Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1203272, vloženo 22.09.2022 15:06:52 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Bojím se jít na vysokou
Dobrý den, potřebuji se Vás na něco zeptat.

Jsem studijní typ a ráda se učím sama. Školu zvládám výborně, mám většinou samé jedničky. Moc bych chtěla jít na vysokou, ale bráni mi v tom jedna věc. Ze srdce nesnáším prezentování. Na vysoké škole je prezentací prej hodně a to nezvládnu. Pochybuju, že tam řeší duševní zdraví studenta a i kdybych jim dala doporučení z psychologicko-pedagogické poradny, tak je mi to k ničemu. Jinak jsem normálně společenská, veselá a dobrá v sociálních interakcích, jen ty prezentace…Myslíte si, že když si vyberu kombinované studium, tak se tomu vyhnu?

Vím, že by se tomu nemělo utíkat, ale dříve jsem měla velkou sociální fobii, takže jsem udělala doteď velký pokrok.
 Nevimcoajak Žena20  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
25.09.2022 02:00:14
Vůbec nedovol aby tě nějaký strach z prezentací brzdil v tom co chceš dělat.
Chápu tě, taky jsem trémista nenávidím když musím někde mluvit před lidma. Ale jsou v životě i horší věci které budeš muset překonat.

Na VŠ zas tolik sólo prezentací není. Většinou jsou skupinové. Takže nebude problém se domluvit se spolužáky, že třebas připravíš podklady, ale že většinu mluvení zastanou oni. A pokud přece jen by se stalo, že by jsi musela něco prezentovat, tak jsou způsoby jak se to naučit, techniky jak být sebejistější apod. Nikdo na světě se nerodí jako skvělý řečník. Samozřejmě, někomu to sedí víc, někomu míň. Ale i spousta celebrit by ti řekla, že to nemají rády, nebo že mají trému atd. To je prostě normální. Nicméně všechno jde překonat. Nenech se odradit něčím, na co se dá připravit a zvládnout.
Smajlík  KindAss
23.09.2022 08:19:22
Nebo si vyber školu kde se neklade důraz na mletí pantem, ale na znalosti a vědomosti. Tak nějak si neumím představit jak by vypadala taková prezentace statického výpočtu budovy nebo návrh převodovky.
 pan Klobouk
22.09.2022 20:52:23
Petr Z Prahy: to je náhodou super pro trémisty. Já jsem jednou napsala celou seminárku sama, protože se vycházelo z anglických zdrojů a byla jsem ve skupině s 2 lidmi, co jejich angličtina nebyla zrovna na nejlepší úrovni. Když jsme se sešli, tak oni to tam teprve začali nějak krkolomně překládat, tak jsem řekla, že to celé napíšu sama, oni si udělají PowerPoint a odprezentují si to sami. Win-win situace pro obě strany. Přesně takhle by se mohla Nevimcoajak těm prezentacím vyhýbat, když má samé jedničky bude celkové schopná a nebude se hlavně muset zdržovat scházením se s někým, kdo by ho akorát zdržoval.
 Studentka
22.09.2022 20:41:16
Zas tolik prezentací tam není. Já jsem vystudovala prezenčně VŠ a jsem na prezentace úplně neschopná. Koktám, nepamatuji si co mám říct, neumím mluvit před lidmi. Ne každý předmět má prezentaci, po pravdě, já jsem měla tak maximálně vždycky 2 až 3 prezentace za semestr. Prezentace se potom dělá při obhajobě kvalifikační práce, ale to až na konci studia.

Někdy jde jen o skupinovou prezentaci, je vás tak před tabulí více a je zde i možnost, že se domluvíte a ty připravíš podklady v PowerPointu nebo jiném programu a povídat může někdo jiný, kdo je na prezentování dobrý. Měli jsme třeba i předmět, kde vyučující na rovinu řekl, že kdo chce, může to číst z papíru, ale strhne mu asi 5 bodů. Tak jsem to četla z papíru a těch 5 bodů jsem dohnala někde jinde. Jinému vyučujícímu bylo zase úplně jedno, že jsme to četli z papíru.

Nikde v žádném předmětu jsem nezažila, že by byli všichni výborní na prezentaci, vždycky se našlo pár na první pohled úplně vystresovaných vyklepaných koktajících lidí, co byli taky hrozní. Nebudeš tam sama, kdo nezvládá prezentace. Nakonec je pak stejně důležitější obsah než forma, pokud budeš koktat nebo mít okno, ale slidy budou krásně popsané a ta seminárka, ze které budeš vycházet bude dávat hlavu a patu, tak to dopadne dobře.

Vůbec bych nesázela na to, že kombinovaným studiem se vyhneš prezentacím, kombiňáci se také schází třeba o víkendech, není to studim jen z domova. Z pedagogické poradny bych jim tam vůbec nic nenosila, to tě jen řeknou, že tady seš na vysoké škole a když na to nemáš z nějakého důvodu, tak holt žádný titul mít nebudeš.
Smajlík  Studentka
22.09.2022 20:34:41
prezentacim se nevyhnes, bud jdes na skolu a obcas zatnes zuby, nebo jdes pracovat a bac ho... jdi do toho co te bavi a kdyz prijde na prezentaci, tak to hold budes muset asi zkousnout. Muzes pripadne informovat vyucujiciho ze jsi tremista, aby te zbytecne nedusil (ale pozor at to nezni jako vymluva/pozadavek - proste jen humble info). Drzim palce a at se ti na vysce dari ;)
 balalajka753
22.09.2022 18:52:46
Jsem na kombinovaném a prezentujeme :-).
Poprvé jsem zdrhla, jako většina. Dostali jsme za to práci navíc :-).
Podruhé jsem si řekla, že se tomu musím postavit. Většina zase zdrhla.
Nebudu ti nic malovat, nebyla to žádná sláva. Prezentaci jsem měla pěknou, ale styděla jsem se a podle toho to vypadalo.
Doporučuju dobře si ten přednes nacvičit, zapamatovat si text, aby ses zbytečně nezadrhávala vzpomínáním. A taky se z toho nepo.... Ostatní jsou na tom úplně stejně. Je to jen prezentace a dá se na to zvyknout.
Tvorba prezentace je z těch lehčích prací na VŠ a mě osobně baví je dělat. Jsem už ve fázi, kdy si užívám i tu konečnou část. Že stojím za katedrou, že mě všichni poslouchají, že se smějou, kde se mají smát.
 Macronka
22.09.2022 16:12:31
Osobně jsem za celé studium měla asi jen 2 prezentace. Jsou vejšky a vejšky, někde třeba jedou prezentaci za prezentací, jinde nezájem.
Pamatuju si, jak jsem nesnášela prezentace na ZŠ a na gymplu, ale čím víc jich bylo, tím víc mě to otupilo a nakonec mi bylo jedno, co komu povídám, protože tě stejně většina neposlouchá, neboj.
 Nováholka
22.09.2022 15:44:26
>Školu zvládám výborně, mám většinou samé jedničky.

...
To nic neznamená. Na střední škole, když děláš, co se po tobě chce, tak máš samé jedničky.

Na VŠ to tak úplně není, tam ti nikdo neřekne předem, co po tobě vlastně chce... tam si musíš spoustu věcí tak nějak vybojovat sama...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
22.09.2022 15:36:52
Prezentacím se na VŠ nevyhneš. Nicméně jsem slyšel, že na VŠ zavedli práci v týmu, kdy je nakonec hodnocen celý tým. Tzn. někdo se fláká a někdo to celé odmaká. To bych fakt nechtěl.
 Petr Z Prahy
22.09.2022 15:25:15
Tohle je úplně normální. Se naučíš, budeš muset. Prezentuje se na obyč. předmětech, pak bakalářská práce, diplomová práce atd. Papír ti vážně nepomůže, takový strach a stres má většina lidí, a většina to zvládla.
 Mandarinka2424
22.09.2022 15:20:04
Na VŠ bývají různá centra pro pomoc studentům s problémy. Dají se pak díky tomu i individuálně upravit podmínky pro studium.

Z prezentování má stres každý druhý, ale to si člověk zvykne - o nic nejde. Co se týče četnosti, tak mé zkušenosti jsou takové, že jsem zhruba na každý semestr měl jeden předmět, kde se jednou prezentovalo.
 Mapll Muž23 Kategorie
22.09.2022 15:09:58
Ne, myslím si, že když si vybereš kombinované studium, tak se to konečně naučíš. Což je mnohem chytřejší než se tomu vyhýbat.
 leafroller Muž26 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk