Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1235690, vloženo 08.06.2024 18:41:32 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Má to nějaký právní opodstatnění?
Ahoj,

Dostal jsem se do nějaké divné situace a rád bych slyšel názory ostatních.

Jsem začínající trenér a na sebeprezentaci jsem potřeboval nějaké fotografie z prostředí posilovny. Nabídla se má (nyní již bývalá) kamarádka, že mě nafotí a já jí za to dám trénink. Prostě barter, výměnný obchod, byli jsme přátelé, takže jsme neuzavřeli žádnou smlouvu, nic, na dobré slovo. Trénink jsem s ní poctivě odjel, ona mi nafotila fotky na sebeprezentaci.

Fotky byly zveřejněny na instagramu a stránkách posilovny, bez žádných problému a výtek od kamarádky co fotila, vše v pořádku.

No, nyní se ale přátelství z nějakých důvodů nadobro rozbilo a kamarádka si najednou nepřeje abych fotky které ona vyfotila a na kterých jsem jen a pouze já, nepoužíval a stáhl ze všech sítí a webů. Ohání se ochranou duševního vlastnictví, žádá mě abych fotky které ona vyfotila stáhl. Apeluje na můj rozum a její slušné prosby o stažení fotografií, že nechce to řešit někde dál, že by to pro mě nemuselo dopadnout dobře. Naznačuje tím, že se obrátí na právní službu, kterou má její rodina k dispozici.


Teď se ptám a přemýšlím nad tím, jestli na toto má právo. Pokud by to hnala přes nějaký právníky, tak jestli má silnější pozici než já. Jsem na vážkách, ale podle mého rozumu, proběhl barter, vyměnili jsme si službu za službu a jsme si kvit. Nemám v plánu fotky stahovat, dokud nepřijde nějaká oficiálně psaná výzva od právníků nebo nějaká ta předžalobní výzva.

Co vy na to?
Díky,
Maroš
 Maroš Muž24  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
09.06.2024 07:08:58
...jestli na toto má právo...
Co dva právníci to tři právní názory.
Možná bys jí mohl odepsat, že si nepřeješ, aby fotky co na nich jsi ty někde používala a trváš na tom aby je smazala.
Ale zkusil bych nejdřív dobrovolně - zeptat se za jakých podmínek by ti ty fotky povolila využívat na prezentaci tvého podnikání. A na to s ní sepsat právně neprůstřelnou smlouvu. Ale asi to nepůjde, předpokládám, že by si asi stanovila podmínky co bys je nechtěl přijmout.
Tak raději ty fotky smazat.
...
žena je
od Ráje
podivnej tvor
...

BTW:
Kdysi jsem četl zpověď že na svatbu sehnali nějakou fotografku co si vymínila že tam nikdo jiný fotografovat nebude, snad inkasovala nějakou zálohu a pak přišla, že fotky nebudou protože se jí pokazil foťák a ještě žádala o příspěvek na opravu foťáku.
Smajlík  Radič
08.06.2024 19:03:20
poslal by som jej doporučený list:
1.priemerná mzda je cca 6€/hod
2.teda 30 minút fotenia môže byť cca 3€
3.takže Vám ponúkam plnú náhradu práce 3€ na bankový účet

1.prosím 120€ za každý nezaplatený tréning

lol
 kutjzr
08.06.2024 18:59:45
tak jestli máš nějakou komunikaci elektronicky, ze který vyplývá, že to byla dohoda, tak to prokázat možná jde a bude mít smůlu, jinak je to jak píše kopyrajt, že bude těžší to pro tebe prokazovat, než pro ní

ale jen můj laický názor
 hfsdfdsfs
08.06.2024 18:55:26
Jak se to vezme. Jestli jste spolu měli nějakou ústní dohodu a fotky nezasahují do jejích osobnostních práv, pak v podstatě nemá právo na to, abys je nepoužíval. Takové právo by měla maximálně pokud by na fotkách byla ona. Pak může svůj souhlas odvolat, ale musela by tě kompenzovat. Problém tohohle ale je, že nějaká ústní dohoda (pokud k ní skutečně došlo) dost možná vůbec neobstojí u soudu. Proto vlastně silnější pozici má. Ona jen prokáže autorství a bude tvrdit, že jste se na takovýchto podmínkách použití nedohodli (nemusí nic dokazovat), kdežto ty budeš muset dokázat, že dohodli. A to asi nemáš jak. Proto se pro tyto účely běžně sestavují smlouvy, které přesně stanovují, co se poskytuje, pro jaké účely, na jakou dobu, komu a za co.
 Kopyrajt
08.06.2024 18:46:59
Ano, ma. Fotky odstran z netu a budes mit klid. Nafot nove, za penize a s jasnou smlouvou u nekoho jineho.
 projekt-MrD Muž99 KategoriePřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk