Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1235796, vloženo 10.06.2024 21:05:36 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Co je špatného na exekutorech.
Dluhy se platit mají. O tom žádná.
Co je tedy špatně? Že exekutor je placen tím lépe, čím hůře dělá svou práci.

Příklad z praxe:
Vznikne dluh, třeba 70 tisíc. Kontaktujete věřitele, že tady je tenhle dluh a že ho chcete řešit. Věřitel odpoví, že věc už předal soudu, s váma se už nemá o čem bavit.
Tak vás vyrozumí exekutor, že zahájil řízení. Kontaktujete ho, že chcete řešit dluh, že ho chcete splácet, namísto exekuce. Odpoví, že po telefonu se s váma bavit nebude. Musíte osobně do Aše. Tam vám ale řekne, že jeho papíry má sekretářka v Karviné. A že máte jet tam.
Ta vám zase řekne, že se s váma bavit bez svého šéfa nebude. Že musíte za ním.

Výsledek? Promrháte 10 tisíc na dopravě sem a tam, abyste to nakonec vzdali, protože zákon je nenutí spolupracovat.
A že by exekutor přišel a zabavil věci za 70 tisíc? Ne, bude spát. Bude čekat, dokud dluh nenaroste aspoň na pár set tisíc. A ozve se po letech, kdy už jste to vzdali.

Proč to dělá? Pokud by svolil, dluh by se zaplatil, on by si naúčtoval 5 tisíc jako obsluhu vedení exekuce nebo něco takového. Všichni šťastní - kromě exekutora. Ten utřel.
Namísto toho vyrobí 500 dluhů, které nechá spát. Za pár pet z nich tu a tam vybere pár drobných, až už exekućně, či že vás zlomí na "něco mi pošlete na splátku a já slibuju, že nebudu dluh zvyšovat". Tím získá pasivní příjem a hlavně dluhy, které se neumořují, protože rostou rychleji, než jak je z nich vybíráno.

Obrana neexistuje, tento postup je zcela legální. Ve výsledku věřitel dostane kulový, dlužník jde do šedé ekonomiky, a exekutor chrochtá.

Jenže lidi se adaptovali. Lidi se naučili, jak nevlastnit. Vše napsané na jiné osoby, opatřené stohy potvrzení a faktur, práce na černo... A posledních pár let exekutoři brečí, protože tenhle systém už jim přestal vydělávat, proto chtějí šmírovat lidi skrz banky a tlačili na prolomení bankovního tajemství příbuzných.

Řešením pro všechny jsou tři věci:
1) vzít dluh po dluhu, seškrtat to, co není jistina a penále pro věřitele, zbytek smazat. Lidi budou platit jako diví.
2) uzákonit, že exekuce smí vzniknout jen proti důkazu, že dlužník odmítl spolupracovat bezdůvodně
3) oddělení výplaty exekutora od výše dluhu a odstranění tohoto břemena od dluhu celkově.

Pak nastane dobrá kultura mezi dlužníky a věřiteli, a jen exekutor utře. A všichni budou spokojení.
 Entuziasmus a tak Muž37  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
13.06.2024 14:23:49
>Archivářka
Cituji: "Budu tedy stát jen za tím, že nejlepší je žít tak, aby to exekuční řízení nebylo potřeba, čímž se minimalizuje šance na to narazit na nějaké hovado, které dotyčného sedře z kůže.

To je od tebe velmi naivní. Do exekuce se může člověk dostat velmi snadno i když žije tak, aby se mu to nestalo. Mně se to stalo třeba jen proto, že jsem si u řidiče v autobusu koupil lístek a než jsem ho stačil strčit do označovače, tak se tam postavil revizor. Dvakrát jsem mu říkal s "dovolením" a nezájem. Nebudu tu rozeopisovat celý ten příběh, to už jsem udělal v minulosti vícekrát, ale protože jsem si nenechal srát na hlavu (dopravní podnik města České Budějovice to se mnou odmítal jakkolivn češit ani písemně, ani telefonicky a když jsem tam byl osobně, tak měli zavřeno), tak to skončilo u exekutora. Ten byl ale zrovna v mém případě velice rozumný a projevil se jako normální člověk s pochopením a v reálu chtěl pak jen zlomek toho, co původně.

Tímto pozdravuju šmejdy z dopravního podniku České Budějovice.
 Ježek second edition Muž35 Kategorie
12.06.2024 09:31:49
"No neznalá jsem v tom stoprocentně, vím o tom nulu v porovnání s těmi, co mají přehled a sledují to."


Prečo tu potom píšeš, ty krava?
 nejakyslovak
12.06.2024 09:14:05
No, ak to funguje takto tak to je teda zku**ene svinstvo..
Našťastie ja exekúciu nemám.
Ale z tohto som sa dosť naučil takže díky za postnutie
 Nejakyslovak
11.06.2024 19:38:55
Firbl: Cílem je oddělit výplatu exekutora od průběhu exekuce, takže exekutor nebude mít motivaci vymáhání zdržovat a dohodu o splacení sabotovat.

Potom si exekutoři budou konkurovat a věřitel si vybere toho, kdo má pověst rychlého vyjednavače. Stane se tedy, že do nekonečné exekuce padnou jen zmrdi, co se systémem vyjebou, a naopak chudák, co k tomu přišel jak slepej k houslím, dostane možnost vyřešit to splátkovým kalendářem, protože z jeho nesplaceného dluhu exekutor nic mít nebude.
 Entuziasmus a tak
11.06.2024 09:04:47
Mít exekutory je správný problém je že někteří si z toho udělali vymahačskou mafii. Taky je problém v lidech prostě se nedá říci že je to černobílí. Ale vzít někomu v exekuci barák a prodat ho známému pod cenou je prostě šilenost.
Měl sem sousedy co se svojí blbostí do dluhů dostaly a byl jim sebraný barák který pak koupili jiní lidé za milion a půl. Dvougenerační barák po rekonstrukci v Praze východ s celkem vekou zahradou. Za mě je ok když že se jim to v exekuci sebralo ale co mi teda smrdí je ta cena kdy se ten barák prodal o minimálně dvě mega pod cenou.
Kor v naší zemi kde se na podobný věci opravdu napojují dost pochybní lidé atd. V první řadě by měla být snaha z toho zabaveného majetku dostat co nejvíc a né okrádat lidi co se nějak dostali do špatný situace i kdyby svým zaviněním.
 Firbl Muž36 Kategorie
10.06.2024 23:59:51
Od toho mas pravniky a nemusis do Ase, ale existuje urcita skupina lidi, kteri delaji vsechno alternativne a pak musi do Ase a stejne jsou v pr.eli.
 projekt-MrD Muž Kategorie
10.06.2024 23:31:41
Archivářka, no exekutorská komora pro mě osobně není relevantní zdroj. Ten systém byl zaveden roku 2001, má nespočet excesů, a čekat objektivitu od štik, že budou psát o kale ve vlastním rybníku, je přinejmenším naivní. EK dlouhodobě trpěla například exekutora Vránu. Nedůvěryhodný zdroj.
 kroutimhlavou
10.06.2024 23:28:10
Našla jsem toto, nevím, kolik je na těch výrocích pravdy.

https://www.ekcr.cz/myty_a_fakta_o_exekucich
 Archivářka Žena33 Kategorie
10.06.2024 23:19:11
Archivářka:
Pointa je ta, že čím dříve exekutor dluh vymůže, tím menší je jeho zisk, a naopak. A jinak: dluh vzniká i např. tak, že se zhroutí pokus o podnikání. Že ti zaměstnavatel přestane platit. Že se s někým soudíš, a pro nedostatek důkazů prohraješ. Že někoho vytopíš. Atd. atd.
Ono to nemá s životním stylem tolik společného.

Navíc dlužit není nelegální. Stát se může cokoliv. Slušný člověk ale tehdy, kdyż vznikne pohledávka, kontaktuje věřitele a navrhne např. splátkový kalendář.
A exekutor by měl ihned, jak je to možné, zahájit exekuci, dokud je dluh malý, a snažit se ho co nejdříve vymoci.
To ale nedělá, protože tím krátí své odměny. Takže: čím hůř exekutor pracuje, tím více vydělává.
 Entuziasmus a tak
10.06.2024 23:15:10
Archivářka, v pořádku, beru. Já si zase stojím za tím, že bychom měli žít v civilizovaném státě, která minimalizuje až znemožňuje podobné prasecké lichvářské byznysy, které lidi sdírají z kůže. A to i v případě, že dotyčný žije tak, že se do exekučního řízení dostane. Nechat ho zaplatit své dluhy, a nechat ho žít. Místo toho zruinovat mu život, protože se někdy někde zadlužil.

V tomto systému je totiž exekutor sám zainteresován na prasárně, ehm exekučním řízení, víme.
Ne aby donutil dlužníka částku zaplatit, ale aby vydělal co nejvíc.
 kroutimhlavou
10.06.2024 23:06:49
No neznalá jsem v tom stoprocentně, vím o tom nulu v porovnání s těmi, co mají přehled a sledují to.

Budu tedy stát jen za tím, že nejlepší je žít tak, aby to exekuční řízení nebylo potřeba, čímž se minimalizuje šance na to narazit na nějaké hovado, které dotyčného sedře z kůže.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
10.06.2024 23:02:06
Archivářka, to není o jednotlivcích a jejich zneužití, ale o celkově příšerně a sprostě nastaveném exekučním systému v porovnání s ostatními státy. Už jen to nastavení vymožení na zisk je nepřípustné. Tvůj výrok není nezaujatý, ale dokazující neznalost fungování exekucí u nás. :-)
A věřím, že člověk nemusí být exekuován, aby tenhle hnus odsoudil....
 kroutimhlavou
10.06.2024 22:57:37
kroutimhlavou:

Jistě, chápu. Prospěcháře a lidi, co zneužívají svého postavení podle mě najdeš úplně všude.

Mé psychice jsou tyhle záležitosti buřt, reagovala jsem pouze na dotaz ohledně profese. Věřím, že lidé, co mají s exekucí reálné zkušenosti (potažmo s těmi, kteří kteri této zneužívají) řeknou něco jiného a budou mít na věc jiný názor. Tedy jsem ok s tím nemít pravdu, ostatně jako vždy. Můj výrok je jen nezaujatým názorem.
 Archivářka Žena33 Kategorie
10.06.2024 22:52:03
Archivářka, nemáš pravdu. Nedělá svoji práci. Svoji práci dělá exekutor západně od Rozvadova.
Ten českej je lichvář jako prase. Státem posvěcenej lichvář.

Lidé zodpovědní nejsou, to je pravda, ale udělat z 10 000 Kč 200 000 Kč je sviňárna, která je neospravedlnitelná. Ale žij v nevědomosti, bude to pro tvoji psychiku určitě lepší. Jinak bys mohla zjistit, v jakém svinském kurníku žiješ. Nedivím se ti.
 kroutimhlavou
10.06.2024 22:42:09
Nic, dělá jen svou práci.

Otázka spíš zní, co dělají špatně lidé, kteří žijí stylem, který je dostane až do bodu nutnosti exekučního řízení.
Smajlík  Archivářka Žena33 Kategorie
10.06.2024 21:36:45
Tak dokud bude o něčem někdy rozhodovat ODS, jiné to nebude. Exekutor v Rakousku je státní úředník, dluh nenarůstá, je vymožen. Český exekutor je soukromá vymahačská firma, kterážto slouží nikoli k vymožení dluhu, ale k maximalizaci zisku. V tom je ten problém.
 kroutimhlavouPřidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk