Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1234664, vloženo 17.05.2024 07:24:46 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Máte trauma z dětství?
Zrovna teď vidím na novinkách: Tři pětiny rodičů odsuzují bití dětí páskem. Fackování tolik nevadí, ukázal průzkum, a napadlo mě se zeptat zda tu někdo byl bit? Za mlada mě bila moje babička, a to vařečkou, a je pravda, že jsem si z toho dost odnesl, i když o tom doposud neví. Prý existují dva směry, kterými se člověk může po prodělání tohoto "násilí" (říkám v uvozovkách, protože mi to samozřejmě přijde jakožto "oběti násilí" normální). Buď se může stát rohožkou, člověkem co se stále ponižuje a ničeho nedosahuje, nebo egoistou, který se převtělí do svého násilníka. Já jsem rozhodně ten druhý typ, ale opravdu si nemyslím, že by mě to nějak hluboce ovlivnilo. Jenom jsem si v dětství nedostatečně opatřil vztah k opatřovatelům, k babičce ani rodičům necítím žádnou citovou vazbu, tudíž necítím pocit viny a mám opravdu malou empatii, pokud vůbec nějakou mám. Oni o tom nevědí, protože se o mě nikdy zajímali a tak bych byl překvapen i kdyby o mě věděli něco bezvýznameného. Ale konec o mě, máte k tomuto tématu nějaké zkušenosti? Byli jste za mlada biti? Ovlivnilo Vás to? Proč a proč ne? Teď ale musím jít do práce, tak se tu mějte! :)
 tramatér007 Muž24  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
19.05.2024 20:55:47
Byl jsem bit (nezaslouženě) a to zcela zásadně a nevratně prakticky zničilo jakoukoliv blízkost k mé matce. Ona to nechápe. Jediné, co mi to dalo, bylo poučení, že nikdy nechci být jako ona. Mnohem lepší vztah jsem měl s tátou, který byl fakt chlap a nikdy si na mě nevybíjel své mindráky. Jen jednou mi rozbil nos a to jen proto, že ho zmanipulovala. S ním se dalo mluvit a přemýšlel.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
19.05.2024 20:27:29
Mam, ale ze zcela jinych duvodu nez je facka :D Kdyz pristala, byla opravnena. Generace snehovych vlocek uz nevi, koho kolem sebe srat.

Psychicke problemy jsou hlavne od chlastu, lenosti, tuposti, chudoby rodicu... Nebo nevyresenych traumat jejich rodicu, ktery na sebe prdeli. Ale kdyz vidim jak pokrokove nuly rokuji pro legalizaci travy, musim se tu vsemu uz jen smat.
 Kkkkrjd
17.05.2024 23:46:15
Nymphadora: To fyzické násilí už do sebe prakticky to psychické automaticky zahrnuje. Neumím si představit situaci, kdy by nechalo dítě klidné, že ho rodič bije, dítě je zmatené, třeba ani pořádně nechápe proč, tohle všechno musí doprovázet neuvěřitelný strach a pak už můžeme mluvit i o psychickém týrání. Ale samozřejmě, že psychické zneužívání děcek jde i bez bití, ale ve výsledku je pro dítě psychicky vydeptávající obojí.
 high on life Muž20 Kategorie
17.05.2024 14:57:59
To je dost zapeklitá otázka, protože traumatický zážitek bývá často vytěsněn do nevědomí a člověk si často neuvědomuje, že jeho chování v současnosti ovlivňuje nějaké trauma z minulosti.
Zažila jsem facky i pásek, přesto bych řekla, že větší rány zanechalo to psychické...možná proto, že rány mají ohraničený začátek a konec a nejednalo se o soustavné bití...zatímco psychický nátlak tu byl tak nějak pořád, často ve dne i v noci několik let.
Měla jsem tendenci spíš k té rohožce, ale myslím, že v průběhu let jsem se postupně naučila nenechat po sobě šlapat. Domnívám se, že to lze i z druhé strany - a že empatii v sobě lze cíleně posilovat.
 Nymphadora Tonksová Žena40 Kategorie
17.05.2024 12:31:41
Tak občas som jednu či dve dostal od rodičov. Potom mám mladšieho brata a tam som akýkoľvek problém riešil ja skôr rozhovorom, než bitím. A brat je teraz v puberte úplne normálny a robí dokonca menej kravín než ja.
Celkovo som nikdy moc nepochopil túto Česko-Slovenskú náturu biť svoje deti pomaly aj za to, že sa potkne na zemi.
 LucSenz0r Muž30 Kategorie
17.05.2024 11:25:57
Fimísek:

Asi to tak skvělé generace nebyla, když nezvládla výchovu té následující.
 Bilo nebilo
17.05.2024 11:11:31
Dřív se s dítětem nikdo nemazlil, dostalo na zadek, i páskem - a byla to generace odolná, která se uměla porvat se životem. Dnešní děti jsou rozmazlené, nevychované, a když něco nevyjde, zhroucené, depresivní. Ono podporovat dítě - to je podle mě podporovat ho v jeho zájmech, koníčcích, neshazovat jeho sny, dát mu najevo, že ho mám rád. Ale rozhodně to neznamená všechno mu dovolit, tzv. "americká výchova", kdy jsou děti jen odporní spratci.
 fimísek
17.05.2024 10:45:07
Pár facek jsem za dětství schytal, za co už si nepamatuju, ale nijak časté to nebylo. Na rodiče vzpomínám s láskou. Co mě poznamenalo byla šikana ve škole. Hodně dlouho mi trvalo, než se mi podařilo to vytěsnit. Často si proto říkám, že skutečný život začal až po dvacítce (co jsem vyšel ze střední).
 Hradní strašidlo
17.05.2024 10:34:19
Páter: Jak že to souvisí s tímhle tématem? Si založ nějakou svou biblickou srajdu a nepiš sem nějaký úplně zcestný kraviny, co vůbec, ale vůbec, ani náznakem nesouvisí s topicem. Ty starej zách... pardon, zákone!
Smajlík  high on life Muž20 Kategorie
17.05.2024 09:31:52
high on life: Jen taková technická otázka, kamaráde, kde prosím pěkně píšu o Ježíškovi? Ty toho asi o Bibli moc nevíš, viď? Třeba ve Starém zákoně toho je přehršele, o čem píšu, ale to Ježíšek ještě nebyl na světě... no nic, beru to tak, že mluvíš o věcech, kterým ještě nerozumíš. Ale buď v klidu, ve tvém věku jsem byl stejný. Až budeš mít více odžito, mnohé pak pochopíš.
 Pater Noster
17.05.2024 09:30:33
Dostal jsem párkrát na zadek vařečkou od mamky. Přes to všechno jsem s ní měl vždycky o hodně lepší vztah než s tátou, který na mě v životě nevztáhl ruku. Do hlavy mě nikdo nikdy nebil. Ačkoliv sám s fyzickými tresty nesouhlasím, nemyslím si, že bych si z toho nesl nějaké trauma. Snad jen jsem díky tomu lépe přijal fakt, že svět je nespravedlivý a absurdní. Za máloco z toho jsem vlastně mohl. Např. ředitelka ve školce mě posadila k cizímu chlápkovi do auta, že prý je to můj strejda a vezme mě domů, ale mamka stejně seřezala mě. Pamatuju si z toho jen ten WTF pocit.
 Man in white Muž38 Kategorie
17.05.2024 08:49:33
Páter: A to je co zas za biblicko-psychotický bludy, co vůbec nesouvisí s tématem? Ty toho svýho Ježíška dokážeš zakomponovat snad do všeho...
Smajlík  high on life Muž20 Kategorie
17.05.2024 08:27:24
Když začnu věnovat pozornost tomu, jestli se události v minulosti odehrávaly podle současných měřítek nahlížení, tak ve všech případech dojdu k tomu, že nikoliv. To je pro mě logický axiom, že se tím nemá smysl vůbec zabývat. Takže za mě, ztráta času řešením nesmyslů. Základem pocitu radosti a štěstí je život současným okamžikem, čili tady a teď. Co bylo, to bylo, to nezměníme! Zkrátka je to pryč a jde se dále! Co bude dále? Nevím! Jakékoliv predikce jsou jen a pouze moje doměnky bez relevantních důkazů, které lze s čistým svědomím použít. Pro míru pravděpodobnosti lze používat statistiku, ale stále je to jen predikce s vyšším procentem relevance. Jediný skutečný smysl dává žít současným okamžikem, neohlížet se zpátky, nepitvat minulost, ale dívat se na to, co je tady a teď. A stejně tak na nic nečekat, že se stane v budoucnosti, protože to nikdo nevíme. Pro mnohé je tohle velmi těžké pochopit! Ale kdo to dokázal se tímto pravidlem řídit a své vědomí nastavil do této pozice myšlení a konání, tak vám řekne, že se mu změnil od základu jeho život a stal se relativně šťastným a bezstarostným člověkem. V Bibli je na tohle téma mnoho podobenství, ale kdo dnes čte Bibli a je šťastný, že?
 Pater Noster
17.05.2024 08:20:04
Ano, rodiče nás občas uhodili, obzvlášť náš fyzicky zdatný otec. Následek to má ten, že mě nyní, v mých 26 letech v podstatě neznají, jelikož se jim s ničím nesvěřuju, furt ve mě totiž dřímá to, že po odhalení problému přijde rána. Dodnes bych si na tátu netroufl zvýšit hlas, né však z úcty, ale ze strachu z fyzického útoku, což je ale špatně. Sice bych už ho dnes ASI přepral, ale psychologie je na jeho straně. Nemám k rodičům nějak hluboké citové pouto, jen je mám takovým velmi povrchním a základním způsobem rád, ale vřelost necítím. Nejsem úplný odpůrce tělesných trestů, ale vymáhat od dítěte respekt fackama může jen velmi slabá osobnost, ikdyž si tihle rodiče paradoxně myslí, jací jsou siláci, co se "se smradama neserou".
 Bilo nebilo
17.05.2024 08:10:53
Sem tam nějaká facka mi přistála. Díky tomu jsem si zapamatovala, co nemám dělat. Trauma? Na to není čas.
 Linnel
17.05.2024 07:35:29
Nechápu to vměšování se prarodičů do výchovy vnoučat, dřív to prý bylo normální, ale zní to extrémně patologicky. Ženský dřív prý odrodily a do pár týdnů šly zpátky do práce nebo do školy, protože báby byly už v důchodu, tak jim vlastně vychovávaly smrady. Díky BOHU za to, že tohle už dnes nelze. O děcka se maj starat rodiče, prarodiče max vypomáhat, a to ještě s velkou opatrností, jakmile začnou buzerovat, diktovat, co jak dělat - v takovým momentě bych se staříky ukončil, ať se ještě seberealizujou jinde než k*vit vnoučata.

Jinak bití děcek je stálý problém, každý 10. děcko v ČR je fyzicky (a tím pádem i psychicky) týráno, jsme jedna z mála zemí v Evropě, kde je povoleno řezat děcka a není zde žádná hranice, co je ještě ok a co už je za hranou, tudíž své dítě můžeš klidně i přizabít a nikdo ti nic nemůže, dokud neskončí v nemocnici v bezvědomí.

Jedna z mála věcí ve který jsme jak za dob krále klacka. Tohle zkrátka do civilizovaný společnosti / potažmo výchovy, nepatří. Je to přežitek šmejdských let, kdy lidi byli v nervech a svou frustraci si vybíjeli násilím na slabších, o co hůř - na vlastních dětech. A samozřejmě se to děje stále.
Smajlík  high on life Muž20 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk