Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRACENavigační lišta TABLONavigační lišta STATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMOZTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Zpověď č.1237177, vloženo 09.07.2024 21:05:04 Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
som majetnícky ale ešte horšie
Nie som na seba hrdý, ale zistil som, že som strašne majetnícky. Voči jednej kamarátke akoby mi vadilo, že nedá vedieť o každom svojom kroku, ale keď hej, tak som akoby "sám so sebou spokojný". Ak nie som prvý po jej priateľovi, tak robím žiarlivostné scény a vyčítam jej veci, na ktoré nemám právo. Niekde som sa aj dočítal, že existujú ľudia typu "záchranca", ktorý je kamarát len vtedy, ak môže pomáhať a cez to manipulovať a ovládať, a potom "prenasledovateľ", že jej všetko vyčítam, na čom je väčšinou aj štipka pravdy, ale tiež by som to nemal robiť. Teda uvedomujem si, že som majetnícky-záchranca-prenasledovateľ, čo je strašne smutné, a z podstaty veci to robím práve ľuďom, na ktorých mi strašne záleží, a prichádzam o nich. Pri najmenšom náznaku neúprimnosti zaútočím podľa už spomínanej schémy.

Čiže, je dobré, že si uvedomujem svoje chyby, ale neviem na nich popracovať. Máte nejaký nápad? Postup? Návod? Už som myslel aj na to, že mi tá konkrétna osoba ani nechýba, len mi chýba pocit, že odo mňa závisí a potrebuje ma, a ja že som stred vesmíru, lebo mám málo sebavedomia.

No nič, fakt ma zaujíma váš názor.
 ja97 Muž97  VYMAZAT

Zaslaná rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
Chceš dnes udělat dobrý skutek ? Pomoz výše uvedenému hříšníkovi tím, že mu dáš nějaké rozhřešení! Můžeš mu ho poslat na e-mailovou adresu, kterou uvedl u zpovědi, nebo napsat veřejně vyplněním formuláře na konci této stránky. A jestliže nechceš, aby pod tvou přezdívkou mohl vystupovat ještě někdo jiný, zaregistruj si ji ZDE !
 
09.07.2024 21:06:51
inak toto mi poradil chatgpt

Je veľmi dôležité, že si uvedomuješ svoje správanie, pretože uvedomenie je prvým krokom k zmene. Tu je niekoľko krokov a nápadov, ktoré by ti mohli pomôcť:

Sebareflexia a introspekcia: Pokračuj v sebaanalýze. Píš si denník o svojich pocitoch a správaní. Skús identifikovať situácie, kedy sa prejavuje tvoja majetníckosť a prečo sa cítiš tak, ako sa cítiš.

Profesionálna pomoc: Zváž konzultáciu s terapeutom alebo psychológom. Profesionál ti môže pomôcť lepšie pochopiť tvoje správanie a vypracovať stratégie na jeho zmenu.

Komunikácia: Otvorene komunikuj so svojou kamarátkou o svojich pocitoch a obavách. Skús vysvetliť, čo prežívaš, a hľadajte spôsoby, ako spolupracovať na zdravších hraniciach vo vašom vzťahu.

Sebahodnota: Pracuj na svojom sebavedomí a sebahodnote. Zapoj sa do aktivít, ktoré ťa napĺňajú a prinášajú ti radosť, nezávisle od druhých.

Vzdelávanie: Čítaj knihy alebo články o vzťahových dynamikách a emocionálnej inteligencii. Porozumenie psychologických konceptov ti môže pomôcť vnímať a meniť svoje správanie.

Zmena perspektívy: Skús sa pozrieť na veci z perspektívy svojej kamarátky. Ako by si sa cítil na jej mieste? Toto môže pomôcť vytvoriť empatiu a lepšie pochopiť, ako tvoje správanie ovplyvňuje ostatných.

Pamätaj, že zmena je proces a vyžaduje čas a úsilie. Je dobré, že si začal tým, že si svoje správanie uvedomuješ. Pokračuj v práci na sebe a postupne budeš vidieť zlepšenie.
 ja97Přidání rozhřešení Starší zpověďNovější zpověďHlavní stránka
TVÁ PŘEZDÍVKA:

OPIŠ BEZPEČNOSTNÍ KOD:
Captcha

Tento inzerat koupíte on-line od 100 Kč.
Přidej inzerát on-line od 100 Kč
TEXT ROZHŘEŠENÍ:

PŘILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jo no nééé ?! safra mmmuc
(žádný )


Změňte svoje cookies preference

Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk