Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1216806, vloženo 23.05.2023 08:52:39 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zhubnout i na kortikoidech?
Rozhodla jsem se zhubnout i na kortikoidech.
Prý to nejde. Musí!

159 cm a 59 kg. Přibrala jsem za 5 měsíců 12 kilo kvůli léčbě debilní autoimunitní nemoci. Na vině jsou kortikoidy a cyklosporin a řekla bych, že i ostatní srajdy k tomu taky přispívají.
Léčba se chýlí ke konci, jsem v kompletní remisi, ale ty dva zmíněné léky se prý musí vysazovat extrémně opatrně a pomalu, jinak hrozí relaps. Relaps = všechno absolvovat znova a to bych fakt už nedala.

Jsem extrémně nechutná. Chodím jen v santusáckých volných hadrech, protože se do ničeho jiného nevejdu. Navíc jsem začala nenávidět své fyzické tělo, které mě zradilo a vůbec nefunguje tak, jak jsem byla zvyklá.

Nejradši bych vůbec nevycházela, ale děti potřebují pobyt venku, proběhnout se. Hlavně můj syn s těžkým ADHD - kdybych ho držela doma, udělá z pokojíčku kůlničku na dříví a bude mi skákat po hlavě.

Před pár dny jsem byla s dětmi na hřišti.
Ostatní maminky - krásné štíhlé kočky.
Já - ošklivá, tlustá, peri-klimakterní tetka.
Jasně, s věkem nic neudělám, ale ten mě ani netrápí. Zato ta nadváha!

Plán:
Pozvolna najedu na svůj obvyklý cvičební režim jako před nemocí. Přerazím tu malátnost. Nebudu se většinu dne válet.

Ale co jíst? Já se o výživu nikdy nezajímala, vždycky jsem jedla, na co jsem měla chuť a váhu absolutně nemusela řešit.
Jakou dietu zvolit? Vždyť jich existuje obrovské množství.

Kdo z vás úspěšně zhubnul, jaký stravovací systém vám pomohl?

Zatím jsem uvalila embargo na sladkosti.
Nebudou je jíst ani děti (často jsem je jim koupila a v noci při záchvatu žravosti je snědla).
Mohlo by to pomoci i na synovo ADHD.

Poraďte - dík :)

(Kdyby zas někdo doporučoval metamfetamin, tak už to není originální ani ftipný).

 Teta Dana Žena43 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
26.05.2023 05:42:37
Nnk - já vím, že se kortikoidy nesmí vysadit najednou, nejen kvůli základní nemoci, ale i proto, že tělo ten hormon samo skoro přestalo vyrábět.
Ano, jde o glukokortikoidy.
Léčbu bych si nikdy svévolně neupravovala, dělala jsem to někdy u psychofarmak, ale tady mám respekt. Neboj :)

O tom predilekčním ukládání tuku a atrofii svalů vím, však to zažívám.
To je fakt tak beznadějný? Nejde předejít úbytku svalů cvicením?
Vyhladovět se nechci, spíš omezuju vyloženě nezdravé potraviny, snažím se jíst lépe, nepodléhat nočním žracím záchvatům...
 TD off
26.05.2023 05:35:18
Dík všem!
Keto nebo půst - do toho teď na lécích určitě nemůžu jít, možná bych to zkusila, kdybych byla zdravá.

Kir - ano, máš pravdu, měla bych si k tělu najít pozitivnější vztah.
Nicméně jsem se včera ve sprše odhodlala se podívat do zrcadla a byť by si mě s modelkou fakt nikdo nespletl ani zdálky, přece jen to taková hrůza není.
Jj, špatně to nesu taky kvůli tomu, že jsem ztloustla tak rychle,, nemůžu si na sebe prostě zvyknout...

Určitě na to nepůjdu nijak radikálně, klidně by mi i stačilo, kdybych do konce léčby jen nepřibrala další kila, shazovat váhu plánuju až během vysazování léčby.
 TD off
24.05.2023 15:10:32
Všimni si, že nezmiňuji další věci jak hubnout.
V jednoduchosti je síla.
Smajlík  Sněhová vločka
24.05.2023 15:08:23
Vyvážená strava, množství.

Napomoci může i nějaký lehčí sport téměř denně-chůze, cvičení-zadarmo.

Letos ještě nic moc, ale většinou právě v květnu a červnu potkávám hodně lidí, co honí formu do plavek na poslední chvíli=zapadneš, pokud jsi na nějakém místě s vyšším výskytem populace.
Smajlík  Sněhová vločka
24.05.2023 10:56:26
To jí snad nepude jen tak vysadit. Jednak u vyšších dávek hrozí šok a smrt a jednak to bolí - viz 1214556
 vysazovat postupně
24.05.2023 09:22:36
Prosím, neblbni.
Je fajn, že chceš něco pro sebe dělat, ale kortikoidy nepřetlučeš. Je to hormon a s tvým tělem si pohraje a je mi to líto, ale nezmůžeš nic. Můžeš zkusit jíst méně, ale tvé tělo bude strádat a nebudeš se cítit dobře a nebudeš vypadat lépe.
Předpokládám, že bereš glukokortikoidy. Tyhle hormony ti nacpou tuk tam, kam to mají nejraději (sama víš kam, určitě to na sobě pozoruješ). Seberou ti svalovou hmotu, jen aby ji přetvořily na tuk a dostaly do krve co nejvíc cukru. Vedle toho, že tlumí imunitu, jsou to stresové hormony a tělo připravují na zátěž a co potřebuješ v zátěži? Energii. A o tu se postrají způsobem, který na sobě pozoruješ. Je nezajímá, co jíš, berou vše a udělají si z toho to, co potřebují - tuky, cukry. Játra jim s tím ochotně pomůžou. Kortikoid je takový diktátor a máloco ho v těle neposlechne. Rozhodně je fajn zdravě jíst a informovat se u lékaře, co je při kortikoidech ideální strava. Ale nečekej, že budeš nějak výrazně hubnout. A pradoxne i když vypadáš tlustá, máš minimální svalovou hmotu a řídnou ti kosti, dalo by se dokonce mluvit až o podvýživě. To jsou kortikoidy.
A prosím, hlavně nevysazovat podle své vůle bez rady s lékařem. Vysazují se pomalu, protože kortikoidy se samozřejmě tvoří v těle přirozeně, je to hormon, který v určitý míře potřebujeme všichni. Ale když ho dodáváš externě, tělo si řekne, že teda nebude produkovat vlastní a utlumí přirozenou tvorbu. Ve chvíli kdy kortikoid vysadíš ze dne na den, dojde k adrenální krizi, nebudeš mít v těle žádný kortikoid, protože tělo pořád tlumí a z venku už nedodáváš. A dopadneš asi jako diabetik 1. typu, když to přežene s inzulinem - poklesne ti výrazně krevní cukr a může to skončit i nějakou poruchou vědomí.
O všech krocích se poraď s lékařem, nevymýšlej prosímtě žádný blbosti, aby ses nedorazila ještě víc.
 Nnk
23.05.2023 23:33:33
Hele, já chápu, že tě aktuální situace štve, ale bude ti lépe, když své nové tělo přijmeš a budeš ho opečovávat. :-) Což neznamená, že se na jakoukoli snahu zhubnout vykašleš, ale značně ti to usnadní celý proces.
Vím, že se to lehko řekne a hůře koná, ale začít můžeš právě tím, že na sebe přestaneš "záměrně srát".
 Királynő Žena22 Kategorie
23.05.2023 23:07:23
Izumi Miyako - samozřejmě bych na sebe oblečení sehnala. Vejdu se teď do velikosti 38. Ale - nemám finance ani energii na to, pořizovat si nový šatník!
Ten původní jsem si budovala roky a mám v něm hodně oblíbených kvalitních nadčasových kousků, které mi sluší a ve stylu, co mám ráda.

Ano - můžu si dovolit koupit několik hadříků střední cenové třídy, které mi padnou; můžu na ně vlastně narazit i v sekáči nebo u Vietnamců (ale tam prostě člověk musí hledat nebo mít fakt kliku).

Jenže já ani nemám chuť své neforemné, ztučnělé tělo nějak hezky oblékat.

Záměrně na svůj vzhled seru.

Vlasy, které se mi kvůli léčbě lámou, ztratily lesk a nutně potřebují zastřihnout akorát stahuju do řídkého copánku v týle a neřeším je. Dřív jsem měla obsesi si je každý den ráno umýt a vyfénovat je.
Aktuálně mám vlasy tři dny nemyté a jen protože už mě svědí kůže na hlavě, vezmu je teď ve sprše tím sprcháčem a zároveň šamponem z Lidlu.

Kortikoidy mi taky způsobují akné. Mám zas jebáky na bradě jak v pubertě.
Kašlu na nějaký korektor nebo make-up.

Když už jsem hnusná, tak v plné parádě, ať to stojí za to :))

Na dotaz ohledně syna ti odpovím do profilu.
 Teta Dana off
23.05.2023 17:58:20
Zhubnout se dá i na lécích. Jen si musíš hlídat složení stravy. Převaha ovoce(dopoledne),zeleniny(odpoledne) kvalitní bílkovina v libovem mase a nevynechavat přílohy,jen místo bílých testovin volit ty tmavé. Jíst pravidelně jednou za 2 h,snídaně,oběd,svačina večeře. Vynechat rychle cukry ve sladkostech i nápojích(žádné limci,sirupy atd). A uvidíš,půjde to. Pohyb co zvládneš. Já chodím delší procházky se psem,držím výše uvedené a od března mám dole 4 kg. Chodím do nutriční ambulance,je to na pojišťovnu,takže zadara. Take se zkus poradit s odborníkem,dodrzuj zásady zdravého životního stylu a půjde to i na praskach.
 fénix z popela Žena35 Kategorie
23.05.2023 16:03:02
Máte už i u Vás léky na hubnutí.
OZEMPIC jsem bral krátký čas na jinou nemoc a hubne se po týdnu max po dvou strašně rychle. (Nechutná jíst skoro vůbec a nic) tak pozor. Druhý lék jsem pral Jardiance a je pro Česko asi dost drahý. I ten jsem ale přestal brát. TY LÉKY oba jsou naprosto bezpečné !!!

Hubnout se dá snadno, ale to je to co nepotřebuju. Jsem akorát.
 Quakie Muž76 Kategorie
23.05.2023 16:00:24
Pravdivý muž - a ven! :))

Už jsem ti před časem napsala, že v tematech mnou založených jsi persona non grata a ty se furt vtíráš.
Jsi jak obtížný hmyz.

Já do tvých threadů taky nelezu. S jednou výjimkou - napsala jsem ti reakci pod zpověď, kde jsi se chlubil, že jezdíš pro DPP.
Proto budu tedy shovívavá a na tvé plky ještě zareaguji:

Současná situace mi vadí, proto na ni nadávám, zároveň se jí snažím řešit a ráda vyslechnu názory ostatních. (Množina ostatní neobsahuje tebe, pokud bys chtěl slovíčkařit.

Ale necítím se rozhodně jako oběť stíhaná osudem; tento přístup se mi příčí.
Situace mohla být daleko horší - ty excesy v minulosti jsem si mohla strašným způsobem odsrat. Nestalo se tak. Měla jsem nezasloužené štěstí.
Moje nemoc s tím nesouvisí. Jsem navíc v podstatě vyléčená. A existuje mnoho daleko horších diagnóz.

Nejsem (pseudo)intelektuálka. Považuji se za ženu z lidu. Intelektuální kecy o ničem mě nebaví.
Nad nikoho se nepovyšuju.

V rozpáleném panelákovém bytě, kde je nedokončená rekonstrukce a všude plno stavebního bordelu, bude hnít můj ex. Došly mu prachy, resp. jako idiot půjčil velkou částku, dlužník nesplácí a všude si ho zablokoval.
Já aktuálně pobývám v prvorepublikové vile, obklopené zelení. Budu zde trávit i léto coby rekonvalescentka.

Užij si Katar. Dobrá prdel bude, až tě ta MILFka, co jsi ji sbalil v Sherwoodu, obere o veškerý majetek a ty budeš vyexpedován s kufříkem osobních věcí na ubytovnu.

Odteď z mé strany ignore :)
 Teta Dana off
23.05.2023 15:56:24
Izumi: ty máš míň než 159cm? tak to pak těch 130kg dostává úplně jiné rozměr, já myslel, že máš aspoň 170. to je teda solidní extrém
 1bhc
23.05.2023 15:42:37
Utsukushii otoko: Víš, co se říká po našem: Fuck off!
Smajlík  Izumi Miyako Žena32 Kategorie
23.05.2023 15:03:58
pravdivy muz: Tvl tak ona tam bere na tvoje útraty i syna. Jsi ještě větší tragéd, než jsem si myslel.
Smajlík  dvorní psychiatr
23.05.2023 14:07:49
Žádný normální chlap by si o tebe neopřel kolo a nedotkl se tě ani násadou od koštěte.
Hraješ si na intelektuálku která je nad lidmi a ve skutečnosti jsi fetka a pseudointelektuálka, kterých jsou plné ulice.

Jsem Pravdivý muž, jediný ze Zpovědnice, který pojede na dovču do Kataru se svou paní a jejím synem, zatímco ty budeš hnít v rozpáleném panelákovém bytě.
Smajlík  pravdivy muz off
23.05.2023 13:57:45
Tvůj problém je v hlavě.
Smajlík  dvorní psychiatr
23.05.2023 13:54:24
Izumi Miyako: Futotta. Kisama ga kirai desu.
Smajlík  Utsukushii otoko
23.05.2023 13:36:33
Dostalo se ti toho, co si zasloužíš. No a co se týče tvé osoby, tak tady je svět ještě v pořádku.
Díkybohu!!!
Smajlík  pravdivy muz off
23.05.2023 12:57:07
Nechci nic říkat, ale jsem menší než ty, vážím víc než ty a nechodím zrovna v pytli. Běžně na sebe seženu oblečení.


A kdy syn dostal Adhd? Co si pamatuji, tak jsi psala, že si nedovedeš přestavit mít dítě s nějakým problém jako mám já.
Smajlík  Izumi Miyako Žena32 Kategorie
23.05.2023 12:55:44
159/59kg mi přijde úplně v normě. Pokud shodíš těch 10-12kg, bude to asi dost nezdravé. Takže otázka je proč?
 MilanXY
23.05.2023 12:55:08
Recept na jakékoliv zhubnutí je prostý: stačí nežrat. Když si dáš každý měsíc deset dní absolutního půstu jen o kojenecké vodě, nemůžeš mít nadváhu.
Smajlík  Stačí nebýt prase.
23.05.2023 12:25:55
Hlavně proboha žádné vylomeniny typu keto dieta.
Ideálně ani neporovnávat se s ostatními maminami na hřišti, štíhlost taky nevypovídá nutně o zdraví. Určitá míra závisti je samozřejmě přirozená, zvláště pokud jsi přibrala takhle rychle, ale bohužel je potřeba se smířit s tím, že tělo se v průběhu života prostě mění.
Osobně doporučuji vyhledat nutričního terapeuta, jsi nemocná a podle toho je potřeba k tomu přistupovat.
 Királynő Žena22 Kategorie
23.05.2023 11:31:30
Já bych zkusil to cvičení, třeba v tom fitku, když to stravou nejde. Ještě nabereš nějaký ty svaly a až si na tebe bude zase nějakej chlap dovolat, propleskneš ho a bude klid.
Smajlík  2KJH
23.05.2023 10:42:56
FD & SheldonC - dík.

Jinak s tím zadržováním vody - docvaklo mi, že musím přestat tak hodně solit (jsem bohužel zvyklá)
 Teta Dana off
23.05.2023 09:58:07
S těma sladkostma, to je dobrý krok.

https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-palit-a-neukladat-348565
 SheldonC
23.05.2023 09:38:14
Ja som si vzdy myslela, ze pri kortikoidoch sa zadrziava voda v tele, preto clovek vyzera byt "tucny", ale tuk to nie je...
Smajlík  Lalalalo
23.05.2023 09:26:15
Já ti doporučuju nesrovnávat. Ta váha není nic hrozného a dost žen je na tom daleko hůře. Nejez bílé pečivo, sladkosti, nejez večer a zkus pravidelně cvičit.
 Frank Drebin Muž39 Kategorie
23.05.2023 09:24:17
fordmustache - pevně doufám, že něco z toho je voda :)
Ale tuku taky požehnaně.
Navíc kortikoidy způsobují atrofii svalů (které váží víc) takže v reálu vypadám samozřejmě mnohem tlustší než pevně stavěná, vysportovaná holka se stejnou výškou a váhou.

Tyjo, tady v místním fitness změří zájemci poměr svaly vs. tuk v těle, ale prostě nemám odvahu tam jít a dozvědět se to.
 Teta Dana off
23.05.2023 09:18:33
fimisek - původní váhy dosáhnout nechci, za optimální považuji 50 kg.
Já jsem ektomorfka s útlými kostmi a těm vyšší hmotnost nesluší a navíc kortikoidy způsobují specifické tloustnutí - tuk se ukládá predilekčně v pase a v xichtě. To prostě nechceš :)

Ale dík za milý příspěvek, já tě mám zafixovanou jako dost ostrou uživatelku, ženskou od rány.
 Teta Dana off
23.05.2023 09:13:31
myslim, ze keto ma obecne nelepsi vysledky z ruznych diet, ale obecne se rika, ze kdyz to clovek dodrzuje, tak se hubne prakticky na vsech dietach. I treba jezeni obden, kdy behem zraciho dne se clovek nijak neomezuje, ma skvele vysledky...

Ale osobne jsem myslel, ze u kortikoidu se hlavne hodne zadrzuje voda, takze je otazka, nakolik je nejaka redukcni dieta smysluplna
 fordmustache Muž99 Kategorie
23.05.2023 09:10:38
Nepřeháněj. Jsi chrastila kostmi, teď jsi ženská. Je lepší být zdravá, nech hubená.
Smajlík  fimisekPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Radio seznamka více na www.radioseznamka.eu
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk