Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1203185, vloženo 21.09.2022 11:08:17 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Vztah
Co byste si mysleli o takovém vztahu?

- mladý muž (něco málo po třicítce), který měl pár vztahů, dlouhodobějšího charakteru, pochází z rodiny, kde je všechno v pořádku (možná nějaké maličkosti, všude se něco najde), ale jinak soudržná rodina s dobrými vztahy. Dost svéhlavý člověk, který dával city najevo v předchozím vztahu málo, v nynějším je dává najevo tak normálně.

- mladá žena (něco málo po třicítce), která měla pár vztahů, krátkodobějšího charakteru, pochází z rodiny, kde nejsou v pořádku ani ty nejzákladnější vztahy (ale ona je jediná, která to tak vnímá). Taky svéhlavá, má více zkušeností v životě než ten muž, ale pokud jde o vztahy, tak to neměla moc dobré. City najevo umí dát (ale dle rodinného vzorce, jen opravdu minimálně), ale uměla by to i lépe, kdyby se cítila víc "komfortně" (není myšleno materiálně). Osoba, která neměla v životě skoro žádné základní jistoty (spíše vztahové, materiálno neřešila, ale měla vše potřebné a i něco navíc si troufnu tvrdit), přesto nestrádala, protože byl vychována skromně a v tom, že má málo, i přesto, že věděla, že má materiálně dost (pouze citové, psychické strádání).


Tito dva se přes spoustu zajímavých okolností dali dohromady a teď ta žena blbne a přesto, že má opět vše, stále citově strádá, i když by asi neměla mít důvod. Hlavně se jí nechce na nic čekat a pomalu vidí svou budoucnost bez toho partnera, vídá se s někým dalším, ale nepočítá s tím, že by musela jít ze vztahu do vztahu.


I přesto, že ona cítí, že vztahu nedává vše, protože nedokáže asi ani přijmout ty city toho muže, ten muž tvrdí, že mu nic nechybí. Ta žena je na základě více životních zkušeností více akční, ale vedle toho muže necítí, že by se mohla nějak rozvíjet a žít víc naplno. Ten muž zná jen jeden způsob života (jako ze šablony) a i když má sny, není moc proaktivní.


Má tento vztah z dlouhodobého hlediska šanci na úspěch? Děti nemají.
 ineska Žena  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.09.2022 15:48:14
Uz jste ve skutecnosti rozesli, ale jeste sis to nedokazala v hlave pripustit.
 Kvetak
21.09.2022 14:29:18
,,Nechce si neustále vyčítat jaká je, chce se přijmout a být schopná se mít ráda taková jaká je... "

To je dnes populární, ale bohužel celkem krátkozraký trend. Extrémní případ: má si zloděj nebo vrah taky nevyčítat jaký je?
Nechci na tebe být zlá a moralizovat, opravdu se snažím s tebou soucítit, ale nezapomeň, že jsi osoba, která podvádí člověka, o kterém tvrdí, že ho miluje. Ubližuješ člověku, který by pro tebe udělal všechno. To opravdu není něco, co by sis měla odpouštět. Neříkám že jsi zlý člověk, protože to občas nezvládneš a podlehneš svým pocitům. Ale v momentě kdy začneš sebe chlácholit že za to vlastně nemůžeš, že nechceš ubližovat (ale vědomě to děláš) a že tě ostatní musí přijímat takovou jaká jsi i přesto že jim ubližuješ, máš slušně našlápnuto k tomu se tím zlým člověkem stát.
Co takhle tento mindset: Nejsem zlý člověk, ale mé chování ano. Přijímám sebe takovou jaká jsem, ale ne svoje zlé chování. Budu sobě odpouštět, když "zhřeším", ale nebudu utíkat před vědomím, že to co jsem udělala, bylo zlé.
Smajlík  Jindřiška
21.09.2022 14:19:21
ineska: No je fajn, že si to uvědomuje a chce to změnit, ale někdy to jde hrozně těžko, protože ze dne na den nezměníš něco, co na tebe dřív působilo několik let. A někdy to může být prostě už v tobě, že nejsi schopna těch vážných, dlouhodobých vztahů. Pak je otázka, jestli to prostě radši nemít tak, jak to cítíš (přirozeně) a najít si někoho rovnoceného k tomu. Kdo to vidí stejně. Že prostě spolu budete, ale že to bude takové otevřené (nic si neslibovat, nic moc dlouhodobě neplánovat a tak). Ono totiž člověka celkem sebere, když do toho vztahu dává svůj čas, energii, city, peníze s tím, že to bude už napořád a ten druhý mu do toho hodí po nějaké době vidle, i když to předem věděl, že to na dlouho není.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
21.09.2022 14:12:15
Frank Drebin: Díky za upřesnění. Asi to tak bude. Ale rozhodně jí to není lhostejné. Nechce být taková. Ale změnit to je pro ni těžké. Nechce si neustále vyčítat jaká je, chce se přijmout a být schopná se mít ráda taková jaká je, zároveň si přeje stabilní vztah a být co nejlepší partnerkou. Jenže nejde to naučit, když se v tom motají ty pocity. Ale ubližovat kvůli tomu partnerovi rozhodně nechce a jako vyčůranost, jak to tu někdo popsal bych to neviděla.
 ineska
21.09.2022 14:05:17
ineska: Jako možná to bude znít blbě, protože ta holka (asi ty), za to vlastně možná ani nemůže. Něco je samozřejmě genetika, ale dost je to i tom prostředí, ve kterém člověk vyrůstá, o těch vzorech, kdy člověk hlavně od rodičů odkoukává a přejímá ty vzorce chování a přijímá je de facto za vlastní.

Takže když nějaké dítě rodiče dlouhodobě mlátí, tak to pak přijme, jako že je to vlastně při výchově normální a pak sám bude své dítě s velkou pravděpodobností buď mlátit nebo se těm dětem nebude láskyplně věnovat.

Z toho, co popisuješ, mi vychází, že ta holka neměla moc dobré základy a neumí si de facto ten vážný vztah udržet. Možná že ujíždí na momentálních citech a pocitech, ale nějaká stabilita a klid jí nic moc neříká. S někým takovým je pak těžké něco budovat a vyhlížet společnou budoucnost.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
21.09.2022 13:51:39
Frank Drebin: Můžeš být konkrétnější?

fimisek: proč je podle tebe vyčůraná a on hloupý?
 ineska
21.09.2022 13:23:53
Nic z toho, co jsi o nich napsala v prvních dvou odstavcích, neříká nic o tom, jaký budou mít vztah. Nic z toho nemá na vztah vliv.
Co se týká druhých dvou odstavců, je z nich jasné, že ta žena trvalejší vztah mít nechce. Nejspíš na to není ještě připravená.
 leafroller Muž26 Kategorie
21.09.2022 12:57:47
Ona bude asi dost vyčůraná, on hloupý, že s takovou ženskou ztrácí čas. Ona za to nestojí - měl by si najít jinou. Nezmění se ani jeden z nich.
 fimisek
21.09.2022 12:57:15
S takovou ženou bych na druhé rande už nešel. Možná ani na to první, kdybych se tohle dozvěděl ještě před ním.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
21.09.2022 12:31:21
Jindřiška: Jenže, když si bude říkat, že problém je v ní, tak se bude nenávidět.
 ineska
21.09.2022 11:54:42
Myslím si, že by si ta žena měla uvědomit, že mít vedle sebe muže, který ji miluje, je obrovský dar a pořád si to připomínat. Ty problémy z rodiny, které si potom člověk nese s sebou do vztahů s jinými lidmi, jsou mi dobře známé, ale právě proto se snažím si pořád připomínat, že problém je ve mně a ne v příteli a že se podle toho musím chovat.
Vezmi si list A4 a napiš si všechny dobré vlastnosti přítele, všechno co pro tebe kdy udělal, jak ti dává najevo lásku a jakou má s tebou trpělivost. Klidně taky negativní zkušenosti z předchozích vztahů. Kdykoliv máš chuť blbnout, přečti si to, klidně i nahlas a nech to na sebe pár minut působit. Pokud je přítel takový jak ho popisuješ a pokud jsi aspoň trochu rozumná, mělo by tě to přejít.
 Jindřiška
21.09.2022 11:22:40
Asi ne, nic z toho necítím, jen chlad.
 DoePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk