Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Otázky - Vzkazy č.1218536, vloženo 30.06.2023 00:47:56 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
ČR dostane od USA F-35
Nové stíhačky. A tyhle neprodají tak hned komu:

Lockhead Martin F-35 Lightning II páté generace

https://youtu.be/ok0XXDhkVn0
 matouch4 Muž51 Kategorie  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
01.07.2023 13:00:37
jirka: a protoze jim konci zivotnost, servis a modernizace by byla predrazena kusova vyroba.

Ne "snad 150", nelzi, je to 122 a celkem na 10 let, takze 12 rocne!
 Mr D
01.07.2023 12:56:44
jirka:
protoze F-35 jsou stealth stihacky+awacs v jednom a poskytuji data vsem ostatnim systemum NATO v realnem case. Upne jiny level nez Gripen, nebo SU-57.

Ja nechapu proc "jakozevlastenci" potrebuji prosadit vzdy to horsi, aby se jejich vlast nemohla dostatecne branit.

Napriklad jak si SPD+KSCM podminovala schvaleni dalsiho Babisova lockdownu tim, ze zmrazi miliardy urcene pro nasi armadu. Tohle by za prvni republiky byla jasna vlastizrada!
 Mr D
01.07.2023 12:20:58
Nechápu, proč jsme nepokračovali v pronájmu Gripenů. Problém s nimi nebyl, se servisem taky ne.
F 35 je násobně dražší. Tady se mluví snad o 150 miliardách korun za ten celej kšeft.

Gripeny byly za cca 20 miliard na 10 let. Letová hodina Gripenu stojí 5 tisíc dolarů.
Letová hodina F-35 stojí 30 tisíc dolarů.
 jiRka
01.07.2023 10:33:32
Pro vsechny chcimiry a priznivce Gripenu: F35 je miniAWACS, stealth a je soucasti komplexniho zbranoveho systemu. Jelikoz jsme soucast NATO, pada i argument "vzdyt nemame PVO", MAME, jsme v NATO! Ty systemy se propojuji komplet vsechny mezi sebou. Nase F-35 zaznamena hrozbu, cizi technika, napr. PVO na tu hrozbu zareaguje. Chapu ze mysleni chcimiru a jinych prorusaku se omezuje na vsemocneho cara a jedinou pravdu, NATO je ovsem o spolupraci, mimo vase chapani.

Ad rychlost F35: vzdusne souboje kus proti kusu, jsou rusacka taktika, ktera s vybavenim NATO postrada smysl. Vzhledem k dosahu systemu F-35, je tento argument naprosto irelevantni. NATO si vazi zivota svych vojaku a nebojuje ve stylu "nas mnogo". Takovy zpusob boje je pro opice z vychodu a kamikadze.

Jsem ochoten platit vyssi dane, kdyz rozdil pujde jen na armadu a v dusledku teto platby bude odstaven nejaky nizkoprijmovy chcimir/chcimirove, podle vyse platby, napriklad od moznosti volit. Kolaborujes a oslabujes nas stat? Odstehuj se, nebo aspon neskod-nevol. Jsem ochoten jim dat na cestu pytel rublu a at tahnou do mordoru. Vybudovat u nas velkou rasiji by bylo tezke a zbytecne komplikovane, bezte do te vasi, hotove a uzijte si ji naplno!

Charles: dokonale napsane, jenze chcimirove a prorusaci si to nepripusti. Nemaji dostatecnou kapacitu a jejich informacni zdroje jim to poprou. Komous bude verit jen komousum, ostatni povazuje za dezinfo. A kdz prestane verit, bude komousi odstranen. Opet doporucuji rozhovor s ex-kgb agentem a prebehlikem do USA, Bezmenovem.
 Mr D
01.07.2023 02:11:43
Armand: žádný vyrovnaný státní rozpočet tehdy nebyl, byl obrovský vnitřní státní dluh - odhaduje se cca 1600 miliard Kčs (dnes by bylo vzhledem k inflaci podstatně vyšší číslo), byly dluhy bank, podniků typu Škoda Plzeň, Škoda M.Bolestav atp.
 Charles Muž49 Kategorie
30.06.2023 23:43:31
kony83: tak napul souhlas. Je fakt z F-35 nekdo oznacuje jako spis bombarder kvuli rychlosti (je diky rozloze naseho statu rychlost tak podstatna pri braneni naseho vzdusneho prostoru ?) jak jsi zminil, nicmene letadlo nni jen maximalni rychlost, ale je to i avionika, zpracovani informaci, support pozemnich vojsk, moznost kooperovat se spojenci (jsme v nato) a ucastnit se spolecnych misi. A z techto hledisek mi prijde F-35 jako univerzalnejsi stroj.
 Psoug
30.06.2023 22:32:39
No, vzdyt to pisu, blbci tleskaji..
Tak muzem treba udelat muzeum novych modernich zbrani z USA. Aspon nejaky uzitek by mely..
Smajlík  jesterka
30.06.2023 21:45:53
ještěrka: Šojgu, Gerasimov, Prigožin budou mít víc protáhlé držky. Už teď ten spolek ruských buranů s otevřenou hubou vypadají jak neandertálci.

Ilustrační foto: https://tinyurl.com/homo-neandertalensis
 matouch4 Muž53 Kategorie
30.06.2023 21:26:17
Oo i Polsko a Italie? Tak to musime mit..

A pouzijem to nekdy, nebo to bude dar Ukrajine?
Njn jeste ze jsme tak bohati a muzem si dovolit to nejlepsi co maji jen ty exkluzivni staty.
Mozna nas da USA na nejaky VIP seznam a proda nam mnohem vic vojensky techniky, kterou neprodaji jen tak nekomu.. A blbci budou tleskat..
Smajlík  jesterka
30.06.2023 21:18:36
Kdekdo není jen tak někdo, je ve výzbroji těchto zemí:

United Kingdom, Italy, Netherlands, Australia, Canada, Denmark, Norway, Israel, Singapore
Belgium, Finland , Germany, Japan, Poland, South Korea, Switzerland

Tak jen pro pořádek, když už tu druhej o tom plká
 matouch4 Muž53 Kategorie
30.06.2023 20:11:06
Nikdo nedostává nic zadarmo. Česko je kupuje a půjčí si na ně.
Ve výzbroji je má kdekdo. Vyrábí se od r. 2006 byla jich vyrobena asi tisícovka, a Lightning II je mnohaúčelová mašina (stíhač).
 Quakie Muž80 Kategorie
30.06.2023 19:16:49
"A tyhle neprodají tak hned komu"

Ver, matouchu, ze blbum, co je nepotrebujou, maji schodek jak prase, ale stedre zaplati, je prodaji bez mrknuti oka..

To je takova " chytra" technika prodejcu...
Smajlík  jesterka
30.06.2023 18:43:32
komisař: Máme je na obranu v případě ruskýho útoku, mnichovská držko.
Smajlík  tenDáda Muž25 Kategorie
30.06.2023 18:08:05
Vypadá to, že vy se na tu válku opravdu těšíte. Abych navázal Wordpressa: Válka je jediná kratochvíle, kterou vrchnost sdílí s poddanými.
Tak vydržte, dřív nebo později dostanete, na co se tak těšíte.
Smajlík  odvodový komisař
30.06.2023 15:55:01

Smajlík  česko
30.06.2023 15:44:00
Charles: "Radostí z toho zrovna neskáču, ale na druhou stranu, když srovnáme, kolik financí ze státního rozpočtu se dávalo na armádu do r. 1989 (a jak mohutné bylo tehdy vojenské letectvo ), tak nyní se jedná poměrově ročně zhruba o třetinu. "

Taky jsme tehdy měli vyrovnaný státní rozpočet, tak se mohly nakupovat kraviny. Dneska ty peníze musí nejdřív někomu ukrást (důchodci utíkejte !).
 Armand
30.06.2023 13:51:12
Radostí z toho zrovna neskáču, ale na druhou stranu, když srovnáme, kolik financí ze státního rozpočtu se dávalo na armádu do r. 1989 (a jak mohutné bylo tehdy vojenské letectvo ), tak nyní se jedná poměrově ročně zhruba o třetinu.
 Charles Muž49 Kategorie
30.06.2023 12:06:43
Hodina letu tý us srágory stojí kolik? Půl miliónu - kdyžtak mě opravte.
Po přistání se to musí okamžitě komplet rekonstruovat. Bezva kauf.

Rusové se dobře baví.
Smajlík  trhe9r8
30.06.2023 11:35:49
Nedostane, ale koupí, tj. zaplatí za ně. Mohli jsme raději koupit, nebo opravdu dostat nějaké zbraně, co USA postupně vyřazují, třeba F16, A10 aj., stále relativně výkonné zbraně za zlomek ceny a k tomu tak max. 5 F35. S F35 budou bojovat hlavně nebo jenom Američani k zajištění vzdušné převahy a nejspíš je sem nasadí, nebo do Německa, pokud bude opravdu velké nebezpečí.
 trebatak Muž72 Kategorie
30.06.2023 11:32:42
"Stíhačky zaplatí ti co jsou dole a udělají tím radost těm co jsou nahoře"

WordPress, ty můžeš jít na nepřítele klidně s vidlemi.
 Soraya Žena85 Kategorie
30.06.2023 11:25:44
kony83: "klíčová otázka, co potřebuje ČR více, stíhačku, která je ideální pro útoky na území nepřítele (F-35), nebo stíhačku, která je ideální pro hlídání a obranu našeho vzdušného prostoru (F-15EX)"

Cokoliv jiného, např. nakoupit popcorn a dát ho zadarmo návštěvníkům kina. Nebo udělat pořádnou hospodskou ožíračku pro všechny. Nebo vyhazovat peníze z letadel a lidé by je dole mohli chytat.
 Armand
30.06.2023 11:23:52
Proč jsme pořád oproti jiným tak zaostalá země, když v ní máme konyho83? Vždyť přece může expertům poradit!
Smajlík  Arfas
30.06.2023 11:17:19
A teď klíčová otázka, co potřebuje ČR více, stíhačku, která je ideální pro útoky na území nepřítele (F-35), nebo stíhačku, která je ideální pro hlídání a obranu našeho vzdušného prostoru (F-15EX)?
--
Stejně jako ty netuším. Tipuju, že souvislost bude se součinnosti v NATO. I když chápu, že jsme pupek světa.
Mužem třeba pomáhat pobaltským státům, což nějaké krátkodobé i dlouhodobé kontrakty se děly a budou dít i nadále v rámci NATO
 matouch4 Muž53 Kategorie
30.06.2023 11:06:52
Sven: také jsem dal na to nějaké drobné.. Ale jo, v tomto radši krok dopředu, dodávka bude cca až kolem 2030
 matouch4 Muž53 Kategorie
30.06.2023 10:52:55
Vidím, že spousta lidí si myslí, že u stíhaček existuje jen jedno měřítko (lepší/horší). Jenže stíhačky musí být schopny plnit různé druhy úkolů a v těch, na které jsou specializované, jsou pochopitelně lepší, než v těch ostatních. Uvedu příklad.

1) Pokud je úkolem zlikvidovat protivzdušnou obranu nepřítele, tak je ideální F-35, protože je radarem obtížně viditelná, takže se díky tomu dokáže k protivzdušné obraně přiblížit blíž.

2) Pokud je úkolem hlídat nebo bránit vzdušný prostor, tak je ideální F-15EX, protože je rychlá, obratná a může nést hodně střel, takže se k narušiteli dostane rychle a v případě potřeby si s ním dokáže poradit větším počtem střel a vyhnout se střelám narušitele.

Samozřejmě i F-35 se dá použít k hlídání a obraně vzdušného prostoru, ale půjde to hůř vzhledem k nižší maximální rychlosti (F-35 má maximum Mach 1,6 a F-15EX Mach 2,5) a nižšímu počtu střel. Stejně tak F-15EX může likvidovat protivzdušnou obranu nepřítele, ale půjde na to jinak (let ve velmi nízké výšce) a bude to riskantnější.

A teď klíčová otázka, co potřebuje ČR více, stíhačku, která je ideální pro útoky na území nepřítele (F-35), nebo stíhačku, která je ideální pro hlídání a obranu našeho vzdušného prostoru (F-15EX)?
 kony83 Muž42 Kategorie
30.06.2023 10:45:12
Pro potřeby ČR i s uvážením plnění povinností v NATO pravděpodobně zbytečné. Mě na tomhle těší leda tak mé investice v americkém zbrojním průmyslu, ale těm českým pilotům to přeju, už teď bych měl vlhko v trenkách...
 Sven
30.06.2023 10:40:35
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
Smajlík  *Vykuk* Muž62 Kategorie
30.06.2023 10:27:19
Jinak jsem četl, že se zvažuje dodání raket dlouhého doletu pro Ukrajinu ATACMS
Stihačky prošly a je čas pokrčit
 matouch4 Muž53 Kategorie
30.06.2023 10:04:50
Český armádě by měl bohatě stačit "Zlin Z-37 Čmelák"... Víc bych těm šaškům nedal...

Česká armáda má za posledních 100 let jedinej úspěch. A to byla likvidace Heydricha. Přičemž se o to zasloužili 2 patrioti v hodnosti rotmistrů, kterým nebylo ani třicet a od armády dostali nefunkční samopal a výsadek byl provedenej tak blbě, že měli co dělat, aby se vůbec dostali na místo atentátu.
Smajlík  wut Muž36 Kategorie
30.06.2023 09:28:35
Popravdě, nejsem z toho úplně nadšený, nepochopil jsem proč Gripeny nestačí. Tak budu doufat, že to je opravdu tak neskutečně lepší.

Gripen je levnější, 5x levnější provozní náklady a dokáže přistát/vzlétnout i na silnici. Za ušetřené prachy by šly přikoupit drahé rakety nebo drony.

Dobrý kauf jsou us vrtulníky.
 Alda
30.06.2023 09:16:11
Armand: tak nebude to zas tak drahé... myslím že fakt nižší stovky miliard.
Bezpečnost na prvním místě. Ruští burani nemají šanci
 matouch4 Muž53 Kategorie
30.06.2023 09:13:28
Kony: ale jdi ty, vybral bys nějaké horší. Ty které jsme vybrali jsou lepší, je to špička. Těch státu je cca 17, které mají tyto stíhačky
 matouch4 Muž53 Kategorie
30.06.2023 08:17:45
K čemu máme všechny ty odborníky, když máme konyho83?
Smajlík  Arfas
30.06.2023 08:11:28
ČR nic nedostane. ČR si je bude muset koupit. Zaplatí to její poddaní (dnešní terminologií "občané").
 Armand
30.06.2023 07:30:15
Hurá.
 Chlupaté Bručounské Muž28 Kategorie
30.06.2023 07:01:07
Stíhačky zaplatí ti co jsou dole a udělají tím radost těm co jsou nahoře
Smajlík  WordPress
30.06.2023 06:04:06
Co je na tom divného? Většinu vojenské techniky USA neprodá komukoli, něco si nechá jen pro sebe (např. F-22 neprodali nikomu), ale většinu prodá důvěryhodným státům (členové NATO a jiní spojenci nebo přátelské státy), které projeví zájem a můžou si to finančně dovolit.

To však nic nemění na tom, že F-35A pro nás nejsou vhodné stíhačky (nejsou špatné, ale pro naše potřeby existují lepší alternativy), měli jsme chtít F-15EX nebo chtít F-15EX a F-35A v nějakém vhodném poměru, abychom měli obojí.
 kony83 Muž42 Kategorie
30.06.2023 02:11:52
To zas dostanou rusáci z SPD mrtvičnej záchvat... Patrně svolají demonstraci za mír.
 sousedův pes
30.06.2023 00:48:21
https://youtu.be/ok0XXDhkVn0
 matouch4 Muž53 Kategorie



Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Slevy do obchodu... NOTINO ...aktuálně.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk