Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1203278, vloženo 22.09.2022 16:29:20 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Mám sklony k alkoholismu?
Nikdy jsem moc nepila, párty na střední i VŠ se mi vesměs vyhly a když už jsem na nějakých byla, alkohol jsem vždycky odmítala a byla jsem celý večer na nealku.
Pít alkohol jsem začala až později, někde okolo mých 25 let. A teď si tak nějak popíjím... přijde mi to nárazové. Třeba si měsíc nedám vůbec nic, ale minulý týden jsem měla několik dní v kuse, kdy jsem večer pila. Neznamená to, že jsem na hadry, ale prostě si něco, byť malého, dám. Tři večery po sobě jsem měla po jednom Friscu, další tři večery jsem pila víno a další dva večery irskou whiskey (každý večer 2 - 3 panáky). Kupodivu mě tvrdý alkohol neopíjí tak rychle jako třeba dvě skleničky vína.
Pak jsem onemocněla a beru antibiotika, takže si alkohol raději nedám, ale ta whiskey mě strašně láká, jak tu stojí. :))
Občas si říkám, jestli bych se s tím pitím neměla trošku omezit, ale na druhou stranu nevím proč. Je mi pak dobře, dobře se bavím a hlavně se mi taky skvěle usíná. Kocoviny nemívám, nikdy jsem žádnou nezažila, což je taky bezva. Navíc bydlím sama, takže pitím nikoho neobtěžuju.
 FriscoSadie Žena29  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.09.2022 03:25:44
bud uplne v klidu, to co popisujes rozhodne nejsou sklony k alkoholismu. abys mela sklony k alkoholismu, tak by ses musela opijet nekolikrat do tydne a ty se ve finale ani neopijes.
 black 2
22.09.2022 18:32:24
NováHolka: cetla jsi Proč spíme? Dobrá knížka =)

Definice závislosti je úplně něco jiného než ty :)
 Katedra off
22.09.2022 17:18:20
Je smutný, kolik lidí musí pít na noc, aby usnuli, přitom se šidíš o spánek. I když tvrdě usneš, vynecháš fáze spánku nutný pro paměť, učení, regenraci... takže tvůj spánek je paradoxně velmi nekvalitní, i když máš pocit, že jsi spala lépe než bez alkoholu.
Jinak se sklony k závislosti - jak to popisuješ, mi nepřijde, že bys byla závislá, ale to se může vyvinout u kohokoliv. Každýho to v nějakým bodě života může strhnout.
 Nováholka
22.09.2022 16:59:22
leafroller:
Ne, naši ani nekouřej. :D Musím říct, že ke kouření teda odpor mám i já... nikdy jsem to neochutnala, protože mi vždy vadil ten zápach.
 FriscoSadie
22.09.2022 16:56:57
Tvl kdybys věděla jak chlastám já. Celá moje široká rodina. Partner a všichni kamarádi...za mě jsi de facto abstinent :D
 To jsem nevedela Žena33 Kategorie
22.09.2022 16:54:55
Dobře se bavíš? Sama doma s láhvema alkoholu............

Tady se dozvíš víc: https://poradna.adiktologie.cz/zavislosti/z-alkohol/
 Khloe
22.09.2022 16:52:57
Jasně, že to ponesou nelibě. Oni mají nějaké své náboženství a ty jim ho narušuješ. Jsou to fanatici, s tím nic neuděláš. To ale neznamená, že by sis nemohla dát občas na chuť. Btw, doufám, že rodiče nekouří, jinak by to bylo fakt směšné:-)
 leafroller Muž26 Kategorie
22.09.2022 16:51:48
Ahoj,

sklony asi máš, když Tě to tak láká a přemýšlíš o tom.
Do určité míry, jak je zde popsáno, to nevadí. Problém nastává, když se ta míra začne překračovat, nebo si např. už nedovedeš představit večer / usínat bez toho, aniž bys něco si dala.

Otázka je, kde je ta hranice.
Já, ač nepiju, tak jí vidím např.
Dvě deci vína v pátek večer a pivo v neděli k obědu, jako - asi proč ne.
Každý den něco už bych vnímal zle.
Tvrdé vnímám zle, pokud to není do míry jeden panák za rok při nějaké echt příležitosti, k čemuž mě ještě někdo dotlačí.
 smutný-člověk Muž31 Kategorie
22.09.2022 16:50:06
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/alkohol-je-podle-studie-skodlivy-v-jakemkoliv-mnozstvi- - i-jedna-sklenice-denne-zvysuje-riziko-mrtvice-69822 -
 Unrealik Muž38 Kategorie
22.09.2022 16:41:12
leafroller: Ultraabstinenti jsou rodiče. Oba dva... Od alkoholu mě striktně drželi až opravdu do těch 18 let. Do té doby jsem nesměla ochutnat ani kapku piva. Možná proto mám teď občas takové pocity, jakože "zakázané ovoce nejvíc chutná"...
A oni to teda nesou nelibě, no, když vidí, že mám nějaký alkohol... :/
 FriscoSadie
22.09.2022 16:35:08
A věděla jsi, že sklenka vína, sklenice piva nebo stopečka slivovice denně je zdravá? Tak to tak nehroť. Nebuď hloupá a nedívej se na věci černobíle. Důležité je najít rovnováhu a ne být ultraabstinent.
 leafroller Muž26 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk