Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1203189, vloženo 21.09.2022 11:44:56 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Jsem špatná přítelkyně?
(co nejkratší) ÚVOD: Už od puberty mám pocit, že jsem problémový a neschopný člověk. Vždycky jsem byla roztržitá, zasněná, rozbíjela jsem věci, zapomínala na termíny a sliby a obecně jsem byla vždycky dost nespolehlivá. K tomu se ještě přidalo to, že jsem asi neměla úplně nejlepší výchovu, trvalo mi to dost dlouho než jsem se naučila slušnému chování (kvůli čemuž mě lidi neměli rádi a neměla jsem kamarády) a mám v tom ještě pořád hodně mezer. Dokud jsem ještě chodila do školy, nějak jsem to zvládala (asi protože jsem prý chytrá), ale po maturitě se můj život začal bortit a hrozilo mi, že skončím na ulici. Tahle zkušenost se mnou dost pohla a rozhodla jsem se, že s sebou musím něco dělat. Využila jsem veškerou pomoc, která byla dostupná, dozvěděla jsem se že mám ADHD a depresi, začala jsem se léčit a dodržovat rady lékařů a psychologů a pomalu svůj život dávám do pořádku. Myslím, že se mi to docela daří a že jsem konečně na dobré, byť dlouhé cestě.

A teď k otázce: V době, kdy jsem si uvědomila svůj problém a začala na sobě pracovat, jsem potkala o 14 let staršího muže, se do kterého jsem se zamilovala na první pohled a i já jsem se líbila jemu. Dlouho jsem přemýšlela nad tím, jestli je fér začínat vztah, když nejsem psychicky a finančně v pohodě, ale jemu to nevadilo a tak jsme spolu začali chodit. Dávala jsem si velký pozor, abych ho nijak nevyužívala (nepřistoupila jsem na společné bydlení, nikdy jsem si od něj nevzala peníze, vždycky vyžaduju, abychom se střídali v placení za společné zážitky) a když jsem s ním, snažím se být co nejstabilnější a co nejvíc v pohodě (což se mi párkrát nepodařilo, ale snaha tam je). Co přetrvává, je ale moje chybějící vychování, vyrovnanost a nějaký jasný životní směr. Taky jsem si postupně uvědomila, že ačkoliv přítele miluju jako muže, musím přiznat, že ho dost vnímám jako takovou otcovskou figuru a vychovatele, jako člověka, od kterého se můžu učit jak správně žít, jak se chovat, jak být zodpovědnější a vyzrálejší. V hodně věcech ho napodobuju, kamarádím se jen s jeho kamarády, s jeho rodinou jsem víc než s tou svojí a přejímám snad všechny jeho názory. Jsem si toho všeho vědoma a dávám si velký pozor, abych ho nevyužívala (a snažím se to kompenzovat tím, že mu pomáhám s čím můžu, třeba s vařením), ale stejně se někdy bojím, že už to, že ho využívám takhle psychicky a že z toho vztahu mám mnohem víc výhod než on, je dost nefér.

Vždycky se říká, že ve vztahu by oba měli být rovnocenní partneři, jinak je to manipulace a využívání... Tak co když jsem já ta manipulátorka? Cítili byste se využívaní, kdybyste měli takovou partnerku? Svědomí mě tíží prakticky pořád, ale zase na druhou stranu přítel nikdy neřekl, že by se cítil využívaný (nebo že by byl obecně nespokojený), i když jsem se několikrát zeptala.
 PotížistkaPro Žena23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
22.09.2022 16:49:24
Tady něco smrdí.

Ne že by na vašem vztahu bylo něco amorálního, jde nakonec o konsenzus, ale přijde mi, že ten vztah je důsledkem a prohloubením tvého duševního problému, ne řešením.

Měla bys o tom hodit řeč s psychologem, asi.
Myslím, že tvá touha po napodobování "otce" je z principu nezdravá a může vést ke špatným důsledkům.
 Parkaboy plus Muž26 Kategorie
22.09.2022 01:29:11
Ahoj, z Tve zpovědi mě přijde, ze mas velmi malou sebedůvěru, a taky křehké svědomí.

Na tom prvním pracujes, a můžeš byt na svoje pokroky hrdá.
“Co přetrvává, je ale moje chybějící vychování, vyrovnanost a nějaký jasný životní směr.”
To se casem vyjasni, zejména kdyz hledas. Chování ve spolecnosti si osvojis, už ba tom děláš, můžeš mít ze sebe radost za ty krůčky.

“.že ho využívám takhle psychicky a že z toho vztahu mám mnohem víc výhod než on, je dost nefér.”
Jsi mlada žena, v krásných letech, kterou vzal pod křídla muz ve svych třicátých letech. Neboj, určitě by s Tebou nebyl, kdyby Té neměl rad nebo ale miloval.
Naopak jsi pro nej spis anděl, který teprve rozkládá perutě :)

“ rovnocenní partneři, jinak je to manipulace a využívání”.
S tou rovnocenisti.. Žena přináší do vztahu svoje. co on potřebuje ke štěstí, třeba to ze jej oceníš, ze jsi k nemu nežná, ze ho prijimas takový jaký je, ze jsi po jeho boku, o ze k nemu takhle vzhlizis.
Byt vedle skvelyho muze je do života uzasny a vedle takového můžeš úplně rozkvést. A ne není pravda, ze po třicítce tvoje hodnota jako ženy klesá a podobně bláboly od zlých lidi. To tvůj problém ale nebude, umíš pracovat, a očividně se nevzdavas, skvělý!
Verim, ze je rad, ze Ti muze byt oporou, a ze Te jako muz muze pomoci s čím umí. To v hlubokým a přátelským vztahu funguje skvele.

“ Tak co když jsem já ta manipulátorka? Cítili byste se využívaní, kdybyste měli takovou partnerku?”
Ne, nejsi.
Manipulatorky se takovými otazkama myslím nezabývají.

Ne, necítili.
Spis naopak :) Ma nad tebou věkovou převahu, pravdepodobne vic zkusenosti a moudrosti, vic rozvahy a zázemí.

Je možný, ze Te trapi svědomí, protože tušíš, ze to je jen na krátké období, a ze vlastne pak budeš hledat teprve muze pro život?
Co chceš ty? Vidíš s nim budoucnost a jednou rodinu?

Byla bych vdecna za to, ze jsi ho potkala v době, kdy jsi tak zranitelna. Zes potkala muze, který je fajn. Někdy v tomhle věku věci hodně řešíme.
Namísto strachu, zda ho vyuzivas ho normálně pochval, ocen ho slovy za to, co pro tebe děla :)
Normálně projev vděčnost, díky, ze jsi dneska uvařil, bylo to vyborny.. diky, moc si mě s timhle pomohl, diky, ze mě naslouchas, kdyz mě něco trapi, diky, za povzbuzení, jsem s Tebou moc rada, moc mě pritahujes, pro milování mu rekni jak je to s nim fajn..
Nezapomínej na sebe, pochval se za malé krůčky, udelej si denne radost, uvědom si, ze ten sebekriticky hlas muze byt úplná lež a zkreslený obraz o sobě.
( nehledě na to, ze víra, vědomi, ze jsi milovaná taková jaká si, je podle mě transformační. Ze jsi přijata Bohem, taková jaká jsi teď, bez nějakých úprav).

S tou sebeduverou myslím, ze se da casem prakticky budovat. Jednou budeš třeba maminka, vyroste v Tobě dítě, porodíš jej a zjistíš, co jsi dokázala .Pecovanim o rodinu se z Tebe stane “manažerka”, naucis se casem skvele varit atd atd. Proste jen ziskas cvik ve věcech, které Ti přijdou zásadní.

Přeji To hodně stesti
 svetluska
21.09.2022 20:21:00
Tvůj život je jako podle scénářů, předpisů norem. Co by jsi měla a co se nemá. Měla by jsi žít za sebe.
 Anonnymouse
21.09.2022 16:29:13
Já se jednou ze zpovednice pobleju, končím tady
 Ctjj
21.09.2022 15:28:20
po příčinách: nezávidím, nemám co závidět
 Mandarinka2424
21.09.2022 15:01:41
Mandarinka2424: nezáviď.
Smajlík  po příčinách
21.09.2022 14:06:48
14 let je velký věkový rozdíl, takže možná bych zde i souhlasila s názory, že on spíš využívá tebe... na druhou stranu ty v něm máš větší jistotu, moudrost atd. - a to mi zase přijde, že ti v životě hodně chybělo, takže asi dejme tomu dobrý no.. :) ale ten věk... nechceš s ním nabrat pár let zkušeností, a pak si najít mladšího?
 Mandarinka2424
21.09.2022 13:52:49
Nejsi manipulátory. Pokud to jemu takto vyhovuje, buď ráda a neřeš to. Je logické že on jako starší zná víc
 je-mu-ji Muž55 Kategorie
21.09.2022 13:51:24
Přítel spíš využívá Tebe
 To jsem nevedela Žena33 Kategorie
21.09.2022 13:12:36
Tvoje touha po dokonalosti je docela úsměvná. Ze dvou důvodů: dokonalost neexistuje a hlavně ji nikdo nevyžaduje. A co se týká rovnocennosti partnerů, tak tu podle mě chápeš špatně. Někteří lidé prostě rovnocenní nejsou a být nemohou. V partnerství je ale důležité, aby si nikdo nehrál na šéfa. A to u vás není, takže buď v klidu.
 leafroller Muž26 Kategorie
21.09.2022 12:59:10
Je to věc osobní volby.
 fimisek
21.09.2022 12:52:30
Kdyby s tebou nechtěl být, tak nebude. Každý do toho vztahu dává něco víc. Ty mládí a svěžest, on tu moudrost, jistotu, atd.

Manipulátorství si představuju jinak.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
21.09.2022 12:09:29
Ještě napiš něco o svých rodičích a sama možná pochopíš, proč máš pocit, že jsi manipulátorka, pijavice, vyžírka a já nevím, co ještě. Protože příčina bude možná, nejspíš, tam. Vono i to ADHD a deprese se asi neobjevily samy od sebe, že jo.
 po příčinách
21.09.2022 12:08:28
Otázka je, jestli on nevyužívá tebe. Ale ve vztahu se dva vždycky svým způsobem využívají. Já myslím, že se snažíš být za sebe co nejvíc zodpovědná sama a to je dobře. Možná to na tobě oceňuje. Svým způsobem jsi vyspělejší než někteří, kdo měli tzv. na růžích ustláno. Ber to jako svou výhodu. A přestaň se podezírat z manipulace druhých, nebo ti z toho může i hrábnout a pak už bude pozdě na to si všimnout, že zatímco ty ses strachovala o to, že manipuluješ je, oni začali manipulovat tebe. Jde o to, že lidi se vždycky nevědomě manipulují, pokud to dělají vědomě, tak je to problém. Ty musíš stanovit hranice a být si jistá sama sebou a dobře se znát. Je to ale celoživotní proces, protože člověk se neustále vyvíjí. Nejsi ale špatný člověk, tudíž to vědomě neděláš. Tvůj přítel už má nějaké roky, tak snad je vyrovnaný jedinec a taky tě nemanipuluje. V tomhle dej vždycky na instinkt, rozum v tomhle selhává. Rozum tě zavede jen na cestu neustálých myšlenek, které ti budou vířit hlavou, až tě to začne zatěžkávat. Touhle cestou se nedávej, je to nebezpečné zvlášť pokud jsi trpěla depresemi.
 cheetah
21.09.2022 12:04:50
I opustit ho samozřejmě můžeš. Jde o to, že on tím vztahem taky něco získává (tebe, k tomu ještě tvé mládí), do toho s tebou může v praktickém životě počítat, nekálíš na něj, tak se otřep a naber sebevědomí, které si zadupáváš úpkně nesmyslně a zbytečně.
 Doe
21.09.2022 12:00:25
Ne, nevyužíváš ho. To, že se od něj učíš jak přistupovat k životu a máš ho jako vzor, není využívání. Využívání by to bylo ve chvíli, kdybys to dělala s cílem, se od něj naučit to nejlepší a pak ho opustit.
 uhel Žena23 Kategorie
21.09.2022 11:57:42
Honza123456789: :DD Tak jo, to jsi mě uklidnil.
 PotížistkaPro
21.09.2022 11:49:56
kdyby mě osobně využívala nějaká dvacítka, tak bych určitě neprotestoval a tu hrůzu bych vydržel
 Honza123456789
21.09.2022 11:48:17
Kdo ti tohle vtloukl do hlavy? Tvůj přítel se zdá normální, tak od něj krom všeho ostatního přijmi i tohle.
 DoePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk