Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1216852, vloženo 24.05.2023 11:14:50 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Život=nekonečná práce
Tedy aspoň ten můj. Buď práce na sobě, své psychice či fyzické kondici. Nebo práce ve formě zaměstnání či domácnosti. No ještě je tu práce na mých projektech.

Jako ne že by mne něco z toho nebavilo. Na své hře pracuju rád i zaměstnání mám nové a baví mne. Do jisté míry.

Jenže to je vše pořád práce. Chybí mi důvod proč se namáhat.

Vrcholem odvazu je pro mne jít do parku s kafem a knížkou. Ani ty vyšší cíle už mne nějak neberou. Mám prostě vztek.

Pořád na něco čekám. Žiji v očekávání lepší budoucnosti. Ta i částečně přišla s novou prací, novým kolektivem. A i ta hra vypadá podle mých představ. Jen je to pomalý a nekonečný proces a mne dochází elán.
 Petrz Muž46  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
27.05.2023 14:11:13
Vajgar: Díky. Ano to co popisuješ je jedna z cest. Ale upřímně na to nemám odvahu ani energii. Afirmace fungují a mého kritika postupně oslabují. Jen je to pomalý proces a sebevědomí a sílu mu vzdorovat získávám postupně. Navíc nechci opustit svůj současný život a to co jsem vytvořil.

Úvodní příspěvek jsem napsal zrovna když jsem byl dost zdeptaný. Nyní jsem získal trochu náhled na svou situaci a cítím se lépe.
 Petrz
27.05.2023 12:59:18
Petrz: říkat si afirmace a lehkým cvičením si zlepšovat kondici je jistě dobré, ale děje se ti tak v režii dosavadní nadvlády myšlenkového vzorce, toho špatného pána, který tě má v moci.

Měl by ses hodit do klidu, abys mohl naslouchat, co říká srdce. Což jistě není ten za chyby tě bičující dráb :-).

Tomu tenkému hlasu srdce je třeba dopřát prostor. Třeba na pěší tůře do Santiaga de Compostela. Na které dosavadní programy mysli ztrácí smysl. Nemáš moc svobodné vůle se z nich vymanit, pokud aktuálně působí, ale máš svobodnou vůli se dostat do situace, kde jsou k ničemu. Tak šťastnou cestu.
 Vajgar
26.05.2023 19:14:06
Vajgar: Já si myslím že máš pravdu. Jen nyní nejsem schopen začít s dalším způsobem seberozvoje. Nestíhám ani to co jsem si předsevzal - říkat si afirmace a lehkým cvičením si zlepšovat kondici. Ale nějakou nenáročnou formu meditace zkusit chci.
 Petrz
26.05.2023 14:18:45
Petrz: Je to zkrátka nějaký program, ego, které převzalo nadvládu a umožňuje vidět jen skrze něj. Je to extrémně užitečný sluha, ale velmi, velmi zlý pán. Kdyby nebylo u mě kuriózním způsobem oklamáno, nevydržel bych náročné meditační období a velmi pravděpodobně by mě dohnalo k sebevraždě, zabilo by mě.

Ta jeho nadvláda je umožněna skrze lpění na "obrovsky důležitých věcech". Ne že by obrovsky důležité nebyly, ale ono ulpění znemožní uvidět i co je NE-obrovky důležité (což je celý zbývající vesmír). A zasadit tak věc do kontextu.

Držim palec.
 Vajgar
25.05.2023 21:52:19
Vajgar: Díky. Nevím jestli je to snaha utéci před přítomností - asi také, ale i před soudcem v mé mysli, který mne dokáže pořádně podusit. I za sebemenší domnělou chybu mne dokáže tvrdě vydeptat.

Halucinogenní látky fakt ne. Zkoušel jsem lysohlávky a svět nad rámec mé mysli se otevřel až moc. Nelituji toho co mi to dalo - pozitivního i negativního. Ale stačilo to.

Jinak to na čem pracuji není jen únik, má to smysl samo o sobě, pro mne obrovský smysl.
 Petrz
25.05.2023 11:47:11
"Jakmile něco tvořím a něčeho dosahuji cítím se v relativním bezpečí."

Petrz: Což je to takové jakoby anesteticum, opium. Mysl je saturována, uspokojována, vzpomínkami nebo předjímkami, a přítomnost je tudíž považována za cosi nepříjemného, za nicotu, za hrozbu. Kterou lze zahlušit činností pro něco smysluplného v budoucnosti. Ve skutečnosti je ale hlavním cílem této činnosti přehlušit onu nicotu (přítomnost), utéci od ní. Podvědomě to tušíš, proto ti dochází elán.

Já tedy určitě nejsem žádný guru, ale dosti intenzívně jsem se věnoval meditaci coby vyprázdnění mysli, takže mě to už tak nebere :-).
Jiní to vzali zkratkou např. přes ayahuasku nebo bufo alvarius. Prostě potřebuješ nahlédnout mimo stávající program mysli jehož si zajatcem, ten točící se konglomerát z lítosti nad již promarněnou neexistující minulostí a ještě neexistující naději slibující budoucností.
 Vajgar
25.05.2023 11:08:19
"Žiješ v očekávání budoucnosti. Budoucnost ale existuje jen v představě, nikoli reálně. Tudíž tvoje očekávání nemohou být naplněna, příp. jen chvilku, protože to tak máš nastavené - dobré to teprve bude."

Vajgar: To vím že žít v přítomnosti je ideální stav. Neumím to no. Neumím se radovat z toho co už mám. Pořád musím něčeho dosahovat a mít nějaký byť i dílčí úspěch. Protože jinak přijdou zase ty myšlenky o mé nedostatečnosti, ubohosti a špatnosti. A taky strach z toho co by mohlo přijít kdybych nepracoval. Jakmile něco tvořím a něčeho dosahuji cítím se v relativním bezpečí.
 Petrz
24.05.2023 22:09:22
Ncnj: Nevěřím si hlavně v oblasti vztahů. To je moje nejcitlivější místo a zároveň celoživotní blok a příčina mých lehce melancholických stavů. Dosud jsem to nebyl schopen překonat.

Ženy na mne docela reagují - přesto mám pocit, že to je proto že mne neznají.

Proto nedokáži žít tzv jednoduchý život. Užívat si života.A možná částečně i kvůli tomu se snažím tak urputně jít za svými cíli.

Jinak mám rád hojnost a bohatství, i to finanční. Ale rád bych k tomu dospěl svým tvůrčím úsilím a věřím že se mi to i daří/podaří s tou hrou.
 Petrz
24.05.2023 16:55:12
Tvůj text jsem nečetl ale poradím ti jedno - STAŇ SE ŠOFÉREM LINKOVÉHO AUTOBUSU - MĚSÍČNĚ BUDEŠ MÍT 40 000 ČISTÉHO, COŽ NA SKROMNÝ ŽIVOT STAČÍ.

NA UŽIVATELE ZPOVĚDNIC SE VYKAŠLI, JSOU TO SOCKY, KTERÉ NEUMÍ VYDĚLAT PENÍZE!!!!

Pravdivý muž NAVŽDY!!!
Smajlík  PRAVDIVY MUZ OFF
24.05.2023 15:20:55
Ne že by měl být každý den úplně stejný, ale mít nějaký dobrý základ.
 Ncnj Muž27 Kategorie
24.05.2023 15:19:22
Vajgar: Souhlas. Taky docházím nakonec k závěru, že nejlepší je mít ideální denní režim. Pokud naplníš dobře každý jeden den, tak už nemusíš řešit budoucnost, protože ze samotné podstaty každý dobře naplněný den ti zaručuje něco dobrého. Takže je to akorát o tom najít vhodný režim, vzorec, systém a ten plnit každý den.
 Ncnj Muž27 Kategorie
24.05.2023 15:08:37
Žiješ v očekávání budoucnosti. Budoucnost ale existuje jen v představě, nikoli reálně. Tudíž tvoje očekávání nemohou být naplněna, příp. jen chvilku, protože to tak máš nastavené - dobré to teprve bude. Nikoli že je. Logicky pak časem přichází pocit marnosti, frustrace.
 Vajgar
24.05.2023 13:56:11
Právě si myslím, že je ideální strávit co nejvíc volného času venku. Máš hned větší šanci někoho vidět, potkat a nabízí to větší potenciál.

Když budeš připravený, tak ti to časem vyjde a s někým se seznámíš. Klidně se zaměř na mladší. Můj starší brácha taky netají, že by chtěl nějakou 20 letou. Nevím proč, ale takhle podobně to má většina kluků. Na druhou stranu je to úplně jedno, věk nehraje žádnou větší roli.
 Ncnj Muž27 Kategorie
24.05.2023 13:50:38
"Tak já tam potkávám i mladý hezký holky."

Ty jsou všude. Mě už chybí jenom kousek k tomu, že začnu navazovat s nějakou kontakt a dávat se do řeči. Těžko se dá odolat. I kdybych měl blekotat nějaký nesmysly, stejně podlehnu a udělám to. Momentálně mě drží na uzdě jenom pocit, že mám nízký sebevědomí a že se to prostě nehodí. Cítit se o něco líp, tak to je jiná.
 Ncnj Muž27 Kategorie
24.05.2023 13:36:18
No mám to trochu podobné. Často mi chybí důvod, proč se za něčím honit, proč se mám v nějaké práci strhat, proč bych si měl držet nějaký ten "sociální status", honit se za penězi, majetkem, apod. No myslím si, že nejsme sami, kdo má podobné pocity a pro mnohé bývají jedinou obrovskou motivací děti. Po těch ale upřímně řečeno moc netoužím. Dnešní svět se mi rok od roku víc a víc hnusí.. okolní dění mne den ode dne přesvědčuje, že život není žádný dar, ale spíš utrpení a vůbec není o co stát..
 Bob654
24.05.2023 13:07:23
Petrz: Zkus žít jednoduchý život, kde máš něco obyčejného, co ti dává štěstí a můžeš se o něco opřít a mít něco, co ti dává smysl a sílu. Oni ani ti hodně úspěšní bohatí lidé se nemají bůhvíjak. Sice je to obdivuhodné, když někdo dokáže vydělat miliony a pak mít téměř vše, ale samo o sobě to nemá žádnou větší hodnotu. Na to se chytají jenom lidé, kteří se sami hledají, tak v tom spatřují něco, co by sami chtěli.

O způsobu jak si vydělat miliony vím. Jde to celkem jednoduše skrze investování, ale nějak intuitivně se mi do toho nechce. Nejlepší investice je stejně stará klasika - byt, dům, pozemek, něco co pronajímáš. Když by měl člověk plat aspoň 100 000 Kč měsíčně, tak si našetříš a můžeš investovat celkem hravě. Vrátí se ti mnohem víc a můžeš mít pasivní příjem. Bez slušnějšího příjmu to nedává úplně smysl, i když způsoby jsou taky, ale to se ti vrátí za dlouho až za třeba 20-30 let.
 Ncnj Muž27 Kategorie
24.05.2023 12:03:24
Believer: možná. Možná je to jen můj aktuální stav. Mívám propady nálady, někdy i kvůli maličkostem. A je pravdou že přechod do nové práce byl/je pro mne psychicky náročný - byť je to tu o řád lepší.
 Petrz
24.05.2023 11:53:58
Zhou Ba: Tak já tam potkávám i mladý hezký holky.
 Petrz
24.05.2023 11:53:26
To mi zní trochu jako syndrom vyhoření..
 believer
24.05.2023 11:46:31
Mě to v parku štve.
Všude lidi s psama, starý hnusný báby, kuřbové odhazující vajgle.
Smajlík  Zhou BaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Radio seznamka více na www.radioseznamka.eu
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk