Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1230087, vloženo 10.02.2024 12:31:08 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Už ke mě nikdy nepřijede záchranka
Mám problém. Od covidu mám problémy se srdcem. Začne strašne rychle bít a nemůžu se nadechnout a začnu kolabovat, pár krát jsem i omdlela. Byla jsem s tím několikrát u praktické doktorky a ta mi změřila tlak, řekla že je dobrý a jsem mladá a hubená že srdce je v pořádku. Jenže se to zhoršuje. Ikdyž nemám ty stavy tak se zadýchávám, sem tam mě tak pálí a tlačí hrudník, že se mi hned točí hlava. V lednu jsem měla takový stav, že jsem začala mít ten tlak na hrudníku a nešlo se mi nadechnout, začala jsem vidět rozmazaně a měla úplně ucpaný krk. Cítila sem jak to srdce strašne rychle mlátí a nepravidelně, nutilo mě to kašlat. Volala jsem 155. Tam se mě ženská snažila zbavit, ať jí popisuji příznaky a ne co si myslím, že mám, jestli mě někdo nemůže odvést, jestli nejsem schopná jít před panelák a zavolat si taxi. Nakonec ale sanitku poslala. Ti byli od samého začátku strašně nepříjemní. Ať si lehnu na postel a udělají ekg, pak řekli že to není možné a udělali ho znova a pak mi zmeřili tlak asi taky napotrětí. Nakonec řekli že je všechno vpořádku ale tlak trocchu vyšší a vezmou mě do nemocnice. Tam jsem seděla asi 4h v čekárně, pak mě vzala sestra a vzala krev, udělala znova ekg a změřila tlak a zase poslala sedět do čekárny a za asi tři hodiny mi přinesla zprávu a řekla, ať odejdu. Ve zprávě bylo, že 27 letá přivezená rzp pro to, co jsem popsala, pak jak mam břicho měkké, jazyk plazím středem, pak výsledky krve, kde všechno v pořádku, popsané jen jedno ze všech těch ekg a že je bez nalezu, že jsem všemu porozuměla, měla možnost klást otázky, odvoz mám vlastní, kontrola do 3 dnů u praktického a zvážit antidepresiva. Žádného doktor v nemocnici mě přitom nevidel!!!!!!! A včera večer jsem měla zase šíleny stav, bolest hrudi, levé ruky, nemohla se nadechnout, kolabovala, dusila se a znovu zavolala 155 a tam mě úplně odpálkovala, že na té adrese u mě byli nedávno, vezli mě do nemocnoce, co prý mi tam dělali, jestli tu zprávu můžu najít a přečísz závěr a potom mi řekla, že jsem měla navštívit psychiatra a pro histerické lidi vyjíždět nemůžou. Ať si zajdu v pondělí k praktikovi pro neurol na tyhle stavy. Takže já možná postižené srdce uz, je mi hrozně, v nemocnici nepomohli, sanitka už pro mě nepřijede a obvodní mi naposledy co jsem tam šla po té pohotovosti řekla, že mám být ráda že mi to nenaučtujou a jestli se nedám dohromady pošle mě na psychiatrii. Takže musím čekat, až to se mnou sekne a umřu. Sama v garsonce. Děkuju za přečtení.
 LuckaK Žena27  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
11.02.2024 20:39:45
jj, tohle už jsem viděl. Příbuzná měla to samé. Doktor jí řekl, že je mrdlá na hlavu, a předepsal jí Lexaurin.

Začala žrát Lexaurin a najednou byla v pohodě.
Smajlík  wut Muž34 Kategorie
11.02.2024 17:54:20
Mam pro tebe dobrou zpravu. Je to psychika. Ver lekarum i kdyz te tam nechali hnit mam stejnej nazor. Doporucil bych stejne jako nekdo tu aby jsi pozadala o Holteruv monitor a ten to odhali.

Psychika je nejlepsi varianta. Podle mne ti bude stacit tritofan a ne hned neurol a rozhodne, opravdu fakt to nepodcenuj chod aspon 3 mesice na psychoterapii.
 MegaBagr
11.02.2024 02:45:54
zkus vetrat. mozna otrava oxidem uhelnatym.
 MAKB
10.02.2024 21:56:09
Je to smutné, že když máš takové potíže, žádný zdravotník se Ti zatím pořádně nevěnoval. Je jedno, jestli to je od poškození srdce (podle mě ne), nebo psychosomatické, žilní, od plic, od nervů, od páteře, neurologické, psychiatrické, mix různých vlivů... Zní to, že se k Tobě chovali nehezky, což chápu, že se Tě dotklo.
Ty problémy, co popisuješ, ale většinou nebývají přímo od srdce a ten pocit, že umíráš nebo jde o něco vážného, skutečně bývá u podobných stavů spíš halucinací, součást panické nadstavby, kterou Ti to vyvolává nebo která to vyvolala. Nemyslím, že by to bylo čistě psychiatrické nebo psychosomatické, ale ta psychika se na tom většinou zásadně podílí a zdravotníci pro Tebe skutečně nemohou mnoho udělat, leda snad tedy by Tě měli více uklidnit a nasměrovat někam dál sympatičtější cestou. I kdyby to bylo psychiatrické, neznamená to, že nemáš problém, naopak, ten problém je pak často z mnoha směrů vážnější než infarkt, byť tedy pohotovost nemá moc co pro Tebe udělat. Většinou to chce prostě přečkat, schoulit se do klubíčka nebo omdlít a čekat, až to přejde. Je to nepříjemné, ale když se to děje opakovaně, člověk aspoň racionálně si uvědomí, že ten pocit, že je to něco vážného a bez zavolání záchranky nejspíš umřeš je jen propracovaná neurologická halucinace. Získat náhled, a pak pracovat i na různých technikách zklidnění, někdo užívá benzodiazepiny, když to na něj přijde, chce to pak najít si optimální postoj, přestat se toho tak bát, naučit se s tím žít, a usměrňovat to různými způsoby, často je to jen dočasné období.

Ale i více prozkoumat srdce by to chtělo, poslat ke specialistovi, pro jistotu a taky pro Tvé uklidnění. Se divím, že to doktorka neudělala, většinou myslím právě když jde o srdce snaží se nic nezanedbat. Zapřemýšlej také nad svým projevem. Je možné, že působíš hodně hystericky, což je pochopitelné, když se dusíš a cítíš se tak zle, ale oni i na základě toho usoudí, a dost možná sprváně, že psychika je hlavní viník a oni tedy nemají Ti jak pomoct.
Trvat na vyšetření srdce u odborníka ale myslím není v Tvé situaci nijak nemístné, naopak, i kdyby Tvé problémy byly psychické, právě ta vyšetření srdce to mohou vylučovací metodou naznačit a také vést k Tvému uklidnění, že Ti srdce funguje normálně. Ty stavy pak mohou být vyvolány, hodně hypoteticky, napříkad krátkodobým utlačením nějakého nervu třeba žaludčním obsahem, což vede k bolestem a arytmiím a Tvá psychika to pak ještě znásobí až do dušení se, omdlení, strachu o život.. nesekne to s Tebou a neumřeš, neboj, ale možná se to ještě objeví a pokud jo, víc pátrej, jak to mají jiní lidé a ber v úvahu, že většinou tyto stavy nejsou vyvolány srdeční poruchou, ale jinými vlivy.
Sanitku případně ať Ti zavolají jiní lidé, to by mohlo pomoct, ale když to na Tebe bude chodit často, chce to naučit se to přečkat.
Smajlík  allloe Žena31 Kategorie
10.02.2024 21:50:01
Docela mě to překvapuje, myslela jsem, že spíš dnes jsou záchranáři přehnaně úzkostliví, nechtějí nic zanedbat, aby je pak někdo nedal k soudu a podobně. Plus celkově ve zdravotnictví že je ten přístup, že aby se nic nezanedbalo, pošlou Tě všude možně v rámci tich běžných akutních věcí a zvlášť když jde o srdce, že je to taková formalita, že toho hodně řeší u akutních stavů, která potenciálně ohrožují život a to i když jde jen o větší předávkování alkoholem. Mně právě spíš vadí, u mě osobně, že ta záchranka fakt přijede, když jí někdo zavolá, a automaticky vás taky naloží a to i když nejste schopni jim k tomu z důvodu fyzického stavu dát jasný souhlas ani se fyzicky bránit. A pak ještě se tváří ublíženě, že chcete odejít na revers :-(
 allloe Žena31 Kategorie
10.02.2024 21:26:17
Ahoj, myslím, že Tvoj problém má veľmi jednoduché a logické vysvetlenie. Máš nejaký blok v chrbtici, a odtiaľ Ti to prostredníctvom nervu vyžaruje bolesť do hrudníka. Na bolesť a zvieranie hrudníka sa potom veľmi vyplašíš, a zvyšok je už len úzkosť. Takže ide v podstate o opodstatnený strach zo svojho stavu ako reakciu na fyzickú bolesť. Na Tvojom mieste by som zašla za svojím lekárom, povedala, či to pichanie v hrudníku nemôže byť spôsobené chrbticou, a že chceš ísť na neurológiu a na Rtg. Veľmi jednoducho zistíš, či to je z chrbtice, alebo nie. Choď na masáž chrbta a masérovi povedz, že Ťa bolí v hrudníku. On Ti v chrbte bude vedieť nahmatať miesto, odkiaľ to do hrude vyžaruje. Tak budeš mať dôkaz, že je to fakt z chrbtice a potom treba už len na rehabilitáciu, aby Ťa naučili správne cviky, aby sa tieto stavy neopakovali. V každom prípade, je to menej zlé, ako by si to mala zo srdca a škoda, že Ti na to lekári neprišli, a posielajú Ťa na psychiatriu.
 hruškazelená
10.02.2024 20:40:28
Nevím, zda to pomůže, ale občas mě trápila arytmie. Bylo mi hrozně divně, srdce tlouklo jako splašené, sportovní hodinky vůbec nedokázali tep změřit. No záchranku jsem nevolal, nějak jsem přežil noc, ráno jsem vyrazil na pohotovost, jenže ten stav se cestou srovnal, takže na EKG už bylo všechno v pořádku. Když se to stalo podruhé, dostal jsem navíc holter na 24h a stejně všechno dobrý. Pak byl půl roku klid, když to začalo znovu, vyrazil jsem na kole k nemocnici, sledoval jsem sportovní hodinky a když zbýval jen kousek, tep se vrátil do normálních hodnot, tak jsem se otočil a jel domů - zase by nic by nezjistili. :-)
Ke mně se doktoři chovali vždycky korektně ale jako chápu, že těžko budou řešit stav, který pomine dřív než tam dorazím...

Tak jsem si objednal levné jednosvodové EKG z AliExpressu, naučil se s ním zacházet, číst průběhy, vím co naměřím, když se cítím normálně.
Až ten podivný stav nastane příště, prostě si EKG změřím sám, výsledek vytisknu a teprve pak půjdu otravovat doktory.
Vedlejší efekt je, že jsem si za posledního půlroku přečetl o EKG a možných problémech srdce tolik, že už mám tip, co na svém EKG uvidím, jaká bude diagnoza a co se s tím (ne)dá dělat....

Nicméně Murphyho zákony fungují, od té doby, co mi v poličce leží EKG krabička, mi funguje srdce jak má, takže zatím to hodnotím jako dobře investované 3 tisíce... :-D
 bthdvfd
10.02.2024 20:13:36
Stal se nám podobný případ - tchýně je onkologická pacientka, její odborný lékař nám kladl na srdce, že jakmile by měla tepltu přes 38°, máme volat rychlou. Stalo se, měla o dost víc a další příznaky - zavolali jsme rychlou. Přijela nějaká sestra či co, asi s šoférem - diagnóza ani doporučení odborného lékaře ji nezajímalo, ani písemné lékařské zprávy, akorát nás seřvala, že voláme sanitku kvůli teplotě 38°. A nevzali ji.
Když jsme to potom při kontrole líčili dotyčnému odbornému lékaři, jaho odpověď byla, že "kvůli záchraně života je někdy potřeba necaht si vynadat", a že při takové teplotě máme rychlou volat znovu.
Jen ale jestli by přijela...
 bilej tygr Muž73 Kategorie
10.02.2024 17:26:32
Odlišný: "moje sestra je lékařka" "vím moc dobře, co se ve zdravotnictví děje"

I ty brepto.


---

Jinak off topic, ale už dlouhodobě to zde směřuje k tomu, že ten, kdo bude chtít být ošetřen a léčen, si bude muset za služby doktora platit, jinak smolík. Samozřejmě tě neodmítnou vstoupit do ordinace, ale závěry budou jak přes kopírák... Když pacoš za 12 hodin na to eksne, tak to byla náhlá příhoda a jede se dál. Že si ho nenechali na pozorování v nemocnici, neudělali x základních vyšetření, které by zjistili možné příčiny stavu pacienta už ututlají.

Mrzí mě, že jsme to dopracovali až sem, ale pochybuju, že je ještě cesty zpět. Péče už není pro všechny. Že si za to trochu mohou i uživatelé služeb (pacienti)? Jistě. Ale spíš doktoři a vedení nemocnic a klinik by mělo udeřit na příslušné instituce, aby konečně dostali přidáno, nedělali jak mezci přes časy. A ne odbývat pacienty jak na běžícím páse. Tady to jednoznačně neprávem odsírají pacienti.
 Jedna pani povidala
10.02.2024 15:15:34
GE9H: Má sestra je lékařka v okresní nemocnici, moc dobře vím co se ve zdravotnictví děje, mám to z první ruky. Třeba i s čím lidé chodí v noci na pohotovost je síla, až se tomu nechce věřit. Takže zdravotnictví je často zneužíváno simulanty a hypochondry, čímž ale neříkám, že je to tady slečny případ, mluvím obecně a proč jsou záchranáři nebo lékaři často otrávení.
 Odlišný Muž25 Kategorie
10.02.2024 15:09:52
No nevím, nezdá se mi že by záchranka odmítla přijet. Nicméně v pondělí zajdi k obvodní. Pokud veškeré výsledky budou v cajku, může to být z psychického důvodu.
Jinak, pokud to nedáváš, můžeš poprosit známé at' tě odvezou, nebo si zavolat taxi a dojet do nemocnice, tam tě vyšetří dnes.
 Loca Loca Žena98 Kategorie
10.02.2024 14:44:43
Očkování???
Smajlík  85 Jose
10.02.2024 14:16:29
A u psychiatra uz jsi teda s tou panickou atakou byla?
 Kvetak
10.02.2024 14:05:06
Presne viem o com hovoris. Zazival som taketo tazke uzkostne stavy pred par rokmi a v podstate ich mam dodnes. Ten kofein urcite vysadit. To mi hodne tie stavy zredukovalo. Mal som kolegu co mu na to hodili u psychiatra lieky a cca do roka tie stavy prestali. Ja som ale anti tabletkovi tip. Zaplatil som si "generalku" v sukromnej nemocnici, po com som si bol isty ze ziadne zdravotne problemy nemam ale ked prisiel ten stav, vedel som ze neumieram, len bohuzial telo to nevedelo. Dnes so vyrovnany zo zivotom a riesim to skvor stylom "no tak si umri" a som hned v pohode. Ked to na teba pride, chod sa prejst medzi ludi. Ukludni ta ze keby si odpadla, niekto ti zachranku zavola. Taktiez ked budes mat stav ze sa nevies nadychnut a zacnes si pocitat dychanie (co vacsinou vedie k prekysliceniu mozgu a s toho sa ti toci hlava) najdi si nieco co tvoju mysel zamestna.Ja v tych pripadoch riesim v hlave matematicky problem. Urcite ale chod k tomu psychiatrovi. A este taka drobnost. Ak nahodou hulis, tak to bohovsky tie stavy zhorsuje a odporucam aspon docasne prestat. A to nemyslim len travu ale aj cigarety.
 Kovboj
10.02.2024 13:34:45
Může jít panickou ataku. Ta ataka je pěkná sv*ně! Dokáže člověk a úplně znemožnit. Ale napřed si zajdi na kardio, ať ti dají holter, na tlak i na EKG - 24 hodinový. A uvidíš.
Smajlík  fimísek
10.02.2024 13:30:43
Odlišný - Tak proč si musej platit povinný zdravotní pojištění?? Počkej, až budeš ty umírat na infarkt a všichni tě budou posílat k psychiatrovi

*Vykuk* - a protože nemocný být mohl, tak měli POVINNOST ho dostatečně vyšetřit, což neudělali! Ať se nikdo z vás neopovažuje p.čovat na bezstátní společnost ve stylu, že co kdyby lidi bez státu umírali na ulicích, když jste úplně v pohodě s tím, že stát nechává lidi umírat a přistupujete k tomu stylem "Jó holt, stane se. Diť moch bejt zdravej, to přece nikdo nemoch vědět, že na to umře"
Smajlík  GE9H
10.02.2024 13:25:13
Spousta hypochondrů si volá sanitku ke každému škrábnutí a zdravotníci jsou holt už podráždění. V případech kdy je na místě si zavolat taxi nebo rodinného příslušníka, se volá záchranka a naprosto zbytečně. Taky mi to jako uživateli zuiiie příjde jako psychosomatické a návštěva psychiatra je naprosto nutná pro nalezení skutečné příčiny.
 Odlišný Muž25 Kategorie
10.02.2024 13:17:33
Neprodleně vyhledejte druhý názor od jiného lékaře: Je důležité najít si lékaře nebo lékařský tým, který vám naslouchá a váží si vašich obav a symptomů. Možná byste měla zvážit vyhledání kardiologa nebo specialisty na srdeční problémy.

Zvažte návštěvu jiné nemocnice nebo zdravotnického zařízení: Pokud máte možnost, zkuste se obrátit na jinou nemocnici nebo lékařské centrum, kde by mohli provést další vyšetření a poskytnout vám lepší péči.

Požádejte o pomoc blízké: Pokud je to možné, obraťte se na své blízké, přátelé nebo rodinu, kteří vám mohou pomoci s vyhledáním lékařské péče nebo vám poskytnout podporu v této obtížné situaci.

Zvažte psychologickou podporu: Zkušenost s neúspěšným hledáním lékařské péče a zdravotními problémy mohou mít negativní dopad na vaše duševní zdraví. Možná by vám mohlo pomoci hledat psychologickou podporu nebo poradenství, abyste zvládla stres a úzkost spojenou se situací.

Nedostatek péče ve zdravotnickém systému nahlaste: Pokud jste nespokojená s péčí, kterou jste dosud obdržela, můžete se obrátit na zdravotnický dohled a podat stížnost na neadekvátní poskytování zdravotní péče.
 Psycholog psychiatr Muž70 Kategorie
10.02.2024 12:53:55
Taky zkušenost: Cital si uz nieco o autosugescii? Ten clovek (sice mohol), ale ani nemusel byt vazne chory, len si doslova vsugeroval takyto stav.
 *Vykuk* Muž62 Kategorie
10.02.2024 12:46:14
Mi takhle umřel kámoš, ale padesáti letý. Udělalo se mu zle a volal si sanitku. Ti přijeli, byli na přesdržku a odjeli. Nevzali ho do nemocnice. Druhý den mu prý bylo tak zle, že se sám vydal autem do nemocnice. O všem informoval svou 80 letou matku. A tam seděl, čekal a umřel. Nevím už přesně diagnózu, ale selhalo srdce. Ta matka začala řešit, že si den předtím volal sanitku, co odjela a dotáhla to až k soudní pitvě přes právníka. Jenže doktoři spolu drží. Závěr pitvy byl takový, že ten stav vznikl pár hodin před smrtí a den předem mu opravdu nic nebylo. Chtěla se soudit atd, ale ten právník, kterého si rychle našla jí to vymluvil. Prý policajti, hasiči, doktoři drží spolu a dokud to není fakt mega prů**r, jsou neprůstřelní. Ty bys měla zajít na kardio, udělat so ten holter a ultrazvuk srdce a pak by se vidělo.
 Taky zkušenost
10.02.2024 12:44:03
jenže to zní jak nějaký panický ataky a ne problémy se srdcem, takže psychiatr je z pohledu zdravotnictví správná volba

jinak na většinu psychiatrických pacientů klasická léčba příliš nezabírá, víc zabírá změna stravy, protože poškození signalizace mezi neurony je už i podle předních psychiatrů důsledek moderní stravy (pomáhá výrazná redukce sacharidů a prům. zpracovaných věcí)

ta rada s kofeinem má taky něco do sebe (pokud teda konzumuješ), protože pak dochází k tvorbě kortizolu, což je stresovej hormon a taky vede k panickým stavům
Smajlík  zuiiie
10.02.2024 12:39:44
Iste tam bolo napisane: "Priznaky jsou psychosomatickeho puvodu"...

Ja ti verim, ze si skutocne prezivala podobne stavy, ako opisujes. Ale ako uz bolo spomenute, tie priznaky si si len sama VSUGEROVALA. Proste uverila si len svojim vlastnym BLUDOM...
Takze ako uz bolo spomenute, objednaj sa rychle k psychiatrovi, lebo len ten, ako jediny ta z toho dostane.
Smajlík  *Vykuk* Muž62 Kategorie
10.02.2024 12:38:55
Holter si měla? Jdi k praktikovi, ať tě pošle na kardio, tam by ti ho měli dát. Tam by se mělo ukázat, jestli něco se srdcem máš nebo ne. Jo a vysaď kofein.
 Sen3caPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk