Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1234715, vloženo 18.05.2024 14:12:07 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Bytovka pod hypotekou, mohu koupit byt?
Kupuji byt, ale ta budova (bytovka ve ktere se byt nachazi) je pod hypotekou toho majitele co to vlastní a prý jeste jeden byt, který tam je na prodej je taky pod hypotekou, to vlastni ten stejný clovek ktery splaci tu budovu. Ohrozí mne to nejak nebo to nemusim resit?
 Koleda stepanska Žena23  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
18.05.2024 16:51:58
takyjeden- mam výpis z katastru nemovistosti
 Koleda stepanska
18.05.2024 16:49:46
Tak ještě zkontrolovat stav domu, správce a jak tam hospodaří. To ti na prohlídce nedali ani LVčko? List vlastnictví?
 takyjeden
18.05.2024 16:48:16
Koleda stepanska: Tak v tom případě to bude reálné i v té KB. Tak tu nemusíme řešit vyvázání zástavy, když na "Tvém" bytě není dluh.
 takyjeden
18.05.2024 16:40:49
LDV- ten byt ktery kupuji není zadluzeny. Prodaval to jeden makler, který mi rikal, ze to zadluzene je a je miznost prevzit po domluve stavajici uver. Ovsem za par dnu tu nemovitost prevzala jiná realitka a ti to jednak zlevnili o 100tisic a rekli mi, že ten predchozi makler to nemohl prodat, tak majitel to dal na starost jim- tedy jine realitce. Ja jednala uz s novou realitkou a ta realitka mi rekla, že ten byt ktery kupuju zadluzeny nwni, ze ten predchozi makler rikal mylne informace ktere nejsou pravda. Zadluzena je pry jen ta budova (bytovka) a jeden jiný byt, který tam také je k prodeji. Ovšem ne ten můj konkretni.
 Koleda stepanska
18.05.2024 16:40:23
Koleda stepanska: Myslel jsem adresu toho domu a bytu, ne Tvojí, to je mi jedno. Ať se na to můžeme podívat, ale nutit tě do toho nebudu.

Máš lepší asi toho právníka, pokud vůbec nevíš. Ty píšeš o bytovce, ale zřejmě myslíš bytovou jednotku, na které je dluh, ale nevíme ani, zda je to rozdělené. Zástava na bytě je v každém druhém případě a běžně se vyplácí.

Co se týče KB, tak ty obchody s ní jsou za trest. To jsme reálně zvažovali, když někdo přišel s KB, že se na ně vykašlem, protože nejen že si jedou svoje a chovají se jako diktátor :) ale zároveň třeba posledně tam i ten kupující byl v tak nevýhodném postavení a riziku, že jsme ho na to museli několikrát upozornit. KB je to úplně jedno. Fin. poradce, pokud za něco stojí by ti měl dá nabídku alespoň několika nejlepších bank a probrat plusy a mínusy, a zda chápeš do čeho jdeš. Na základě toho se rozhodnout. Někde ti dají lepší úrok, ale vysoké poplatky, na to pozor.
 takyjeden
18.05.2024 16:35:50
Koleda stepanska:

Jestli tomu dobře rozumím, tak je to takto -
Ta hypotéka toho bytu je u jiné banky .Ten poradce ti radí, tu hypotéku jakoby přefinancovat u KB, protože od KB dostane provizi.

Napsala jsi-

Ja tomu moc nerozumim..... Já vůbec a ani mi nema kdo poradit. Nechci mit nejaky problemy.
---
Ten poradce asi viděl, že o koupi bytů nemáš moc znalostí. A je možný, že toho chce zneužít a že chce "přihrát" zákazníka Komerční bance.

Měla by sis nejprvě přečíst nějaký články na netu o koupi bytů. Článků na to téma je na netu poměrně hodně.

Tady jsou odkazy na další dva články:

https://www.kotula.cz/jak-prodat-byt-s-hypotekou/

https://www.csas.cz/cs/blog/bydleni/prodej-bytu-s-hypotekou-aneb-jak-se-zbavit-hypoteky

Rozhodně varuju předtím, podepisovat nějaký papíry, aniž bys plně rozuměla tomu, co a proč podepisuješ.

Je rozdíl, kupovat nezadlužený byt v nemovitosti, která je zadlužená. V takovém případě se pravděpodobně jedná o nemovitost, která je majetkem Společenství vlastníků. A je rozdíl, kupovat zadlužený byt.

Jak jsem napsal v předchozím příspěvku, já osobně bych volil variantu převodu hypotéky.

Viz. např. článek

https://www.hyponamiru.cz/prevod-hypoteky-na-jinou-osobu-ci-nemovitost/

Mně osobně to připadá méně komplikované. Po nějaké době lze hypotéku případně předčasně splatit.

Rozhodně je potřebné, nepodepisovat nic pod časovým tlakem, jen po jednom přečtení někde v kanceláři. Návrhy smluv je potřebné si vzít domů a tam to číst důkladně několik hodin, popř. se může vyplatit, obětovat peníze a zkonzultovat to s právníkem, který se specializuje na prodej nemovitostí.
Pokud by nebylo možné, vzít si návrhy smluv domů, tak z takovýho převodu je asi lepší "vycouvat".
 LDV Muž46 Kategorie
18.05.2024 16:25:48
Dekuji. Tak proste to dam pravnikovi zkontrolovat az budu mit kupni smlouvu. Snad to bude stacit..
 Koleda stepanska
18.05.2024 16:20:31
Alda napsal :

Na poradce se vykašli, poradí to, kde má nejvyšší provize. Osobně si obejdi banky a zažádej o nabídku hypotéky. Uvidíš, že to budeš mít levnější než u poradce. A poradci nic neříkej.
---
S tím souhlasím. Taky si myslím, že většina poradců nemá zájem o to, aby doporučili klientovi vhodnou variantu, ale o to, aby klient zvolil nějakou variantu, ze které má poradce dobrou provizi.
 LDV Muž46 Kategorie
18.05.2024 16:15:59
Na netu jsou různý články o tom, jak lze koupit byt zatížený hypotékou.

Tady je odkaz na jeden z těch článků.

https://www.maxima.cz/blog/prodej-bytu-s-hypotekou/

V tom článku jsou uvedený čtyři možnosti koupě takovýho bytu. Jedna z těch možností je převzetí hypotéky. Pokud by to tak bylo možný udělat, tak bych asi volil tuto variantu s tím, že po nějaké době by bylo možný hypotéku předčasně splatit - pokud by to bylo výhodné.

Rozhodně bych takový byt nekupoval, dokud bych si důkladně nezjistil všechny okolnosti.
 LDV Muž46 Kategorie
18.05.2024 16:14:37
takyjeden: jj, banky mají z poplatků své jisté a jsou pohodlné řešit cokoliv netypického. I ty jejich poradci jsou školeni na nabírávní úvěrů, ale už ne vyvazování ze zástavy, předčasné splacení,... :-)

Koleda stepanska: na poradce se vykašli, poradí to, kde má nejvyšší provize. Osobně si obejdi banky a zažádej o nabídku hypotéky. Uvidíš, že to budeš mít levnější než u poradce. A poradci nic neříkej.

Pro tebe první bod. Zjisti, zda je tvůj byt v zástavě, jestli ano, ať ti majitel obstará od banky to potvrzení. Ono to totiž může měsíc trvat nebo mu řeknou, že mu ho nedají :-) a máš jasno. Kupku nechat zkontrolovat právníkem.
 Alda
18.05.2024 16:03:17
takyjeden- financni poradce mi ale poradil KB a rekl, že to tam je dle nej nejlepsi. Dal mi uz i papiry na vyplneni zadosti.. tak nevim, to jsem nevedela. Ja tomu moc nerozumim. Mohu ti rict adresu, ale kdyztak nekam do emailu. Jestli tomu rozumis. Já vůbec a ani mi nema kdo poradit. Nechci mit nejaky problemy
 Koleda stepanska
18.05.2024 15:56:06
Komerčka je fakt očistec. Vypadá to, jako kdyby měli jiné kšefty a hypotéky ani nechtěli dělat. Já osobně bych si tam nikdy nic nevzal.

K autorovi, pošli adresu, to bude jednodušší. A řekni nám, o co se jedná. Takhle je to moc zmatené. Většina bytovek a paneláků na úvěr na baráku, na střechu atd., ale často za daleko výhodnějších podmínek. At už SVJ nebo družstvo. Pokud je to malá bytovka o méně než 4 jednotkách, tak to chce prověřit více.
 takyjeden
18.05.2024 14:36:26
Předpokládám, že byt je v zástavě banky. V takovém případě peníze po podpisu kupní smlouvy putují rovnou do banky. A banka ti napřed dá potvrzení, že po obdržení částky vyváže tvůj byt ze zástavy a vydá potvrzení pro převod na katastru. Informuj se u právníka. Předem upozorňuji, že u některých bank, např KB, je to nad jejich síly a mají takové podmínky, které jsou pro tebe risk.

Pokuď banka nemá zástavu na byt, nech si od banky vystavit potvrzení, že zástava není, pro jistotu.

Pak je jen jediné riziko, že to co má banka v zástavě v případě problémů převezme spekulant a tam nevíš o co mu půjde.
 AldaPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk