Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1203148, vloženo 20.09.2022 19:00:43 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Proc vysokoskolaci nejezdi na Erasmus?
Treba v moji tride na gymplu - z triceti lidi sli na vysku skoro vsichni, na Erasmus jeli jen tri. Ted studuji technickou skolu a ze stovek lidi v rocniku nevyjelo vic nez deset lidi. Co jsem slysel od kamaradu, tak na humanitnich skolach to neni o moc lepsi - a tam to chapu jeste min.

Podle me to neni tim, ze si to studenti nemuzou dovolit - vetsina studentu ktere znam jsou stredni az vyssi stredni trida a stipendium 600 Eur mesicne bohate pokryje rozdily v nakladech oproti Cesku.

Proc si myslite, ze to tak je? Fakt mi to nejde do hlavy, prijde mi to jako zahozena prilezitost.
 Homo Erasmus E-MAIL: neplatny@email.cz  Muž24  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.09.2022 02:39:30
Nevím jak ostatní, ale já jsem nevyjel jednoduše proto, že jsem, a to každý o mě dobře ví, proti cestování zaujatý, cizí země mě nezajímají a na nějaké cizince nejsem vůbec zvědavej.
Mi je dobře v tom mem zaprděném českém rybníčku. Ale pokavaď ty cestovat chceš, tvé pravo na erasmus plně podporuji;-)
Smajlík  PretorianCZ Muž28 Kategorie
20.09.2022 23:20:47
Vis, google ti vsechny informace neprinese.
 Kvetak
20.09.2022 21:53:27
Kdo je trochu schopnější, tak při studiu na vysoké už pracuje. Na částečný úvazek, nebo OSVČ. A neodjede na půl roku někam pryč.

Případně už mají nějaký trvalejší vztah, někteří i rodinu. Někdy je problém jazyková vybavenost, která není nijak úžasná (na to žít v místě, kde se česky fakt nedomluví).
 Tommik
20.09.2022 21:09:18
Protože se tam jenom chlastá, nic se tam člověk nenaučí a zbytečně to prodlouží už tak dlouhé studium. Všichni erasmaci, kteří přijížděli k nám, měli vždycky nějaké úlevy a výhody, prakticky nemuseli dělat nic, ale na párty zašli vždycky. To zase já taky, nejsem žádný suchar, ale chlastat v cizí zemi za 3x více peněz mi neláká. Předměty se většinou neuznávají a většina studentů má při VŠ brigády, aby měli nějaké peníze, osobně neznám jediného erasmáka, který by při studiu v zahraničí pracoval, všichni si spíše museli našetřit, protože to stipendium ani náhodou nestačí pro pobyt v západní Evropě.
 Důvody
20.09.2022 20:29:13
Kvetak:
Sam si mimo, chces videt vypis z uctu?

https://studujvesvete.cvut.cz/moznosti-vycestovani/vyjed-na-erasmus-s-cvut/financni-podmin - ky-pro-erasmus/ -
Smajlík  Homo Erasmus
20.09.2022 20:16:02
Jsou lini.
A ty jsi mimo. Stipendium neni 600EUR.
 Kvetak
20.09.2022 20:14:26
Ulice a ulice: Tohle mě docela pobavilo. Ptá se na důvody, tak je píšu. Nejsem extrovert. Nemám ráda večírky a ráda někdy zůstávám jen sama se svými myšlenkami. Nikdy jsem netvrdila, že jsem na Erasmu byla, ale co si budeme povídat, tohle jsou opravdu nejčastější důvody proč nevyjet. :-D Změna není zlo, to jsou kecy zakomplexovaných lidí. Žiješ právě tehdy, když poznáváš všechno krásné, co ti život může nabídnout, ne když se srabácky schováváš do kouta. Taky se bojím změn, ale je to nejhorší mindset, co člověk může mít, takže se snažím vždycky překonat. :-D
 Nic
20.09.2022 19:46:30
Nic: máš sebenenávistný smradlavý extrovertní způsob myšlení. Naprav se.
Komfortní zóna je dobro. Změna je zlo a zdržuje člověka od života. Přestaň být mrtvý zaživa, začni žít.
 Ulice a ulice
20.09.2022 19:43:47
Většinou je to o strachu vyjít z komfortní zóny. Někdo se bojí opustit zázemí, kde má jistoty. Někdo je hodně vázaný na rodiče nebo partnera a má problém se osamostatnit, případně má strach, že ho opustí partner a po dlouhé době na něho zapomenou i kamarádi. Je zbytečné se bát, ale stejně těžké je udělat v životě tak radikální změnu, tak se hledají výmluvy, proč to nejde, ne důvody, proč by to bylo dobré.
 Nic
20.09.2022 19:41:33
Ulice a ulice: no vidíš, tolik cnostných lidí. Já jsem na Erasmu také nevyužil. :-)
 Alda
20.09.2022 19:27:03
To je mimochodem další nemoc Zpovědnice - ten zdejší zvyk zastávat se schopných lidí.
 Ulice a ulice
20.09.2022 19:25:21
Alda: proč ty pro líčení pozitivních vlastností vybíráš taková slova, že to pak vypadá, jako by to byly negativní vlastnosti? Jsi demagog?
Tak já ta tvá slova přeložím do češtiny:
lenost = mají rádi život
žádné ambice = nemají čas na hovadiny, mají svého programu dost
nesamostatnost = jsou slušní, nejsou to žádní namachrovaní drsňáci lživě vydávající nezvládané věci za zvládané
bídné jazykové znalosti = jsou to správní Češi, ne multikulturní pozéři
 Ulice a ulice
20.09.2022 19:19:51
Jezdí ti co chtějí, těch důvodů proč nejet může být víc. Ne každý si troufne, někomu se třeba nechce, nutná je jazyková vybavenost (ne všude se mluví anglicky), může tím dojít k prodloužení studia...
 Jackie Stewart Muž24 Kategorie
20.09.2022 19:19:30
Protože vysokoškolské studium je peklo a člověk se ho chce co nejdřív zbavit. Prodloužit si ho Erasmem znamená oddálit konec toho pekla. Navíc by tam člověk byl mezi neznámejma lidma, musel by mluvit cizím jazykem apod. A do toho ještě studovat. Vůbec by si pobyt v té zemi neužil.
 Ulice a ulice
20.09.2022 19:18:32
Peníze, lenost, žádné ambice, nesamostatnost, bídné jazykové znalosti, strach z návaznosti předmětů, pro angličtináře nejsou volná místa. Kamarád umí francouzsky a dostal se v pohodě, před lety.
 AldaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk