Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1234429, vloženo 12.05.2024 12:23:30 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Námitka proti volbě daňových nerezidentů
Nejde jen o korespondenční volbu. Jde o jejich právo vůbec volit.

Má námitka je taková: nemluvím o studentech, co se po pěti letech studia na Oxfordu vrátí do ČR. Mluvím hlavně o mocných lidech a velkých podnikatelích v zahraničí.
Takový člověk je zcela nedotknutý právním řádem ČR, neodvádí zde daně, nepodléhá našim zákonům. Naopak, podniká-li v ČR a přijímá zisky v zahraničí, bude velmi motivován volit nikoliv zodpovědné politiky, ale ty, kteří mu umožní vyvádět peníze z ČR efektivněji a poškozovat náš právní řád.

Podle mého by se volební právo nemělo fixovat na občanství, ale na placení daní a podléhání řádu. Měl by volit jen a pouze ten, kdo podléhá právnímu řádu, který na něj má dopad, kdo je závislý na stavu veřejných financí a požívá veřejné služby (jako policie a zdravotnictví v ČR) a kdo pocítí důsledky své volby.

Jiní svou volbou mají v ruce moc, ale ne odpovědnost, protože pro ně jistá kombinace špatných zákonů může přinést velkou výhodu, rostoucí s tím, kolik peněz a moci drží ve své ruce, zatímco důsledky dokonce i řeckého scénáře pro ČR se jich nedotkne.

A s nějakou "láskou k vlasti" na mě nechoďte. Nic takového vlivní voliči v zahraničí většinou nemají.
 Entuziasmus a tak Muž37  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
12.05.2024 21:23:15
MSf - to je samozřejmě pravda. Jakmile se jednou prolomí to tabu, že volit prostě mohou všichni, a začne se vymýšlet, kdo teda k volbám nemůže ... skončí to nakonec tím, že k volbám nebude moct nikdo...
 Michal-222 Muž44 Kategorie
12.05.2024 19:02:27
Myslím si že princip demokracie stojí na všeobecném volebním právu. Jakmile začneme nějaké skupiny vyčleňovat, tak je to cesta do pekel.
 MSf off
12.05.2024 17:05:57
U nás k volbám většinou nechodím, protože už nějakých 35 let není co volit. Jsou to všechno jen prachsprosté kurvy, které myslí jen na svou kapsu a vše ostatní je jim ukradený.
Ale čistě teoreticky - kdybych bydlel třeba natrvalo někde v Jižní Americe a neměl bych v plánu se ještě někdy vracet, což by znamenalo, že jsem emigroval a že mne ČR něčím hodně nasr... naštvala, tak bych si řekl - ať se tam smaží všichni v pekle a pomstím se jim. Takže bych jim tam zvolil ODS s Nutellou v čele a celou tou pětikoaliční mafií. A pak Babiše a zase Nutellu, ať se jim tam to peklo pořádně střídá a je tam v tom pořádnej bordel.
Smajlík  vizvrácená přetkoška Muž49 Kategorie
12.05.2024 14:32:03
Stredni trida volila "Kdo z vas to ma"?
 Mr D
12.05.2024 14:08:23
Michal-222:
"Pokud lidé sami nebudou schopní upřednostňovat dlouhodobou prosperitu země před krátkodobým osobním užitkem"

Tohle je právě něco, co z principu nebude nikdy fungovat. Důvod je prostý, potřeby lidí jsou vzájemně v rozporu, vždycky bude početná skupina lidí, která upřednostní svůj prospěch na úkor státu, protože pro ně "prosperita státu" bude znamenat rozsudek smrti.
A naopak, někteří lidé vyloženě těží z toho, že prosperitě státu brání.

Z chudých nikdo není logicky ochoten obětovat své přežití pro blaho všech, a z mocných nikdo neobětuje svoji moc a vliv, aby se méně úspěšní měli líp. Chudí chtějí přežít a bohatí chtějí vládnout chudým. Střední třída se někde mezi tím snaží žít své životy.

Proto chudí volí ANO, které si je krátkodobě kupuje, a bohatí volí ODS, protože ta slibuje utažení opasků chudým. Střední třída pak samozřejmě nemá koho volit.
 Entuziasmus a tak
12.05.2024 13:29:49
Bodevdak: duchodce ma dostat nejaky pocet volebnich bodu, ktere zohledni jeho sluzbu vlasti i vysi odvodu do systemu.
 Mr D
12.05.2024 13:07:18
Ale podle mě je to stejně všechno jedno. Pokud lidé sami nebudou schopní upřednostňovat dlouhodobou prosperitu země před krátkodobým osobním užitkem, tak to nebude fungovat nikdy, ať už bude volební systém jakýkoliv.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
12.05.2024 13:05:39
Dotace dostávají zpravidla firmy. Ale být majitelem firmy, tak by mě to zas tak moc netrápilo, že nemůžu jít k volbám, kvůli tomu, že mi stát poslal víc peněz než kolik jsem mu odvedl.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
12.05.2024 13:03:25
to "Michal-222"
V principu souhlas. Obavam se ale, ze ten problem je dost slozity - napr. zijeme v dotacni ekonomice. Je bezne platit dane a zaroven dostavat ruzne podpory, davky, dotace.
Jak byste tohle chcel realne pocitat? Co kdyz prijate dotace jsou vyssi nez odvedene dane?

Dale, co kategorie duchodcu, nejen starobnich, ale taky i invalidnich? Co kdyz se nekdo stal invalidou diky sluzbe vlasti? Mel by prijit o volebni hlas, protoze neplati prime dane?
 Bodevdak
12.05.2024 12:47:58
Ma to byt progresivni a volic nema mit jeden hlas, ale urcity pocet bodu, kterymi bude volit. Neco jako D21.

Beres dlouhodobe/pravidelne davky? = NEVOLIS
Platis dane z minimalky? = mas nizky pocet bodu
Jsi miliardar? = pocet bodu je zastropovan
 Mr D
12.05.2024 12:45:37
Volte me a ja vam slibuju, ze kdyz me zvolite, tak vyhraju.
 lol
12.05.2024 12:39:06
On je ještě teda ten administrativní problém. Jakmile se zavedou nějaké komplikované podmínky pro to, kdo může a kdo nemůže volit, bude se to muset také nějak dost pracně řešit, to rozhodování. A když ty podmínky budou ještě nějaké vágní, tak se to bude dát i rozporovat soudně - a to je prostě nereálné, vzhledem k tomu, kolik lidí a jak často chodí k nějakým volbám.
...
Navíc, ať už se to udělá jak chce, vždycky to nějaké skupině pomůže a jiné uškodí - a je otázka, jestli zrovna tohle řešení je to "nejspravedlivější". Já zastávám ještě názor, že by se do toho měl zavést náhodný prvek, tj. třetina posladnů by měli být vybrání zcela náhodně... z lidí v téhle zemi. Prostě z voličů. A možná by se vůbec nic nestalo, kdyby se vybralo rovnou 100%.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
12.05.2024 12:35:01
Já souhlasím. Ti, kdo dlouhodobě neodvádějí daně, by měli být na tom stejně. Výjimkou je snad jen to, když někdo krátkodobě požívá pomoc od státu a kdo se např. studiem připravuje na "placení daní" - tedy práci a produkci.
 Entuziasmus a tak
12.05.2024 12:33:16
A co se týče důchodů - to by mělo fungovat nějak apoliticky. Na to by měl být systém, do kterého politici nebudou moci vrtat. Protože kupovat si hlasy sliby o navýšení důchodů - to je prostě čistokrevné podplácení, což by měl být zločin.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
12.05.2024 12:32:08
Já mám zase filozofii, že volit by měli jen ti, co peníze státu odvádějí. Ti co je dostávají by k volbám neměli chodit vůbec, a měli by být rádi, že vůbec něco dostávají.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
12.05.2024 12:31:01
Souhlas.
Smajlík  fimísekPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk