Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1234539, vloženo 14.05.2024 18:44:49 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
OCD ze mě dělá trosku
Hodně lidí si myslí, že to je neškodná porucha, kdy si rovnáte košile podle barev a často si mejete ruce, přitom to skoro snese srovnání se schizofrenií (alespoň v mém případě). Přechází to u mě do víry v nějakou nadpřirozenou sílu. Mozek mi vnutí obsesy, že jestli něco neudělám, tak se po usnutí probudím pohřbený zaživa a tak. Hodně je to u mě fixované na to, co se stane až usnu, proto se před spaním snažím splnit všechny rituály, abych se ráno v pořádku vzbudil, připomíná to horor "Noční můra v Elm street". Často to vypadá například takto: koukám na videa na YT, v tom videu třeba padne nějaká "nevhodná" hláška, například si tam někdo utahuje z náboženství. V tu ránu mi hlava začne cpát, že někdo urazil všemohoucí sílu a já pak musím udělat toto: smažu historii, umyju si celý mobil jarovou vodou, protože na tom mobilu jsem viděl video urážející nadpřirozenou moc. To ale nestačí, "musím" umýt i sluchátka, nabíječku, kryt - všechno, co s tím mobilem souvisí. Zároveň každý předmět myji třeba 15 min. abych měl jistotu, že se to opravdu očistilo od zla. "Musím" se také oholit, protože "nemohu" mít na tváři ty vousy, které tam byly ve chvíli, kdy jsem viděl něco nevhodného (vlasy si naštěstí neholim), musím si vzít jiné pyžamo, zbavit se ejakulátu, prostě se kompletně "očistit". Taky si dávám pozor, aby mě nenapadlo něco "nevhodného", když ulehám do postele, to hned vstanu a lehnu si znova, nesmí mě napadnout nic "nevhodného" ani když ležim a čekám na usnutí, jinak opět vstávám a lehám si znova. Jsem kvůli tomu všemu v neustálé tenzy a nervozitě, kdy zas přijde něco, co uráží vyšší moc a já to budu muset napravit. Mám kvůli zomu i krátký a nekvalitní spánek. Je to jako mýt v hlavě nějakého skřeta, který se směje tomu, jak vás mučí.
 Hodněmihrabe Muž26  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
15.05.2024 13:21:50
OCD terapeut: Ano, to pomáhá, překonat to a jít dál bez toho, aniž bys něco, co víme, že nedává smysl, udělali.

Hodněmihrabe: Jinak cením, že ses svěřil, může to otevřít oči i lidem, kteří tvrdí, že psychické nemoci jsou výmysl atd. Bohužel ne, ale to pochopí jen ten, kdo to pozná. A nepřál bych to ani svému největšímu nepříteli, kterého teda ani nemám, když jsme u toho. Maximálně ty psychické poruchy.
 DepreseOCD
15.05.2024 08:00:09
OCD Terapeut >

U mě je nejhorší, že to přechází do víry v nadpřirozeno, které mě potrestá nějakým extrémně brutálním způsobem, když nevykonam kompulzy. Kdybych si třeba furt myl ruce, tak by mi třeba pomohlo si zdůrazňovat, že ostatní si je taky nemyjí tak často a nic jim není, tohle je ale jakoby mimo tento svět. Máš pravdu, že to člověka okrádá o čas a energii, mě hlavně o tu energii. Dřív jsem měl třeba fintu, která mi celkem pomáhala, ta bohužel nedávno selhala a ve finále ještě posílila autoritu toho zla.
 Hodněmihrabe
15.05.2024 05:17:01
To je děsivé. Naštěstí sis napsal důvody i cestu z toho ven.

Já na to koukám z jiné strany. Připomínky nesednou přesně, což projevíš nevolí. Potřebuješ použít mozek s funkcí sebereflexe.

Na mě z tvé strany září - koukám na videa; zbavit ejakulátu; chybějící čísté myšlení.

Rozmotával bych to od zadu.
 galfi
15.05.2024 02:09:38
Mám silnou OCD, ale z toho nejhoršího jsem venku. Nebudu popisovat sebe, jen řeknu pár svých myšlenek, kterýma jsem se pokoušel pomoct sám sobě….

Buď vyhraješ ty, a nebo vyhraje OCD a zničí tě psychicky i fyzicky. Vykonávání kompulzí tě stojí tolik času a hlavně energie, že už pak nemáš energii na nic dalšího…

Vtíravé a nutkavé myšlenky jsou ve skutečnosti lži. Takže věříš lžím a necháváš se manipulovat a ovládat lží…

Život je jednoduší bez vykonávání kompulzí, a ty budeš svobodnější…

Nejvíc mi pomohl psychiatr a medikace.
Dříve Welbutrin a pak Venlafaxyn. Dokonce jsem dostal Stratteru na ADHD a hodně mi pomohla na obsese.

Nejlepší jsou kognitivně behavoární terapie.

Pokud dokážeš nevykonat kompulzi u určité obsese, tak úzkost bude klesat a časem úplně zmizí… a opět se budeš cítit lépe a SVOBODNĚJI!

V nejhorší fázi jsem nebyl schopný sáhnout na nic špinavého, myl si ruce až po lokty asi tak 100x denně. Denně vypotřeboval jen na ruce půl litru mýdla. Nedoplatek za vodu jsem měl 30 000. Po cca 3 letech už je nedoplatek za vodu “jen” 10 000. Poslední dobou si myju ruce už jen čistou vodou bez mýdla, jen když přijdu z města tak použiju mýdlo…

Ano jsem svobodnější, ale stále je to utrpení. Někdy mám pocit, jak kdyby mě někdo mučil. Mučí mě ale jen moje hlava, nakonec teda mučím jen já sám sebe…

Všechno je to jen v hlavě a dá se to částečně ovládnout.

Například, když si potřebuji umýt ruce ale nemohu, tak si opakuji, že se nic nestane.

Podvědomě víš, že se nic nestane, ale úzkost přijde stejně. I když víš, že je to nesmysl, tak stejně nakonec vykonáš kompulzi, abys měl klid. Jenže v tu chvíli vyhrává OCD, která nad tebou přebíral kontrolu. A opět jsme u toho - nejsi SVOBODNÝ. OCD s tebou manipuluju jako panenka VooDoo.

Buď vyhraješ ty nebo OCD. Musíš být silnější než OCD!
 OCD Terapeut
14.05.2024 21:34:05
Hodněmihrabe: Ale je ti jasný, že už teď jsi až po uši v něčem jako náboženství?
 Tukan
14.05.2024 21:01:50
Tukan> tohle není úplně můj styl, ale i tak děkuji za rady.
 Hodněmihrabe
14.05.2024 20:48:47
Hodněmihrabe: Chápu, ty prášky z člověka dělají trochu mimoně, mně tedy naštěstí vždycky na depresi zabraly. Ta psychoterapie určitě nemůže uškodit, je fajn, že s tím chceš něco dělat, plno lidí ani nezačne a zbytečně se trápí:/ Předpokládám, že budeš kreativní člověk? Často tyhle sračky mají umělecké duše, včetně mě, snažím se z této umělecké výhody vytěžit maximum, píšu texty, skládám hudbu. Třeba by ti to pomohlo v nalezení smyslu v tom marastu s psychickými problémy.
 DepreseOCD
14.05.2024 20:46:24
Když to úplně zjednoduším... přesně na tohle očišťování (jehož potřebou ty trpíš) používali naši předkové různý vonný esence, vykuřovadla. Vyber si jednu z nich - tu, která ti dává nejhlubší smysl nebo tě nejvíc uklidňuje - a používej ji. A nemusíš to přehánět. Vlastně abys ani neměl.

Nebo si vyhledej byliny a další objekty, co slouží jako ochrana před zlými silami, jak se říká. U rostlin je výhoda, že jsou to většinou skutečně prastarý rituály, ověřený časem. Když je používáš, nestojíš jen na vlastních vratkých nohou (jako v případě těch vlastních OCD-rituálků), ale jsi propojen do hlubší sítě s našimi předky.
 Tukan
14.05.2024 20:42:50
JedetRojka, to vím taky. To byl námět na to zkusit něco jiného, nějakou alternativu. Třeba to nepohodlí pozorovat, ale to už je složitější, než to zkusit rozpouštět mantrou. A že s tím nejde vůbec nic dělat mi nepiš. A kdybys chtěl blbě kecat, tak je už dokázáno, že meditace pomáhá na deprese (nejen).
 Sorayaaa
14.05.2024 20:26:02
Míval jsem ty tendence taky, ale v mírnější formě. (Říká se, že na diagnózu to je, když ti to denně žere víc než hodinu času.) Ukončil jsem to tak, že jsem se proti tomu jednoho dne vzbouřil. Velice osvobozující pocit.

Teď po mnoha letech to vidím tak, že OCD je něco jako chybějící náboženství/spiritualita. Snažíš se najít bezpečí a jistotu ve svých vlastních rituálech, který ale nezvládáš - oni ovládají tebe jako démoni. Pokud zakořeníš v nějaký přirozený lidový mytologii a z ní pramenících rituálech, tihle démoni už nebudou mít šanci ovládnout tvoje spirituální vakuum.

Taky můžeš zkusit Ježíše, ale toho silně nedoporučuju. To je taky forma OCD, jenom oficiální. Z deště pod okap.
 Tukan
14.05.2024 20:01:38
DepreseOCD >

Spíš uvažuju o psychoterapii, ta prý na to pomáhá asi nejlépe, ale chce to samozřejmě kvalitního psychologa, takže to vidím i na stěhování, jelikož žiju docela v zapadákově a tyhle služby tu nejsou. Prášky jsem bral - moc slabé. Upřímně si myslím, že abych TOHLE vyřešil medikálně, tak bych musel brát těch léků víc a ještě totální driáky, čehož se bojim....ale medikaci taky ještě úplně nevylučuju. A děkuji, budu se držet.
 Hodněmihrabe
14.05.2024 19:56:21
Nevím. To jsem jen u sebe za dlouhá léta vypozoroval. Že když jsem dlouhodobě v pohodě, tak to dokážu ovládat.
 Tak jest
14.05.2024 19:49:39
Tak jest: OCD souvisí se spokojeností? Jsem nevěděl, i když je pravda, že to bývá ve stresu horší, to je fakt.
 DepreseOCD
14.05.2024 19:47:05
Sorayaaa >

To nejde...protože bych neusnul, je to jako bys musela vstát a vypnout rádio, které řve na celou místnost.

Odlišný >

Bohužel to fejk není :-(
 Hodněmihrabe
14.05.2024 19:46:41
To je hrozné zlo, dá se to zmírnit prášky? Taky mám OCD, ale jen v takové mírné formě, opakovaná kontrola zhasnutých světel, zamčených dveří, vypnutého sporáku, jestli mám všechny věci, když jdu ven. K tomu deprese, ty mě zatěžují v životě víc, bral jsem i prášky, ale furt žiju, tak asi ok no. Budeš s tím něco dělat? Nebo to nejde ani zmírnit?:( Drž se.
 DepreseOCD
14.05.2024 19:44:52
Mám to podobně, akorát mírnější. Vše je o celkové psychice. Budeš li se sebou spokojen, nutkavé pocity se výrazně upozadí.
 Tak jest
14.05.2024 19:43:19
Jedet Rojka
Tak jasně že je řešíš, když sis to napsal sám a píšeš do vlastní zpovědi. Ale už brzy prý bude web, který vyřeší i OCD.

"Přečti si něco o OCD a blbě se neptej. "
Ty si přečti něco o tom, co znamená "na hranici", abys neplácal o IQ na hranici geniality.
Smajlík  vrtající soused ošit
14.05.2024 19:37:08
Soreyaaa: cejtil by nepohodlí, které ho nutí ke kompulzi.
Přečti si něco o OCD a blbě se neptej.
Smajlík  Jedet Rojka Muž22 Kategorie
14.05.2024 19:36:42
Díky neustálím fejkům mám problém zpovědi věřit, kdyby to náhodou byla pravda, tak jsi opravdu chudák protože to musí být pekelný život.
 Odlišný Muž25 Kategorie
14.05.2024 19:25:06
A co by se stalo kdybys to neudělal? Místo toho třeba jen ležel se zavřenýma očima a dokola opakoval Otčenáš dokud neusneš.
 Sorayaaa
14.05.2024 19:24:10
Jo, zní to dost reálně - ty "rozhraní" řeším taky. Třeba když jdu do svého pokoje, ale i když vcházím do domu a bytu, tak záleží na co konkrétního v tom okamžiku myslím.
Ale už jsem celkem vycvičenej a mám své "bezpečné" představy, takže dobrý.
Smajlík  Jedet Rojka Muž22 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk