Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuze č.1216774, vloženo 22.05.2023 10:33:17 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Brzobohatý Kuchařová
Máme tady porozvodovou story, čeští Johnny Depp a Amber Heard... :D

Já jsem tým Kuchařová, i když ten rozchod možná trochu neunesla.

Brzobohatý na mě působí tak moc falešně, nablejskaně, strojeně. Je hrozně nesympatickej tím, jak se dělá sympatickým. V nějaké rovině ho vnímám jako takovýho narcisa, kterej je na první pohled a pokud s ním nežijete, skvělej, příjemnej,...

Samosebou neznám ani jednoho, nevím, jak co bylo ve skutečnosti. To jsou moje dojmy. Co vaše?
 vnkdy Žena22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
23.05.2023 14:04:01
Doufám, Břichomluvec, že to vaše katolické prostředí pilně sleduje a vyhodnocuje BIS. Stejně jako muslimské extremisty. Vidím, že tu je vztah k zákonnosti víceméně stejný.
 dekonstrukce
23.05.2023 13:29:17
dekonstrukce: "Tohle jsou "tresty" jenom pro toho, kdo jim sám dobrovolně věří. Když nevěříš, je po trestu. U pozemského soudu, pokuty a vězení toto nejde."

To ano, ale pokud tam ta víra je, tak je takový trest daleko přísnější než soudy, pokuty a vězení. Tj. nevěřící člověk se bude řídit pouze světskými zákony. Věřící člověk se bude naproti tomu primárně řídit zákony církevními, a až potom světskými (pokud budou s těmi církevními v souladu). Pokud budou církevní a světské zákony v rozporu, bude věřící ty světské při každé příležitosti porušovat, i když samozřejmě tajně.

Nic nelogického na tom není.
 Brzychomluwetz
23.05.2023 13:20:46
Břichomluvec: Tohle jsou "tresty" jenom pro toho, kdo jim sám dobrovolně věří. Když nevěříš, je po trestu. U pozemského soudu, pokuty a vězení toto nejde.

Ty jsi nějaký katolický kněz zdevastovaný celibátem a slizkostí církevního prostředí, že žiješ v tak nelogické a nerealistické názorové bublině?
Smajlík  dekonstrukce
23.05.2023 13:16:46
dekonstrukce: "Pokud někdo nerespektuje církevní právo nebo církevní soud, jaké konkrétní důsledky pro každodenní život by to mělo?"

To už jsem řekl. V podstatě trvalé žití v hříchu, v krajním případě hrozící exkomunikace. Což by vedlo k zabránění přístupu k věčnému posmrtnému životu.
 Brzychomluwetz
23.05.2023 12:46:02
Břichomluvec: Chápu tvé příspěvky jako katolické trolleníčko - zacyklené, úsměvné a bezmocné.

Když se chce v ČR dvojice rozvést, stačí, když se chce rozvést jeden a rozvod tak či onak proběhne. Zákon rovněž sleduje zájmy dítěte, placení výživného, netýrání partnerú. Kdo to porušuje, má reálný problém, stíhání, soud, vězení.

Když se ze dvou rozvádějících nakonec ani jeden rozvést nechce, tak je nikdo nerozvede, to dá rozum. Takový stav je důkazem, že se manželé rozvést nechtějí.

Pokud někdo nerespektuje církevní právo nebo církevní soud, jaké konkrétní důsledky pro každodenní život by to mělo? Že ho šoupnou do církevního vězení? :) Ledavźe by ho nepustili k Večeři Páně - ovšem pouze tam, kde ho dobře znají. Nebo že by ho asi znovu katolicky neoddali - tam, kde ho znají. Ale kdo se vykašlal na církevní právo jednou, tomu asi tyhle důsledky nemohou vadit.
 dekonstrukce
23.05.2023 12:20:31
dekonstrukce: Ty se opakuješ taky - a ne, odpovědi od tebe nezazněly. Snažíš se tady pořád mluvit o sankcích, že v právu ČR jsou a v církevním právu neexistují - ale ony existují. Dodržování kanonického práva je hlavně otázka víry. A víra to není záležitost nějakého svobodného rozhodnutí, že teď se mi zrovna chce a potom ne, ta buď existuje nebo ne. Pokud existuje víra, existují i sankce (minimálně na duchovní úrovni a značně přísné). A nemysli si, že ČR je nějak důležitější nebo dokonce silnější než katolická církev - to ani náhodou.

Jak donutíš pokračování občanského rozvodu, když to účastníky přestane bavit? Taky nijak, žaloba se stáhne a nic se nerozvede. U církevního sporu je to stejné. A tak jako právní řád ČR nepřihlíží k církevnímu rozvodu, stějně tak právní řád katolické církve nepřihlíží k občanskému rozvodu. Tady jim to asi bude jedno, když pojedou na dovolenou do Kolumbie tak nevím, jestli by to uznali. Jinak řečeno svět je velký a ČR je jeho nepatrná součást (katolicismus určitě o dost větší i vlivnější). Já taky můžu odjet do Malajsie a vzít si tam 3 manželky najednou a nikdo mi nemá jak v tom zabránit, přesto se můžu rozhodnout i jinak.
 Brzychomluwetz
23.05.2023 11:37:35
Břichomluvec: Hrozně se opakuješ, odpovědi už zazněly.

Platný právní řád ČR musí dodržovat každý v ČR (i ty). Katolické právo může dodržovat ten, kdo chce a koho to baví. Když jeden nebo oba klienti katolického církevního rozlučovacího procesu naznají, že je tahle procedura nebaví (nemluvě o tom, že právní řád ČR k tomu nepřihlíží, každý z nich si už teď, po řádném soudním rozvodu může vzít někoho jiného), nikdo je nepřiměje, aby v něm pokračovali a chovali se z hlediska církevního práva konsekventně.
 dekonstrukce
23.05.2023 11:30:28
dekonstrukce: Tebe nikdo k ničemu nevyzývá, protože evidentně nejsi věřící. Jsi to ty sám, kdo vyzývá Brzobohatého s Kuchařovou k nerespektování církevního práva, přestože oni dva evidentně věřící jsou (nebo minimálně jeden z nich musí být, když uzavřeli církevní sňatek). Ty si klidně žij podle pravidel ČR/EU, ale ostatní mohou žít i podle jiných.
 Brzychomluwetz
23.05.2023 11:19:54
Břivhomluvec: Kategorie pekla nebo Desatera platný právní řád ČR/EU nezná. Proto mě nikdo nemůže vyzývat k jejich zohledňování. Tohle by akorát odviselo od toho, jestli ti tyhle řeči budu věřit a baštit, já nebo někdo jiný. Protože ti je nevěřím ani nebaštím, jsi vůči mně na suchu. Naopak bych ti radil, abys platný právní řád ČR/EU nepodceňoval, páč by ses mohl dostat do pěkné šlamastyky.
Smajlík  dekonstrukce
23.05.2023 11:13:46
dekonstrukce: Tahle tvoje teorie je směšná. Vyhrožuješ vězením, přitom ti na druhé straně hrozí peklo apod. Ne na pár let, na věčnost. Samozřejmě musíš dodržovat i jiná než církevní pravidla z různých důvodů, ale pro věřícího logicky musí být Desatero a další podobná pravidla na prvním místě a vše ostatní až za tím. Pokud nevěříš, tak je to jinak.
 Brzychomluwetz
23.05.2023 11:03:49
Břichomluvec: Kámo, ignorovat právo ČR by znamenalo v lepším případě to, že v tvé úkony nejsoucí v souladu s právem nebudou platné, v horším to, že budeš sedět (pokud tvou ignorací platného práva vznikne újma). Uvnitř sebe si můžeš (tajně!) uznávat nebo zneuznávat co chceš, ale tvé reálné konání musí být v souladu s platným legislativním řádem ČR, pokud tedy máš občanský průkaz a netoužíš po sankcích. Katolické církevní právo může "uznávat" jenom ten, koho to baví. Pokud ho církevní právo bavit přestane, nikdo mu nezabrání, aby se nezařídil po svém (v souladu s platným právním řádem ČR).
Smajlík  dekonstrukce
23.05.2023 10:55:25
dekonstrukce: Proč myslíš, že by právo ČR nebo EU mělo stát nad církevním právem? Stejně tak já můžu říct, že nejlepší cestou je ignorovat právo ČR a EU. Je to asi jen o tom, jestli to oni považují za důležité - a vzhledem k tomu, že se rozhodli uzavřít církevní sňatek a teď dělají takový humbuk kvůli jeho anulování, tak to pro ně evidentně důležité je.
 Brzychomluwetz
23.05.2023 10:45:50
Břichomluvec: Nemůžeš se vzdát práva, který ti zajišťuje platný právní řád. Platné právo ČR a EU svátostný katolický sňatek jako právní kategorii nezná, proto je nejsnadnější cestou, jak se církevního sňatku zprostit, jednoduše církevní učení ignorovat. Tyhle věci musí být "doladěné" snad jen v případě, že by někdo stál o další církevní sňatek s katolíkem. Ale popravdě když se podívám na to, co jste vy katolíci za materiál, bych nikomu neradil, aby se s vámi spářil sňatkem - ve vlastním zájmu.
 dekonstrukce
23.05.2023 09:05:24
Opět se vracíme ale na začátek, tj. že církevní sňatek je jako svátost nezrušitelný, protože ho podle církevní teorie vlastně schvaluje Bůh sám a tedy člověk nemůže rušit rozhodnutí Boha samotného. Možné je to jen jak jsem zmínil skrze přímo papeže a jeho dispenz (to se v historii obvykle ale dělo jen v případě královských rodin, které měly vliv) anebo je možnost jeho anulování (tj. v podstatě prokázání toho, že manželství nikdy platně nevzniklo). Na tohle anulování asi sází Kuchařová, když podává tu církevní žalobu. Ale možnost anulování je velmi omezená, tj. např. kdyby se následně ukázalo, že oddávající nebyl kněz třeba, tak logicky by nemohl udělit svátost. Další možnost je, že by po celou dobu po uzavření sňatku neměli styk (a to ani jednou), tj. buďto by spolu schválně nikdy nespali nebo by byl Brzobohatý úplně impotentní, což možná se Kuchařová snaží dokázat.
 Brzychomluwetz
22.05.2023 20:03:54
Není mi sympatický ani Brzobohatý, ani Kuchařová. Oba jsou mi protivní, působí uměle, neupřímně, prostě jako prázdné figurky.
 fimisek
22.05.2023 19:48:02
Zachytila jsem to na seznamu, občas mě ta vztahová dynamika zaujme. Ona si vzala (myslím několikrát rozvedeného) děvkaře a myslela si, že ho změní, naivita. Ona je teď zhrzená a kope kolem sebe, nezvládá to, neumí si zachovat důstojnost.
 Sorayaaa
22.05.2023 18:12:16
Mně je zase nesympatická Kuchařová... Ještě bylo vtipné, jak se Brzobohatý musel kvůli ní před svatbou přejmenovat na Gregora, protože madam sice chtěla společné příjmení, ale nechtěla se jmenovat Brzobohatá a on se nejspíš nechtěl jmenovat po ní Kuchař :-D

Jako u mnoha celebrit (a vlastně nejen u nich) byl podle mě ten jejich vztah takové divadýlko. Hráli si na fungující a milující pár, ale ve skutečnosti tam něco hnilo už dlouho.
 Alienka
22.05.2023 18:10:20
Převléká se za ženskou -> zasmál jsem se, jak vytáhla to domnělé největší .ovno.
Zhrzená ženská. Tahle je chudák ubohá.
 matouch4 Muž52 Kategorie
22.05.2023 17:23:37
Simona Krainova ho podporila, a Kucharovou nazvala zhrzenou na urovni asfaltu ci betonu ted uz nevim-)
 Thatslife
22.05.2023 17:10:57
Vůbec ani nevím, že je s Kuchařovou. Vlastně o něm nevím nic, snad jen to, že je to herec a moderátor a že hraje na klavír a jeho otec byl taky herec? Myslím, že jsem akorát něco četla o jeho sestře, pokud tedy vůbec nějakou má. Že ona má jakéhosi arabského otce.
Smajlík  Šukar čhave Žena21 Kategorie
22.05.2023 14:19:35
Ludwa
j390

To, že se převlíkal za ženskou je docela irelevantní mi přijde. Jakože nedělá to z něj horší nebo lepší osobu...
 vnkdy
22.05.2023 14:07:02
Prý se rád převléká za ženu, tedy se mi jeví jako úchyl. Některé jeho skladby mám rád, ale netušil jsem, že se jedná o takto nenormálního člověka.
 j390
22.05.2023 13:51:40
Prej se převlíkal za ženskou!!!
Smajlík  Ludwa
22.05.2023 12:10:32
Ja akorát četla s Brzob. rozhovor a napadlo mě to o rozmatlavani hovna, které smrdí čím dál víc


Církevní rozvod je pakarna, protože neexistuje,takže se nedivím,že si Kuchna navymyslela spoustu kravin,aby splnila taxativni podmínky anulace, hnus je, že to řeší přes média. Jooo, není horsi katastrofa než zhrzena ženská
Smajlík  Teq
22.05.2023 11:40:12
Tým nesympatický Brzobohatý a antitým zhrzené psychopatky. :-)
 Alda
22.05.2023 11:34:40
Církevní sňatek je jakožto svátost nezrušitelný - s výjimkou dispenze od papeže, což teda nevím, jestli bude mít František čas se zabývat zrovna Kuchařovou s Brzobohatým.
 Brzychomluwetz
22.05.2023 11:16:59
No právě. Člověk tam do toho nevidí a neví, jak se kdo v jaké situaci choval. Ideálně by chtělo slyšet obě dvě strany a ne v bulváru, ale někde v klidu, při kafíčku nebo při panáku :)
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
22.05.2023 11:11:30
Tak je vše v pořádku.
 Dečka
22.05.2023 11:06:41
Dečka

Já přece neříkám, že říkáš, že by neměla o něčem mluvit.

Tatiana je čitelná. Brzobohatej za mě ne. A směšný mi přijde, jak ho některé jiné znamé osobnosti podporují. Jakože já nechápu, v čem ho podporují, nebo jako co se mu děje, že potřebuje podporu.
 vnkdy
22.05.2023 10:52:25
Já přece neříkám, že by neměla o něčem mluvit.

On to prostě po čase cítil takto, ani církevní sňatek není něco, co dokáže člověka po celý život směřovat jendím a tímž směrem.
 Dečka
22.05.2023 10:46:52
Dečka

No tak, když si ho vzala církevně, tak oba věděli, že je to na celej život... Někdo to tak nemusí brát, to je ok. Ona to tak ale brala (on předpokládám taky, když si ju dobrovolně vzal), v tom právě spočívá ten církevní sňatek. Ona chce být církevně rozvedená, což chápu, protože byla podražená v tomhle slibu. Nevím, jestli k tomu jsou ty pravý důvody – to, že to s ňou on už nevdržel, samo o sobě takovej důvod není. Církevně jsou pořád manželé každopádně.

A reálně nevím, co udělala tak hroznýho. Možná mi něco uniklo. Do médií může říkat, co chce. Nevím, proč by neměla mluvit o svojí zkušenosti. Zatím jsem se od ní nic skandálního o Brzobohatém nedozvěděla.
 vnkdy
22.05.2023 10:36:59
Žádné, on prostě potřeboval jít dál, aby mu bylo lépe a ona to nedokázala pochopit, přát mu to.
 DečkaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk