Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1222587, vloženo 18.09.2023 08:42:11 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Zápis o hotové práci - je to ponižující?
Ahoj,
zajímalo by mne, co si o tomhle myslíte.

Před nějakou dobou za mnou přišla zástupkyně naší p. ředitelky a řekla mi, že jí p. ředitelka říkala, že moc nevidí do mé práce a že nemá přesně představu, co dělám a na čem pracuju. Mrzelo mne to, protože práce odvádím dost a nechtěla jsem, aby si říďa myslela, že nic nedělám. Tak jsem jí obratem napsala a navrhla jsem jí, že aby se tahle situace zlepšila, můžeme to dělat tak, že jí vždy na konci týdne napíšu, co jsem během týdne udělala. Prostě takový zápis o mé činnosti.
Takže si přes týden zapisuju, co jsem přesně udělala a pak to v pátek přepíšu řídě do mailu. Přišlo mi to fajn - říďa ví, že něco dělám a já jsem ráda, že nemá pocit, že nedělám nic.

Jenže nedávno mi kolegyně, která jediná ví, že to dělám, řekla, že jí to přijde ponižující... protože nikdo jiný ze zaměstnanců to dělat nemusí, jen já. A když nad tím tak přemýšlím... sice jsem s tím sama přišla, byl to můj nápad, ale opravdu to asi trochu vůči mně ponižující je.

Starám se o webovky firmy, o PR a sociální sítě. Dělám samozřejmě i věci, které nejsou vidět na první pohled - zvlášť na webu, když chtějí třeba kolegové něco změnit, ale i tak si myslím, že má práce je vidět dost. Například na veškerých akcích, které pořádáme. Beze mne by prostě nebyly. Mrzí mne, že to ředitelka nevidí a nevím, jakým způsobem jí ukázat, co všechno dělám. :(

Co o tom soudíte vy?
 IDK30 Žena31  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
21.10.2023 17:42:15
A co říďa neumí otevřít personální agendu a náplň práce svých zaměstnanců?
 ouhaha
18.09.2023 13:15:13
MilanXY: Tak v případě, který popisuješ, že nechodíš vesměs do práce a pracuješ tedy - předpokládám - z domova, mi to přijde také v pořádku, že šéfovi posíláš nějaký výstup, na čem jsi pracoval. Já sedím v práci 8 hodin denně, tak bych čekala, že si někdo všimne, že pracuju, aniž bych to musela písemně obhajovat. :D
 IDK30
18.09.2023 13:12:02
Právě, že mi to vadí především proto, že to dělám jen a pouze já, ostatní kolegové nikoli. Kdybychom to dělali všichni, tak to prostě beru tak, že chce mít říďa přehled, kolik práce jsme kdo odvedl.

Veela: Líbí se mi to, co psala Veela. Značná část mé agendy je taková ta "neviditelná práce". Každý vidí hemžení na nějaké naší akci, ale samozřejmě není vidět, kolik z mé strany proběhlo telefonátů a emailů, abych o všem informovala účastníky, zajistila catering, kompletní propagaci, abych k tomu udělala grafiku, pak komplet celé dění fotím... nezdá se to, ale je toho opravdu celkem hodně a i proto mě vážně štve, že si tohle ředitelka neuvědomuje. Možná bych si mohla vést nějakou tabulku, na kterou bych se pak mohla odvolat, kdyby měl někdo podezření, že dělám málo.

ytdydydyt: To máš pravdu, říďa mi na ten mail vždycky pošle jenom smajlíka "palec nahoru" a tím to končí. Pochybuju, že to nějak víc čte.

Jinak u nás tedy žádný ticketový systém nemáme a upřímně o tom slyším poprvé... u nás se úkoly rozdělují prostě různě. Někdo přijde a řekne, co potřebuje, někdo mi napíše email, někdo mě o něco poprosí prostřednictvím firemního chatu... žádná "oficiální" cesta pro přidělení úkolů u nás neexistuje.
 IDK30
18.09.2023 12:15:07
Přijde mi to OK jednorázově, tj. vypíšeš činnosti, které pravidelně děláš. Ale abys to musela dělat každý týden, navíc pokud ostatní to nědělají, je nesmysl. Výsledky práce by měly být vidět na první pohled, tj. např. že webové stránky fungují stále tak, jak mají a jsou na nich aktuální informace.
 Jiříček
18.09.2023 10:26:47
Mě to přijde v pohodě. Také to tak dělám a posílám šéfovi. Já tedy do práce vesměs nechodím, nevídáme se prakticky vůbec. Přijde mi OK, že chce šéf vědět, za co mě platí, nad čím trávím čas.
Nepíšu to tedy hodinově, pouze v bodech, vždy co se za daný týden udělalo/řešilo/zůstává rozdělané.
 MilanXY
18.09.2023 10:00:12
Nevím jakým způsobem děláš práci pro kolegy, která není vidět. Tam bych rozhodne změnil systém, ať ti takové požadavky posílají e-mailem, pokud nemáte firemní software na požadavky, jak už tady někdo napsal. Bohužel manažerské a PR pozice budí někdy dojem, že ten člověk má v rámci své pozice za dost málo činnosti celý plat. Ovšem kdykoli jsem se setkal s takovým přístupem od svého nadřízeného, bylo to z důvodu úspor, prostě mě chtěl vyhodit a hledal jen záminky. Tam kde to bylo v pořádku, byl nadřízený komunikativní a úplně běžným způsobem komunikace měl perfektní přehled o mé práci a snažil se mi poradit, to taky podpořili firemní schůzky, kde vždy každý řekl na čem dělá a co bude výsledek. Ovšem zpět, opravdu kdykoli se přesně přes nějakého zástupce ( sám ředitel je často srab ) začal nevybíravě zajímat o moji práci a už padla věta, že má pocit jak moc nedělám, byl to začátek konce.
 Dafl
18.09.2023 09:01:52
beztak rida tve zapisy akorat ignoruje. takze po case se ji zeptej, jestli je to jeste aktualni a jestli to mas stale posilat


v kazde firme existuje tzv ticketovaci system, ktery lidem prirazuje tickety a kdyz lidi tu praci udelaji, tak ticket uzavrou a nadrizeny si kdykoli muze vyfiltrovat kdo udelal jakou praci.
 ytdydydyt
18.09.2023 09:00:58
Ja to vnimam asi tak, ze sice robis svoju pracu, ale zial dostatocne nevidno vysledky tvojej prace... Preto teda vedenie zacalo uvazovat aj nad zmyslom tvojej prace, kedze im neprinasa dostatocny efekt.
Nema teda zmysel pisat vedeniu, co vsetko robis, ale priprav sa na to, ze u vas zrejme nastane nejaka "restruktualizacia". Mozno teda tvoju pracu prevezme ina nadanejsia osoba.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
18.09.2023 08:58:53
Nepřijde mi to ponižující. Přijde mi, že by nadřízený měl vědět, co jeho podřízený dělá. Taky mám někdy neviditelnou práci a dělám to tak, že si to zapisuji, aby to kdykoli kdokoli mohl otevřít a vidět - tehdy a tehdy jsem dělala to a to. Prakticky to sice nikoho nezajímá, ale je to pro můj klid, vím, že to tam je a kdyby někdo přišel s tím, že co vlastně dělám, tak nemusím vařit z vody nebo se nijak obhajovat, ale má to tam všechno přehledně.
 Veela Žena35 Kategorie
18.09.2023 08:54:04
Setkala jsem se s tím, když kolegyně nepodávala očekávaný výkon, také musela psát, co vlastně dělala. Zadané úkoly pořád nestíhala, dělala přesčasy, ale neudělala v přesčasech žádnou práci, jen za ně chtěla prachy. Následně byla odejita. Jak je to v práci ou tebe, nedokážu posoudit.
 fimísekPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk