakou pitomost, co mi říkal bratr, mají k tomu dost silné sklony.
Moji rodiče byli takoví zajímaví z mého pohledu odjakživa, takoví výstřednější, občas mívali zajímavé názory... Nevím, prostě jsem cítil, že jsou trochu jiní než ti ostatní. Takoví trochu podivíni. Postupem času ztratili všechny své přátele. Podrobnosti nevím, žil jsem od 14ti let jinde, jen jsem je občas navštěvoval. Velký zlom nastal když zůstali oba sami doma v důchodu. Když jsem k nim přicházel já nebo můj bratr na návštěvu, stále častěji to končilo tím, že na nás začínali bezdůvodně křičet nebo se s námi hádat kvůli blbostem. Nebo nám doslova diktovali, co máme a nemáme dělat, s kým máme žít, s kým se stýkat, kde máme pracovat apod., a když jsem si dovolil oponovat, že mám jiný názor, začali na nás křičet, že jestli to neuděláme po jejich, ať jim tam nelezeme. Bylo mi už tehdy jasné, že je to začátek něčeho... Asi konce našich návštěv, neměl jsem na to nervy.
Tak jsem před časem tyto návštěvy omezil tak jednou za dva měsíce na dvacet minut, déle se to nedalo. Pak jsem si třeba našel přítelkyni, manželku. Ze začátku to mělo vždycky stejný scénář. Moje manželka mi ze začátku vyčítala, proč ke svým starým rodičům nechci chodit, tak jsem jí to vysvětloval, že oni vypadají ze začátku v pohodě, pak se jim něco urodí v hlavě a skončí to velkou nenávistí. No, tak jsme tam prvních pár let občas zašli. Pak mi rodiče po pár měsících volali, že se tam mám zastavit bez manželky. Bylo mi jasné, co bude následovat. Něco z toho, co jim řekla, jim utkvělo v paměti, oni si to v hlavě všelijak překroutili a otočili to proti ní. Takže párkrát mi do telefonu začali cpát nějaké nesmysly, třeba že jim moje manželka tvrdila, že veškerý náš majetek přepíše na svého syna a rovněž i jejich majetek - no nesmysly. A že zajdou za právníkem, aby to vyřešil. K tomu všemu začali mou manželku bezdůvodně urážet jako že vždycky si najdu ženskou z nějakého toho nejhoršího bahna. Nevím, co tím mají na mysli, moje manželka je oblastní vedoucí jednoho obchodního řetězce. Takže nechodil jsem tam několik let vůbec, zhruba před rokem jsem tam byl na dvacet minut a od té doby jsem se rozhodl, že už tam asi nebudu chodit doživotně. Nejsem zvědavý na jejich arogantní chování, aby na mě skoro v padesáti řvali jak na malýho haranta a jednali se mnou jako s kusem hadru, který je musí poslouchat.
Druhá kapitola jejich problému je v tom (řeknu to jak mi to řekli oni), že prý je odposlouchávají sousedi ze všech stran, nabourávají se jim do počítače, do telefonů, no prostě je všude pronásledují. Když dělali nad nimi v bytě rekonstrukci, tak prý umístili všude mikrofony, odposlouchávají je přes zapnutou televizi, soused naproti zase nosil domů nějaké drahé odposlechové aparatury, tak se otec naštval a podal na ně trestní oznámení. Na policii pochopili asi o co jde a naštěstí se tím vůbec nezabývali. Po cestě domů si otec šel koupit další fantasmagorickou knihu od Dänikena. Zná je všechny nazpaměť, dosud mu neunikla žádná.
Na panelákových papundeklových dveřích mají asi šest zámků, každý jiný, včetně elektronických na otisky prstů. Z bytu vychází jen jeden z nich, ten druhý musí být doma a přesto se jim prý doma ztrácí věci, hlavně prý paměťové karty, pevné přenosné disky, DVD apod. Na bratra prý řvali, že jim to tam krade.
A vrchol všeho je, co se děje poslední dobou. Prý u nich byl někdo, kdo jim prodal za bůhvíkolik tisíc nějakou krabičku, pomocí níž se prý měří elektromagnetické záření v bytě. Bratr tam šel zrovna na návštěvu, když mu matka volala, aby tam nechodil, že krabička naměřila v předsíni vysoké hodnoty, takže oni nemohou ani na záchod a musí doma čůrat v kuchyni do sklenice. Ten někdo jim pak ještě prodal nějaké aluminiové čepice s anténami, které mají doma nosit a prý je doma opravdu nosí a sundávají si je jen na noc. Prý je tam ozařují a zdravotně ničí ti sousedi.
Vůbec nikomu nevěří a když jim řekneme něco, co nechtějí slyšet, tak na nás začínají řvát.

Na závěr poslední věc, kterou zařídila moje matka.
Skoro celý svůj život jsem bydlel v bytě, ve kterém kdysi bydleli moji prarodiče (její rodiče). Bohužel oba zemřeli, když jsem byl ještě malý, takže byt se musel napsat na matku a tak to i zůstalo. Když jsem se seznámil se svou manželkou, koupili jsme si před časem společně dům na okraji Prahy, který jsme pronajímali, abychom nemuseli být v práci denně 16 hodin jako doposud. Moje matka nás z bytu vyhnala, že prý když má moje manželka barák, tak si máme jít bydlet tam a že máme opustit její byt, ve kterém nikdy nebydlela, v privatizaci jsem ho zaplatil já a komplet rekonstrukci také. A ještě mi nařídila, abych se z bytu laskavě odhlásil. Po třiceti osmi letech, co jsem tam byl. A mému bratrovi nařídila, aby se tam nastěhoval, jinak že ten byt prodá a peníze dá na dobročinné účely. Takže bratr opustil pronajatý byt a stěhuje se tam. Když řekl, že tam nepůjde, že je to vlastně můj byt, okamžitě řev.
A jejich byt, ve kterém bydlí oni, který měl původně dostat bratr (já od nich nic nechci, jen to, co jsem si zaplatil) prý také půjde na dobročinné účely, když bratr (38 let) nebude poslouchat.

Jsme všichni okolo z celé situace nešťastní a nevíme co dál dělat. Byli jsme u právničky, rozebírali jsme zbavení svéprávnosti. Prý bychom byli ustaveni opatrovníky. To si nedovedu představit, že bychom se o ně starali a oni nás u toho uráželi.
Oni si prý připadají psychicky zcela v pohodě, jen všichni okolo jsou prý kreténi, včetně doktorů.
 F200 Muž47  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
24.06.2022 11:13:38
Kontaktovala bych jejich obvodní lékařku a zkusila se s ní poradit. Nikoho jiného, na jehož názor by mohli dát, neznáš? Co dobrý psycholog? Když ne pro přímou komunikaci a nimi, tak byste s ním mohli promluvit alespoň vy - jejich synové. Možná bych to nějak zkusila i stylem, že jim věříš a chápeš je. A teprve pak to začít postupně po malých krůčcích regulovat.
Dost lidí je na stáří poněkud zvláštních, můj děda si zase pouštěl do bytu úplně kohokoliv, klidně cizí lidi, napůjčoval jim peníze, uvařil kafe a vůbec mu to nepřišlo divné. Vykradli ho a on to udělal podruhé. Koupil si kuchyňské náčiní za 15 tisíc a přitom si doma vařil maximálně polívku z pytlíku. Celý život byl dobrák a na stáří se to přehouplo do této extrémní naivity. Naštěstí pro nás byl ale hodný na všechny včetně nás. Nakonec jsme si ho nastěhovali s rodiči k nám a strávil u nás poslední 4 roky života.
A moji rodiče teď mají mezi 60-70 a začínají taky s chováním "Uděláš to a to, nebo...tě vydědíme, budeš muset vrátit, co jsme ti kdy dali atd. A taky jsou to poměrně extrémní požadavky (týkají se rozvodu, počtu dětí, mého zaměstnání atd. ).
Držím palce, chápu, jak je to těžké. Je dobře, že jste na to aspoň s bráchou dva a radíte se i dál.
Smajlík  Neela
23.06.2022 11:23:27
Mam podobne ridice v tom, ze si mysli ze budou jednat s dospelym potomkem jako s hadrem. Tak jsem se v 18 odstehovat od nich a temez 30 let drzim komunikaci na minimalni urovni. Oni nikdy problem nepriznaji, vnoucata jsou jim putna.
Sve rodice nezmenis, nerozumim tve a bratrove zavislosti na jejich majetku. Ve svem veku by jste meli byt ekonomicky nezavisly a netancit jak porouci. V tve roli bych s rodici styk uplne utnul a dedictvi neresil. Za pocuchame nervy a nesvary s partnery to nestoji, pokud si rodice nechteji nechat pomoc tak to respektuj (se vsemi nasledky pro ne).
 sunka
22.06.2022 21:16:29
Semizar: Dobrovolně je dostat na psychiatrii se asi nepodaří. Nebo nevím jak to udělat. Tuším jen kam asi chodí k obvoďákovi. Prý matce její doktorka řekla, že je paranoidní a ona na to doma všem řekla, že je doktorka asi nějaká kráva. To mi říkal před týdnem bratr. Takže to, že nebudou spolupracovat, je téměř jisté. Sami sobě nebezpeční asi nebudou, jinak sami všechno ostatní zvládají bez problémů. Právnička nám v krátké konzultaci řekla, že bratr ať se nastěhuje do toho bytu, což ho nijak nepoškodí, spíše naopak a já s ním uzavřu u notáře dohodu co koho bude po smrti rodičů bez ohledu na jakoukoliv jejich závěť. A mám tedy zkusit vyhledat tu jejich obvoďačku a promluvit si s ní?
 F200
22.06.2022 20:57:14
Když pro ně chceš něco udělat, domluv se s bratrem a zkuste je dostat na psychiatrii. Je možné, že při správné medikaci budou jen lehce excentričtí a snesitelní. Ale když nebudou spolupracovat, jen to zhorší stávající situaci.
V případě že budou sami sobě nebezpeční, mohou mít nařízenou ústavní péči i bez zbavení svéprávnosti, ale tohle všechno prober s právníky a lékaři.
 Semizar Muž49 Kategorie
22.06.2022 20:37:25
Nic.. Sorry
 KvetakPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk