Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1234511, vloženo 13.05.2024 22:13:35 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Propadlá klenba - bolí každý krok
Zdravím, již od dětství mám plochou nohu, ale nijak se to neprojevovalo. Od roku 2019 jsem měl občas bolesti po několika dnech celodenní chůze, ale brzy to přestalo. Od roku 2022 se to znovu objevuje. Loni v létě mi byla diagnostikována příčně a podélně zborcená klenba a artróza 1. stupně. Loni na podzim začal bolet každý krok. Bolest je zejména na těch místech, která se nejvíc dotýkají země, hlavně přední část nártu těsně před prsty. Nosím vložky přesně podle mé nohy, měl jsem magnetoterapii, rehabilitace a cvičím na to. Díky tomu se to v lednu zlepšilo a pak bolelo jen stání, ale chůze byla v pohodě. Ale teď se to zase zhoršilo a opět bolí každý krok. Bolesti teď nově přecházejí z chodidla i na koleno, holenní kost a lýtkový sval. Bolí úplně každý krok a šíleně mě to limituje.

Co s tím mám dělat? Pozítří jdu k ortopedovi. Je ještě nějaké řešení? Jde to ještě nějak víc řešit než tím, co jsem zmínil? Na internetu jsem našel, že existuje operace příčně propadlé klenby. Jak se to bude dál vyvíjet? Máte někdo zkušenosti? Půjde s tím do stáří chodit? Teď bolí každý krok, ty bolesti asi jen tak nezmizí? Nebo je nějaká možnost, jak by mohly zmizet? Jde s tím ještě něco dělat?
 Co s tím jde dělat Muž22  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
14.05.2024 09:47:19
Texa: Ono nejde o to, že by se to za měsíc nezlepšilo, ale že se to zhoršilo. Díky rehabilitacím, cvičení a vložkám byla chůze konečně v pohodě, ale teď zase bolí i ta chůze a teď nově nejenom chodila, ale i kolena. Máš s tím nějaké zkušenosti?
 Co s tím jde dělat
14.05.2024 08:52:23
Už jsi sem psal.

Co čekáš, že se to za měsíc zlepší??

Kolik vážíš?

Chůze je hodně náročná a pakliže chodíš blbě odmala
, tak počítej roky intenzivní práce.

Najdi si člověka, co učí chodit, jeden je snad v Brně?

A já nohy není ortoped, ale podolog. Poradí ti líp.
 Texa
14.05.2024 01:14:03
KKEH: Díky moc. Mohu se zeptat, kolik ti přibližně je, ať mám tak představu ohledně zhoršování během věku, když píšeš, že zatím se to nezhoršuje?

Takže původně tě bolela jakákoliv chůze, ale teď můžeš klidně celý chodit, problémy dělá jen to dlouhé stání?

A co se týče stárnutí, tak nevíš, jestli se s tím ve stáří půjde aspoň dobelhat na nějakou vrátnici a tam se živit?

Mně se před pár dny ty bolesti rozšířily i do kolen, což dřív vůbec nebylo a to jsem v posledních dvou týdnech nechodil více než hodinu denně.

Díky moc za všechny rady.
 Co s tím jde dělat
14.05.2024 01:02:33
Masáž chodidel pěstí, dlaní, prsty denně i několikrát, stačí i pár minut, většinou až tehdy, když začínají bolesti. Potom ten stoj na špičkách (výpon) několikrát po sobě nebo chůze po špičkách. V té pravidelnosti je síla. Tělo si zvykne a vydržíš déle chodit bez bolesti. Většinou mi vadí jenom déle stát na jednom místě a když už "musíš", tak občas nějaký ten výpon, aby nohy neustrnuly.

S věkem by to bylo určitě horší, ale to cvičení mi pomáhá a mohu říct, že se to zatím aspoň nezhoršuje.
 KKEH
14.05.2024 00:46:12
KKEH: Díky moc. A jak to máš s bolestmi? Jde to chodit bez bolestí? Cvičení to dost zlepšilo nebo se to naopak s věkem zhoršuje? A pokud by tam byl z parkuru poškozený nějaký kloub, šlo by to řešit nějak chirurgicky? Jinak ploché nohy jsem měl už před tím debilním parkurem, ale nijak se to neprojevovalo.

Co se týče cviků, tak mám předepsané třeba projíždění chodidla dlaní a pěstí nebo jednou rukou chytit patu a druhou těsně pod prsty a točit jedním na opačnou stranu než druhým. Zrovna u toho se trochu bojím, kde je hranice přetěžování. Pak zvedání všech prstů kromě palce, snaha nohu co nejvíc napnout a pokročit prsty.
 Co s tím jde dělat
14.05.2024 00:40:48
Mohlo tam klidně při tom skákání dojít k nějakému poškození, přetížení. Nožní klenba je hrozně komplikovaná, sofistikovaná "soustava" chrupavek a "kostiček".

Pomáhají mi ty cviky, i když poslední dobou kvůli práci je flákám. Cvičit, cvičit, cvičit, dokud to jde, pravidelně, nepřepínat se.

Taky kvalitní životospráva, zdroje vitamínů, bílkovin, minerálů, aby mělo tělo z čeho opravovat, regenerovat. Do všeho "cpu" ovesný vločky, velký zdroj minerálů, mořské potvory (makrely, sardinky) a zeleninu. Kuřecí maso, kuře má měkké kosti, chrupavky, dobře se dají žvýkat, rozmělnit, pozřít. Pokud ti kuřecí nechutná, pak prodávají gelladrink vyrobený z chrupavek nebo různé kolagenové (prášky) nápoje. Známý zase radil vepřové koleno s křenem a vitamín B. Ten mi pomáhá hodně, B-komplex, to je podle mě elixír mládí - od té doby, co ho beru pravidelně, se mi tělo rychleji regeneruje a nemám už tolik bolesti a křeče nohou. Pokud nechceš "chemii", tak přírodní Pangamin - pivovarské kvasnice.
 KKEH
14.05.2024 00:21:58
KKEH: Dík. Takže myslíš, že to způsobil ten debilní parkour? Chvíli po tom to začalo, ale jen po několika dnech třeba desetidenní chůze, velký problém to začal být o čtyři roky později.

A jak to máš ty? Taky tě bolí každý krok nebo ti to rehabilitace nějak napravily, že tě to už nebolí? A jak to bylo v průběhu věku? Zhoršuje se to?
 Co s tím jde dělat
14.05.2024 00:04:50
O tom mi něco povídej, Kvůli těm mým genetickým dispozicím a skákání mm taky špatnou, poškozenou klenbu a připomene se, když dlouho stojím na jednom místě. Nějaký čas jsem si přivydělával muzikou, stát celej večer u kláves a navíc ještě jednou nohou šlapat na pedál a de fakto celé těžiště na druhé noze. V noci až k ránu mě do nohou chytaly hrozný křeče a bolesti - jak se ti bortí ta klenba, tak tě chytne křeč, vybočí ti palec a nede to vrátit ani silou, rukou. Jedině se zvednout a chodit, dřepy, ...

Však ze začátku stačí chodit bosu pár minut - nejlépe po měkké trávě, mechu v lese. To je balzám na nohy. Nejhorší je dlouho sedět naboso na pevné podlaze (linoleum) a nohama nehýbat. Při sedavém zaměstnání měkké bačkory nebo tlusté vlněné ponožky a ještě třeba pod chodidly kus molitanu a občas si udělat malou přestávku, projít se (po místnosti) a různě cvičit (vytáhnout se na špičky) nebo chodit po špičkách, ale jak už to moc bolí, tak dát nohám klid, třeba se i na chvilku natáhnout a podložit si je pod lýtky.

Taky mi pomáhá, když spím a mám nohy po lýtky podložené (polštář, složená deka), chodila se přes noc neotlačují, ...
 KKEH
13.05.2024 23:50:10
KKEH: Díky moc. Já dělám všechny ty cviky. Jinak vůbec nevím, co s tím. Co se týče chůze na boso, tak chůze bez bot s vložkou bolí o dost víc a na boso to je peklo. Třeba do bazénu jsem přestal chodit, protože ta chůze na boso je peklo.
 Co s tím jde dělat
13.05.2024 23:47:07
Cvičit, posilovat klenbu - jsou na to cviky. Máma má ploché nohy a já měl trošku dispozice, navíc jsem se chtěl v mládí stát kaskadérem a trénoval jsem skoky z vejšky - z kde čeho, ze stromu, ze střech garáže - ono se to nezdá, ale skočit ze střechy 2.5 až 3m to je pecka na nohy jak hrom, na kolena, na chodidla ... prostě mladej, blbej,...

Hodně mi pomohlo chodit bosu, doma, venku, po zahradě a cvičit chodidla - třeba jdu na tůru a několik km jenom po špičkách, vůbec nenašlapovat na paty - že z toho bolej nohy, lýtka, chodidla netřeba dodávat, ale tělo se ti za to odmění, že bude posilovat, opravovat, regenerovat ty namahaný části, zpěvnění, zesvalení, pevnější kosti, šlachy, vazy... opraví je a udělá to líp. Namahat, cvičit, ale nepoškodit - včas přestat, přetržená šlacha nebo vazy se dlouho hojí.
 KKEH
13.05.2024 22:51:48
KKEH: Dík. Ta artróza tam je předpokládám z tich plochých nohou? Ploché nohy mám od deseti, artrózu asi rok. O genetice nevím, babička má Morton neuralgii, ale ne zborcenou klenbu, artrózu má v kolenou. Druhá babička blbě chodí po borelióze. Děda je čilý v 74. Rodiče žádné takové problémy nemají.

Vyloženě úraz nebyl, ale před pěti lety jsem bohužel pár měsíců skákal parkur a pár měsíců po té mě chodidla bolela (ale jen po několika dnech celodenní chůze na dovolené). Jakoby předpokládám, že tímhle se mírně plochá noha změnila na zborcenou klenbu. Ale jde s tím něco dělat konkrétně kvůli téhle příčině?

Obezita, cukrovka, takové problémy jsem neměl. Obuv jsem vždy nosil kvalitní. Co se týče zaměstnání, tak jsem student, ale kvůli zborcené klenbě mě bolí každý krok, takže pokud nenajdu sedavé zaměstnání, tak budu živořit
 Co s tím jde dělat
13.05.2024 22:45:40
Artróza. Hledej příčinu. Může být genetická nebo následkem úrazu, nevhodné obuvi, obezita, cukrovka, sedavé zaměstnání s nedostatkem aktivity, pohybu, nedostatek minerálů, vápník, fosfor, hořčík, vitamíny B...

Když znáš příčinu, víš co dělat pro nápravu.
 KKEH
13.05.2024 22:28:39
timko: Dík. Já jsem byl u dvou. Ale vše, co řekli, jsem už použil. Zlepšilo se to, ale jen dočasně. Vložky na míru, rehabilitace, cvičení, magnetoterapie. Vůbec si nedovedu představit, jak takhle budu celý život fungovat. Na internetu jsem našel, že existuje operace příčně propadlé klenby. Prostě nevím, co s tím.
 Co s tím jde dělat
13.05.2024 22:25:54
Poradil bych se s tím ortopedem. Jestli je to mamlas, co poradit neumí, tak zkus najít jiného, někoho lepšího. Navíc nikdy neuškodí mít názor i více lékařů...

Něco se s tím dělat určitě dá, ale co přesně ti poradí jedině lékař.
Smajlík  timko.Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk